Close
 • Ana
 • /
 • Dış Mekan Teknolojisi
 • /
 • Nikon Prostaff 3s dürbün incelemesi: Herkes için şaşırtıcı derecede keskin ve uygun fiyatlı dürbünler

Nikon Prostaff 3s dürbün incelemesi: Herkes için şaşırtıcı derecede keskin ve uygun fiyatlı dürbünler

Nikon Prostaff 7S 8x42 fırsatları

Nikon Prostaff 3s, cüzdan dostu bir fiyat etiketi ile etkileyici özellikler vaat ediyor. Nikon, fotoğrafçılık dünyasında bilinen bir liderdir ve sürekli olarak en son özelliklere ve üstün optik kaliteye sahip kameralar üretir. Öyleyse, bazılarını üretmek için uzmanlığını aktarabilir mi?en iyi dürbünpiyasada da mı?

Prostaff 3s 8x42 dürbünü test ettikten sonra, güvenle cevabın 'evet' olduğunu söyleyebiliriz. Bu yeni başlayanlar için uygun dürbünler, ister arka bahçeden kuşları seyrediyor olun ister dağlarda sosyal açıdan uzak bir yürüyüşe çıkın, her ölçekte maceraya keyif ve merak katıyor. Yüksek göz noktası tasarımından hava koşullarına dayanıklı lenslere kadar, Nikon Prostaff 3s dürbünleri, pahalı bir çift dürbün için bekleyeceğiniz üst düzey özelliklere sahiptir - ancak çok daha düşük bir fiyata.

Hangi şekilde dilimlediğinizden bağımsız olarak, bu dürbünlerin uzun süre kullanımı kolaydır ve herhangi bir günlük gezginin alet çantasına harika bir ektir. Prostaff, 28 Ocak 2016'da piyasaya girdi ve en iyi seçenek olmaya devam ediyor. 129.95 dolara mal oluyorlar.

Nikon Prostaff 3s 8x42 dürbün incelemesi: Özellikler

 • Üstün taşınabilirlik için kompakt ve hafif 42 mm objektif lens çapı modeli (8x42 için 565g, 10x42 için 575g)
 • Geniş görünür görüş alanı (8x42 için 53,4 °, 10x42 için 62,9 °)
 • Parlak ve net bir görüntü için prizmaların ayna yüzeylerine uygulanan yüksek yansıtıcılığa sahip gümüş alaşımlı ayna kaplaması
 • Parlak görüntüler için çok katmanlı kaplamalı lensler
 • Uzun göz-dürbün mesafeli tasarım, gözlük kullananlar için bile net bir görüş alanı sağlar
 • Tüm lensler ve prizmalar için kurşun ve arsenik içermeyen cam kullanılır
 • Çoklu tıklama özelliğine sahip çevir-kaydır kauçuk vizör lastiği, gözlerin doğru göz noktasına kolayca konumlandırılmasını kolaylaştırır
 • O-ring contalar ve nitrojen gazı ile su geçirmez (10 dakika boyunca 1 m / 3,3 ft'ye kadar) ve buğu yapmaz
 • Şok direnci ve sağlam, rahat bir tutuş için kauçuk zırh
 • Hafif gövdede cam elyaf takviyeli polikarbonat reçine kullanılır

Nikon Prostaff 3s 8x42 dürbün incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

Bu dürbünler görünüşte öne çıkmazlar ve uzaktan bakıldığında onları daha düşük kaliteli bir çiftten ayırt etmek zordur. Bu, onları alır almaz ve bakar bakmaz değişir. İnanılmaz derecede hafif ve dokunuşu yumuşak olan Nikon Prostaff 3s dürbünler, her türlü hava koşulunda kaymaz bir tasarım sağlamak için kauçuk zırhlı bir kaplamaya sahiptir. Yumuşak kauçuk dış kısım, düşürmeye cesaret etmeniz durumunda sıçrama ve şok direncini de artırır. Ayrıca küçük ve kompakttırlar. Hafif, küçük çerçeve, onları çantanıza koymanızı ve her türlü havada, gündüz veya gece yanınızda taşımanızı kolaylaştırır.


