Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Nintendo 3DS XL incelemesi: daha büyük mü daha iyi?

Nintendo 3DS XL incelemesi: daha büyük mü daha iyi?

Nintendo 3DS XL, Görsel 1/4

Nintendo 3DS XL incelemesi


Nintendo 3DS XL incelemesi
Resim 2/4

Nintendo 3DS XL incelemesi

Nintendo 3DS XL incelemesi
Resim 3/4

Nintendo 3DS XL incelemesi

Nintendo 3DS XL incelemesi
Resim 4/4

Nintendo 3DS XL incelemesi

Nintendo 3DS XL incelemesi

Nintendo tamamen odaklanmış olabilirNintendo Anahtarışimdi, ancak Nintendo'nun sekiz yıllık tutarlı desteğiyle Pingtwitter-smackdown-nintendo-2ds-vs-2ds-xl-vs-3ds-vs-3ds-xlve birçok yinelemesi, bu hala bugün satın aldığınız yazılım açısından en zengin platformlardan biridir.


Artık Nintendo'nun ana odağı olmasa da, 3DS XL hala bu parlak küçük sistemi deneyimlemenin en iyi yollarından biri. Daha büyük bir ekran ve daha sağlam bir yapıya sahip olan Monster Hunter 4 Ultimate ve Pokemon Ultra Sun ve Ultra Moon gibi oyunlar her zamankinden daha iyi görünüyor ve çalışıyor.

3DS, takdir edilmeyenlerden gelen rekabete dayandıPlayStation Vitave akıllı telefon oyunlarının her zaman mevcut olan popülaritesi ve şimdi artan fiyat indirimleri ve paketleriyle her zamankinden daha cazip.Amazon Prime Günü!


Nintendo 3DS XL incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

3DS XL'nin düğmeleri, bağlanabilirliği ve iç kısımları - 2 GB SD kart yerine 4 GB'ın eklenmesini engeller - 3DS ile aynıdır, bu nedenleönceki incelemeözelliklerinin ve yapabileceklerinin derinlemesine incelemesi için - bu ağırlıklı olarak estetik bir revizyondur.

Kısacası: özel işlem düğmeleri, hareket algılama girişleri, sosyal teknoloji bilgileri ve gözlüksüz 3D eklenmiş AR işlevselliği ile çok iyi, Wi-Fi özellikli bir oyun sistemidir. Ama bir zamanlar ısırık büyüklüğünde ve tuğla gibi olduğu yerde, şimdi kavisli ve biiiiiiig.

Eski yapının köşeli yapısı pürüzsüz, yuvarlatılmış bir dış cepheyle değiştirildi - bizimki bir tür donuk gümüş rengi, ama aynı zamanda kırmızı ve mavi de geliyor - ofisi kendi yararına bölen.


İnkar etmek yok, şimdi kesinlikle çok büyük ve 3DS'nin neredeyse çıkardığı 'arka cebinizde kayma' önermesi değil. Bununla birlikte, yuvarlak kenarları stilize edilmiş, agresif bir şekilde sivri öncülünden daha rahat oyun arkadaşlarıdır.

Bununla birlikte, biçim değişikliği ile birlikte işlevde bir değişiklik meydana gelir. 3DS XL'nin yeni şekli, tutmayı 3DS'nin avuç içi zedeleyicisinden çok daha rahat hale getiriyor, ancak ağırlıktaki yüzde 46 artış, uzun seanslar için bir tahliye olabileceği ve daha kapsamlı ücretlerde neredeyse imkansız olduğu anlamına geliyor (Kid Icarus, biz özellikle sana bakıyorum).

Hala sağlam ve sağlam olmasına rağmen, XL aynı zamanda selefinin güven verici yapı kalitesinden, özellikle ucuz ve tıklamalı D-pad, 3D kaydırıcı ve iç plastikten yoksun, muazzam 'Seç', 'Ana Sayfa' ve 'Başlat' düğmeleri gibi görünüyor Costa del Sol'da taşınabilir bir Nintari 'çoklu oyunda' alacağınız bir şey.

Ayrıca birkaç çekişmeli değişiklik var. Öncelikle, 3DS XL'in çok şık, ince bir kutuda geldiğini fark edeceksiniz - çünkü bir AC adaptörüyle birlikte gelmiyor; özel bir port-USB kablosu bile değil. Şimdi, maliyetleri düşürmek ve ambalajı şık tutmak için çıkarılacak şeyler arıyor olsaydık, gücü dikkate alacağımız bir şey olmazdı.

Görünüşe göre araştırmalar, çoğu Nintendo müşterisinin zaten tescilli güç paketine sahip olduğunu ve açıkça bir tane kolayca satın alabileceğinizi gösteriyor, ancak bu tuhaf bir ihmal gibi görünüyor.

İkincisi, daha ayrılmaz bir nokta, Nintendo'nun ek Circle Pad Pro eklentisini tasarıma dahil etmemesidir, bu nedenle 3DS XL, öngörülebilir gelecek için hala kesinlikle tek çubuklu bir adamdır.

