Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Hayır, Xbox ve Bethesda anlaşması oyuncular için iyi bir haber DEĞİL - işte nedeni

Hayır, Xbox ve Bethesda anlaşması oyuncular için iyi bir haber DEĞİL - işte nedeni

Bethesda'yı satın alan tüm Microsoft'un altında gömülü olduğu gibi, bir yıl oyun oynamak için uzun bir zaman.Xbox Serisi XveXbox Serisi Sresmi iletişim kanalları hype ile alev alev yanıyor, bir sürü diğer oyuncu oyun geleceklerinin gözle görülür şekilde daha karanlık olduğunu gördü.


Bunun nedeni, Xbox Phil Spencer'ın başkanının kısa süre önce kayıtlara geçmesi ve gelecekteki Bethesda oyunlarının 'Game Pass'in bulunduğu platformlara' özel olacağını doğrulaması. Ve markayla ilgili iş konuşmalarının ötesine bakarsanız, bu açıkça bu gelecekteki Bethesda oyunları anlamına gelir.alışkanlıkSony'de görünmekPlaystation 5. Ne de olsa PS5'te Game Pass yok, şimdi yapıyor.

Yani, az önce olanlarla ilgili gerçek şudur:Microsoft, Bethesda'yı satın alarak milyarlarca dolar düşürmeden önceoyunculartüm platformlarındünyanın en üretken ve heyecan verici oyun üreticilerinden birinden harika yeni oyunları sabırsızlıkla bekleyebilirdi. Ve şimdi, Microsoft parayı harcamak zorunda hissettikten sonra, yalnızca Microsoft'un kendi donanımında oynayan oyuncular bu oyunları dört gözle bekleyebilir.

Microsoft, oyun ekosistemlerine çok büyük miktarda özel oyun enjekte etti ve onları rakiplerinden kapattı.

Ama bir dakika bekle?! Xbox'ın başındaki Phil Spencer'ın kendisi geçen yıl bana oyunun sadece oyundan ibaret olmadığını söylemedi mi? Oh bekle, evet yaptı,bunu belirten:


'Oyunun, bunun bir kısmının insanları bu oyunları deneyimlemekten alıkoymak olduğunu söylemek üzere olduğu şeye tamamen aykırı buluyorum. Ya da, oyun oynamanın neyle ilgili olduğuna katılmak için, birini satın almasını istediğim gün belirli cihazımı almaya zorlamak için. Oyun, herhangi bir cihazdan daha büyüktür'

Ancak, Bethesda'yı satın almak ve belirli cihazlara bağlayarak gelecekteki portföyünü kilitlemek için oyunun ne olduğuna kesinlikle karşı değil. İşte Phil'inbu hafta dedi, yukarıda söylediklerinin üzerinden bir yıldan kısa bir süre sonra:


'Bir Xbox müşterisiyseniz, bilmenizi istediğim şey, bunun Game Pass'in bulunduğu platformlarda size özel harika oyunlar sunmakla ilgili olduğudur. Ve hedefimiz bu, bu yüzden bunu yapıyoruz, kurduğumuz bu ortaklığın temeli bu - ve Xbox müşterileri için pazara sunabileceğimiz yaratıcı yetenek şimdiye kadarki en iyi şey olacak burada işimiz bittikten sonra Xbox için.'

Açıkça görülüyor ki, Microsoft için oyunlarda bir yıl çok uzun bir süre.


Ve tüm bunlarla ilgili gerçekten üzücü olan şey, Microsoft'un özel oyunların oyun için kötü olduğu görüşüne katılmam ve Xbox Series X ve PS5 konsol nesli için daha parlak, daha berrak sulara doğru gittiğimizi düşünmem.

Sonuçta, her iki konsol da donanım ve yetenekler açısından çok benzerdi ve büyük oyunların büyük çoğunluğunun hem Xbox'ta hem de PlayStation'da görünmesini sağlayacağız gibi görünüyordu, bu da hangi sisteme sahip olursanız olun, dört gözle bekleyebileceğiniz anlamına geliyordu. parlak bir gelecek.

Elbette, her zaman birkaç markaya özel amiral gemisi münhasır oyun olacaktır, Xbox için Halo gibi sistemin kimliğini satmaya gerçekten yardımcı olan oyunlar veTsushima'nın HayaletiPlayStation için, ancak Bethesda gibi dünyanın en büyük geliştirme stüdyolarının oyunlarına gelince, oyunlar tüm oyunculara geldi.

Ancak Microsoft bunu şiddetle değiştirdi.


Microsoft'un geçen yıl içinde ayarını neden bu kadar önemli ölçüde değiştirmiş göründüğüne gelince, Bethesda'nın satın alımını yalnızca bir zayıflık ve Sony tarafından en iyi şekilde yenildiğinin kabulü olarak görebilirim. BelkiHalo için korkunç gecikme: Sonsuzyalnızca Xbox'ın özel amiral gemisi olmadan piyasaya sürülen yeni nesil konsollar anlamına geldiği için katalizördü, aynı zamanda platformun gelecekteki oyun takviminin ne kadar çorak göründüğüne gerçekten bir fener astı.

Lansman yılı boyunca dayanacak Halo olmadan, anidenPS5 oyunlarıkatalog çok daha etkileyici görünüyordu. Bu Bethesda satın alma, başka bir şey değilse de, bunu hemen ele alıyor ve Xbox programına çok daha özel oyunlar ekliyor.

Ve bence bu Xbox ve PC oyuncuları için iyi bir haber olsa da PlayStation oyuncuları veya en önemlisi sektörün kendisi için iyi bir haber değil.

Günümüzün en iyi Thrustmaster eSwap X Pro Denetleyici fırsatları THRUSTMASTER ESWAP X PRO... Amazon Prime 159.99 $ Thrustmaster ESWAP X Pro... En İyi Satın Alma $159.99 ThrustMaster Eswap X Pro... Amazon 209.54 $ Thrustmaster ESWAP X PRO... Amazon Prime 209.98 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz