Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Nintendo Switch, Google Stadia'nın üstesinden gelmek için Netflix tarzı oyun akışı hizmeti almak için

Nintendo Switch, Google Stadia'nın üstesinden gelmek için Netflix tarzı oyun akışı hizmeti almak için

Nintendo, Microsoft'tan son derece popüler olan yeni bir 'yiyebildiğin kadar yiyebildiğin kadar yiyebiliyor musunNintendo AnahtarıAstris Advisory Japonya analisti David Gibson'a göre konsol. Ortaklık, Nintendo ve Microsoft'un genelliklesertVideo oyunları söz konusu olduğunda, Switch veXbox One Scadde mağazalarında raflarda rekabet ediyor.


Ancak, Microsoft zatenrakip Sony ile anlaşma yaptıoyun akışını PlayStation konsoluna getirmek için Azure bulut altyapısını kullanmak. Bu nedenle, Nintendo ve Microsoft hakkındaki en son rapora daha fazla ağırlık katıyor.

Analist David Gibson'a göre Nintendo, yayın hizmetini dünya çapında yaymak istemiyor, yalnızca belirli bir bölgeye bakıyor. Gibson, Japonya ve ABD'nin erişim sağlayacağını söyledi, ancak bunun tam liste olup olmadığını açıklamadı.

Konsol üreticileri, benzerlerinin yeni rekabetinin ardından video oyun akış hizmetleri oluşturmak için çabalıyorlar.Google Stadia, oyuncuların konsol kalitesinde gişe rekorları kıran oyunlara tabletlerinde, akıllı telefonlarında veyaChromecast HDMI dongleçünkü tüm ağır kaldırma işlemleri uzak sunucu çiftliklerinde gerçekleştiriliyor.

Ancak Nintendo'nun kendisi de sınırlı bölgelerde (JP, ABD vb.) Kendi akış hizmetini sunmak için MSFT (Azure) ile birlikte çalışmak istiyor.17 Mayıs 2019


Oyuncular akıllı telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları veya TV'leri arasında hareket ederken oyun ilerlemesi ve diğer kaydetme verilerinin tümü cihazlar arasında aktarılır. Google Stadia, saniyede 60 kareye kadar 4K çözünürlüklerde oyun akışı yapabilecek. Ayrıca HDR görüntü kalitesini de destekler. Google, platformun ölçeklenebilir olduğunu ve gelecekte saniyede 120 kare hızında 8K çözünürlüğü destekleyeceğini söylüyor.

OnunçokNintendo'nun bu kalite seviyesine ulaşma ihtimali düşüktür, özellikle Switch'in kendisi hareket halindeyken TV'nize 1080p ve dahili dokunmatik ekranda 720p'den daha fazla çıktı veremez. Bununla birlikte, Nintendo'nun sabit bir abonelik ücreti karşılığında erişilebilen bir kitap kataloğu sunması mümkündür. Benzer şekilde, Google Stadia, aşağıdakilerden başlayarak dönüşümlü olarak değişen ücretsiz oyun seçenekleri sunacak:Destiny 2: The CollectionAyda 8,99 £ karşılığında.


Nintendo Switch Yayın Hizmeti

ÜcretliNintendo Switch Online aboneliğihalihazırda çeşitli retro Nintendo Entertainment System başlıklarına yiyebildiğiniz kadar erişim sunuyor.Zelda efsanesi,Mario Kardeşler,Profesyonel Güreş,River City Fidye, veSüper Mario Bros.3birkaç isim.


Switch için bir yayın hizmetine yeni müşteriler çekmek için, Nintendo büyük olasılıkla daha güncel bir oyun seçimi sunmak zorunda kalacak - bir dizi NES oyununun Google Stadia gibileriyle nasıl rekabet edebileceğini görmek zor. ve AAA oyunlarının yeni nesil akış hizmetlerinin yanı sıraSony PS5veMicrosoft'un Project Scarlett.

Bugünün en iyi Nintendo Switch ve Sony PlayStation 4 Slim, Neon ile Nintendo Switch fırsatları ... Nintendo Switch Amazon 299 $ GörüntüleTüm fiyatları görünSony PlayStation 4 - oyun ...Sony PlayStation 4 İnceLenovo ABD299,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • En iyi PlayStation 5 oyunları: dört gözle bekleyeceğiniz en iyi PlayStation 5 oyunları
  • Microsoft Project Scarlett: sızıntılar, söylentiler ve şu ana kadar bildiğimiz her şey