Close
 • Ana
 • /
 • Koşma
 • /
 • Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: Hype gerçek, bunlar bugüne kadarki en hızlı Nike koşu ayakkabıları

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: Hype gerçek, bunlar bugüne kadarki en hızlı Nike koşu ayakkabıları

Kendine özgü görünen Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, yutturmaca karşılıyor ve hız ve yüksek enerji geri dönüşü sağlayarak bu ayakkabılarıen iyi koşu ayakkabılarıŞimdiye kadar yapılmış. Burada ara verme veya alışma zamanı yoktur; Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'i kutudan çıkarın, takın, bağcıklarınızı bağlayın ve mesafeden bağımsız olarak yolda en iyi zamanınızı koşmaya başlayın.

Bugünlerde Nike Vaporfly hakkında çok fazla konuşma yapılıyor, özellikle deNike Air Zoom Alphafly duyuruldu. İnsanlar, Nike'ın en iyi yol koşu ayakkabısı serisini 'mekanik doping' olarak adlandırarak, onları giyen sporculara haksız avantaj sağladığını söylüyor. Dürüst olmak gerekirse, tüm bu çevrimiçi sohbetin Nike için sadece ücretsiz pazarlama olduğunu düşündüm. Ancak onları denedikten sonra artık o kadar emin değilim.

• Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'i doğrudan Nike'dan satın alın

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'in mekanik doping olarak sınıflandırıldığını sanmıyorum ama gerçekten verimli yol koşu ayakkabıları.Çokverimli. Her adım, harcanandan fazla olmayan çok fazla enerji geri getirecek ve bacaklarınız uzun mesafelerden sonra bile daha az yorgun hissedecek.


Bazı insanlar - çoğu - Nike ZoomX Vaporfly NEXT% fiyatı yüzünden ertelenebilir ve onlara bu ayakkabıların antrenman için olmadığını, yarış için olduklarını söylediğimde daha da cesaretleri kırılır: onları satın almak anlamsız iş sonrası 3K koşu. Vaporfly NEXT%, hızlı koştuğunuzda yüksek hızlar sunan bir hız canavarıdır. İşi sizin için yapmayacaklar ama her zamankinden daha hızlı olmanızı sağlayacaklar.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: ZoomX tabanın yandan görünümü


Nike, Vaporfly NEXT% ile cesur davranıyor - iyi bir nedenden dolayı

(İmaj kredisi: Gelecek)
Bugünün en iyi Nike ZoomX Vaporfly NEXT% fırsatlar 4 Amazon müşteri yorumu Erkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
 • En iyi koşu saati: koşucular, spor salonu, bisiklet ve egzersiz için saatler ve giyilebilir cihazlar
 • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, koşu ve spor için en iyi egzersiz tomurcukları
 • En iyi triatlon izle: Bu gelişmiş çok sporlu akıllı saatlerle yüzmeyi takip edin, bisiklet sürün ve koşun

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: akıllı saat çalıştırmada yeni PB zamanlarının kolajı


Nike ZoomX Vaporfly NEXT% maksimum verimlilik için tasarlandı - bu, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% ile ilk koşumda oldu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: teknoloji ve ergonomi

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% ile form işlevi gerçekten takip eder. Bu ayakkabılar havalı görünmek için değil, ihtiyaç duyduğunuzda performans sunmak için tasarlandı. Ana bileşen, orijinal Nike Zoom Vaporfly% 4'te kullanılan Zoom köpüğünün güncellenmiş versiyonu olan ZoomX köpüğüdür.

ZoomX köpüğünün tabanı, geleneksel olarak havacılık yeniliklerinde kullanılan bir malzeme olan Pebax'tır. Nike'ın açıklamasına izin vereceğim: 'Pebax, bazı termoplastik alternatiflerden daha düşük bir yoğunluğa sahip ve bu, onu daha hafif, esnek ve darbeye daha dayanıklı hale getirirken, enerji geri dönüşü için daha yüksek bir kapasite sağlıyor.' Bütün bunlardan dikkat etmemiz gereken tek şey son beş kelime.

ZoomX köpüğüne gömülü, tam boy kavisli karbon fiber plaka bulacaksınız. Karbon plaka, ZoomX yastığı olan yumuşak bulutun üzerine indikten sonra ayaklarınızı ileri doğru yuvarlarken itiş gücünü dağıtmak için oradadır. Ve işi mükemmel yapıyor.


