Close

Nikon D3300 incelemesi

Nikon D3300 fiyatları 720 Amazon müşteri yorumu Düşük Stok Kullanılmış Nikon D3300 Dijital SLR ... Wex Fotoğraf Videosu 157 £ Amazon İngiltere Resmi Görüntüle 1/6

Nikon D3300 incelemesi


Nikon D3300 incelemesi
Resim 2/6

Nikon D3300 incelemesi

Nikon D3300 incelemesi
Resim 3/6

Nikon D3300 incelemesi

Nikon D3300 incelemesi
Resim 4/6

Nikon D3300 incelemesi

Nikon D3300 incelemesi
Resim 5/6

Nikon D3300 incelemesi


Nikon D3300 incelemesi
Resim 6/6

Nikon D3300 incelemesi

Nikon D3300 incelemesi

Yeni işlemci ve geri çekilebilir lens için giriş seviyesi Nikon D3200'den yükseltme yapmaya değer mi? Yeni Nikon D3300 incelememizde öğrenin


Nikon D3300, markanın en yeni giriş seviyesi DSLR'sidir ve yerini popülerNikon D3200.

Yeni modeldeki bir dizi yükseltme, daha yeni bir işlemci, genişletilmiş ISO aralığı ve yepyeni bir geri çekilebilir lensi içeriyor.

D3300, şu şekilde oldukça katı bir rekabete sahiptir:EOS 1200D,Pentax K-500ve DSLR benzeri CSC'lerSamsing NX30Peki rakiplerinin önünde kalmak için ne sunuyor?

Nikon D3300: Boyut ve yapı

124 × 98 × 75,5 mm ölçülerinde gövde, selefinden biraz daha küçük, o kadar ki size söylenmedikçe farkına bile varamayabilirsiniz, ancak biz onun grip kısmını biraz daha rahat hale getirdiğini düşünüyoruz.

Arka panelde biraz daha büyük, daha dokulu ve daha iyi yerleştirilmiş başparmak plakası dahil olmak üzere, D3200'e kıyasla çok küçük birkaç tasarım ince ayarı vardır. Önceki modelde olduğu gibi, D3300 de kalite oluşturma söz konusu olduğunda Canon rakiplerinden biraz daha üstün olduğunu hissediyor.

En büyük tasarım değişikliği, yandan bir düğmeye basıp ardından namluyu döndürerek açılan geri çekilebilir 18-55VRII kit lensidir. Bu, lensin yaklaşık bir inç daha kısa olduğu ve çevrenin de daha küçük olduğu ve yeni lensi çok daha az hacimli hale getirdiği anlamına gelir. Minicik kadar küçük olmayabilirEOS 100D, ancak kesinlikle önceki modelden çok daha akıcı hale getiriyor.

Aynı açılır flaş yine burada, etkili olsa da, fazlasıyla hevesli olabilir ve gerçekten gerekli olmadığında, tıpkı D3200'de olduğu gibi rastgele açılır.

Kamera kırmızı, siyah veya gri renklerde mevcuttur, ancak her zaman olduğu gibi siyah modelin en çok satan model olmasını bekliyoruz.


Nikon D3300: Özellikler

D3300, D3200'dekiyle aynı 24,2 megapiksel APS-C sensörle birlikte yeni, daha hızlı Expeed 4 işlemciyi bir araya getiriyor. Ancak bu sefer,Nikon, tekrarlayan desenlere sahip görüntülerde görünen hareli - istenmeyen yapıları azaltmayı amaçlayan optik düşük geçiş filtresini devre dışı bıraktı. Filtrenin olmaması, görüntülerin daha yüksek düzeyde ayrıntıya sahip olması gerektiği anlamına gelir.

Yeni model ayrıca, giriş seviyesi DSLR'lerde en iyiler arasında olan 5 fps'lik iyi bir patlama oranına sahip. Bu, arka arkaya yapılan çekimlerin takırdamasını kolaylaştırır - özellikle hareketli nesneler için iyidir.

Ekran arayüzü, önceki modelden bu yana bir makyaj yapıldı ve çok daha temiz, ekranı gezinmeyi daha sezgisel hale getirmek için daha fazla renk kullanıyor. Aynı şekilde, kullanışlı Kılavuz moduna bir makyaj yapılmıştır ve farklı çekim durumları için hangi ayarların kullanılacağı konusunda bazı işaretlere ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için hala harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Nikon D3300: Ekran

D3300, fotoğraflarınızı incelemek için mükemmel bir şekilde çalışan saygın bir 921K nokta çözünürlüğe sahip nispeten standart bir 3 inç LCD ekrana sahiptir. Yeni modelde bir dokunmatik ekran olmasını umuyorduk, ama ne yazık ki öyle değildi. Belki bir dahakine.

Canlı görüntü, garip çekimleri sıralamak için ekranı kullanmanız gerektiğinde oradadır, ancak her zaman bir DSLR'de olduğu gibi, optik vizörü kullanmak çok tercih edilir.

Nikon D3300: Kontroller

Kontroller önceki modelle hemen hemen aynıdır - kısaltılmışlardır, bu nedenle parmak uçlarında deklanşör hızı ve ISO kadranlarına sahip olmak isteyen deneyimli fotoğraf meraklıları için çok basit, ancak acemiler için idealdir.

