Close
  • Ana
  • /
  • Gözden Geçirmek
  • /
  • Nvidia Shield TV 2017 incelemesi: alabileceğiniz en iyi 4K medya ve oyun yayıncısı

Nvidia Shield TV 2017 incelemesi: alabileceğiniz en iyi 4K medya ve oyun yayıncısı

Hem buluttan hem de PC'nizden oyun akışı yapabilen bir 4K HDR video aktarıcısı için pazardaysanız, Nvidia Shield açık ara en iyi seçeneğinizdir. Aslında bu senin tek seçeneğin.


Bu düzeyde yüksek özellikli bereket istemiyorsanız, daha ucuza gidip bir Apple TV, Amazon Fire / stick veya Google Chromecast alabilirsiniz.

Neredeyse tüm durumlarda, bir Xbox veya PS4 için oyunculara daha iyi hizmet verilecektir.

Yani elimizde kalan şey, dünya nüfusunun büyük bir kısmı için paradoksal olarak önerilmesi zor olan fantastik bir donanım parçası.

Ancak, Google Asistan'ın 'yakında' gelmesiyle bu durum değişebilir. Ve saf performans terimleriyle, gerçekten harika bir kit parçası ve şunlardan biriyle eşleştirmek için mükemmelsatın alınabilecek en iyi 4K TV'ler.


Bugünün en iyi NVIDIA Shield TV fırsatları 675 Amazon müşteri yorumu NVIDIA Shield TV | 4K HDR ... Amazon Prime 249 $ İncele En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nvidia Shield TV 2017: tasarım

Aşina olanlaröncekiNvidiaShield TVson derece güçlü, oldukça büyük ve gerçekten çirkin bir joypad ile geldiğinin farkında olacak ve başka hiçbir şey yok.


Son derece güçlü, hoş bir şekilde kompakt olan, son derece iğrenç bir joypad ve ayrıca yerleşik bir ses kontrol mikrofonuna sahip kullanışlı bir medya uzaktan kumandası ile birlikte gelen sürüm 2 için hemen büyük bir adım var.


Spec, 256 çekirdekli bir Tegra X1 işlemci, 3 GB RAM, 16 GB depolama alanı (bu sefer genişletme için SD yuvası yok), AC 2x2 Wi-Fi, Bluetooth 4.1, Gigabit ethernet ve 2x USB ile 1. sürümüne oldukça benzer. 3.0.

Yazılım, 2017 Shield TV'de yenidir, ancak bu aynı zamanda eski Shield'ler için bir yükseltme olarak sağlanmıştır.

Yani esasen bu, eski modelle tüm önemli açılardan aynıdır, ancak yeni ve geliştirilmiş (ama yine de çirkin) bir joypad, ek bir denetleyici ile birlikte gelir ve çok daha küçüktür.

En üstte, 60 fps'de 4K HDR, Dolby Atmos ve DTS-X desteği var. Açıkçası, bunun için pek çok uyumlu şey yok, ancak sağlam bir geleceğe hazır.Tüm özellikler burada.


Nvidia Shield TV 2017: video performansı

Hızlı. Bu harika.

Netflix (Netflix 4K dahil), Amazon TV, YouTube ve Plex üzerinden yerel video akışlarının tümü, uygulamaların Nvidia'ya özgü sürümleri tarafından destekleniyor ve harika görünüyorlar.

Android TV Play mağazasına dalın ve iPlayer, Play Filmler ve Mubi gibi daha belirsiz akış hizmetleri hala çok iyi görünüyor.

Spotify artık Android TV tarafından destekleniyor ve Shield aynı zamanda bir Chromecast alıcısı olarak da hizmet veriyor.

Tek sorunum, en boy oranlarında bir tür sorun olmasıydı, bu da Panasonic TV'm otomatik en-boy modundayken görüntünün uzatıldığı anlamına geliyordu. 16: 9'a geçildiğinde bunu düzeltti, Nvidia şaşkınlık gösterdi ve buna neyin neden olabileceğine dair hiçbir önerisi yoktu. Anlaşma bozucu değil.

Nvidia Shield TV: oyun performansı

Shield TV'nin giriş fiyatını gerçekten kazandığı yer burasıdır. Bilgisayarınızdan '4K'ya kadar' çözünürlükte yerel akış inanılmaz derecede etkileyicidir ve oyun için bir tür Netflix gibi GEForce Now bulut hizmetinden yayın yapmak mucizevi olmaktan biraz daha kısadır.

Neden PC'nizi TV'nize takmak veya bir konsol satın almak yerine bu iki yaklaşımı kullanmayı tercih edersiniz, tam olarak emin değilim, ancak Nvidia'nın teknik olarak çok zor iki görevi üstlendiğinden ve bunları çıkardığından şüphe yok. aplomb ile.

