Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Ninja Gaiden 3 incelemesi

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Ninja Gaiden 3 fiyatları 127 Amazon müşteri yorumu Wii U Ninja Gaiden 3 Amazon $ 17,43 Resmi Görüntüle 1/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi


Resim 2/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Resim 3/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Resim 4/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Resim 5/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi


Resim 6/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Resim 7/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi


Resim 8/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Resim 9/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi


Resim 10/10

Ninja Gaiden 3 incelemesi

Uzun zamandır beklenen Ninja Gaiden 3, Pingtwitter Towers'a geldi, ancak Tecmo'nun ünlü macera serisinin en son yinelemesi kanlı bir karmaşaya uğradı ...

Ninja Gaiden 3, NES'e kadar uzanan uzun bir Ninja Gaidens serisinin en yenisidir. Bunun sonunda '3' olmasını sağlayan nedir?

Gerçekten emin değiliz. 90'ların başında Ninja Gaiden: The Ancient Ship of Doom'dan atıldık ve son yirmi yılı Sigmas, Blacks ve diğer çeşitli Ninja Gaiden 2'ler ve 3'lerden oluşan dalgalı bir denizde boğularak geçirdik. anlamda.

Aslında, Ninja Gaiden'ın mantıklı olduğundan veya mantıklı olması gerektiğinden emin değiliz. Öykünün ya var olmadığı ya da en iyi ihtimalle çok ince olduğu, serinin kabul edilen bir parçası gibi görünüyor.


Yeni Gaiden oyunlarının entrikaları kadar zayıf bahanelerle geldiği bir zaman vardı. 'Gerçekten güzel bir hikayemiz vardı ama çamaşır makinesinde kaldı ... ve sonra köpek yedi.' Şimdi mazeret üretme zahmetine bile girmiyorlar.

Ve şimdiye kadar, kimse gerçekten umursamıyordu. Ninja Gaiden'dan bir hikaye açısından en çok ihtiyacımız olan şey 'buraya gidin ve yolda bir şeyler öldürün' idi. Estetik çekicilik ve kontrolcüyü bozan, TV ekranını sarsan oyun, Xbox'ta 2004'ün Ninja Gaiden'ı ve 2008'de Ninja Gaiden 2'yi yaptı.Xbox 360arsa eksikliklerine rağmen anında klasiklere dönüşüyor.

Ninja Gaiden, son birkaç on yılı kendi nişini oyarak geçirdi ve jetonlu günlerinden çok eski bir hayran kitlesi edinerek geçirdi. Tomonobu Itagaki'nin 2008'de Tecmo Koei'den ayrılmasının ardından, serinin yeni bir yöne gireceği ve daha geniş bir oyun izleyicisi lehine özenle beslenen sert kalabalığını geride bırakacağı anlaşılıyor.

Aslında, bu oyun Ninja Gaiden'ın eskiden olduğu ve aslında temsil ettiği şeyden o kadar uzaktır ki, ana kahraman ve usta ninja Ryu Hayabusa ve kutudaki sanat dışında, zor olacaksınız- Bunu Ninja Gaiden serisinin bir parçası olarak tanımak için basıldı. Aslında, olmamasını tercih ederiz - eğer bu oyun bir seri spin-off olsaydı, midesi çok daha kolay olurdu.

Ninja Gaiden 3: Oynanış

Savaş, önceki Ninja Gaiden oyunlarından çok daha az karmaşıktır. Bu, işlerin kolay olduğu anlamına gelmez, kesinlikle daha kolaydır, ancak zorluğu arttırırsanız, işler yine de çok hızlı bir şekilde çok zorlaşabilir.

Önceki Ninja Gaiden oyunlarında, zorluktaki bir artış, düşmanlarınızın daha fazla sayıda ve daha zeki hale gelmesi anlamına geliyordu; yanlış hareketi yapmayı düşünmek için bir milisaniye harcadıysanız sizi kolayca öldürüyordu.

