Close
 • Ana
 • /
 • Koşma
 • /
 • Nike Joyride Run Flyknit incelemesi: Mükemmel koltuktan 5 bin koşu ayakkabısı

Nike Joyride Run Flyknit incelemesi: Mükemmel koltuktan 5 bin koşu ayakkabısı

Nike Joyride Flyknit fırsatları

Nike hiçbir zaman sadece trendleri takip etmesiyle ve koşu teknolojisini mutlak sınırlarına zorlamamasıyla ünlü olmadı. Örneğin iki yıl önce 2 saatlik maraton engelini aşmak için yola çıktı, çünkü neden olmasın? Bu proje için kullandığı teknolojinin aynısı, daha sonra Vaporfly NEXT% veya Zoom Pegasus Turbo 2 gibi ticari olarak satılan ayakkabılarına da girdi.


Ve işte yine buradayız, Nike milyonuncu kez farklı bir şey deniyor. Kuşkusuz, Nike Joyride Run Flyknit'in en göze çarpan (ve pazarlanan) özelliği orta tabandır veya daha çok darbe enerjisini görünüşte daha eşit bir şekilde dağıtan ve tüm seviyelerdeki koşucular için üstün yastıklama sağlayan boncuklarla doldurulmuş olması gibi.

Adından da anlaşılacağı gibi, Joyride neşeyi tekrar çalıştırmaya çalışıyor, bu yüzden sadece sert sporcular ve seçkin sporcular için oyun alanı olmayacak. Boncuklar için yay mı yoksa nay mi?

Nike Joyride Run Flyknit

Nike, mükemmel boncukları bulmak için 150 farklı malzeme denedi


(Resim kredisi: Nike)

Nike Joyride Flyknit incelemesi: The Tech

Nike Joyride tamamen tabanla ilgilidir. İç taban ve dış taban, size Nike'ın sunduğu en iyi darbe emilimini sağlamak için farklı bölmelere dağıtılan bir orta tabandaki 1000 boncuk boncukla kilitlenir.

Boncuklar TPU'dan yapılmıştır, Nike 150 farklı malzemeyi test ettikten sonra yumuşak olduğu kadar bol miktarda destek veren bir malzeme bulmak için yerleştirilmiştir. Küçük kabarcıklar, darbeyi daha verimli bir şekilde azaltabilmeleri için bir şekilde dağıtılır, bu nedenle önde daha az ve topuk bölgesinde daha fazla pelet vardır.


Üst kısım, aynı zamanda hafif olan ve ayaklarınıza kalıplanarak her zaman doğru miktarda alan sağlayan, örme, nefes alabilen bir ağ olan Flyknit kumaş teknolojisine sahiptir.

Örme üst kısımları olan koşu ayakkabısı, geniş ayaklı koşucular için gerçek bir nimettir, ancak aynı zamanda başkaları için de iyidir, gerçekten. Kabul edelim, ortalama ayak diye bir şey yoktur, bu yüzden ayak şeklinize uyum sağlayan ayakkabılar asla kötü bir fikir değildir.


Nike Joyride Run Flyknit

Ağır ağırlıkları kaldırmadığınız sürece, Joyride size spor salonunda da iyi hizmet edecektir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike Joyride Flyknit incelemesi: Ergonomi

Nike Joyride'ı denemeden önce en büyük endişem boncukların nasıl hissedeceğiydi.

Kafamda iki olası senaryo vardı: ya boncuklar çok yumuşak olacak ve bu yüzden dururken ya da sadece adım atarken, sol-sağ-merkezde enerji kaybederek ya da çok sert olabilirler, bu yüzden küçük minik kayaların üzerinde koşarak. Dürüst olursam, ikisi de çekiciydi.


Gerçekte. iç taban daha çok bir masaj pedi gibi hissediyor. Bölmelerin kıvrımlarını hissedebilirsiniz, ancak tek tek boncukları hissedemezsiniz. Boncuklar / bölmeler gerçekten iyi tasarlanmış ve Joyride'ı çok rahat bir koşu ayakkabısı haline getirmiştir.

Taban ayaklarınızı kısıtlamaz ve topuk dolgusu topuklarınızı sıkıca tutar. Ayaklar, iyi bir koşu seansı için hazır, güvenli ve kilitli hisseder.

Ağırlığınızı ayağın önüne koyduğunuzda file üst kısım, ayak ucunun etrafında genişler, gevşek veya kısıtlayıcı değildir. Ayakların içi ve ayak başparmağı bölgesi, Joyride'a iyi tanımlanmış bir görünüm kazandıran daha güçlü sentetik malzemelerle güçlendirilmiştir.

Bağcık orta ayağı iyi tutar ve ön tarafa kadar koşmasa bile, ayak köprüsünü hiç boğmaz.

