Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Nintendo Switch OLED, Steam Deck ile karşı karşıya geldi - ve daha mutlu olamazdım

Nintendo Switch OLED, Steam Deck ile karşı karşıya geldi - ve daha mutlu olamazdım

Bu noktada düşüncelerimi çok net bir şekilde ifade ettim.Nintendo Anahtarı OLED– Bence bu, mevcut birçok kişiyi geride bırakacak ezici bir teklifNintendo Anahtarısahipleri hayal kırıklığına uğradı.

Switch OLED ile aklımda Nintendo odaklandıneredeyse tamamen yeni müşterilereMevcut Switch oyuncularına anlamlı bir yükseltme sunmak yerine ve görünüşe göre bunu yaptıyeni özellikler için birçok isteği görmezden gelmek, fazla.

Ancak bu noktaya nasıl geldiğimiz aslında bir sürpriz değil. Nintendo, el tipi oyun pazarını son dört yılda neredeyse tekel boyutuna bağladı ve ona meydan okumak için sıfır ana rakip ürünle.

Uzun bir süre, Switch konsol ailesiyle göreceğimiz ilk rekabetinSony PSP 5G, ama şimdiye kadar bu gerçekleşmedi. Çoklu evrenin tanrılarına şükürler olsun ki,Buhar Güverteel oyun konsolu artık bir gerçek.


Ve sadece Steam Deck'in bir gerçeklik olduğu değil, aynı zamanda özelliklerine dayalı olarak gerçek bir yeni nesil taşınabilir oyun deneyimi sunduğu için,büyüklük sıralarıgelen Nintendo Switch OLED'den daha güçlü ve özelliklerle dolu.

Bukelimenin tam anlamıylaoyuncular için harika bir haber. Sadece şimdi sahip değillerseçeneklerAncak Nintendo'nun artık piyasada oyunculara teknik olarak çok daha gelişmiş bir sistem sunan bir sistem olduğu gerçeğiyle yüzleşmesi gerekiyor. Ve bunu BigN'yi oyun kütüphanesi ve ekosistem açısından da okula götürürken yapıyor.


Rekabet her zaman sağlıklıdır ve Nintendo için son yarım on yılda eksikliği, bence, Japon oyun şirketinin Nintendo Switch OLED ile bu kadar az hırs göstermesinin kilit bir nedeni olmuştur. Anahtar ile veLite'ı değiştirSıfır ana akım rekabet nedeniyle pazarı parçalıyor, Nintendo neden daha fazla bir şey yapsın ki?

Kesinlikle, piyasayı bağladığı için olmazdı. Bu nedenle Nintendo Switch OLED, yarım on yıllık bir teknolojiyle destekleniyor ve oyuncuları 350 $ daha düşürmeyi haklı çıkarmak için biraz daha büyük bir OLED ekran ve kickstand'dan başka bir şey sunmuyor.


Ama şimdi Steam Deck'in gelmesiyle, Nintendo'nun nihayet bir sunması gereken sarsıntı olabilir.Nintendo Anahtarı Proveya en azından Switch OLED'in fiyatını düşürün.

Bu yıl Aralık'ta, yani Steam Deck'in piyasaya sürüleceği tarih. Kendi adıma, diğer birçok oyuncunun olduğu gibi, bu kış tatil sezonunda bir Nintendo Switch OLED'i değil, bir Steam Deck'i açmayı dört gözle bekliyorum.