Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Nintendo Switch vs Nintendo Switch OLED – fark nedir?

Nintendo Switch vs Nintendo Switch OLED – fark nedir?

Nintendo, tamamen maviden çıktı, Switch'in yeni bir versiyonunun zamanının geldiğine karar verdi. NSNintendo Anahtarı OLEDOrijinal Switch'teki oldukça zayıf ekrana göre büyük bir gelişme olacak yükseltilmiş bir ekrana sahip olacak. Konsolu geliştiren ve orijinalinden daha iyi hale getiren başka geliştirilmiş özellikler de var; bu, Switch'in her zaman ne kadar harika olduğu göz önüne alındığında etkileyici.

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – ekran

Yeni Switch'in yerleşik ekranının çözünürlüğünde herhangi bir iyileştirme yok. Elde taşınırken pil ömrünü korumak ve ısıyı düşük tutmak için bir ölçü olan 1280x720 çözünürlük sunuyor. Switch OLED, şebekeye ve TV'nize bağlandığında, daha önce olduğu gibi 1080p video çıkışı sağlayabilir.

LCD'den OLED'e geçiş (evet, amaçlanan) olsa da büyük bir anlaşma. Bu ekranlar, pikseller kendi kendini aydınlattığı için gelişmiş pil performansı sunabilir. Bu, arka ışık olmadığı anlamına gelir; bu, gücün yalnızca bir piksel yandığında kullanıldığı anlamına gelir; bu, siyah alanları olan oyunların fazla güç tüketmeyeceği anlamına gelir.

Renk üretimi de çok daha iyi olabilirdi. OLED'ler inanılmaz renk üretimi sunmalarıyla bilinirler ve kesinlikle oyunların hakkını verebilirler. Nintendo'nun birinci taraf oyunları şüphesiz mükemmel görünecek. Mario'nun parlak renkleri, bu ekran teknolojisi için ideal bir eşleşmedir.


Nintendo Anahtarı OLED

(Resim kredisi: Nintendo)

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – Pil ömrü

Burada işler ilginçleşiyor. Eh, daha da ilginç. Yeni Switch OLED, orijinal Switch ile aynı boyutta pile sahip olacak. 4310mAh'lik bir paket, ancak verimlilik nedeniyle (büyük ölçüde ekrandan dolayı), oyuna bağlı olarak artık 4,5 ila 9 saat arasında oyun süresi göreceksiniz. Orijinal, bir şarjla yaklaşık 2,5 ila 6,5 ​​saat idare eder. Daha yeni orijinal Switch konsollarından bazıları da daha iyi pil ömrüne sahiptir, bu nedenle gördüğünüz fark konsolunuzun kaç yaşında olduğuna bağlı olacaktır.


Ücretlerden bahsetmişken, Switch OLED'inizi tamamen şarj etmek üç saat sürecektir. Bu orijinal ile aynı.

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – Ses

Yeni Nintendo Switch OLED, Nintendo'nun 'gelişmiş ses' dediğini içerecek. Orijinalinden daha iyi olacak mı? Öyle olmasını umardık, ancak yine de sadece stereo ses üretiyor ve oldukça küçük hoparlörler aracılığıyla burada herhangi bir Dolby Atmos beklemeyin.


Nintendo Anahtarı OLED

(Resim kredisi: Nintendo)

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – İşlemci

Switch hala Nvidia Tegra özel işlemcisi tarafından desteklenmektedir. Bunun en yeni Switch modellerinde bulunan çip ile aynı olup olmadığını söylemek zor. Nvidia'nın donanıma güç veren Tegra Mariko'nun üretimini sonlandırdığı bildiriliyor, ancak Nintendo'nun üretimi görmek için yeterince sipariş vermesi tamamen mümkün. Söylentiler, elbette, Switch Pro'nun 4K çözünürlükte oyun çalıştırma yeteneği ile bir noktaya geleceği konusunda ısrar ediyor.

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – Dahili depolama

Orijinal Switch 32GB depolama alanına sahip, OLED Switch 64GB dahili depolamaya sahip olacak ve hızlı oldukları sürece (SDHC veya SDXC) 2 TB'a kadar microSD kartları destekleyecektir.

Nintendo Anahtarı OLED


(Resim kredisi: Nintendo)

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – Wi-Fi ve çok oyunculu

Büyük bir sürpriz, yeni Switch OLED'in ayrıca bir Ethernet jakına sahip olması. Bu, TV'nizde oynatmak için artık cihazın Wi-Fi'ye bağlı olması gerekmediği anlamına gelir. Bu, kablosuz ağlar nadiren kablolu ağlar kadar hızlı olduğundan, çok oyunculu atıcılardan veya düşük gecikme süresinin gerekli olduğu oyunlardan hoşlananlar için yararlıdır.

Switch OLED'in yeni yuvasındaki Ethernet jakı, bir şekilde zaten sahip değilseniz bir kablo almanızı gerektirir ve hangi hızda çalışacağı henüz net değildir, ancak gigabit hızlarının tamamen mümkün olduğunu varsaymak oldukça güvenlidir. .

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED - çıkış ve bağlantı noktaları

Nintendo Switch OLED, USB bağlantı noktaları için biraz farklı bir kuruluma sahip olacak. Şimdi yan tarafta sadece iki tane var ve onlar hala sadece USB 2.0. Önceki Nintendo Switch'in arkaya monte edilmiş bir USB konektörü var ve bu artık gitmiş gibi görünüyor.

Yeni Switch yerleştirme istasyonu, orijinal switch ile uyumludur ve bunun tersi de geçerlidir.

Nintendo Anahtarı OLED

(Resim kredisi: Nintendo)

Nintendo Switch ve Nintendo Switch OLED – stant

Yeni Switch OLED'deki destek ayağı artık konsolun tüm arkasını kaplıyor. Bu, nemli bir havlunun yapısal bütünlüğüne sahip otsu küçük bacağıyla orijinal modele göre büyük bir gelişmedir. Bu, masa üstü oyun için iyiye işarettir ve belki de bacaklarınızı dengeleyerek oynayabilirsiniz. Ayrıca ayarlanabilir, bu da açıkçası harika bir haber.

  • Şu anda Amazon'da Nintendo Switch OLED ön siparişlerini kontrol edin