Close

Nikon D3500 incelemesi

Nikon D3500 fırsatları 435 Amazon müşteri yorumları Nikon D3500 Kit ... Crutchfield 496,95 $ Nikon D3500 W / AF-P DX NIKKOR'u görüntüleyin ... Amazon Prime $ 499,99 Nikon - D3500 DSLR Videoyu Görüntüleyin ... En İyi 499,99 $ Görüntüleyin

Son birkaç yıldır odak noktası - eğer kelime oyununu affedecekseniz - giderek daha kompakt, değiştirilebilir lensli aynasız kameralar olmuştur.


Buna göre, yeni başlayan fotoğrafçıların çantalarında geleneksel dijital SLR - veya DSLR - için hala yer var mı?

Geleneksel olarak bunlar aynasız kardeşlerinden daha hantaldı - basit bir nedenden ötürü, entegre ayna kurulumları, dahili sensör ve lens yuvası arasında belirli bir miktarda fiziksel alan gerektirir.

Herkes küçük, kompakt ve kullanışlı olmasını istese de, burada sunduğumuz Nikon’un giriş seviyesi D3500 gibi 'klasik' bir DSLR'ye yatırım yapmanın bazı önemli avantajları vardır.

D3400'ün bu halefinden sadece birini vurgulamak için, sadece Nikon'dan değil, üçüncü taraf üreticilerden de yıllar öncesine uzanan yüzlerce doğrudan uyumlu lens ve aksesuar mevcuttur.


Ayrıca, DSLR'ler yenilikçi aynasız modellerle artan rekabetle karşı karşıya kaldığında, şu anda Nikon D3500 ve ilkinde yapılabilecek bazı harika fırsatlar olduğunu söylemeye gerek yok.

Nikon D3500 incelemesi


(Resim kredisi: Nikon)

Nikon D3500 incelemesi: Tasarım ve Kullanım

O klasik tıknaz DSLR görünümü ve hissini yayması nedeniyle, polikarbonat yapı D3500'de en başından ne elde ettiğinizi biliyorsunuz. Kontrol düzeni geniş ve düzenli. Nikon D3500, önceki D3400 modeline kıyasla daha derin bir tutuşa sahip, ancak genel olarak marjinal olarak daha kompakt.

Bununla birlikte, -10 ° C'ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilen yarı profesyonel DSLR'lerin aksine, Nikon D3500, 0 ° C ila 40 ° C arasında daha muhafazakar bir çalışma sıcaklık aralığına sahiptir.


Tüm DSLR'lerde olduğu gibi, çekimleri oluşturmak için geniş bir göz seviyesinde vizör var, ayrıca burada, kamerayı Canlı İzleme moduna geçiriyorsanız 3 inç 921K noktalı çözünürlüklü bir LCD ekranın alternatifi var.

Arka ekranın uygulaması mütevazıdır, çünkü% 100 çerçeve kapsamı ve 170 ° görüş açısı sağlarken, LCD arkaya sabitlenmiştir ve açısı ayarlanamaz. Bir akıllı telefondan alım satım yapan çoğu kişinin bu noktada bulmayı umabileceği dokunmatik ekran kullanımı da sağlamaz.

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Nikon)

Nikon D3500 incelemesi: Özellikler

Nikon D3500'ün kalbinde APS-C boyutlu bir görüntüleme sensörü var - akıllı telefonunuzda veya bas-çek kompaktlarında bulunandan fiziksel olarak daha büyük, bu da genel olarak daha iyi resim kalitesi sunuyor. Bu, 24,2 milyon piksele kadar çekim yapma yeteneği sağlar.


Daha büyük bir yüzey alanı, tüm bu piksellerin 'nefes alması' için daha fazla alan anlamına gelir; bu, flaşsız düşük ışık gibi daha zorlu koşullarda çekim yaparken daha az görüntü gürültüsü / gren görülmesi anlamına gelir.

Nikon D3500, fotoğrafların yanı sıra 59,94 fps'ye kadar sinematik görünümlü yakalama hızlarında Full HD videoya erişim sağlar. Bu DSLR'nin giriş seviyesi model olduğu düşünüldüğünde, daha pahalı DSLR'ler ve aynasız modeller olsa da, daha yeni tarafından sunulan 4K çözünürlüklü videoyu alamamamız şaşırtıcı değil.

