Close
  • Ana
  • /
  • Küçük Ev Aletleri
  • /
  • Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: hangi sağlık fritözünü satın almalısınız?

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: hangi sağlık fritözünü satın almalısınız?

Havada kızartmanın en büyük iki ismi, Shark'ın dalı Ninja'dan Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü ve Instant Pot'un dalı Instant Vortex'ten Instant Vortex Hava Fritözüdür. Patates kızartması, tavuk kanadı ve börek gibi kızarmış yiyeceklere deli gibi meraklıysanız, bunu elde etmenin daha iyi veya daha kolay bir yolu olmamıştı. Sokaktaki paket servislerden bahsetmiyoruz, ama evde süper gevrek, mükemmel derecede iyi kızarmış yiyecekler yapmak için kullanabileceğiniz hava fritözü hakkında.


Ve inanılmaz sıkıcı olanı unutFritözayrıca şimdiye kadar en çok tercih ettiğiniz kızartma cihazınız buysa. Bu yağlı ve yağlı mekanizmalar, bunun yerine, şuna bir göz atarsanız, gereksizdir.en iyi hava fritözleri. Hava fritözleri de sadece kızartmaz; birçok model, diğer şeylerin yanı sıra yiyecekleri kızartabilir, pişirebilir ve sıcak tutabilir.

Hepsini burada Pingtwitter'te denedik ve birkaç hava fritözü favorimiz var. İki ana aday varNinja Foodi Çift Bölgeli Hava FritözüveAnında Vortex Hava Fritözü. Her iki cihaz da benzerlikleri paylaşıyor, ancak özellikle boyut açısından oldukça farklılar.

Bununla birlikte, bu mutfak aletlerinden herhangi biriyle ilgili en önemli şey, bol miktarda 'kızarmış' yiyecek sunmaları, ancak bir sonraki yağ kullanmama avantajıyla. Bu, daha sağlıklı beslenme anlamına gelirken, yine de kızarmış mutfağın çıtır çıtır dünyasında kendinizi şımartmanıza izin vermelidir.

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü


(Resim kredisi: Ninja)

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: onlar sadece hava fritözleri mi?

Kızarmış yiyeceklere karşı bir zaafınız varsa, buradaki adaylarımızdan herhangi biri kesinlikle bütçenize uyacaktır, ancak hava fritözleri düşündüğünüzden daha çok yönlüdür. Bu modellerin her ikisi de başka ayarlarla birlikte gelir, bu nedenle en iyi çıtır ve çıtır patates kızartmasını elde edebilmenin yanı sıra, bu cihazlar diğer mutfak işleri için de kullanılabilir. Havada kızartmanın yanı sıra yiyecekleri kızartabilir, pişirebilir ve yeniden ısıtabilirler. Her iki makine de, akşam yemeği için bir gecikmeniz varsa, yiyecekleri sıcak tutmak için kullanışlıdır.

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü ve Anında Vortex Hava Fritözü, ön ayarlar sayesinde bu görevlerin herhangi birini gerçekleştirebilir. Bu, yapacak çok az şeyiniz olduğu anlamına gelir. Elinizdeki göreve bağlı olarak yemeğinizi veya malzemeleri ekleyin, bir veya iki düğmeye basın ve hepsi bu kadar. Her şey önceden programlandığından, cihaz belirtilen süre boyunca yemek pişirir ve yemeğiniz yemeye hazır hale gelmelidir.


Patates kızartması belki de bunun en iyi örneğidir, ancak bu hava fritözlerinden herhangi biri daha ince şekillerde kullanılabilir. Pratikle, oldukça etkileyici bir şekilde öğeler de pişirebilirler. Ne pişirirseniz pişirin, her zaman daha az yağ olacaktır, bu da kızartma veya kavurma durumunda daha sağlıklı beslenmeye doğru bir adımdır.

Bu modellerde yiyecekleriniz, cihazın içine ve dışına kayan bir fırın tepsisine oturur. Herhangi bir yağ, pişirdiğiniz her şeyden yemeğin dibine akar ve daha sonra boşaltılabilir ve atılabilir. Bu arada, daha yüksek olan yiyecekler sıcak, pişmiş, gevrek ve daha az yağlı bırakılır. Hava fritözün fanı ve sirkülasyon ısısı bundan iki kat emin olur. Bu nedenle, her iki model de sadece hava fritözlerinden daha fazlasıdır.


Anında Vortex Hava Fritözü

(İmaj kredisi: Anında Pot)

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: performans

Hem Ninja Foodi Dual Zone Hava Fritözü hem de Instant Vortex Hava Fritözü, saygın markaların ürünleridir. Ninja, karıştırıcılar, mutfak robotları ve çoklu pişiriciler gibi mükemmel bir mutfak aletleri portföyü ile tanınır. Instant markası, ABD'de oldukça popüler olan ve çok satan tek potlu ocakları içeren Instant Pot serisine ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle, her iki model de iyi performans için çok iyi kimlik bilgileriyle birlikte gelir.

Spesifikasyon açısından, yiyeceklerin hızlı ve verimli bir şekilde eşit şekilde pişirilmesini sağlayan bir elektrikli eleman ve güçlü bir fan kombinasyonu ile her iki üniteden de bol miktarda güç elde edersiniz. Bu gibi hava fritözleri, çalışma sıcaklığına hızla ulaştıklarından ve genellikle fırınınızı açmak için daha iyi bir alternatif olabileceğinden bu açıdan harikadır.

