Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Nvidia RTX grafikleri, Chromebook'lardan bir sonraki Nintendo Switch'e kadar her şeyde görünebilir

Nvidia RTX grafikleri, Chromebook'lardan bir sonraki Nintendo Switch'e kadar her şeyde görünebilir

Nvidia, bir ARM işlemciyle birlikte çalışan RTX grafik kartlarından birini gösterdiği için oyunun geleceğinin çok daha esnek olabileceğini ima etti. Bunun sonuçları önemlidir ve düşük güçlü bilgisayarların çok fazla grafik gücüyle geldiği anlamına gelebilir ve kim bilir, bu Switch Pro'yu güçlendirebilir (eğer olursa) veya Chromebook'unuzu bir oyun canavarı yapabilir.


demodaşirket, Nvidia RTX 3060 ile eşleştirilmiş bir MediaTek Kompanio 1200'ü gösterdi. Biri Wolfenstein: Youngblood'ın CPU ve GPU üzerinde çalıştığı ve The Bistro adlı bir ışın izleme demosu olan bir çift demo gösterildi. Bu, potansiyel olarak, özellikle çok daha az güç kullanan daha düşük maliyetli bilgisayarlar için birçok kapı açar.

ARM işlemciler, halihazırda kendi GPU'suna sahip Nvidia tasarımlı bir Tegra işlemciye sahip olan Nintendo Switch'ten telefonlara ve Chromebook'lara kadar her şeyde yaygın olarak kullanılmaktadır. Apple'ın M1 işlemcisi temel olarak ARM kullanıyor, ancak birlikte çalışan bu şirketler için nefesinizi tutmamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü birbirlerinden veba gibi kaçınıyorlar.

Ancak, ARM teknolojisi üzerine inşa edilmiş, RTX grafikleriyle eşleştirilmiş düşük güçlü bir CPU konsepti çekici. Bir pil gibi gücü yudumlayan bir dizi yeni cihaz üretebilir.elma macbook havaM1 işlemcili, ancak oyun odaklı bir dizüstü bilgisayara benzer şekilde, gerektiğinde ciddi oyun homurdanmaları var.

Söylentilerin önerdiği de alakalı görünüyor.Profesyonel'i DeğiştirNvidia'nın DLSS teknolojisine sahip olabilir. Nintendo'nun bir sonraki konsolu, DLSS ile daha karmaşık oyunları yükseltirken hem 4K grafikleri daha hafif oyunlara itmek için yanında mobil Nvidia GPU'lu bir tür ARM CPU olabilir mi? Bu kesinlikle belirsiz bir olasılık.


Tüm bunlar, Nvidia'nın gelecekteki ürünler için çok daha fazla esneklik düşündüğünü gösteriyor. Nvidia'nın ARM'yi satın almaya çalıştığını hatırlayabilirsiniz, ancak anlaşmanın imzalanması, İngiltere hükümetinin rekabet sonuçlarını araştırmasıyla ertelendi. Nvidia'nın neden bu teknoloji üzerinde çalıştığını anlayabilirsiniz, satın alma işlemine devam etmesine izin verilirse bu, işinin her iki tarafı için de bir destek olabilir.

Ancak tüketiciler için birçok potansiyel bilgi işlem fırsatı sunuyor. Raspberry Pi'ye RTX kartı takmaktan yeni nesil oyun konsollarına kadar. Işın izleme, DLSS ve gelişmiş bellek yönetimi ile bu eşleştirme için görebileceğimiz birçok uygulama var.