Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield, Amazon UK ile anlaştı Görüntü 1/7

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi
Resim 2/7

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi
Resim 3/7

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi
Resim 4/7

Nvidia Shield incelemesi


Nvidia Shield incelemesi
Resim 5/7

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi
Resim 6/7

Nvidia Shield incelemesi


Nvidia Shield incelemesi
Resim 7/7

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield incelemesi

Nvidia Shield, son teknoloji grafik işlemcisi, Android işletim sistemi, PC oyun yayını ve Xbox 360 tarzı denetleyiciye sahip taşınabilir bir güç merkezidir.


Nvidia Shield gibisi yoktur. Geleneksel oyun denetleyicisiyle, aşağıdaki gibi taşınabilir oyun konsollarıyla rekabet ediyorSony PS VitaveNintendo 3ds. Ancak bunun gibi akıllı telefonlarla daha çok ortak yanı varSamsung Galaxy s4Android işletim sistemi ve 5 inçlik dokunmatik ekranı sayesinde.

Ayrıca başka hiçbir cihazın yapamayacağı bir şey de yapar - yerel bir bilgisayardan tüm PC oyunlarını yayınlar. Bu, hepsine hükmedecek avuç içi oyun konsolu mu?

Nvidia Shield: Boyutlandır ve inşa et

NvidiaShield bir avuç içi canavarıdır - şu anda piyasada bulunan tüm avuç içi oyun konsollarından veya cep telefonlarından çok daha büyük ve daha ağırdır.

Kapaklı tasarım 158 mm x 135 mm genişliğinde ve kapalıyken 57 mm yüksekliğindedir veya üst üste dizilmiş üç PS Vitas. İnanılmaz derecede bol kot pantolon giymediğiniz sürece bu, bir cebe sığmayı imkansız kılar. Aynı zamanda 579 g veya ikiden fazla PS Vitas'a eşdeğer bir ağırlığa sahip olduğundan kesinlikle bir çantada hissedeceksiniz.

Kapaklı tasarım da oldukça hantaldır - bir ekran ve denetleyicinin garip bir şekilde birbirine vidalanması gibi. Bununla birlikte, konsol sağlam bir şekilde yapılmıştır ve denetleyici çok ergonomiktir - bu,Xbox 360parası için bir koşu modeli.

Nvidia Shield: Özellikler

Nvidia, şimdiye kadarki en güçlü el konsolunu yaptı ve mobil teknolojinin hızlı hareket eden dünyasında hızlı bir şekilde ele geçirileceğinden emin olsa da, burada ve şimdi piyasadaki en gelişmiş cihaz.

Gösterinin yıldızıTegra 4gibi tabletlerde kullanılan Tegra 3 yonga setinin bir nesil önünde olan işlemciSony Xperia Tablet Sve gibi telefonlarHTC One X. Uyumlu Android oyunlarına (Google Play Store'da bir THD takma adıyla işaretlenmiştir), Shadowgun ve Sonic 4 Episode II gibi başlıklar ile ana konsol standartlarına kadar büyük bir grafiksel destek sağlar.

Cihaz aynı zamanda modern bir taşınabilir cihazdan isteyebileceğiniz tüm girişlere sahiptir. 16 GB dahili depolamayı bir MicroSD kartla genişletebilirsiniz ve yeni bir yazılım güncellemesi artık uygulamaları ve verileri ikisi arasında taşımanıza olanak tanır.

Ayrıca, cihazı bir ekrana bağlamak için bir Mini-HDMI çıkışı, şarj ve veri aktarımı için Micro-USB 2.0 ve hızlı 802.11n kablosuz bulunmaktadır.

Ayrıca, sistemin Android Jelly Bean 4.2 çalıştırdığını ve Nvidia'nın Google'ın İşletim Sistemi uygulamasının tamamen gereksiz zil ve ıslıklardan arınmış olduğunu belirtmek gerekir. Bu, Nvidia'nın cihazdan altı saatlik sağlam bir pil ömrü sağlamasına yardımcı olmuş olmalı.

Stereo hoparlörlerin bir mobil cihaz için ne kadar yüksek çıkardığından memnun kaldık, ancak yine de bas kalitesinde eksikler. Shield'de gerçekten eksik olan tek önemli şey, herhangi bir kamera çeşididir - öne bakan bir lens, görüntülü görüşmeler için güzel bir eklenti olurdu. Oh, ve 3G modeli de yok.

Nvidia Shield: Ekran

Shield'ın 5 inç 720p 'retina kalitesi' ekranı gerçekten güzel bir şey - ayrıntılı, parlak ve geniş bir görüş açısına sahip. Ekranda böylesine büyük bir çerçevenin oturması çok yazık - bu tür tasarımların hepsi cep telefonlarının çoğunda ortadan kaldırıldı. Parlak ekran, çoğu cep telefonundan ve hatta PlayStation Vita'dan çok daha fazla parmak izlerine karşı özellikle hassastır.


Nvidia Shield: Kontroller

Dokunmatik ekranın altında bulunan denetleyici, taşınabilir bir konsolda veya evde kullandığımız en iyilerden biri. Açıkça, analog tetikleyiciler, bir d-pad ve iki tıklanabilir joystick dahil olmak üzere aynı düzene sahip, dünyayı fetheden Xbox 360 tasarımına dayanıyor.

Tüm bu girdiler yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve kullanımı çok tatmin edicidir. Kontrol pedi, işletim sisteminde gezinmek için kullanılabilir, ancak pedin ortasında Android'e özgü kontroller vardır. Hafif bir rahatsızlık, ses kontrolüdür - ped üzerinde bir düğmeye basmanız, ardından ses seviyesini değiştirmek için dokunmatik ekranı kullanmanız gerekir.

Ekran, çoklu dokunmatik kontrolü destekler ve ekranı kullanarak herhangi bir geleneksel dokunmatik ekranlı Android oyununu oynayabileceğinizi belirtmekte fayda var. Ancak, denetleyicinin ekranın altındaki garip bir şekilde konumlandırılması sayesinde, herhangi bir süre kullanımı rahatsız edici hale getirmesi pek olası değildir.

Nvidia Shield: Oyunlar

Shield, yaklaşık 130 Android oyunu için denetleyici desteğine sahiptir, bu çok fazla olmasa da gün geçtikçe büyüyor. Moga ve Green Throttle gibi üçüncü taraf denetleyicilerin yakın zamanda piyasaya sürülmesi, konsol tarzı denetleyicileri destekleyen daha fazla oyunla sonuçlandı ve iPhone 5 için benzer cihazların yakın zamanda gelmesi, taşınan gelecekteki oyunlar üzerinde de bir etkiye sahip olmalıdır. Android.

Shield, Sonic 4 Episode II THD ve Expendable: Rearmed ile birlikte geliyor - her ikisi de iyi teknik vitrinler, ancak Sonic daha iyi bir oyun.

Grand Theft Auto: Vice City, Burn Zombie Burn, Puddle THD ve Shadowgun dahil olmak üzere Google Play mağazasından satın alınabilecek bir Nvidia uygulamasında kataloglanmış birçok uyumlu oyun vardır.

Bunları daha önce Android'de satın aldıysanız, bir daha ödemeniz gerekmez. Bu oyunları bir denetleyici kullanarak oynamak, dokunmatik ekran kullanmaktan çok daha tatmin edici bir deneyimdir ve Shield'ı ciddi bir Android oyuncusu için çekici bir cihaz haline getirir.

Shield'ın öldürücü özelliği şüphesiz PC oyunlarını yerel bir bilgisayardan yayınlama yeteneğidir. Gereksinimler oldukça yüksek - bir Nvidia GeForce GTX 650 grafik kartı veya üstünü çalıştıran bir masaüstü bilgisayara ihtiyacınız var (bir dizüstü bilgisayar çalışmaz), sağlam bir video sinyali akışı için bir 802.11n yönlendiricisi tercih edilir.

Ayrıca bilgisayarla aynı yerel ağda olmanız gerekir, Shield'in bağlanabilmesi için bilgisayarın açılması gerekir ve akış sırasında bilgisayarla başka bir şey yapamazsınız.

Anlayabileceğiniz gibi, oldukça kısıtlayıcı ve özellik şu anda hala beta aşamasında, Nvidia karışıklıkları gideriyor ve bu sorunlardan bazılarını ele alıyor. Örneğin, şirket PC yazılımını güncellemeyi umuyor, böylece Shield bilgisayarınızı uyandırabilir ve birisi PC'yi web'de gezinme gibi başka şeyler için kullanırken bilgisayardan yayın yapabilir.

Teknik açıdan bakıldığında, hala oldukça etkileyici. Yukarıda ayrıntıları verilen tüm donanıma sahipseniz, Shield şu anda mobil cihazlarda bulunan her şeyin çok ötesinde olan ana bilgisayardaki kadar iyi görünen oyunları oynayacaktır.

Tek gerçek karşılaştırma akış hizmetidirHayatta, yaşıyor, canlı yayın, ancak OnLive'ın aksine, Shield herhangi bir gecikme yaşamıyor - hepsi tamamen sorunsuz çalışıyor.

Şu anda yalnızca 25 desteklenen oyun var, ancak bunlar gibi büyük hitleri içeriyorCrysis 3, Grid 2 veSkyrimBu, Nvidia özelliği beta dışında geliştirirken ve daha fazla oyun desteği eklerken sizi devam ettirmelidir.

Nvidia Shield: Karar

Android oyunlarınız için geleneksel bir kontrol cihazı arıyorsanız, mükemmel Moga Pro gibi bir üçüncü taraf Android cihazı, Nvidia Shield'ın fiyatının altıda biri için yaptıklarının çoğunu yapar.

Shield, ödün vermeyen, utanmaz bir şekilde zorlu oyuncuları hedef alan, Android oyunlarını seven ve evinde güçlü bir PC'si olan bir avuçiçi. Kesinlikle niş bir izleyici kitlesi, ancak böyle bir cihaza ilgi duyanlar Shield'ı lüks ve iyi yapılmış bir çaba olarak görecek.

Nvidia Shield çıkış tarihi: Çıktı (ABD), TBC (İngiltere)

Nvidia Shield fiyatı: 299 $, TBC £