Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Nintendo Switch'in gizli yükseltmesi: Yeni konsola SİZİN sahipseniz nasıl fark edilir?

Nintendo Switch'in gizli yükseltmesi: Yeni konsola SİZİN sahipseniz nasıl fark edilir?

İlk Pingtwitter'ten beriNintendo Switch'in sessiz yenilemesi hakkında rapor edildiTemmuz ayında, hem onu ​​hem de yenisini görmeyi çok istiyordukNintendo Switch Liteoyuncuların elinde.

Lite, tamamen yeni tasarımı sayesinde kolay fark edilirken, daha iyi pil ömrü (2,5-6,5 saatlik kullanımdan 4,5-9 saate artış) ve gelişmiş CPU ve bellek ile yenilenmiş Nintendo Switch, ilk bakışta bakıştaözdeşiçinorijinal Nintendo Switch.

Bu, doğal olarak, bir Nintendo Switch satın almak isteyen herkes için bir sorun yaratır, çünkü bir oyuncunun yapmak istediği en son şey, dışarı çıkıp yeni bir konsolu yalnızca eve götürmek ve daha zayıf, orijinal sisteme sahip olduklarını keşfetmektir. Aynı fiyata daha iyi konsolu satın alabilirlerdi.

  • En iyi Nintendo Switch oyunları

Daha da kötüsü, aksine söylentilere rağmen, Big NdeğilYakın zamanda bir Switch satın alan oyuncuların onu yeni ve daha iyi sürümle değiştirebilecekleri bir takas programına sahip olmak. Bu nedenle, alışveriş kararınız çok önemlidir.


Neyse ki, birkaç tane varkolaySatın almayı düşündüğünüz konsolun yeni olup olmadığını öğrenmenin yolları. Öncelikle kutunun tasarımı var.

Orijinal Nintendo Switch konsolu bu kutuda geldi:


Nintendo Anahtarı

Orijinal Nintendo Switch ambalajı.


(Resim kredisi: Nintendo)

Yeni, yenilenmiş Nintendo Switch bu kutuda gelirken:

Nintendo Anahtarı

Yeni Nintendo Switch ambalajı. İstediğin bu.

(Resim kredisi: Nintendo)

Oldukça basit, ha?


Ne yazık ki, listelerini konsol için güncellenmiş kutu resmi ile güncelleme zahmetine giren her çevrimiçi perakendeci, kutuyla birlikte bir mağazada olmadığınız sürece bu yönteme tamamen güvenemezsiniz.senin elinde.

Yeni Nintendo Switch'i mi yoksa orijinali mi satın aldığınızı anlamanın bir başka yolu da seri ve model numarasına başvurmaktır. Bu, konsolu ikinci el satın almak isteyen oyuncular için özellikle önemli olacaktır, çünkü bu durumda mevcut bir kutuya güvenemeyebilirler.

Nintendo'nun ileride yeni ambalajlarla birlikte herhangi bir özel sürüm konsolunu duyurması da önemli olacaktır. VeoBu durumda, özel sürüm konsolunun eski Switch'e mi yoksa yenisine mi dayandığını öğrenmek isteyeceksiniz.

Her Anahtardaki model ve seri numarası kasanın arkasında bulunabilir. Eski Ninty konsolunda 'HAC-001' model numarası bulunurken, yeni geliştirilmiş sürümde bunun yerine 'HAC-001 (-01)' bulunur (aşağıdaki resme bakın).

Seri numaraları açısından, orijinal Switch konsolunda XAW harfleriyle başlayan 14 haneli bir kod bulunurken, yeni Switch XKW ile başlayan seri numarasına sahip.

Nintendo Anahtarı

Yukarıdaki yeni Nintendo Switch ve aşağıdaki eski Nintendo Switch.

(Resim kredisi: iFixit)

İlginç bir şekilde, daha iyi pil ömrü ve performans sunan yeni Nintendo Switch'e rağmen, konsol, pil de dahil olmak üzere orijinal Switch ile neredeyse tamamen aynı, pil ömrünün artması nedeniyle farklı olacağını düşündüğünüz.

Aslında, belirtildiği gibiiFixit, bu geliştirilmiş pil ömrü aslında konsolun güncellenmiş CPU'sundan ve belleğinden gelir. CPU'nun T210B01 Tegra X1 yongasının özel bir versiyonu olduğu düşünülürken, bellek LPDDR4X güncellendi ve bu bileşenlerin gelişmiş verimliliği sayesinde daha uzun pil ömrü elde edildi.

Yeni Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite ve orijinal Nintendo Switch konsollarındaki en son fiyatları aşağıdan kontrol edin.

Yeni Nintendo Switch Gri Joy-Con| Amazon'da 299 $
Daha iyi pil ömrü ve performansa sahip revize edilmiş Nintendo Switch konsolunu almak istiyorsanız, Amazon şu anda 299 $ 'a stokta bulunuyor. Bu, Grey Joy-Con baskısıdır.

Yeni Nintendo Switch Kırmızı / Mavi Joy-Con| Best Buy'da 299 $
Neon Red ve Blue Joy-Cons ile yeni Nintendo Switch'i tercih ederseniz, Best Buy şu anda 299 $ 'a satışta. Bu, konsolun daha iyi pil ömrü ve performansa sahip sürümüdür.

Nintendo Switch Lite| Amazon'da 199,96 ABD doları
Yeni Nintendo Switch Lite konsoluna göz kulak olduysanız, o zaman şu anda Amazon'da 199,96 dolara ön sipariş verilebilir. Gri, Turkuaz ve Sarı olmak üzere üç stok rengi mevcuttur ve ayrıca özel bir Pokemon konsolu da vardır.

Bugünün en iyi Nintendo Switch Lite fırsatları YENİ Nintendo Switch Lite Grey eBay£ 185 GörünümNintendo Switch Lite - Coral Amazon Prime £ 199 Nintendo Switch Lite El Bilgisayarı ... argos.co.uk £ 199.99 Nintendo Switch Lite'ı Görüntüleyin, ... John Lewis & Partners239 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Nintendo Switch fiyatları 869 Amazon müşteri yorumu Nintendo Switch Console Gri ... 365games.co.uk £ 299,99 Nintendo Switch'i (Gri) Görüntüle ... Nintendo Resmi Türkiye Mağaza £ 299,99 Nintendo Switch Console Selfridges 329,99 £ Düşük Stokları Görüntüle Nintendo Switch (Neon ... Amazon Prime 330 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Gerçekten miRetro oyuncular için iyi haber, Nintendo'nun önceki taşınabilir serisinde fiyatlara gelen yeni konsollar sayesinde artıkçokçekici. Pingtwitter'leri kontrol ettiğinizden emin olunen iyi Nintendo 3DS fırsatlarıveen iyi Nintendo 2DS fırsatlarıen iyi sistemler ve fiyatlar için kılavuzlar.

Üzerinden:Gizmodo

Kaynak:iFixit