Close

Nexus 9 incelemesi

Google Nexus 9 anlaşması 1 Amazon müşteri incelemesi Resim 1/4

Nexus 9 incelemesi


Resim 2/4

Nexus 9 incelemesi

Resim 3/4

Nexus 9 incelemesi

Resim 4/4

Nexus 9 incelemesi

Asırlık Nexus 10 kadar büyük değil, Nexus 7 kadar da küçük değil. Peki neden Google (ve HTC) Nexus 9'da 8,9 inçlik bir ekrana gitmeye karar verdi?


Büyük değişiklik ekran boyutunda olduğu için Apple için biraz tüy gibi görünüyor: sadece daha büyük değil, 4: 3 en boy oranı Cupertino'nun kahramanı iPad Air 2'ninkini de yansıtıyor.

Aslında, tüm iPad'ler, ancak insanların Nexus 9'u karşılaştıracağı şey bu.

Google, bu amiral gemisi Android tableti yapmak için HTC ile iş birliği yaptı ve onunla HTC One M8'i piyasadaki en iyi telefonlardan biri yapan bazı parçaları yakaladı ve onları kesinlikle tutması çok daha güzel bir çerçeveye sıkıştırdı. önceki Nexii tabletlerinden herhangi biri.

Ama bedeli ne olacak? 16GB sürümü için 319 £ 'dan ucuz değil ve 32GB dahili depolama için 399 £ iPad topraklarında sınırda. Her zamanki gibi Apple, tabletinin etiketine hala bir prim ekliyor, ancak Nexus 7'nin çok ucuz olduğu düşünüldüğünde, yeni sürüm için bu kadar çok para ödemek zorunda olmak biraz üzücü.

Peki bu tablet senin için mi? Videolarınızın üstündeki ve altındaki siyah çubuklara ne yazık ki bakarken, yeni belge yönetimi ve web'de gezinme alanını alarak tablet ihtiyaçlarınız için tüm Android'e mi gideceksiniz?

Görüntüle

HTC ve Google, Nexus 9'daki ekranla bir çentik yükseldi ve Apple'ın iPad Air 2'yi 2048 x 1536 çözünürlükle eşleştirerek, daha küçük bir pencereye sıkıştırıldıkları için otomatik olarak çok daha keskin hale geldi.
Aynı zamanda teorik olarak renkler, bakış açıları ve tüm bu göz temelli şeylerde daha iyi olması gereken bir IPS LCD. Ve bir dereceye kadar öyle. Ama burada da eksik olan bir şey var, renkleri olabildiğince canlı yapmama sayesinde bu utanç verici bir şey.

Diğer büyük sorun, çerçevenin yanlarından içeri sızan ışık, Böcek Dünya Kupası'nda aşırı hevesli projektörler gibi ekranda parıldayan LED ışıkları.

Her gün göreceğiniz bir şey değil, ancak Samsung Galaxy Tab S'nin görkemli tonları ve derin siyahlarıyla karşılaştırın ve eksik olanı göreceksiniz.

Lolipop

Android 5 burada insanlar ve bu, yeni işletim sisteminin en önemli örneklerinden biri. Önemli olmasının nedeni tek seferde özetlenemez: Android'in görünüşü, nerede kullanılabileceği ve onunla neler yapabileceğiniz konusunda yeni bir yaklaşım.

Geliştirilmiş bildirimlerle (bunları çok daha kolay değiştirebilir ve hatta olaylara basit bir güncellemeden yanıt verebilirsiniz), tabletinizi kullanmayı çok daha basit hale getiren Nexus 9 ile ilgili en iyi şeylerden biri.

Bir de Materyal Tasarım var: her şey daha düz, ancak bazı sanatsal gölgeler var. Bu, mütevazı bir gönderi gibi, büyük bir makyaj yapıldığını ve bir sanal gerçeklik dünyasına itildiğini belirtti. İşte hiçbir noktada Tron benzeri bir kaçış elde edemeyeceğimizi umuyoruz.

Lollipop ile ilgili harika olan bir diğer şey de, pek çok yerde çalışacak olmasıdır. Telefonlara şimdiden geliyor, saatinizde ve ardından 2015'te televizyonda ve arabada göreceksiniz. Sürüş sırasında izlemek için filmleri indirmeye başlamanız gerektiğini söylemesek de, birlikte çalışabilirlik her şeyi çok daha kolay hale getirecek beklendiği gibi, araba ve TV üreticileri gerçekten gemiye girerse.

Ancak sonuç, Android 5.0'ın küçük yeşil robot işletim sisteminin şimdiye kadarki en kolay sürümü olduğu ve uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilmeyi seveceksiniz.

Oh, ve uyandırmak için iki kez dokunma mekanizması, Lollipop'ta etkinleştirildiği için Nexus 9'a taşındı. Merakla, Nexus 6'da mevcut değil, ancak bunun kullanması zor bir tablet olabileceği düşünüldüğünde, bu bir nimettir.

