Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Nixon Mission incelemesi: En iyi olma misyonuna sahip bir Android Wear saati

Nixon Mission incelemesi: En iyi olma misyonuna sahip bir Android Wear saati

Nixon Mission fırsatları

Nixon Mission, bir avuç spor saplantılı Android Wear saatinden biridir. İlginç bir şekilde, koşucular hedef değil. Snowboard yapanlar, sörfçüler ve kayakçılar vardır.

Donanım tarafında, Nixon bu krediyi iki şekilde kazanır. İlk olarak, bu yalnızca GPS özelliğine sahip üçüncü büyük Android Wear saatidir. Konumunuzu ölçere kadar izler. İkincisi, Görev, bir dağın yamacında bir hurdadan kurtulmak için inşa edilmiş hissediyor. Kabuğu çelikten ve Garmin'in en üst düzey koşucu saatlerinde göreceğinizle aynı türden ultra sert polikarbonattan yapılmıştır. Ekstrem su geçirmezlik, 10ATM basıncını da kaldırabileceği anlamına gelir.

Daha fazlasını okuyun: Polar Vantage V incelemesi (erken karar): Koşan sertlik için Apple Watch'u eziyor

Nixon Misyonu büyük, hatta Garmin Fenix ​​3'ten bile daha kalın. Yığın faktörü göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede rahat. Silikon kayıştan kızarıklık ve aşırı terleme yok.


Bileğinizin bağımsız bir Nixon devleti olduğunu iddia etse de, pil şarjlar arasında yalnızca bir gün sürer. Burada gösterişli Magneto tarzı kablosuz şarj yok, sadece arkadaki beş metal kontağı bağlayan manyetik bir kablo. Her şey yolunda. Ancak küçük 400 mAh pilin şarj olmasının birkaç saat sürmemesini diliyoruz.

Mission, 1,39 inç 400x400 OLED ekrana sahip. Oldukça piksel açısından zengindir ve üzerinde sert Gorilla Glass bulunur, ancak kabuktan çok daha sıradan. Dışarıdayken ve ekranın etrafında döndüğünüzde doğru parlaklığa ulaşmanız biraz zaman alır. Normal bir saatte sorun değil ama bu ekstrem sporlar saatidir. Hızlı reaksiyona ihtiyacı var.


Sportif şans

Peki sörfçü ve kayakçı yazılımı ne olacak? Mission uygulaması, favori kayak ve sörf konumlarınızı seçmenize ve ana ekrandan tek bir kaydırmayla koşullarını 7/24 takip etmenize olanak tanır. Rüzgar hızından, sıcaklığından, dalgaların yüksekliğinden ve su sıcaklığından bahsediyoruz. Elbette bu teknik bir mucize değil.


GPS izleme potansiyeline gelince, Nixon Misson, siz kayak yaparken veya sörf yaparken gidilen mesafeyi ve hızı takip edecektir. Her biri için ayrı uygulamalar vardır: Trace Surf ve Trace Snow. Aynı görünüyorlar - temel bir istatistik izleme ekranı - ancak sörf uygulamasının kat ettiğiniz mesafeyi gösterdiği yerde, kayak uygulaması rakımınızı gösterir.

Ama sezon dışında ne yapabilir? Önceden yüklenmiş çalışan veya yürüyen uygulamalar yoktur ve çalışan birkaç uygulama aslında telefonunuz bağlı olmadan çalışır; Runkeeper ve Map My Run kartların dışında. Bununla birlikte, yasal bir bağımsız Android Wear GPS koşucu uygulaması olan Ghostracer iyi çalışıyor. GPS'in senkronizasyonu hızlıdır, izleme makul derecede doğrudur ve sinyalimizi yalnızca bir kez çalışmanın ortasında kaybettik. Bununla birlikte, 20 dakikalık bir çalışma, pilin yüzde 8-9'unu alır, bu nedenle, bir şarjla dört saatlik düzgün GPS takibi yapılır. Garmin Fenix ​​3 20 saate kadar dayanır. Neden sorabilirsin? Kolay: Bu, etkinlik takibi için pek de ideal olmayan bir Android Wear saatidir.

Akıllı ter pantolon

Android Wear'in olumlu yanı, sizi eve nasıl götüreceğinizi hesaplayan Citymapper veya bileğinizden restoran bulmanızı sağlayan TripAdvisor gibi çok daha fazla uygulamayla, herhangi bir koşucu saatinden çok daha fazla akıllı potansiyele sahip olmasıdır. Ve onunla konuşabilirsiniz. Nixon Mission'ın sol tarafındaki mikrofon, alarm ayarlamanıza, WhatsApp mesajlarını dikte etmenize ve en yakın Sports Direct'e yol tarifi almanıza olanak tanır.


Nixon Mission, bir koşucu saatinin en iyi parçalarını ve bir Android akıllı saatini harmanlarken farklı bir şey sunmak istiyor. Bununla gemiye çıkabiliriz. Bununla birlikte, aynı zamanda her bölgenin insanları kapatması en muhtemel kısımlarını da tutar: Üst düzey bir koşu saati gibi büyük ve tıknazdır, ancak aynı zamanda bir akıllı saatin can sıkıcı derecede zayıf pil ömrüne sahiptir.

Karar

Nixon Mission, kalabalık bir pazarda farklı bir şey sunmak için cesur bir girişimde bulunuyor. Güçlü ve zor, ancak Android Wear ve gerçek spor takibi hala en iyi arkadaşlar değil.

Fiyat:339 £ |Nixon Mission satın alın

  • En iyi lüks saat: Dünyanın en lüks markalarının lüks erkek saatleri