Close
  • Ana
  • /
  • Ev Sineması
  • /
  • Nvidia Shield 4K, Apple TV 4K'ya karşı: karşılaştırılan en iyi 4K kutuları

Nvidia Shield 4K, Apple TV 4K'ya karşı: karşılaştırılan en iyi 4K kutuları

Bir televizyon ekranında 4K video içeriği ve diğer pek çok iyiliği almak için bir kutu arıyorsanız, o zamanNvidia Kalkanı 4KveApple TV 4Ksıranın en önündeki aygıtlardan ikisi - ancak günün sonunda medyanızı daha iyi hizmete sokmak için hangisi daha iyi?


Bu iki kutunun artılarını ve eksilerini anlamanıza yardımcı olmak için buradayız: bunları, donanım tasarımından desteklenen uygulamalara kadar önemli olan tüm kategorilere baş başa koyacağız. Tam Nvidia Shield 4K ve Apple TV 4K arızamız için okumaya devam edin.

Nvidia Shield 4K vs Apple TV 4K: Tasarım

Nvidia Kalkanı 4K

Nvidia Kalkanı 4K

Büyük ekranınıza 4K videoyu yetkin bir şekilde sunan bir kutunuz varsa, gerçek kutunun neye benzediğinin önemi var mı? Pekala belki. Ev sineması kurulumunuzun olabildiğince estetik olarak hoş olmasını istiyorsanız, o zaman Nvidia Shield 4K ve Apple TV 4K'nın tasarımı ve stiliyle ilgileneceksiniz.


Nvidia Shield 4K, tasarım açısından kesinlikle daha çarpıcı bir cihazdır. Ayrıca daha düz ve daha geniştir - 159 mm x 98 mm x 25,93 mm (6,26 inç x 3,86 inç x 1,02 inç) ölçülerinde, Nvidia Shield 4K 250 g (8,8 oz) ağırlığındadır. Ünite çalışır durumdayken de yeşil renkte yanan kutunun üstündeki kendine özgü yeşil flaşı seviyoruz.

Apple TV 4K'ya gelince, 98 mm x 98 mm x 35 mm (3,9 inç x 3,9 inç x 1,4 inç) ölçülerinde kare bir hokey diski şeklidir. Terazileri 425 g (15 oz) olarak eğiyor ve Apple TV 4K'nın açık olduğunun tek göstergesi ön taraftaki küçük beyaz ışıktır. Bu 4K yayıncıların hiçbiri tam olarak çirkin değil, ancak Nvidia Shield 4K sadece onu sınırlıyor, düşünüyoruz.


Bugünün en iyi Nvidia Shield 2017 fırsatları 998 Amazon müşteri yorumu NVIDIA Shield TV | 4K HDR ... Amazon Prime £ 148.98 Görüntüle Nvidia (R) Shield - 2019 Ebuyer148,98 Sterlin GörünümSHIELD TV 4K Medya Akışı ... Currys PC World 149 £ Nvidia Shield Tv'yi Görüntüleyin very.co.uk 149,99 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nvidia Shield 4K vs Apple TV 4K: özellikler

Apple TV 4K

Apple TV 4K


Her iki kutunun da hayatta aynı amacı var: Müzik, fotoğraf, oyun ve diğer uygulamaların yanı sıra 4K video içeriği sunmak. Her ikisinin de HDMI çıkışı bağlantısı var ve her ikisinin de ince bir uzaktan kumandası var (Apple TV 4K'lı olanı biraz tercih ediyoruz). Nvidia Shield 4K, 16GB veya büyük bir 500GB dahili alanla birlikte gelirken, Apple TV 4K, 32GB veya 64GB dahili depolama ile sahip olabilir.

Apple TV 4K, çoğunlukla iOS'tan uyarlanmış çok sayıda oyun oynar, ancak Nvidia Shield 4K çok daha fazla bir oyun makinesidir (ve isteğe bağlı bir gamepad aksesuarı vardır). Nvidia GeForce Now (ekstra abonelik gerektirir) aracılığıyla buluttan oyun akışı gerçekleştirebilir, yerel bir ağdaki bir bilgisayardan (ki bu yoktur) oyun akışı yapabilir ve Android TV için oluşturulmuş mobil oyunlara erişebilirsiniz. Oyun oynamakla ilgileniyorsanız, Nvidia Shield 4K'yı almak isteyeceksiniz.

Bir Android TV kutusu olan Nvidia Shield 4K aynı zamanda bir Chromecast görevi görür; Apple TV 4K ise AirPlay ile uyumludur, böylece bir iPhone, iPad veya Mac'ten ona ses ve video gönderebilirsiniz. Her iki kutu da akıllı ev hub'ı olarak ikiye katlanabilir - Apple'ın HomeKit standardına sahip Apple TV 4K ve Google Assistant aracılığıyla Nvidia Shield 4K.

Nvidia Shield 4K vs Apple TV 4K: yazılım

Nvidia Kalkanı 4K


Nvidia Kalkanı 4K

Yazılım ve uygulama desteği, buradaki denklemin önemli bir parçasıdır: Nvidia Shield 4K, Android TV ile birlikte gelir (Google Assistant ile birlikte), Apple TV 4K ise tvOS (Siri ile birlikte) ile birlikte gelir. Her ikisi de dolaşması kolay ve tüm uygulamalarınıza erişmenizi sağlayan sezgisel döşenmiş bir arayüzden yararlanır.

Büyük isimlerin çoğu - Netflix, YouTube, Plex, Amazon Prime Video - her iki platformda da mevcuttur. Bahsettiğimiz gibi, Nvidia Shield 4K iTunes ve Apple Music desteğinden yoksun ve Apple TV 4K'da Google Play Filmler ve TV yok. Müziğinize daha fazla ilgi duyuyorsanız, Spotify Android TV'dedir ancak tvOS'de değildir (ancak bir iPhone'dan Apple TV 4K kutusuna AirPlay ayarlayabilirsin).

Nvidia Shield 4K ve Apple TV 4K arasındaki yazılım karşılaştırması, Android vs iOS tartışmasına çok benziyor. Apple'ın kutusu, yaptığı işte biraz daha ince, ancak aynı zamanda özelleştirmeler ve Apple tarafından yapılmayan uygulamalar ve diğer cihazlarla yapabilecekleriniz açısından biraz daha sınırlıdır.

Bugünün en iyi Apple TV 4K fırsatları Apple TV 4K 32GB KRCS pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickAPPLE TV 4K - 32 GB Currys PC World 179 TL Apple TV'yi Görüntüle 4K 32GB Apple UK£ 179 GörünümApple TV 4K (64 GB) Amazon Prime £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nvidia Shield 4K vs Apple TV 4K: Karar

Apple TV 4K

Apple TV 4K

Bir Apple ürününü tartarken çoğu zaman olduğu gibi, Apple TV 4K, diğer tüm donanımlarınız Apple tarafından üretiliyorsa iyi bir seçimdir - iPhone'lar ve Mac'lerle ve Apple HomeKit ve Apple Music ile sorunsuz bir şekilde çalışır. ve iTunes ve Apple Photos vb. ile kullanılabilen videolar. Netflix ve Amazon Prime Video gibi bazı üçüncü taraf hizmetleri desteklenir, ancak bu çok Apple odaklı bir cihazdır.

Nvidia Shield 4K, Apple ürünleriyle aynı şekilde çalışmayacak - örneğin iTunes'daki videoları oynatamaz. Genel olarak, harici depolama desteği ve Nvidia'nın izniyle aldığınız tüm oyun ekstraları ve bir Plex sunucusu olarak hareket etme yeteneği ve Spotify ve Google gibi yerel uygulamaları ile çok daha yetenekli bir cihazdır. Play Filmler ve TV. Hatta bir USB tuner takabilir ve canlı TV izleyebilirsiniz.

Yani buradaki seçim gerçekten Nvidia Shield 4K veya Apple TV 4K arasında değil: seçiminiz büyük ölçüde sahip olduğunuz cihazlara ve zaten yatırım yaptığınız ekosisteme bağlı olarak yapılır. Apple TV 4K, diğer Apple öğeleriyle arayüz oluşturmak; diğer her şey için Nvidia Shield 4K en iyi seçimdir.

  • İkna olmadınız mı? Now TV Smart Box ile başka bir alternatife göz atın