Close

Nikon D5300 incelemesi

Nikon D5300 fiyatları 768 Amazon müşteri yorumu Nikon D5300 24,2 MP CMOS ... Amazon 649 $ Nikon D5300 Dijital SLR'yi görüntüleyin ... Walmart695,29 $ GörünümResim 1/5

Nikon D5300 incelemesi


Nikon D5300 incelemesi
Resim 2/5

Nikon D5300 incelemesi

Nikon D5300 incelemesi
Resim 3/5

Nikon D5300 incelemesi

Nikon D5300 incelemesi
Resim 4/5

Nikon D5300 incelemesi

Nikon D5300 incelemesi
Resim 5/5

Nikon D5300 incelemesi


Nikon D5300 incelemesi

Nikon D5300, giriş seviyesi bir kameranın gövdesinde 24.2MP çözünürlüklü, eğimli LCD ve Wi-Fi ile yarı profesyonel bir özellik sunuyor, ancak paranıza değer mi?

SonNikonDSLR sürümlerinin tümü üst düzey ve tam çerçeve olmuştur, en önemlisi D610 veNikon Df. Ancak güncellenen ancak Nikon D5200'ün yerini hemen almayan Nikon D5300, üreticinin 1.000 £ altındaki tüketici pazarından vazgeçmediğini gösteriyor. Ve mantıklı bir şekilde, sektör rakamlarına göre giriş seviyesi Nikon D3100, 2013'ün en çok satan DSLR'si oldu.

Bu kamera gibi, daha yüksek 24,2 megapiksel çözünürlüklü D5300, normal APS-C sensör modelinizdir. Çipinin fiziksel boyutları, daha pahalı Df ve D610 modellerinin 35 mm film karesinden daha küçüktür, ancak APS-C, fiyatına göre standart ücrettir.

D5300, kulağa birbirini dışlayan bir tüketici sınıfı olan Nikon'a göre 'gelişmiş başlangıç ​​seviyesindekileri' hedefliyor. Önerilen maliyet, yalnızca 729,99 sterlin yüksek bir gövde veya kamerayı standart bir 18-55 mm yakınlaştırma lensiyle eşleştirirseniz, ne kadar gelişmiş olursa olsun, yeni başlayanlar kesinlikle isteyecekleri 829,99 sterlin.

D5300'ün gövdesi, Nikon için alışılmadık bir şekilde siyah düzenlemenin yanı sıra kırmızı veya en sevdiğimiz silah metal grisi olarak sunuluyor. Bununla birlikte, Nikon'un toplam ağırlığı düşürdüğünü iddia ettiği tek kabuklu plastik yapı ve kaplama, onu parlak bir oyuncak gibi göstermek için komplo kuruyor, ki bu bizim için aşırı heyecanlandığını söyleyemeyiz.

Ama en azından kameranın ilk bakışta yeni gelenlere aşırı ciddi ve karmaşık görünmesini engelliyor.

Bu sefer yeni olan, D5300'ün Nikon'un dahili Wi-Fi özelliğine sahip ilk DSLR'si olması ve yüklenmek üzere resimleri seçmek için özel bir 'i' düğmesi ile tamamlanmasıdır.

Çekirdek fotoğrafçılık açısından, ISO aralığı karanlıkta neredeyse görünme performansı için ISO12800'den ISO25600'e yükseltilebilir ve tabii ki burada ayrıca kameranın hemen önünde bulunan stereo mikrofonların avantajıyla 1920x1080 piksel video elde ediyoruz. kızak. Bunlar, pop-up flaşın arkasına düzgünce yerleştirilmiş.

Tüm bunlar kulağa çoğunlukla olumlu gelse de, D5300, özellikle tipik bir giriş seviyesi APS-C sensör DSLR'si gibi, gerçekten de 700 ila 800 sterlin harcamaya değer bir kamera.Nikon D3200veyaD3100, size 500 sterlin veya altına mal olur mu?

Nikon D5300: Kontroller

D5300'ün açma / kapama anahtarının deklanşör düğmesini ergonomik olarak çevreleyen bir hareketiyle, neredeyse işaret parmağımızın bir kontrolden diğerine geçebildiği kadar hızlı çekim yapabildik.

Bu Nikon yoğun bir yerleşim planına sahipken, burada hiçbir şey gereksiz hissettirmiyor.

En önemlisi, düğmeler veya kadranlar gibi hemen hemen tüm kontroller, sağ elin parmak ve başparmağının ulaşabileceği bir mesafededir. Yalnızca arka plakanın sol üst tarafında garip bir şekilde konumlandırılmış bir menü düğmesine en iyi sol elin başparmağıyla erişilebilir.

Canlı Görüntü modunu etkinleştirmek ve kompozisyon için daha büyük eğimli ekranı kullanmak için bir kolla elle çevrelenen on pens parça boyutundaki çekim modu kadranı, gerçekten seçeneklerle süslenmiştir. Toplamda 13 tane var.

Program, deklanşör önceliği, diyafram önceliği veya tam manuel mod tarafından sağlanan manuel seçeneklere ve ayrıca kameranın seçenekleri belirlediği doğal otomatik mod seçeneğine sahibiz.

İkisinin arasına dağılmış, belirli konulara adanmış başka çekim modları da var; olağan spor, portre, yakın çekim ve manzara seçeneklerinin yanı sıra bir bebek modu da dahil olmak üzere, sahne ve efekt modları da dahil. Kameranın, başparmağınızın hareketiyle seçim için oldukça kullanışlı seçenekler sunduğunu gördük.