Ayak bilekleri çift köpük sistemiyle destekleniyor; yumuşak, yastıklı yaka bağcıklarla sıkılabilir (bu çok akıllıca bir özelliktir) ve ayrıca topuğun etrafına ekstra yastıklama eklenmiş neopren benzeri bir iç katman vardır.

Yaptığım hatayı yapmayın ve koşmak için en azından orta boy bir çorap giyin. Ayak bileği çorapları giymek veya hiç çorap giymemek, ayak bileğinin arkasında biraz sürtünmeye neden olabilir.

Joyride spor salonu için özel olarak tasarlanmamıştır, ancak özellikle çok kardiyo yapıyorsanız orada da takılabilir. Yine de ağır ağırlıklarla çalışmak tavsiye edilmez. Özellikle yukarıdan ağırlık kaldırırken, sizi koşularınızda ileri iten aynı teknoloji, ayakta dururken öne doğru devrilmenize neden olabilir. Bu amaçla düz tabanlı sert bir ayakkabı ile daha iyi durumda olursunuz.

 • En iyiucuz protein tozu fiyatları: cüzdanınızı zayıflatmadan peynir altı suyu ve vegan tozlarıyla toplayın
 • En iyiucuz kreatin fiyatları: ucuz kreatin monohidrat ile performansınızı artırın ve odaklanın
 • Butam vücut egzersizi, koşma ve HIIT'i birleştirir, sizi herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan zinde tutar

Nike Joyride Run Flyknit

Frankenstein'ın canavarı oldukça iyi görünüyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike Joyride Flyknit incelemesi: Estetik

İngiltere'de beyaz spor ayakkabı giymek cesur bir hareket olarak kabul edilir. Her zaman yağmur yağmak üzere olduğundan veya dünkü sağanak yağıştan dolayı zemin hala ıslak olduğundan, bozulmamış vuruşlarınızı çamurlu suyla lekeleme riskiyle karşı karşıyasınız.

Bununla birlikte, Joyride'ı mümkün olduğunca sık takabilmeniz için riski alacaksınız. Şahsen gösterişli renkleri ve tabandaki cesur markayı sevdim. Boncuklar da iki farklı renkte gelir ve dışarıdan görülebilir, bu da ayakkabıların daha da korkak görünmesini sağlar.

Üst kısım, birçok farklı malzemeden yapılmıştır ve Joyride'a, özellikle bağcıkların altından geçen çok keskin dikiş çizgisiyle bir Frankenstein'ın canavar görünümü verir.

Dil, 90'lardan kalma hava Jordans'ı anımsatan, yükseltilmiş yuvarlak bir Nike logosuna sahiptir. Space Jam zamanlarına bir geri götürüyor.

Nike Joyride cesur bir ayakkabıdır ve parlaklığı göz önüne alındığında, hoşunuza gitse de gitmese de çok dikkat çekecek. Ama sonra tekrar, dikkatten hoşlanmıyorsanız neden böyle ayakkabılar giyersiniz?

Nike Joyride Run Flyknit

Yakışıklı ve rahat bir koşu ayakkabısı

(Resim kredisi: Nike)

Nike Joyride Flyknit incelemesi: Karar

Nike Joyride Flyknit koşmak çok hoş bir deneyim.

TPU boncuk yastıklama sistemi rahattır ve mükemmel darbe kuvveti dağılımı sağlar. Topukların etrafında da bol miktarda ekstra yastıklama var.

Flyknit üst kısım, normalden daha geniş ayakları olan koşucular için bile fazla ferah hissetmeden bol miktarda nefes alma alanı sağlar. Tüm önemli alanların etrafındaki sentetik destek malzemeleri, yüksek hızlı yön değişikliklerinde size üstünlük sağlar.

Coşkulu görünüm, siz insanların yanından geçerken / koşarken caddede baş döndürür. Bağcıkların altındaki güçlü dikiş çizgisi, ayakkabılara çekici bir Frankenstein'ın canavar görünümü verir.

Nike Joyride, koltuktan 5k'e kadar ideal bir koşu ayakkabısıdır. Oradaki en hızlı koşu ayakkabısı olmak için yeterli enerji geri dönüşü sağlamıyor (bunu istiyorsanız, Nike ZoomX Vaporfly NEXT%) ama aynı zamanda, biri olduğunu da iddia etmiyor.

Joyride koşmayı eğlenceli bir deneyim haline getirecek ve eğer koşmuyorsanız, bu ayakkabılar bu konuda fikrinizi değiştirmenize neden olacak. Onlara bir kez girdiğinizde, onlarla koşmanın nasıl bir his olduğunu denemek isteyeceksiniz, garantili ve bir kez yaptıktan sonra hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Daha fazla koşu ayakkabısı yorumu

 • Adidas Pulseboost HD incelemesi
 • Asics Gel-Nimbus 21inceleme
 • Saucony Ride ISO 2 incelemesi
 • Hoka One One Carbon X incelemesi
 • Cloudswift incelemesinde
 • Nike React Infinity Run incelemesi