Nikon Prostaff 3s 8x42 Dürbün

(Resim kredisi: Nikon)

Hafif tasarımlarının bir başka yararı da, onları uzun süre tutmayı kolaylaştırması veya ekstra ağırlıktan yorulmadan boynunuza asmasıdır. İnkar edilemez derecede hafif ve rahat el hissi, bu tasarımın bir tripod adaptörüne sahip olmadığı gerçeğini telafi ediyor.


Yüksek göz noktası tasarımı, Nikon Prostaff'ın bir diğer öne çıkan özelliğidir. Bu, göz merceklerini doğrudan yüzünüze koymadan net görebileceğiniz anlamına gelir ve gözlük takanlar için idealdir. Ayrıca birkaç saniye içinde dürbünleri yüzünüz için doğru genişliğe ayarlamayı kolaylaştıran döndürme ve kaydırma göz yuvaları da vardır. Objektif kapakları biraz hantal olabilir (kendilerine düşük kaliteli bir his veriyorlar), ancak bu dürbünlerin gövdesiyle ilgili diğer her şeyin mükemmel olduğunu düşünürsek, gözden kaçırmak kolaydır.

Nikon Prostaff 3s 8x42 Dürbün


(Resim kredisi: Nikon)

Bir Nikon ürününden beklendiği gibi, bu dürbünlerin görüntü kalitesi hayal kırıklığına uğratmaz. Ancak bunun nedeni, lenslerin çeşitli koşullarda birinci sınıf performans için tasarlanmış olmasıdır. Örneğin, çok katmanlı lens kaplaması, en parlak sahneleri bile aydınlatan maksimum ışık geçirgenliği sağlar. Bu, gümüş alaşımlı ayna kaplamasıyla birlikte her seferinde net bir görüş sağlar.

Camın kendisi kurşun ve arsenik içermeyen çevre dostu malzemeden yapılmıştır. Bu dürbünlerin bir başka kazanımı da su geçirmez ve buğu geçirmez olmalarıdır. Azot dolgulu, O-Halkalı sızdırmaz tasarım, her durumda net bir görüş sağlar. Bu, onları özellikle sabahın erken saatlerinde, yağmurlu ve kış gezilerine dayanmak için donanımlı hale getirir.

Bu lenslere bakıldığında, görüntü kalitesinde gözle görülür bir bozulma yok. Geniş ve uzağı engelsiz görmek kolaydır. Bir dezavantajı, düşük ışık ve gece görüşü için mümkün olan en iyi lensler olmamalarıdır. Güneşli, gündüz izleme (veya yoğun yağışlı günler) için daha uygundurlar ve özellikle yıldız gözlemi için yapılmış dürbünlere sığmazlar.

Nikon Prostaff 3s 8x42 dürbün incelemesi: Dikkate alınacak alternatifler

Uygun fiyatlı, hafif dürbün kategorisine bakıyorsanız, Bushnell Çok Amaçlı Dürbünlerle karşılaşabilirsiniz. Avcılar arasında popüler olan bu çift, Nikon Prostaff 3'lerin yarı fiyatına sahip ve uzun göz-dürbün mesafesi ve sis direnci gibi benzer özelliklere sahip. Ancak su geçirmez olduklarını iddia etmiyorlar ve bir kılıf veya lens kapaklarıyla birlikte gelmiyorlar ve en iyi lens kalitesine sahip değiller.


Barska Seviye HD Su Geçirmez Dürbünler, Nikon Prostaff 3s ile benzer bir fiyat aralığında mevcuttur ve su geçirmez ve buğu geçirmez işlevsellik için O-ring sızdırmazlık dahil olmak üzere benzer özellikler sunar. Taşıma çantası, lens bezi ve boyun askısı ile birlikte gelirler ve çok kaplamalı lenslere sahiptirler (ancak kurşun ve arsenik içermeyen Prostaff kadar toksik olmayabilir).