Üst kısımda, iyileştirilmiş nem emici özelliklere sahip (orijinal Vaporfly% 4 ile karşılaştırıldığında) hafif dokuma bir ağ olan yeni Vaporweave saya bulacaksınız. Asimetrik bağcık sistemi, ayakkabıyı ayağınıza bağlar ve güncellenmiş dantel halka kemer bandı ihtiyacını ortadan kaldırarak ayağın üst kısmındaki baskıyı azaltmaya yardımcı olur.

TıpkıHoka One Bir Karbon XNike ZoomX Vaporfly NEXT% o kadar hafif ki bağcıkları bağladıktan sonra ayakkabıların ayağınızda olduğunu hemen hemen unutacaksınız. Koşu ayakkabısı gibi hissetmezler; ayağınıza bağlanmış trambolinler gibi hissediyorlar. Sıçrayıp yuvarlanırlar ve üstteki ağ çok ince olduğu için ayaklarınız aşırı ısınmaz veya dolmaz.

Yukarıda belirtildiği gibi, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% ile alışma süresi yoktur, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Uygun noktayı Hoka One One Carbon X kadar sıkı değil ama yine de sağlam bir uyum buldum. Tabanın çıkıntılı arka kısmı bile ilk birkaç adımdan sonra engel olmayacak.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: Basamaklarda üst üste dizilmiş ayakkabılar

Ekiden Edition'ın karışık renk stili, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% daha tuhaf görünmesini sağlar

(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: Estetik

Pek çok kişinin görünüşü için Nike ZoomX Vaporfly NEXT% almayı tercih edeceğini sanmıyorum. Tuhaf açılara, asimetrik tasarıma ve - özellikle test edilen Ekiden Sürümü durumunda - eşleşmeyen renklere sahip olağandışı görünümlü bir ayakkabı.

Bunlar moda ayakkabılar değil ve bir şey olursa, onları yarış dışında herhangi bir amaçla kullanmak faydalı olmaz. ZoomX köpüğünün uzun ömürlülüğü hakkında çevrimiçi herhangi bir bilgi bulamadım, ancak sonsuza kadar en iyi durumda kalmayacağından şüpheleniyorum - koşu ayakkabısı yok. Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, Formula 1 arabaları gibidir: haftalık alışverişlerinizi yapmak için Tescos'a gitmek için değil, yarışmak üzere tasarlanmıştır.

Ayakkabıların güzel göründüğünü söylemesem de, tuhaf görünen nesneleri takdir ediyorum ve Nike Vaporfly NEXT% ile koşan kişi, insanların onları fark etmesini isteyecektir. Orijinal neon yeşili ve pembe renk grupları bile Ekiden Sürümü bir yana, göze çarpacak şekilde tasarlandı.

Daha az dikkat çekici ayakkabılar istiyorsanız,Asics GEL-Nimbus 21ya daMizuno Wave SkyriseHer ikisi de mükemmel koşu ayakkabısı, ancak biraz bej görünümlü.

Antrenman yapabileceğiniz bir ayakkabının peşindeyseniz, kesinlikleNike React Infinity Koşusu. Bu ayakkabılar destekleyicidir, Vaporfly'a çok benzer şekilde gerçekten iyi bir kıvrıma sahiptir ve aynı zamanda günlük bir antrenör olarak da giyilebilir. Nike ZoomX Vaporfly NEXT% ile mükemmel uyum.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: öndeki bazı adımların önündeki ayakkabıların arkadan görünümü


(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% İncelemesi: Karar

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'i sevdim ama herkes için olmadıklarını takdir ediyorum. Bu ayakkabılar, kişisel olarak en iyilerini geçmek isteyen ve yalnızca yarış ayakkabılarına fazladan para harcamaktan çekinmeyen rekabetçi koşuculara iyi hizmet edecek. Yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için, ister profesyonel ister amatör olun, zanaatınıza (bu durumda koşmaya) kendinizi adamalısınız.

Para karşılığında, tüm potansiyelinizi ortaya çıkaracak koşu ayakkabılarına sahip olacaksınız: Nike ZoomX Vaporfly NEXT% hafiftir ve bugün piyasadaki en iyi enerji getirisini sağlamak için topuktan buruna tasarlanmıştır.

