Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Nike Metcon 6 incelemesi: Mükemmel tutuş ve nefes alabilirliğe sahip harika egzersiz ayakkabıları

Nike Metcon 6 incelemesi: Mükemmel tutuş ve nefes alabilirliğe sahip harika egzersiz ayakkabıları

Nike Metcon 6 incelemesi TL; DR: Mecton 5'te ufak bir gelişme olan Nike Metcon 6, yalnızca öncekinden daha fazla nefes alabilirlik ve farklı renkler sunuyor. En azından maliyeti aynı.

Nike, en iyi koşu ayakkabısı pazarının üretilmesinin yanı sıra, en iyi egzersiz ayakkabılarını üretmesiyle de ünlüdür. Metcon serisi uzun zamandır CrossFit'in favorisi olmuştur ve Air Zoom SuperRep, HIIT antrenmanları için özel olarak tasarlanmıştır ve gerektiğinde ekstra stabilite ve güçlendirme sağlar.

Nike Metcon 6, serinin en son yinelemesidir ve devrimden çok Metcon 5'e göre ince bir güncellemedir: Ana çekicilik, Metcon 6'yı WOD'lar ve yüksek için daha da uygun hale getiren artık daha nefes alabilen üst ve hafif ince ayarlardır. -yoğunluk antrenmanları.

Nike Metcon 6 incelemesi


(Resim kredisi: Nike)

Nike Metcon 6: Kullanılabilirlik ve fiyat

Nike Metcon 6 şimdi tavsiye edilen perakende satış fiyatı olan 114,95 £ / 160 $ ​​'dan satışta. Ayakkabılar çeşitli renk gruplarına sahiptir ve bunlar bir ülkeden diğerine farklılık gösterebilir. Nike Metcon 6, doğrudan Nike US / Nike UK'den ve SportsShoes.com gibi belirli üçüncü taraf perakendecilerden satın alınabilir.

Nike Metcon 6'nın temel özellikleri arasında, 'amuda kalkma sırasında sürtünmeyi en aza indiren' bir topuk klipsi, geniş bir topuk ve Hyperlift topuk eki ve 'çift yoğunluklu' bulunur. düşük orta taban, üst kısımda & lsquo; ipi yakalayan & rsquo; yönlü tutuş tasarımı; ve & lsquo; dokunsal & rsquo; 'Halat, asfalt veya çim üzerindeki aşınmayı idare eden' son kat.


Nike Metcon 6 incelemesi

(Resim kredisi: Nike)

Nike Metcon 6 incelemesi: Tasarım ve ergonomi

Metcon 5 ve Metcon 6'yı yan yana yerleştirirseniz, ana farklılıkları seçmek zor olurdu. Biraz yardıma ihtiyacınız varsa, bu üst kısımdır: Metcon 6 & lsquo;% 18 daha fazla nefes alabilir & rsquo; Metcon 5'ler kadar sağlam ancak içeri ve dışarı daha fazla hava sağlayan dokunsal son kat. Bu, özellikle iç mekanlarda ve hava gerçekten tıkalı olduğunda gruplar halinde WOD'leri gerçekleştirirken ayakların şişmesine yardımcı olabilir. Kuşkusuz 2020'de alışılagelmiş bir manzara değil, ancak pandeminin / kilitlenmenin bir noktada duracağını umabiliriz.


Diğer özellikler, Metcon 5'te sunulan aynı Hyperlift eklentisine kadar hemen hemen aynıdır. Bu, kendinizi ileriye doğru itmeniz gerektiğinde yardımcı olabilecek topuklara ekstra 8 mm'lik bir yükseklik ekler. Gerçekte, ayakkabının yakası olduğu gibi ayak bileklerinin etrafında aşağıda durur ve Hyperlift'in eklenmesi ayaklarınızı ayakkabıdan daha da fazla iter, bu da bazı durumlarda dengeyi bozabilir.

Topuk çevresinde biraz daha fazla destek genel olarak faydalı olacaktır. Ayakkabının arkası dolgulu ve yumuşaktır, bu da sürtünmeyi azalttığı için harikadır, ancak aynı zamanda destekten yoksundur. Üst tarafta, aynı nedenle (yumuşak topuk ve düşük yaka) ayakkabılara girip çıkmak çok kolaydır. Bağcıklar gayet iyi, ancak antrenmanın yarısında çözülmediklerinden emin olmak için çift düğüm kullanmanızı tavsiye ederim.