Ninja Gaiden 3'te, zorluğun artması, düşmanlarınızın sayısının artması ve ... aslında bununla ilgili. Genel 'kötü adam' milis üniformalı 'elle seçilmiş', 'yüksek eğitimli' aptallardan oluşan daha büyük dalgalar.

Bizi yanlış anlamayın, grafiksel olarak savaş hala güzel görünüyor ve katananızın her hareketi (bu arada, bu arada, tek silahınız), Ninja Gaiden'dan beklediğiniz gibi, kan ve bağırsak tsunamisiyle karşılanıyor. Ama bu oyun ve onun ataları arasındaki benzerlikler burada bitiyor.

Dövüş animasyonları hala içgüdüsel ve 'çelik üzerinde çelik' ağır çekim sekansları, biraz fazla kullanılsa da güzel. Kısacası, savaşı izlemek hala harika, ama sorun tam da bu.

Çoğu zaman, bu usta ninjanın işe gitmesini izliyormuşuz gibi hissettik. Arada sırada, onu hareket ettirmek ve bir şeyleri dilimlemek için düğmelere basmamız gerektiği ortaya çıktı, ancak hangi düğmelere bastığımızın önemi yoktu.

Burada daha derin bir savaş sistemi var, onu kullanmak isteyen oyuncular için ödüllendirici olabilir. Ancak geçmişin Ninja Gaiden'inde, ne yaptığınızı bilmeseydiniz, bir avuç temel düşman sizi yok ederdi. Bugünün Ninja Gaiden'ı umursamıyor, sadece dalga dalga dalga dalga size saldırıyor ve düğmelere basmanızı istiyor.

Cooking Mama'da bir şeyleri doğramak gerçekten daha fazla başarı duygusu sağlar ve en azından Annem hangi düğmelere bastığınızı umursuyormuş gibi hissedersiniz, aslında, doğru yapmazsanız oldukça kibirli olur. Ninja Gaiden 3'ün de bu kadar önemsemesini diliyoruz.

Bu, tek oyunculu deneyimin tartışmasız en iyi kısmı olan patron dövüşleri için geçerli değildir. Öyleyse bu kadar az ve çok uzak görünmeleri utanç verici. Belki de bunun nedeni, aralarındaki hareketin o kadar monoton olması ve önceki oyunlardan daha uzun hissetmesidir.

Ya da belki patronların benzer olmasından kaynaklanıyor, ancak gereksiz hızlı olay dizilerine katılmak zorunda kalmanız arasında zaman harcıyorsunuz.

Ninja Gaiden 3: Hikaye

Bu oyunun gerçekten her şeyi sürükleyici bir hikaye ile birleştirmeye çalıştığı hissine kapılıyoruz, ancak işe yaramıyor. Ninja Gaiden 3'ün öncülü, Ryu Hayabusa'nın öldürdüğü tüm insanların parasını ödeyeceğidir (saymıyoruz, ama çok fazla).

Kolunu istila eden kılıç, öldürdüğü herkesin ruhunun acısını hissetmesine neden olur ve sinir bozucu derecede sınırlı (ve aynı derecede korkunç) ses, genel kötülere bir bireysellik duygusu vermeye çalışır ve onları öldürmeden önce size hatırlatır. babaları çocuklardan, oğulları babalardan, kardeşleri uzaklaştırmak ... resmi aldın.

Bu neden çalışmıyor? Eh, çünkü düşmanların çoğu hemen hemen aynı görünüyor ve çünkü hepsi aynı satırları söylüyorlar. Oh, bekle ... ve çünkü hepsi DÜNYAYI KEŞFETMEK isteyen 'Simya Efendileri' adlı bir terör örgütü için çalışıyorlar. Hiç sempati duymuyoruz.

Bu, Hayabusa'nın yeni keşfedilen vicdanıyla birlikte hikayenin büyük bir odak noktası gibi görünüyor, ancak başarısızlık, öldürdüğünüz çok sayıda insanın öneminin tamamen kaybolduğu anlamına geliyor.