Bu muhtemelen yeterince adil çünkü aslında onu kullanan birkaç oyun var - ilk etapta neden piyasaya sürüldüğü sorusunu gündeme getiriyor - ancak yaklaşan ikinci kontrol diski çevre birimi kaynaklandığında, 3DS XL Wii'yi verecek U GamePad, boyut bahislerinde bir koşu.


Nintendo 3DS XL incelemesi: ekran ve 3D efekt

Nintendo, 3DS XL ekran alanının% 90 daha büyük olduğunu ve tartışmayacağımızı söylüyor. Her iki yeni ekran da devasa ve harika görünüyor. Resident Evil: Revelations veyaMetal Gear Solid: Yılan Yiyen 3Dshine, 3D'nin çok daha büyük tatlı noktası, orijinal 3DS'yi engebeli toplu taşıma araçlarında çalarken yapmanız gereken sürekli yeniden hizalamadan kurtarılacağınız anlamına geliyor.

Hepsi çok daha sürükleyici - açılışSüper Mario 3D LandBirincisi, fırtınanın ağaçları sertleştirdiği, dramatik, sinematik bir manzaraya dönüştüğü zaman kendimizi, genellikle yaptığımız gibi bir süre sonra onu hafifletmek yerine, 3D kaydırıcıyı tek başımıza bırakırken bulduk.

4,88 inç boyutunda, XL'nin ekranı Switch'in 6.2'sini tutmuyor, ancak yine de önemli yerel oyun kitaplığını yapıyor. Fire Emblem Warriors gibi oyunlar için - tüm bu aksiyonu barındırmak için gerçekten daha fazla ekrana ihtiyaç duyan bir oyun - daha büyük bir ekrana sahip olmak gerçekten bir fark yaratıyor. 2019'da bazı akıllı telefon ekranlarının ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, eski 3DS modelleri artık onu kesmiyor.

Nintendo 3DS XL incelemesi: oyunlar ve ekosistem

Bir zamanlar yazılım Nintendo'nun taşınabilirliği için bir sorunken, artık Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 ve Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D gibi başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir dizi klasik yeniden yorumlama var.

Resident Evil: Revelations ve Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, her ikisi de en sevdiğimiz 3DS oyunumuz olan Nintendo'nun fantastik Kid Icarus: Uprising'in zirvelerine ulaşmasa bile yapılabileceğini gösteriyor olsa da, Nintendo olmayan çıktı her zamanki gibi daha az yıldız.

Ufukta Mario'nun dünyasından daha fazla oyun var - New Super Mario Bros 2 ve Luigi's Mansion: Dark Moon - ayrıca Harvest Moon: A New Beginning ve bir dizi Lego oyunu gibi bazı şirin üçüncü taraflar.

Wii U'nun yavaş ölümü ve en iyi oyunlarının Switch üzerinde yamyamlaşması ile 3DS sahipleri iki kat fayda sağladı. Switch'e odaklanmak yalnızca 3DS donanımı ve oyunlarının toplam maliyetini düşürmekle kalmadı, aynı zamanda Nintendo hala yeni oyunlar Sushi Striker: The Way of Sushido, Monster Hunter XX ve Yo-Kai Watch 3 ile platformu destekliyor.

Nintendo 3DS XL incelemesi: pil ömrü

Daha büyük kasa, Nintendo'nun pili ve dolayısıyla ömrünü uzatmasına izin verdi. Büyük N'ler yüzde 86'lık bir artış - altı buçuk saate kadar 3D eğlencesi ve sekiz saate kadar 2D sıyrıklar - çok ihtiyaç duyulan (bu kadar ağır bir makineden beklenen) alıntılar.

Tıpkı orijinal 3DS'de olduğu gibi, deneyimlerimiz bu çarpıcı alıntılanan yüksekliklere tam olarak ulaşmadı - 3D için beş-bir-bit cephesinde daha fazla ayrıntıya girdik - ancak somut bir fark var ve her ikisiyle karşılaştırmalarda iyi çıkıyor Vita ve akıllı telefonlar, mükemmel bekleme sürelerine sahip ancak genellikle grafik yoğun herhangi bir şeyle çok uzun süre mücadele ediyor.

Nintendo 3DS XL incelemesi: Karar

3DS XL, tavsiye edilecek çok şey, kocaman harika bir ekran ve aralarında yüksek olan iyi bir oyun yelpazesi ile taşınabilir bir oyun profesyonelidir. Akıllı telefonlar kitleleri yönetirken, 3DS en azından yakın gelecekte özel oyun el bilgisayarları için hala bir pazar olduğunu kanıtladı.

Daha ucuz bir hepsi bir arada görünüm için menteşeli ekranları kaldıran 2DS'nin piyasaya sürülmesi, 3DS'nin fiyat manzarasını da değiştirdi. 3D gerçekten bir şey değilse, artık aynı özellikleri sunan (sadece 3D ayarları olmadan) bir 2DS XL satın alabilirsiniz.Amazon'da 135 £ 'dan az.

Bununla birlikte, Amazon Prime Day 2019'da hangi sürüme yerleştiğinizden bağımsız olarak, Nintendo'nun şimdiye kadar ürettiği en sağlam ve yazılım açısından zengin platformlardan birini aldığınızdan emin olabilirsiniz. Nintendo Switch'e daha ucuz bir alternatif istiyorsanız ideal bir seçim.