Nike Metcon 6 incelemesi

(Resim kredisi: Nike)

Nike Metcon 6 incelemesi: Estetik

Nike ayakkabıların güzel bir tasarımı var, onlara bunu vereceğim. Metcon 6'nın tüm renk gruplarını beğenmeyebilirsiniz, ancak ayakkabıların genel şekli, özellikle hedef pazar için kesinlikle çekici. Metcon 6 sağlam görünüyor ancak göze heyecan verici.


Test edilen Light Bone / Mystic Stone / Total Orange / Yukon Brown renk grubu, turuncu vurgulu bir kamuflaj boyasına benziyor. Kanepede şarap lekeleri varken topuğun etrafındaki desen biraz görünüyor ama bunun dışında cehennem kadar seksi.

Nike Metcon 6'nın yapım kalitesi harika: Ekranda gevşek iplikler veya uygun olmayan parçalar yok. Açılar keskindir ve farklı malzemeler neredeyse kusursuz bir şekilde birlikte işlenmiştir. Metcon 6'da kullanılan endüstriyel miktarda kauçuğa rağmen, herhangi bir yapıştırıcı dökülmesini veya farklı malzemelerin çıkacağı herhangi bir alanı tespit edemedim.

Nike Metcon 6 incelemesi

(Resim kredisi: Nike)

Nike Metcon 6 incelemesi: Metcon 6'da egzersiz

Metcon 6'da bir egzersiz yaparken hemen anlayacağınız bir şey, dış tabanın tutuşunun ne kadar harika olduğudur. Ayaklarınızın altında lastik olması işe yarayabilir, ancak ayakkabının şekli de ağır ağırlıklar taşırken bile dengenizi korumanıza yardımcı olur. Tam dolu bir halter başınızın üzerinde sallanıyorsa fena değil.

Ekstra & lsquo;% 18 nefes alabilirlik & rsquo; kağıt üzerinde etkileyici görünebilir, ancak farkı söylemek zor. Ayakkabıların içinde yerleşik bir fan yok gibi: sadece biraz daha nefes alabilir. Metcon 5'ten beri daha kötüye gitmedi, bu yüzden iyi. Tek sorunum yukarıda belirtilen cehennem / yakaydı: Ayakkabının arkasına daha fazla destek olmasını isterdim, belki daha sıkı bir topuk dolgusu.

Nike Metcon 6 incelemesi

(Resim kredisi: Nike)

Nike Metcon 6 incelemesi: Karar

Gerçeklerle yüzleşelim: Nike Metcon 6, en iyi ihtimalle Metcon 5'e göre hafif bir güncellemedir. Daha nefes alabilir ve Metcon 5'te bulunandan daha dayanıklı olması beklenen güncellenmiş bir üst kaplamaya sahiptir. Mütevazı görüşüme göre, Nike Metcon 6, bu güncelleme olarak & lsquo; Metcon 5 Mat Frazer Sürümü & rsquo; olarak adlandırılmalıdır. daha çok, 'dünyadaki en formda adam' ile işbirliği yapan Nike ile daha çok ilgisi var. ürünün kendisini güncellemenin aksine.

Tüm bunlar, Nike Metcon 6, Metcon 5 ile aynı fiyata perakende satış yapıyor, yani aynı fiyata biraz güncellenmiş ayakkabılar alıyorsunuz. Bu açıdan Metcon 6 iyi bir seçimdir. Ancak zaten bir Metcon 5'e sahip olan kişiler için değil.

Nike Metcon 6: Ayrıca düşünün (Under Armour TriBase Reign 2)

(Resim kredisi: Under Armour)

Nike Metcon 6 incelemesi: ayrıca düşünün

Under Armour TriBase Reign 2, Metcon 6'nın yetersiz kaldığı tüm alanlarda hüküm sürüyor. Çorabı andıran üst ve dış topuk dolgusu ayak bileklerini sarar ve onları güvende tutar. TriBase Reign 2 ayrıca daha esnektir ancak ayağın altında bol miktarda çekiş gücü vardır. Ve en önemlisi, Metcon 6'dan daha ucuzdur.

Reebok CrossFit Nano X, CrossFit'in bir başka favorisidir. Metcon 6'dan da daha ucuz olan Nano X, bir & lsquo; Polyurethane NanoShell & rsquo; Yumuşak dokuma sayayı aşınmaya karşı koruyan, geniş burun kısmı ve rahatlık için düşük kesimli tasarım.

Bugünün en iyi antrenman ayakkabısı fırsatları Erkekler Nike Free Metcon 3 ...Nike Metcon 6NORDSTROM.com120 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünUnder Armour Erkek TriBase ...Zırh TriBase Reign AltındaDICK'S Spor Malzemeleri71,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Reebok Erkek CROSSFIT Nano ... Reebok CrossFit Nano 8 FlexWeave Amazon $ 130 $ 89.91 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz