Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Nikon UK siparişleri, muhteşem Nikon Z7 II de dahil olmak üzere Brexit kaosuyla kapatıldı

Nikon UK siparişleri, muhteşem Nikon Z7 II de dahil olmak üzere Brexit kaosuyla kapatıldı

Nikon, Brexit öfkesi nedeniyle İngiltere siparişlerini geçici olarak yasakladığı için İngiliz müşteriler zor durumda kalıyor. Japon kamera devi pozisyonunu net olarak ortaya koyarken, diğer teknoloji devlerinin ipucu alıp bir sonraki duyuruya kadar nakliyeyi tamamen bırakıp bırakmayacağı sorusunu soruyor.


Nikon'u günümüzün en güvenilir dijital kamera teknolojisi üreticilerinden biri olarak ödüllendiren kamera severler için rahatsız edici bir haber. Brexit'in sonuçları günlük hayatımızda daha görünür hale geldikçe, yurtdışında ne kadar teknolojinin üretildiğini ve bu tedarik bağlantılarının İngiltere'nin AB'den sert bölünmesi ışığında bu tedarik bağlantılarının kırılganlığını net bir şekilde hatırlatıyor.

Salgının belirsizliği toplumun tüm kesimlerini vurdu, en çok da mücadele içindeki perakende sektörü. Pandemi, Brexit'in belirsizliğini biraz gizlemiş olsa da, teknoloji sektörü de dahil olmak üzere bazı alanlarda bunun izleri hissediliyor.

Nikon, müşterilerin yeni piyasaya sürülen Nikon Z7 II'yi elde etme çabalarına büyük bir darbe vurdu. İncelememizi görenlerinizNikon Z6Nikon'un işçiliğinin büyük hayranları olduğumuzu bilecek ve Nikon Z6'da çok yönlü harika bir fotoğraf makinesi üretti.

Ne yazık ki, Nikon'un geçici sevkiyat durdurması yalnızca yeni siparişlere mahsus değildir: Birleşik Krallık'a teslim edilmeyi bekleyen mevcut siparişlerin de Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasındaki bürokratik savaşın içinde olması muhtemeldir.


İLEBeyanNikon'un web sitesinde şöyle yazıyor: “Bize zaten bir sipariş verdiyseniz, siparişinizin mümkün olan en kısa sürede ulaşmasını sağlamak için çok çalışıyoruz.” Bir diğerweb sitesi güncellemesi'Brexit'in getirdiği değişikliklerde gezinirken, geçici olarak yeni sipariş almayacağımızı lütfen unutmayın.”

Pingtwitter'leri okuma şansınız olduysa, özellikle sinir bozucu bir haber olacak.en iyi Nikon kamerarehber: Bir Nikon'a sıkı sıkıya bağlıysanız, o zaman miras markasının en iyi fotoğraf aparatlarına yönelik kılavuzumuzdan başka bir yere bakmayın.


Nikon'un açıklamalarının ötesinde, daha fazla bilgi için çok az şey var. 'Müsait olduğunda bana haber ver' düğmesi, sepete ürün eklemenin normal yerini gasp etti ve müşterilerin siparişin yerine getirilmemesi için bir sipariş göndermesini engelledi. Bu arada, Pingtwitter'leren iyi DSLR kameraBu haberin bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir, acemiden profesyonele grubun en iyilerini seçerek.

Muhtemelen Brexit'in çalkantılı yolculuğuna dair bir hatırlatmaya ihtiyacınız yok: 2016'da AB'den ayrılmak için oylama ve 31 Aralık 2020'ye kadar resmi bir ayrılma ile sonuçlanmadı. Bazıları, anlaşmaya varma çabasının daha ince ayrıntıları gölgede bıraktığını savundu. Brexit sonrası ticaret ortamının gerçekte nasıl işleyeceği.


Görünüşe göre Nikon, ticarette daha fazla netlik olana kadar tüm siparişleri tamamen durdurarak bu şüpheyi kabul etti. Fakat bu ticaret şüphesi kimi etkiler? Nikon, işler daha netleşene kadar bir sınır çizdi; Diğer şirketlerin de aynı şeyi yapıp yapmayacağı belirsiz. İleriye dönük olarak, Pingtwitter, 2021'de teknoloji için sıkışık bir yıla girerken emsal teşkil etmemesini umuyor.

Kaynak:Fstoppers