Yerel oyun akışı, genel olarak oldukça berbat yerel ağımda gayet iyi çalışıyor. Hiç terlemeden 1080p ve 60 fps alıyordum, fark edilir bir gecikme olmadan.

Bunun nedeni, tüm ağır işleri Shield TV'nin Tegra X1'i yerine sizin bilgisayarınızın yapmasıdır. Bu yeterince etkileyici, ancak GeForce Now, GTX 1080 kartlarından birinin eşdeğerine doğrudan buluttan sahip olmanıza izin veriyor, diyor Nvidia.

Benzer bir yaklaşımı benimseyen OnLive'ı hatırlıyorum - bir yerde bir sunucu çiftliğinde bir bilgisayardan evde bir oyun oynuyorsunuz - ama tam olarak bitmiş ürün değildi diyebiliriz. Bu bitmiş üründür.

Gecikme olmaması ve kabaca 20Mb geniş bant bağlantı üzerinden grafik kalitesi biraz şaşırtıcı.

Çarpıcı olmayan şey, oyun seçimi.

SahipsinCadı 3, birazBatman: ArkhamveMezar yağmacısıoyunlar ve… oldukça orta, çok eski oyunlar. Hizmetin ücreti aylık 7,49 £ ve daha iyi oyunlar, bir konsolda onlar için ödemeyi beklediğiniz kadar maliyetlidir. Bu nedenle, hizmetin çalışma şekli ağzınızı açık bırakacak olsa da, üzerinde gerçekten oynamak için sunulanlar hakkında çok heyecanlanmak zor.

Oyunlarının piyasaya sürüldüğü gün eklendiğini görecek olan Ubisoft ile bir bağlantı tartışıldı, ancak bunun ne zaman (veya olacağına) dair bir onay yok.

Shield TV ayrıca tüm Play TV ve Nvidia Android oyunlarına erişmenizi sağlar ve burada bazı sağlam seçenekler vardır: Portal, Borderlands: Pre-sequel ve Metal Gear Rising, örneğin.

Ama yine de, bir mandren için 5-15 £ 'da, burada oyuncuları neşe için oldukça zıplatmaya yetecek kadar olmayabilir. Bu Android başlıkları, tesadüfen, akışa alınmak yerine 16 GB dahili depolamaya indirilir.

Shield TV joypad, çirkin olsa da, adil olmak gerekirse çok kullanışlı. Belki Xbox veya PS4 denetleyicileriyle tam olarak orada değil ama rahat, çok duyarlı ve iyi bir boyut.

Dahası, elinize geçtiğinde artık onun nahoş, izometrik, 'kostüm takıları' dış görünüşüne gerçekten bakmanız gerekmiyor. Bu büyük bir artı.

Nvidia Shield TV: Google Asistan

Bu henüz dahil edilmedi, ancak Google Home in Europe'u piyasaya sürdüğünde kullanıma sunulacak. Gerçekte, Nvidia Shield TV bir Google Ana Sayfası olacak.

Nvidia'da sıraya dizilmiş Ev tarzı bir dinleme hoparlörü bile var. Ve bunlardan birini istemiyorsanız, birlikte verilen medya uzaktan kumandasında yerleşik olan mikrofonu kullanabilirsiniz.

Bu, Shield TV'nin oldukça yüksek fiyatını derhal daha katlanılabilir hale getirmelidir.Amazon Alexa tarzıhaberlere, müziğe, uygulamalara erişim ve akıllı ev donanımlarının kontrolü.

Bu aynı zamanda Nvidia Shield TV'nin bir başka önemli gücünün altını çiziyor, bu da Nvidia'nın güncellemeyi ciddiye aldığı.

Bu nedenle eski Shield TV sahipleri bu model için sunulan tüm yeni özelliklerin keyfini çıkarabilirler. Bu, Google Assistant'ı bile içerecek, ancak yeni uzaktan kumandalardan birini mikrofonlu olarak satın almaları gerekecek. Bu sürümün sahipleri dahil edecek.

Nvidia Shield TV 2017: Karar

Shield TV'yi gerçekten kimin satın almak isteyeceğine dair bazı çekincelerim var, ancak bu, çok başarılı bir ürün olduğu gerçeğini değiştirmiyor, yalnızca daha fazla 4K / HDR içeriği göründükçe daha iyi olacak, Google Asistan çevrimiçi oluyor ve umarım GeForce Now kitaplığı genişler.

Film izlemek ve TV izlemek için bir araç olarak, oyun akışı fan-tast-ic iken, dışarıdaki her şey kadar iyidir.

Bir tane alır mıyım? Hayır, sadece PS4'üme bağlı kalırım. Ama yine de bunun, belirli bir tür üst düzey kullanıcı için tüm dualarına cevap olacak çok güçlü bir küçük numara kutusu olduğunu düşünüyorum.