Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Nintendo Switch, olası bir kaynaktan Android destekli bir rakip alıyor

Nintendo Switch, olası bir kaynaktan Android destekli bir rakip alıyor

Tam zafere giden yol açıkmış gibi göründüğündeNintendo Anahtarıyakında katılacak olan video oyun konsolları ailesiNintendo Anahtarı Pro, yepyeni bir Switch tarzı el cihazının şu anda çalışmalarda olduğunun teyidi geliyor.

Ve hayır, konsolun en çok fısıldanan şey olduğunu düşünmek doğal olsa daSony PSP 5G, aslında ABD'li çip üreticisi Qualcomm'dan yeni bir sistem. Evet, doğru okudunuz – çoğu şirket için Snapdragon işlemcilerini üreten aynı Qualcomm.Android telefonlar.

Tarafından kırılan haber,Android Polisi, yeni konsolun 'nihai olmayan görüntülerini görebilen' ancak bu görüntüleri paylaşmayan Qualcomm konsolunun ayrılabilir Joy-Con tarzı kontrolörlere, 6.000 mAh pile ve yaklaşık 6.65 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu doğruladı. boyutu ve daha tıknaz bir akıllı telefona benzeyen bir çekirdek konsol gövdesi.

Rapora göre, daha tıknaz konsol yapısı, konsolda 'ek termal boşluk' olacak şekilde tasarlandı, bu da avuçiçi cihaza güç veren Qualcomm işlemcisinin modern bir amiral gemisi telefondan daha hızlı çalışabileceği ve çok daha fazla güç sağlayabileceği anlamına geliyor.


Qualcomm avuçiçi konsolun Switch'i taklit etme miktarı, bir SD kart yuvası genişletilebilir depolamaya izin verirken, bir TV'ye veya daha büyük ekran oynatma için monitöre bağlanmasına izin veren görüntüleme işlevine sahip olduğu gerçeğine kadar uzanır.

Yazılım açısından Qualcomm konsolu, Android 12'yi özelleştirilmiş bir başlatıcı ile çalıştıracak ve Google'ın tüm hizmet paketini ve Play uygulamalarını destekleyecektir. Ek olarak, Epic Games Store uygulamasının lansman sırasında eklenmesi planlanıyor ve konsol 5G modemle geldiğinden Nvidia'nın GeForce Now gibi akış hizmetlerine de bu uygulama üzerinden erişilebilir.


Bu yeni Qualcomm oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatına gelince, 300 $'lık bir fiyatın yanı sıra Q1 2022 çıkış tarihi bildirildi - bu, şu anda bu sistemin piyasaya sürülmesinden itibaren bir yıl içinde olduğumuz anlamına geliyor. herhangi bir gecikme.

Burada Pingtwitter'e hoş geldinizherhangiNintendo Switch el bilgisayarları ailesine yeni bir rekabet, çünkü BigN'i ve platformunu ne kadar sevsek de rekabet, sektör ve oyuncular için harika. Şu anda daha küçük üreticiler tarafından piyasaya sürülen daha fazla el konsolu görmeye başlıyoruz, örneğinÇinli yapımcı GPD tarafından 3 kazanın, bu yüzden Qualcomm gibi büyük bir şirketin dahil olması iyi olurdu.


Bu nedenle, 2022'nin sonunda oyuncular, Nintendo Switch Pro, Sony PSP 5G'nin yer aldığı bir ortamda yaşıyor olacaklarını umuyoruz.veQualcomm el oyun konsolu hepsi var. Yapabiliriz ama umut ederiz!

Bugünün en iyi Nintendo Switch Lite fırsatları Nintendo Switch Lite - Gri Amazon £ 187,95 Nintendo Switch Lite Konsolunu Görüntüle very.co.uk £ 199,99 Nintendo SWITCHLITE-GREY Hughes £ 199,99 Görüntüle Nintendo Switch Lite taşınabilir... Selfridges £ 215 Daha Fazla Teklif Göster Biz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol edin
  • oynamaken iyi Nintendo Anahtarı oyunları