Küçük bir yerleşik mono mikrofon tarafından yakalanan sesle, burada da yayın kalitesinde ses elde edemediğimizi söylemek doğru olur. Ve maalesef, bazı daha pahalı modellerin aksine, harici bir mikrofon ekleyemiyoruz.

Bağlantı söz konusu olduğunda, Nikon D3500'de Wi-Fi yerine Bluetooth veriliyor, ancak bu en azından görüntüleri bir akıllı telefona göndermemize ve istenirse uzaktan kumanda olarak bir ahizeyi kullanmamıza izin veriyor.

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Nikon)

Nikon D3500 incelemesi: Performans

Nikon D3500, maksimum 5 fps fotoğraf çekim hızı sunar; bu, geleneksel olarak sunulan birçok giriş seviyesi DSLR'nin bataklık standardı 3 fps'den daha iyi olmasına rağmen, bu DSLR'nin özellikle bir kamera isteyenler için ilk arama noktası olmayacağı anlamına gelir. spor veya vahşi yaşam fotoğrafçılığı için.

Bununla birlikte, D3500 etrafta koşan çocukları ve evcil hayvanları izlemek gibi çoğu sıradan çekim durumu için ve öncelikle JPEG dosya formatında çekim yapıyorsanız uygundur. Bunun yerine daha fazla veriye aç Raw dosyalarını tercih ederseniz konular daha zor hale gelir.

Doğal olarak, daha iyi kare hızları sunan daha iyi kameralar var - ancak ayrıcalık için kıyaslandığında daha fazla ödersiniz.

Bu fotoğraf makinesinin otomatik netlemesi, başlangıçta tam anlamıyla merkeze gelmemişlerse, çerçeve etrafında hareket eden nesneleri zaman zaman kaybedecek olsa da, D3500, başlangıç ​​DSLR statüsü göz önüne alındığında, fazlasıyla yeterli olan nispeten sağlam bir performans sağlar.

Bu nispeten mütevazı DSLR'nin öne çıktığı alanlardan biri de, üreticisi Nikon'un 'düşük enerjili tasarım' olarak adlandırdığı şey sayesinde pil ömrü. EN-EL14a hücresinin şarjı başına 1550'ye kadar yakalama sunar ve bu çok daha pahalı modellerin performansıyla oradadır.

Nikon D3500 incelemesi: Görüntü örnekleri

Resim 1/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 2/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 3/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 4/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 5/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 6/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 7/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)
Resim 8/8

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Future / Gavin Stoker)

Nikon D3500 DSLR'de, 24,2 milyon piksel etkili çözünürlük ve Nikon'un EXPEED 4 görüntü işlemcisinin birleşimi, Sony ve Panasonic gibi rakip aynasız fotoğraf makinelerinin iyi doygun sonuçlarının aksine, zengin ayrıntılara sahip çekimler sağlar. renklerin daha doğal işlenmesi.

Bu, zaman zaman kendimizi çekimlere biraz daha fazla yumruk eklemek ve biraz düz görünmelerini önlemek için seçtiğimiz görüntü düzenleme programında kontrast ve doygunluğu artırmak istediğimiz anlamına gelir.

Nikon D3500 incelemesi

(Resim kredisi: Nikon)

Nikon D3500 incelemesi: Karar

Etkileyici bir pil ömrü, zengin ayrıntılara sahip görüntüler ve kendi sınıfı için nispeten kompakt bir yapı sunan DSLR formatında bir fotoğraf makinesi istiyorsanız ve fotoğraf yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, Nikon D3500 yanlış yapamayacağınız bir seçenektir.

Pil performansı bir yana, D3500 ile 24 megapiksel APS-C sensörü, dahili monoaural mikrofon ve arka plaka 3 inç LCD sensör kullanılarak Full HD video kaydı olan selefi arasında çok büyük bir fark yok. bu kamera sınıfı ve sorulan bütçe için ne bekliyoruz.

Bunu beğendin mi?