Burada dikkat çekici renk taslağı beğenilerini (fotoğrafınızı renkli kalemlerle kabaca gölgelendirmeyi hayal edin) ve daha etkili minyatür modu (görüntünüzün keskin olan alanını merkezi bir bantla daraltma) içeren efekt modları özellikle eğlenceli. oyuncak kamera (çerçevenizin kenarlarının koyulaştırılması veya vinyetlenmesi), seçici renk (görüntünüzde belirli bir rengi izole etmek ve kalanını çarpıcı bir şekilde siyah beyaza dönüştürmek) ve yüksek anahtar ve düşük anahtar pozlama ayarları.

Daha mat günlerde biraz sıkıcı görünebilen kameranın varsayılan renk seçeneğini artırmak yerine daha keskin ve canlı bir görünüm sağlamak da mümkündür. Arka plakanın bir komut çarkı üst kısmı, kullanıcıların arka LCD'de açıkça görüntülenen bu seçenekler arasında gezinmesine olanak tanır. 1000 £ üzerindeki kameralarda olduğu gibi, temel ayarlara ve özelliklere daha kısa bir kesim için burada ikinci, daha küçük bir üst plaka LCD yok. Bu da bizi ekrana getiriyor.


Nikon D5300: Ekran

D5300'ün ekran boyutu ortalama 3,2 inçten biraz daha büyüktür - daha büyük her zaman bir avantajdır - ekran çok kullanışlı bir şekilde tamamen eklemlidir. Bu, monitörün vücuttan dışarı doğru döndürülebileceği ve konuya bakacak şekilde çevrilebileceği ve yukarı veya aşağı eğilebileceği anlamına gelir.

Bunun da ötesinde, kendisiyle aynı ekran çok yüksek 1037K noktalı çözünürlüğe sahiptir - LCD'yi Canlı İzleme modunda kullanırken (bu sayede görüntüyü lens üzerinden görebiliriz) ve özellikle manuel odağı belirlemeye çalışırken kullanışlıdır.

Alternatif olarak, bu tam işlevli bir DSLR olduğundan, kompozisyon yerine her zaman göz seviyesinde optik vizör kullanma seçeneği vardır. Bunu, özellikle gün ışığında çekim yaparken, odaklamayı manuel olarak doğru bir şekilde belirlemek için yeterince büyük bulduk.

Nikon D5300: Pil

DSLR, şarj edilebilir bir EN-EL14a pil ve 600 fotoğrafa kadar tam şarj sağlayan bir şarj cihazı ile birlikte gelir. Bu açıdan D5300, önceki D5200'ün tam şarjlı maksimum 500 fotoğrafından ve bu fiyat aralığında bir kompakt sistem fotoğraf makinesinin maksimum 300 çekim alternatifinden daha iyi bir performans sergiliyor; ortalama performanstan daha iyi.

Nikon D5300: Resim kalitesi

Giriş seviyesi DSLR'lerde olduğu gibi, D5300'ün flaşının biraz muhafazakar olduğunu gördük, çünkü en azından göze net bir çekim elde etmek için yeterli ışık göründüğünde bile patlama alışkanlığı vardı. Bunu can sıkıcı bulduk. Neyse ki, çekim kadranında bir flaş devre dışı bırakma modu var.

Resim kalitesi açısından, bu, daha net fotoğraflar elde etmeyi gerçekten umamayacağımız bir APS-C DSLR, ki bu başlı başına parlayan bir öneri. Daha önce de belirtildiği gibi, varsayılan renk ayarları ara sıra biraz sıkıcı görünebilir, ancak bunlar kolayca artırılabilir ve buradaki kamera içi efektler yelpazesi, çok büyük olmasa da, temel özelliklere sahiptir.

Ayrıca oldukça etkili, kendi kendine dikilen bazı panoramaları da sallayabildik. Bu şekilde D5300 yaratıcı bir şekilde esnektir ve akıllı telefonunuzun yaptığı bir görüntünün görünümünü düzenlemenin veya iyileştirmenin birçok yolunu içerir.

Burada video çekimi, ana deklanşörün hemen solundaki kırmızı kayıt düğmesini, yerleşik stereo ses ve eğilebilir LCD'nin tam kullanımı ile sıkmaktan ibarettir, bu da özellikle video için gerçekten fark yaratır.

Muhtemelen video için manuel odaklamaya geçmek isteyeceksiniz, aksi takdirde deklanşörün sıkılmasıyla otomatik olarak ayarlanır, çünkü bu, daha sessiz ortamlarda ideal olmayan lens mekaniğinin gürültüsünü elde ettiğimiz anlamına gelir.

Nikon D5300: Karar

Nikon D5300, yüksek piksel sayısında ve eğilebilen bir LCD ekranın çok yönlülüğünün yanı sıra, göz seviyesinde bir optik vizörün yanı sıra bir akıllı telefondan yükseltme yapan herkesin bekleyeceği dahili Wi-Fi bağlantı seçeneği ile tavsiye edecek çok şey sunuyor.

İkincisinin eklenmesinin yanı sıra, D5300'ün Nikon için her zamanki gibi çok iş olduğu hissini sarsamıyoruz. Ancak defne üzerinde dinlenmek / güçlü yönlerinizi oynamak yine de kullanıcıdan minimum miktarda girdi ile bazı mükemmel resimlerle sonuçlanıyorsa, çoğu kişi bunu fazlasıyla yeterli olarak yorumlayacaktır.


Nikon D5300 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Nikon D5300 fiyatı: £ 829,99