Yani tüm bu düşmanları biriktirmeye devam edersiniz ve ara sıra kolunuzun kırmızı parlamasına yetecek kadar öldürürsünüz, bu noktada ekranda her düşmanı öldüren bir sürü parlak, kırmızı kol suyu açığa çıkarırsınız.

Daha yeni olanın aksineKütle etkisi 3Ninja Gaiden 3 size seçenek sunmaz, ancak Ryu Hayabusa'ya karakter olarak tutarlılık da sağlamaz. Hikayeyi takip etmek için ortak bir çaba sarf etseniz bile, özellikle neredeyse her ara sahnede odak noktası değiştiğinde, anlatının hızına ayak uydurmakta zorlanacaksınız.

Ninja Gaiden 3: Özellikler

Tek oyunculu hikaye modunun yanı sıra, birkaç çok oyunculu mod vardır. Kooperatifler yerlerde o kadar kolay ki, neredeyse biraz patronluk taslıyor, ancak genel deneyim sağlam olsa da açıkçası, kooperatif modlarını yanlış anlamak zor. Bir eşle neredeyse her şey daha eğlencelidir.

Ölüm maçı çok oyunculu oyunu hemen hemen aynı hikaye, gerçekten çok denerseniz eğlenceli hale getirebilirsiniz, ancak oyun standart çok oyunculu neşe seviyelerine ulaşmanıza yardımcı olmak için hiçbir çaba göstermiyor.

Özelleştirme seçeneklerinin kayda değer eksikliğiyle çok sıkı bir şekilde tutulmuş hissediyor ve her şey çok basit ve alkolsüz oldukça sıkıcı. Bu oyunun 18 sertifikası var, bu yüzden bunu söyleme iznimiz var. İçmeyin çocuklar.

Ninja Gaiden 3: Karar

Ninja Gaiden eskiden son derece zorlu ve son derece zorlu oyunların zirvesiydi. Sonuç olarak, bu her zaman bir 'Marmite' franchise'ıydı, bazı insanlar bu tür bir hayal kırıklığı istemiyordu ve bu onların hakkıydı. Ancak bu, 2004'ün Ninja Gaiden ve 2008'in Ninja Gaiden 2'nin zamansız klasikler olmasını engellemedi. Mesele şu ki, onlar herkesin iyiliği değildi, ama yine de kendi başlarına mükemmel oyunlardı.

Ninja Gaiden 3 hala herkesle iyi oturmayacak. Muazzam öğrenme eğrileri ve eski oyunlar gibi düpedüz ucuz düşmanlarla insanları rahatsız etmeyecek. Yeni nesil oyuncular getirebilir, ancak hiçbiri bu sürümde önceki yinelemelerde olduğu gibi aynı memnuniyeti bulamayacak.

Kayıt için, Tecmo ve Team Ninja'nın burada ne yapmak istediğini anlıyoruz. Ancak anında The Fly'ı hatırlattık - geliştiriciler, en iyi niyetle Ninja Gaiden'ın benzersiz niteliklerini daha erişilebilir bir oyun tarzıyla birleştirmeye çalıştılar. Ne yazık ki geliştirmeyi bitirdiler ve ne eğlenceli ne de benzersiz olmayan karışık bir fikir karmaşasını ortaya çıkardılar. Erişilebilir olabilir, ancak eriştiğiniz tek şey, daha önce yüzlerce kez görülen şişkin bir deneyim olduğunda ne anlamı var?

Tecmo, Ninja Gaiden'ı bu kadar benzersiz kılan ve hayran kitlesi tarafından çok sevilen her şeyi aldı ve ona bir katana aldı. Genel deneyim korkunç değildir, oyunun kendisi sağlam bir şekilde inşa edilmiştir ve herhangi bir teknik sorunla karşılaşmayacaksınız. Ancak bu, çıtayı her zaman bu kadar yüksek tutan bir franchise için inkar edilemez bir düşüş.

Ninja Gaiden 3 kullanılabilirliği: 23 Mart Xbox 360 ve PS3'te

Ninja Gaiden 3 fiyatı: 49,99 £