Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Nokia 6 incelemesi: Mobil cihazların en sevilen isimlerinden birinin bütçe pazarlığı

Nokia 6 incelemesi: Mobil cihazların en sevilen isimlerinden birinin bütçe pazarlığı

Nokia 6 fırsatları

Nokia geri döndü! Geri! GERİ! Tabii ki, aslında Nokia değil: marka, onu on yıl boyunca kullanabilen Finlandiyalı HMD firmasına satıldı. Ancak bu, Nokia logosunun bir me-too Android'e yapıştırılmasıyla ilgili bir durum değil. Oldukça güzel ve para için oldukça iyi bir değer. Bir Moto G5 veya G5S Plus için pazardaysanız, önce Nokia 6'ya bir göz atmaya değer.


  • En iyi VPN hizmetleri 2018
  • En iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri
  • En iyi geniş bant fırsatları
  • Nokia 8 Sirocco incelemesi
  • En iyi Android telefonlar 2018

Nokia 6 incelemesi: tasarım

Telefon tek bir alüminyum bloğundan oyulmuş ve bu, gerçekte olduğundan çok daha pahalı göründüğü anlamına geliyor. Keskin açılı kenarlara sahip 5,5 inç ekranla büyük tarafta - 154 mm boyunda ve 75,8 mm genişliğinde. Telefonu bir süre tutarsanız, bu kenarlar rahatsız olacağından daha yuvarlak bir şey tercih ederdik. Tarzında tam olarak çığır açıcı değil, ancak Lenovo'nun Moto telefonları gibi yakın rakipleriyle karşılaştırıldığında daha iyi görünen bir telefon.

Nougat'ınızın el değmemiş olmasını tercih ederseniz, Nokia'yı beğeneceksiniz: Gereksiz arayüz öğeleri veya bloatware olmadan Android 7'yi çalıştırır. Oreo için bir güncelleme sözü verildi.

Nokia 6 incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

Nokia 6 incelemesi

Ekran, canlı, net renkler ve iyi görüş açılarıyla tam HD sunar. Oyun, medya ve kamera uygulaması için iyi bir boyuttur. Nokia'daki kamera, özellikle para için çok iyidir: çift tonlu LED flaşlı 16 MP modeldir ve normal aydınlatma koşullarında mükemmel çalışır. Çoğu ekonomik telefon gibi, gerçekten düşük ışık koşullarında o kadar iyi değil, ancak istikrarlı arkadaşları Nokia 3 ve Nokia 5'ten daha iyi bir iş çıkarıyor. Selfie kamerası 8 MP ve mükemmel derecede makul.


Bu fiyata telefonlarda nadir görülen bir parmak izi tarayıcısı görmek ilginç. Ön taraftadır ve ev anahtarı işlevi görür. İyi çalışıyor, ancak telefonunuzun kilidini açmak gözle görülür derecede gecikmeli.

Nokia 6'nın düştüğü alanlardan biri hoparlöründedir, bu kulağa hoş gelmez ve telefonu tutarken yanlışlıkla engellenmesi çok kolaydır.


Nokia 6 incelemesi: performans

Snapdragon 430, bir Samsung Galaxy S9'u geçmeyecek, ancak 3GB RAM ile, çok yoğun oyunlarda olduğu gibi işlemciyi gerçekten zorlamaya başlamadığınız sürece oldukça sorunsuz bir deneyim. Nokia 3 ve Moto G5'ten daha hızlı, Nokia 5 ile aynı ve Moto G5 Plus'tan marjinal olarak daha yavaş. 32GB depolama alanı iyidir ve microSD kartlarla daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Pilin mükemmel olmaması çok yazık. Tam günlük ortalama kullanımla başa çıkmakta gerçekten zorlanıyor ve yeniden şarj edilmesi acı verici bir şekilde yavaş: benzer 3.000 mAh pillere sahip diğer telefonlar on dakika sonra sallanmaya hazır olduğunda, yarım saatlik şarj yalnızca göstergeyi% 10'a kadar dolduruyor. Pilin% 10'un altına düşmesine izin verirseniz tam şarj altı saatten fazla sürebilir. Telefonunuzu gün içinde çok kullanma eğilimindeyseniz, dışarıda büyük bir geceden önce telefonunuzu doldurmanız gerekir.


Nokia 6 incelemesi: Karar

Nokia 6 incelemesi

Nokia 6 karma bir çantadır. Nokia 3 ve 5'ten daha iyi, ancak keskin kenarları ve etkileyici olmayan bataryası onu hayal kırıklığına uğratıyor. Bu, pilin bitmeden çok önce bittiğini fark eden deneyimli kullanıcılar için değildir. Yoğun bir kullanıcı değilseniz veya tuhaf pil endişesine aldırış etmiyorsanız, Nokia 6 iyi bir satın alma: Şaşırtıcı derecede iyi bir kamera ile şık ve genel olarak iyi belirlenmiş.