Efekt modunun artık üste monte edilmiş kadran üzerinde özel bir yeri var - daha önce oraya ekrandaki menüler aracılığıyla yolunuzu bulmanız gerekiyordu.

Arka plakadaki kontroller D3200'dekiyle hemen hemen aynıdır, ancak D pedi daha büyük başparmak dayanağına yer açmak için hafifçe aşağı kaydırılmıştır - kameranın elde biraz daha sabit hissetmesini sağlayan hoş bir eklenti.

Başparmak tutamağının üzerinde, ilgili moddayken diyafram açıklığı ve deklanşör hızı ayarları arasında geçiş yapmak için kullanılabilen aynı elle yerleştirilmiş kadranı bulacaksınız.

Nikon D3300: Resim kalitesi

24,2 megapiksel CMOS ve yeni işlemcinin birleşimi Nikon'dan beklenebilecek türden resimlerle sonuçlanıyor mu? Kuşkusuz evet.

D3200'deki görüntü kalitesi zaten övgüye değerdi ve düşük geçiş filtresinin olmaması burada olumlu bir etkiden başka bir şey yapmamış gibi görünüyor. Bu, aşağıdaki gibi üst düzey kameralardan filtrelenen bir özelliktir:Nikon D7100, bu yüzden bu fiyat noktasında bir kamerada görmek harika.

Genel görüntü kalitesi, mükemmel ayrıntı reprodüksiyonu ile harika. Görüntüler kırpıldıklarında ve yakınlaştırıldıklarında bile net kalır. Tonlar hoş bir şekilde doğaldır ve alan çekimlerinin derinliği çok kolaydır. Tüm manuel seçenekler burada olsa da, otomatik moddan harika sonuçlar aldık.


Artırılmış ISO aralığı (100-25600) hoş bir yükseltmedir - doğal olarak, siz aralığı yukarı çıkardıkça görüntüler biraz yumuşaktır, ancak düşük ışık koşullarında çekim yaparken biraz daha fazla yardıma sahip olmak iyidir.

11 noktalı otomatik netleme hiçbir şekilde gördüğümüz en hızlı değil, ancak o zaman giriş seviyesi bir snapper için mükemmel bir şekilde makul ve yeni başlayanlar için fazlasıyla yeterli.

18-55 mm f / 3,5-5,6G VR II lens, uzun çekimler için yeterince geniş, ancak yakın çekim portrelerde de aynı derecede becerikli olan harika, esnek bir lenstir - ve elbette, kompakt yapı bir nimettir.

Kamera ayrıca Easy Panorama ve Oyuncak Kamera da dahil olmak üzere - bu tür şeyleri seviyorsanız - 13 özel efekt içerir. Bunlar eskiden menülere gömülmüşken, Nikon mod kadranına yeni başlayanlar için DSLR için yararlı bir ek olan Efektler seçeneği ekledi.

Nikon D3300: Video

D3300, 60p / 50p / 30p / 25p / 24p'de tam HD video çeker veya 1280x720 pikselde çekim yapıyorsanız, 60p / 50p arasından seçim yapabilirsiniz. Video sonuçları iyidir, ancak otomatik odaklama iyi çalışsa da, mekanik ses yerleşik mikrofon tarafından yakalanma eğilimindedir.

Nikon D3300: Pil

Nikon, D3300 ile aynı bataryaya sahip olmasına rağmen, yeni modelin yeni işlemci sayesinde daha verimli olması gerektiğini söylüyor. Yapımcıya göre, tek bir şarjla muazzam bir 700 çekim yapabilmelisiniz - bu fiyat noktasında bir kamera için etkileyici bir iddia.

Kamerayı birkaç yarım günlük çekimin yanı sıra, pil ömrü göstergesinde neredeyse hiç bir çentik bırakmayan çekimler arasında bolca kaydırma yapmak için çıkardık - yedek pillere yatırım yapmak için izleme olasılığı düşük olan acemi fotoğrafçılar için iyi haber.

Nikon D3300: Karar

Nikon D3300 mükemmel bir giriş seviyesi DSLR'dir - son modelin yükseltmeleri küçük ama önemli ve birleşik sonuç mükemmel. Ve yeni, kompakt lens tek kelimeyle harika. Dahası, yapı kalitesinin Canon EOS 100D gibi diğer bazı giriş seviyesi modeller kadar temel olmadığını düşünüyoruz.

D3100 veya D3200'den yükseltme yapmayı düşünüyorsanız, yalnızca lens için buna değer, ancak ince iyileştirmeler de bir sağlam yükseltme ekliyor.

Wi-Fi güzel olurdu ve akıllı telefonlarından yükseltme yapanları çekmek için giderek daha fazla kullanılan bir şey ve bir dokunmatik ekran da memnuniyetle karşılanacaktır - belki bunları yeni nesil modelde göreceğiz. Yarım yıldız verirsek, bu 4,5 olur.

Nikon D3300 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Nikon D3300 fiyatı: 599,99 £ (18-55VRII kit lens ile), 499,99 £ (yalnızca gövde)