Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Nikon D3400 incelemesi: paranın satın alabileceği en iyi giriş seviyesi DSLR

Nikon D3400 incelemesi: paranın satın alabileceği en iyi giriş seviyesi DSLR

Nikon D3400 fırsatları 675 Amazon müşteri yorumu Amazon UK

Nikon’un giriş seviyesi DSLR’leri, değiştirilebilir lenslerin birçok avantajının yanı sıra, önemli şeylere odaklanır - amaçlanan - hafiflik, küçük gövdeler, basit tasarım ve mükemmel sonuçlar.


Bu, daha hafif, daha iyi pil ömrü ve yeniden tasarlanmış kit lensi ile mükemmel D3300'ün güncellemesidir.

Alternatif mi arıyorsunuz? Pingtwitter'ün kapsamlı kamera satın alma kılavuzlarına göz atın:

Tasarım

Bu, satın alabileceğiniz en hafif DSLR'lerden biridir: 18-55 mm lensli bir Canon EOS 1300D'den yaklaşık 40 g daha azdır. Üzerindeki kit lensi ile yola çıkmaya hazır, oldukça düşük 650 gr olarak gelir ve uzun çekim seanslarında takdir edersiniz.


Yine de hafif ve küçük boyut, pratiklik pahasına değildir. Tutuş iyidir ve yanlışlıkla hareket etmekten veya herhangi bir kontrole çarpmaktan korkmanıza gerek yoktur.

Burada bir değiş tokuş var ve bu denge. D3400'e biraz daha büyük bir lens bile yapıştırırsanız, oldukça önemli ölçüde dengesiz hale gelir.


Özellikler ve kullanılabilirlik

Tutma yeri yumuşak kauçuk kullanır, düğmeler makul boyuttadır ve mod seçicinin kullanımı kolaydır. Genel olarak dokunsallık, beş seriden oluşan Nikonlar kadar iyi değil, ancak o zaman çok daha pahalılar.


11 noktalı otomatik netleme çok sessizdir ve performans açısından önceki modellerle hemen hemen aynıdır: bu durumlarda yardımcı olacak bir AF Yardım ışığı olmasına rağmen, zayıf aydınlatma koşullarında biraz daha yavaştır.

Nikon’un Picture Control seçenekleri, D810’da tanıtılan kullanışlı Düz ​​seçeneği de dahil olmak üzere size çok çeşitli çekim ayarları sunar. Standart mod, günlük çekimler için iyidir: Renkleri aşırı doygunlaştırmaz veya soluk görünmelerine neden olmaz.

Canlı, çiçekler için eğlencelidir ve kontrast, parlaklık ve doygunluk gibi bireysel ayarlarla uğraşabilirsiniz.

Verim

Sensör, ISO100'den ISO25.600'e kadar ISO seviyeleri sunar ve düşük geçişli filtre olmadığından, özellikle makro lens ile inanılmaz derecede ayrıntılı görüntüler alabilir.


Bununla birlikte verilen kit lensi en iyisi değildir: Geniş açı ve telefoto çekimin uç noktalarında görüntü kalitesi eksiktir. Benzer lensler gibi, RAW dosyalarında renk sapmaları ve bazı bozulmalar fark edeceksiniz, ancak yazılım bunları JPEG'lerde sıralama konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Pek çok benzer kamera gibi, ölçüm de az pozlama eğilimindedir, ancak bunun dışında çok iyi çalışır ve Otomatik Beyaz Dengesi de çok etkilidir.

Harika bir aksiyon kamerası değil - yalnızca 5 fps'ye kadar seri çekim yapıyor ve 4K video da yapmıyor - ancak diğer her şey için çok yönlü. Bluetooth dosya aktarımını seviyoruz (Nikon buna SnapBridge diyor ve aynı adlı bir uygulama gerektiriyor), ancak iPhone 6'mızda flakey olan uygulamayı sevmiyoruz.

En sevdiğimiz özelliklerden biri, 1299 çekim için iyi olan pil ömrü: testlerimizin üç günü boyunca üç pil çubuğunun hepsini birden aldık.

Karar

D3400 piyasaya sürüldüğünde biraz pahalıydı, ancak şimdi fiyatı düştü, DSLR'lere yeni başlayan herkes için mükemmel bir başlangıç ​​noktası.

Kullanımı kolaydır, mükemmel görüntü kalitesine sahiptir ve tabii ki çok sayıda yüksek kaliteli lensle uyumludur.

Bu uzun pil ömrü, onu özellikle açık hava çalışmaları, seyahat ve festivaller için iyi kılar.