ZoomX köpüğü, yere indiğinizde ayak altında yumuşak hissedecek ve tam boy karbon plaka, ayak parmağınızın kalktığı noktada yeterli itme gücü sağlayacaktır. Kalın köpük ilk bakışta çok yumuşak görünebilir, ancak tam ihtiyaç duyulduğunda size bir destek sağlamaya çok yardımcı olur.

Vaporweave üst kısım o kadar incedir ki neredeyse şeffaftır. Hafif olmasına rağmen, birçok taban katmanını ayağınıza bağlayarak mükemmel bir iş çıkarır ve asimetrik bağcıklar bağlandığında, ayağın üstündeki basınç hissi eşit olarak dağılır.

Kişisel olarak Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'in mekanik doping olarak sınıflandırıldığını düşünmüyorum ama bazı insanların neden öyle düşündüklerini anlayabiliyorum. Bu ayakkabılar daha hızlı gitmenizi sağlayacak çünkü sizi geride tutmuyorlar; İnişte çok fazla enerji kaybetmeyeceksiniz ve toe-off da daha az çaba gerektirecek.

Vaporfly NEXT% ile koşmak, bir koşucunun enerji yönetimini daha verimli hale getirebilir ve uzun mesafelerde bu, ayakkabı kullanıcılarına rekabet avantajı sağlayabilir. Premium fiyatı ödemeye razı olmanız gerekir.

Bugünün en iyi Nike ZoomX Vaporfly NEXT% fırsatlar 4 Amazon müşteri yorumu Erkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: ayakkabıların arkadan görünüşü

Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, piyasadaki karbon katkılı tek koşu ayakkabısı değil

(İmaj kredisi: Gelecek)

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% İnceleme: Alternatifler

Piyasada zaten mevcut olan Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için en iyi alternatiflerden biri,Hoka One Bir Karbon X. Bu ayakkabılar, Erken Aşama Meta Rocker adı verilen benzer bir 'sallanan taban' kullanır ve entegre bir karbon plakaya da sahiptir. Ayrıca çok daha ucuzlar.

Başka bir seçenek de yeni ilan edilmiş olabilirBrooks Hyperion Eliteeğitmenler, aynı zamanda benzer bir yapıya ve hafif bir genel ağırlığa sahip. Bu ayakkabılar 1 Mart 2020'den itibaren biraz daha düşük bir fiyata (İngiltere'de 210 £) satışa sunulacak.

Üçüncü bir seçenek iseAdidas Adizero ProCarbitex iç taban kullanan, soyağacına sahip uzun mesafeli ayakkabılar. Bu ayakkabılar, 1 Nisan 2020'den itibaren uygun fiyat etiketi (Birleşik Krallık'ta 180 £) göz önüne alındığında muhtemelen oyunun kurallarını değiştirecek.

Ve tabii ki varNike Air Zoom Alphafly SONRAKİ%, Nike ZoomX Vaporfly NEXT% 'in halefi, daha da garip görünen ama muhtemelen mükemmel bir koşu deneyimi sunuyor. Eliud Kipchoge, Alphafly'nin prototipinde 2 saatlik maraton rekorunu kırdı, bu yüzden muhtemelen oldukça hızlılar.

Pingtwitter ❤️ çalışıyor

 • Yarı maraton eğitimi: koşu saati takmak sizi nasıl daha iyi bir koşucu yapabilir?
 • 500 kelimeyle '5K'ya Kanepe': ilk 5'imizyeni başlayanlar için koşu ipuçlarıkoşmaya başlamak istemek
 • 5 nedenneden koşmaya başlamalısınve ihtiyacınız olan en iyi koşu teçhizatı
 • En iyi kış koşu takımı: en iyi kış koşu ayakkabıları, kış koşu üstleri ve daha fazlasıyla hava koşullarının üstesinden gelin
 • en iyi tam vücut HIIT antrenmanı: koşucular içinve diğer herkes, ekipman gerekmez

Daha fazla koşu ayakkabısı yorumu

Bugünün en iyi Nike ZoomX Vaporfly NEXT% fırsatlar 4 Amazon müşteri yorumu Erkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümErkek Nike Zoomx Vaporfly ... NORDSTROM.com250 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz