Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Nintendo Switch OLED, atılmış bir 'eski' oyuncu gibi hissetmemi sağladı

Nintendo Switch OLED, atılmış bir 'eski' oyuncu gibi hissetmemi sağladı

Bu yıl mayıs ayında şaşırtıcı bir gerçek ortaya çıktı.Nintendo Anahtarı- Mart 2017'de piyasaya sürülmesinden bu yana dikkate değer bir 84,59 milyon adet satmıştı.


Gerçekten de, sadece gülünç derecede iyi satmamıştı, aynı zamanda satışlar da o noktada durma belirtisi göstermedi.vurgulayan yorumcular100 milyon adetlik satış sınırını nasıl geçecek şekilde ayarlandı?öncehem Wii hem de sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewNintendo DS, Xbox 360, PlayStation Portable ve PS3 gibi diğer birçok ünlü konsolun satışlarını da geçti.

Basitçe söylemek gerekirse, Nintendo Switch dünya çapındaki Nintendo oyuncuları ile her yeni oyun, aksesuar ve konsol satın alımında başarısını artırmaya yardım ederek sıcak kek gibi satmıştı. Ben de o oyunculardan biriydim ve hem kendim hem de kızım konsolda oyun oynarken Nintendo Switch ekosistemine yatırım yaptığımı hissettim.

İlk günden beri Switch için oyunlar satın alıyordum ve uzun vadeli bir Nintendo hayranı olarak, BigN'nin (onlarca yıldır Microsoft ve PlayStation'a ikinci keman oynayan) şimdi olduğu için mutlu hissetmeden edemedim. yükseliş. Switch, dünyanın en çok satan konsoluydu ve yıllardır aylarca sürüyordu.

Birkaç ay ileri sardım ve sahip olduğum tüm bu iyi niyet ve marka bağlılığıaniden boşaldı, Yine de. Ve bunun nedeni,Nintendo Anahtarı OLEDkarışımı nedeniyle beni büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı.eksik özelliklerve en azından aklımda toplamhırs eksikliği.


Switch oyununa olan bağlılığımın en büyük katili,kendimi kandırmaya çalışmama rağmenNintendo'nun bu yeni konsolla arkamı kolladığını ve bunu yaparken benim gibi oyuncuları düşündüğü gerçeği, gerçekten öyle olmadığı ve bence şu anda, temelde beni ve milyonlarca diğer sadık oyuncuyu tamamen görmezden geldi. Switch'in bugünkü başarısına ulaşmasına yardımcı oldu.

Başlamadan önce başarısız olan Avrupa Süper Ligi'nden bu rezil ifadeyi ödünç almak istiyorum.'eski hayran'Switch ve Nintendo, BigN tamamen yeni bir müşteriyi kovalamak için beni tamamen görmezden geldi.


Sonuçta, Nintendo Switch OLED, abartı ve abartı bir yana, orijinal Nintendo Switch ile aynı konsol ama biraz daha iyi bir ekrana sahip. Diğer önemli iyileştirmelerle birlikte gelmiyor ve zaten bir Nintendo Switch'e sahip bir oyuncuya, temelde aynı sistemi satın almak için neden Dünya'da 350 dolar harcayayım?

Gerçek şu ki, olmayan herhangi bir oyuncu içinKral Midaszenginler, paranın onlar için önemsiz olduğu yerde, benim gibi yapmazlardı. Bunun nedeni, Nintendo Switch OLED'in benim gibi mevcut (okuma, 'eski') Switch oyuncuları için tasarlanmaması, yeni müşteriler tarafından, halihazırda bir Nintendo Switch konsolu olmayan kişiler tarafından satın alınmak üzere tasarlanmasıdır.


Bunu iş açısından anlıyor muyum? Evet, biraz. Gerçek dünyada yaşıyorum ve Nintendo'nun erişim ve kazanılan para açısından Switch başarısını en üst düzeye çıkarmak istediğini ve bunu en iyi şekilde mevcut müşterilerle değil yeni müşterilerle yapabileceğini anlıyorum. Satılan her ek konsol, alıcıyı Nintendo'nun çok para kazandığı yazılım işine açar ve çoğu oyunu zaten çok fazla satın almış oyunculara değil, yeni oyunculara satabilir.

Ancak gerçek dünyada yaşadığım için, Nintendo'nun bunu gerçekleştirmek için bu donanım sürümüyle mevcut Switch müşterilerini büyük ölçüde görmezden geldiğini görebiliyorum.PS5veXbox Serisi Xoyunculara, birdenbire markayla olan bağımın çoğunu öldüren gerçek yeni nesil oyun deneyimleri sunuyor. Artık The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 oynarken yeni nesil, yükseltilmiş bir oyun deneyimi için sabırsızlanıyorum - şimdi bu oyunu yarım on yaşında oynamak zorunda kalacağımı kabul ediyorum donanım ve bana en iyi görsel deneyimi sunmayan bir ekranda.

Ve bu pek de heyecanlandıracak ve heyecanlandıracak bir şey değil. Ve özellikle, Ratchet ve Clank: Rift Apart gibi diğer uygun şekilde amiral gemisi konsollardaki harika yeni nesil oyunlar tarafından aylık olarak uçurulduğumda ve Horizon: Forbidden West gibi şaşırtıcı açık dünya maceralarını dört gözle bekleyebildiğimde değil. oynadığımda mümkün olan en iyi oyun deneyimini elde edeceğim.

İşte Nintendo'nun beni yanlış kanıtlamaya devam etmesini ve birNintendo Anahtarı Progelecek yıl konsol,milyonlarcaMevcut Switch sahipleri, yükseltmek için gerçek bir neden ve önemli ölçüde iyileştirilmiş genel oyun deneyimi ve paketi.


Önümüzdeki 3-5 yıl boyunca Switch ekosistemine yatırım yapmak istiyorum, ancak bunun için gerçek bir nedene ihtiyacım var ve bence şu anda Nintendo Switch OLED öyle değil.