Konuş

HTC'nin akıllı telefon serisinden getirdiği diğer şeylerden biri de BoomSound hoparlörler, kulaklıksız parçaları ve parçaları izlemeye çalışırken eşyalara çok daha iyi bir ses kalitesi getiren öne bakan ızgaralar.

Başlangıçta bunu telefonlarda gördüğümde şüpheci, düşündüğümden çok daha fazla kullandığımı fark ettim. Yine de genel ses kalitesinin One M8 ve aynı teknolojiye sahip diğer HTC telefonlarda daha iyi olduğunu düşünürken, Nexus 9'da hala süper netler.

Dolayısıyla, ister bir YouTube videosunu arkadaşlarınıza gösteriyor olun, ister mutfakta bir tarifi karıştırırken bazı melodiler isteyin, bunlar her şeye harika bir katkı sağlar.

Tasarım

Nexus 9'u mutfağa götürecekseniz uyarıda bulunun: Lastikli sırt, yarın yokmuş gibi yağ emmeyi sever. Genel parmak izlerinden yeterince kötü, ama orada düzgün bir domuz yağı bulduğunuzda, muhtemelen asla ayrılmayacak.
Yeni Nexus'un arkasına gerçekten kaliteli bir his vermiş olsam da, mat arka kısmı kesinlikle daha kolay kavrayabiliyor, bu da anlaşılmasını biraz kolaylaştırıyor.

Yine de tabletin kenarından gelen metal var. Ekran tarafındaki eller biraz keskin, ama hadi - burada bir ninja yıldızı tutmuyorsunuz.

Daha can sıkıcı olan ise yan taraftaki düğmelerdir: ses düzeyinin kilidini açmanıza ve değiştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır (aslında yaptıkları da budur) özellikle güç düğmesine basmak gerçekten çok zordur.

Tabi ki tablete girmek için bu çift dokunma yöntemini kullanabilirsiniz, bu da sorunu bir şekilde hafifletmeye yardımcı olur, ancak bu yanılmaz değildir, bu da tabletimde neler olup bittiğini gerçekten görmek için uğraştığımda hayatımı rahatsız eder.

Yine de iPad Air 2 ve Samsung Galaxy Tab S ile aynı seviyede oldukça hafif bir tablet ve bu nedenle uzun süreli kullanım için rahat. Tamam, görünüş açısından piyasadaki en iyi tablet değil, ancak sağlam ve iyi bir şekilde bir araya getirilmiş bir his veriyor, ki bu ekstra nakit için bekleyeceğiniz bir şey.Batarya

Bir tabletin pil ömrü, telefonda olduğundan her zaman daha az endişe kaynağıdır, çünkü onunla sürekli, gün boyu oyun oynama olasılığınız daha düşüktür, bu da cepte yaşayanlar için cazip olabilir.

Bu nedenle, tam parlaklıkta yoğun kullanımla bile yaklaşık bir buçuk gün kullanım sağlar ve çoğu zaman ne kadar tutumlu olduğunuza bağlı olarak üç ila dört katını idare edersiniz.

İyi haber şu ki, aynı çözünürlüğe sahip olmasına rağmen, Nexus 9 film izleme söz konusu olduğunda aslında iPad 2'den biraz daha uzun süre dayanabilir, ancak oyun oynama söz konusu olduğunda aynı korkunç güç tüketimine maruz kalır.

Güçlü Nvidia iç kısımlarını kullanmak istiyorsanız, en iyisi bir elektrik prizine yakın olmalısınız.

Karar

Öyleyse, bir Nexus 9 almalısınız? Kimler için tasarlandı? Bir Android hayranıysanız, iPad veya Samsung Galaxy Tab S yerine düşünmenin bir anlamı var mı?

Elbette var. Başlangıç ​​için daha ucuz. Ve web'de gezinmek veya belgeleri / elektronik tabloları okumak için mükemmel olan çok kullanışlı 4: 3 ekran oranını paketliyor.
Android Lollipop aynı zamanda çok yetenekli bir işletim sistemidir ve Google mobil platformunun vanilya sürümlerinin hayranı olmamış olsam da, Samsung'un nispeten çılgın TouchWiz'inden çok daha az karmaşıktır, bu, başlatılmamışlar için bir labirent gibi görünebilir.

Elbette mükemmel değil, ekran benim için büyük bir sorun. Bence, bir şeye bakmaktan başka bir şey yapmayacağınız düşünüldüğünde, ekran mükemmel olmalı ve Apple ve Samsung (ve bir dereceye kadar Sony) bu notu almayı başardılar.

Ama bu, burada hayran olmadığım tek şeyden biri. Evet, daha ucuz olmasını umuyordum (diğer Android tabletlerin maliyetine göre), ancak yine de rekabet ettiği diğer modellerden daha ucuz ... yine de daha küçük bir ekrana sahip olduğunu unutmayın.

Hala gelecekte bir yerde bekleyen ULTIMATE Nexus tablet var ve onunla tanışmayı dört gözle bekliyorum ... ama o zamana kadar Nexus 9, muhtemelen şu anda kontrol etmeniz gereken en iyi Android tabletlerden biridir. özellikle daha küçük boyutla ilgileniyorsanız.