Bu ikisinin ek yararı, tek dokunuşla pişirme için ön ayarları seçebilmeniz veya sıcaklık ve süre için manuel ayarları çevirebilmenizdir. Yemeğinizin belirli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, bu iyi bir yoldur.


Ninja Yemekleri

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: ne kadar pişirebilirler?

Çoğu hava fritözü size iyi bir porsiyon patates kızartması veya benzerlerini pişirebilecektir, ancak bir aileniz varsa, o zaman Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü veya Anında Vortex Hava Fritözü, cömert kapasiteleri sayesinde ideal olacaktır.

Ninja Foodi'nin avantajı, ya kapasitenizi ikiye katlayan ya da bir akşam yemeğinin iki farklı bölümünü pişirmenizi sağlayan toplam 7,6 litre kapasiteli ikiz pişirme bölmelerine sahip olmasıdır. Birinde patates kızartması, diğerinde et veya balık düşünün. Her iki bölme de bağımsız olarak çalıştırılabilir veya aynı anda hazır olan yiyecekleri ayrı ayrı üretmek için tandem halinde çalışmak üzere senkronize edilebilir.

Bu arada, Instant Vortex Air Fritöz iki pişirme bölmesine sahip olmayabilir, ancak bunu bol kapasiteyle telafi ediyor. Gerçekten de Vortex, bir torba donmuş patates kızartması, makul büyüklükte bir tavuk veya küçük bir mini böreği için fazlasıyla yeterli olan 5,7 litrelik bir pişirme alanına sahiptir.

Bununla birlikte, her iki model de, içeriği kontrol etmek ve içeriği hareket ettirmek veya eşit ve tutarlı pişirme sağlamak için patates kızartması gibi şeyleri biraz sallamak söz konusu olduğunda girdinize ihtiyaç duyacaktır. En sevdiğimiz gibi bazı cihazlarTefal Actifry Genius XL 2'si 1 aradasizin için yapan yerleşik bir kürek vardır, ancak bu kuraldan çok istisnadır.

Anında Girdap

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: verimli mi?

Düşük veya yağsız tasarımları sayesinde daha sık kızarmış yiyeceklere izin vermenin yanı sıra mütevazı hava fritözü hızlı ve verimlidir. Aslında, ne pişirdiğimize bağlı olarak, n hava fritözü kullanmanın, fırını veya ızgarayı açmaya göre giderek daha popüler bir alternatif olduğunu görüyoruz.

Hem Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü hem de Anında Vortex Hava Fritözü çalıştırılabilir ve çok kısa sürede kullanıma hazır ısıya ulaşabilir. Kesinlikle yerleşik fırınımızdan daha hızlı. Bu nedenle, her iki model de, örneğin önceden pişirilmiş ekmek ruloları gibi şeyleri ısıtmak için çok kullanışlıdır, ancak pizza dilimleri de bir zevktir.

Ayrıca, yiyecekleri sıcak tutmak veya yeniden ısıtmak söz konusu olduğunda, her iki cihazın da mutfağa gerçekten kullanışlı bir ek olduğunu gördük. Herkesi sık sık toplamanın, tabaktaki yemeğin en iyi ihtimalle ılık veya en kötü ihtimalle taş soğuk olduğu anlamına geldiği bir aileniz varsa, bu cihazlarda sıcak tutma veya yeniden ısıtma özelliklerinin rahatlığına sahip olmak gerçekten çok yararlıdır.

Ürettikleri ısı daha doğrudan olduğundan, küçük bir alanda kullanıldığından ve seçtiğiniz ayarlara bağlı olarak daha yoğun olabileceğinden, her iki makine de muhtemelen bir tavuğu kızartmaya göre daha kısa süre çalışır. Pratikte bu iki fritözün, sonuç olarak kullanılması muhtemel daha az enerjiyle, pişirme sürelerini manuel olarak ayarlamak için mükemmel bir yol sunduğunu gördük.

Ninja vs Anında

(Resim kredisi: Ninja / Anında)

Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü vs Anında Vortex Hava Fritözü: hangisini satın almalıyım?

Bu modellerden hangisini almanız gerektiğine karar vermek aslında oldukça zor. Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözü ve Anında Vortex Hava Fritözü mükemmel, ancak ikisi arasındaki ince farklar birini diğerine göre daha çekici hale getirebilir. Ninja harika çünkü iki farklı bölmesi var, bu da ayrı sıcaklık ve pişirme ayarlarını kullanarak tek seferde bütün bir yemeği hazırlayabileceğiniz ve ardından bunları tabağınızda birleştirebileceğiniz anlamına geliyor.

Bunun hafif dezavantajı, sepetlerin kapasite sınırlamalarıdır, bu da daha büyük porsiyonlar üretmeniz gerekiyorsa her şeyi tekrarlamanız gerekebileceği anlamına gelir. Bu da bizi, aileler için bir fırtına hazırlamak için fazlasıyla yeterli kapasiteye sahip olan, ancak ikiz sepet yaklaşımının çok yönlülüğünden yoksun olan Vortekse getiriyor.

Bununla birlikte, ön ayarları ve önceden programlanabilir pişirme seçenekleri sayesinde her iki cihazın da pratikliği inkar edilemez. Her ikisi de manuel ayarlarla kullanılabilir. Ve her ikisi de yiyecekleri harika bir şekilde kızartır, bu da her ikisini de ideal bir satın alma yapar. Bununla birlikte, Anında Vortex Hava Fritözü, Ninja Foodi Çift Bölgeli Hava Fritözünün fiyatının yaklaşık yarısı kadardır.