Close

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: aksiyon sporları için en iyi seçim

Oclu Action Camera fırsatları Amazon İngiltere

Her şeyi fetheden bir markanın egemen olduğu, zaten çok kalabalık bir alana girmek için oldukça özel bir ürününüz olmalı, ancak OCLU, aksiyon kamerasının gerekenlere sahip olduğundan emin.

2019 sonbaharında piyasaya sürüldü, aynı zamandaGoPro HERO 8 SiyahOCLU, LiveCut biçiminde kendine özgü benzersiz bir özelliğin yanı sıra rakibine çok benzer bir özelliğe sahiptir. Bu şık özellik, kaydederken istenmeyen videoları silmenize olanak tanır - bu, istenmeyen çekimleri anında kaldırabileceğiniz için özellikle belirli bir çekimi veya diziyi yakalamaya çalışırken kullanışlıdır. Bu, istediğiniz parçayı bulmak için tekrarlanan dizilerin uzun görüntülerini gözden geçirme zahmetinden sizi kurtarır ve hafıza kartınızı istenmeyen materyallerle doldurmaktan kaçınır.

299 ABD Doları tutarında bir MSRP'ye sahiptir, ancak yazının yazıldığı sırada doğrudan OCLU'dan 199 ABD Doları karşılığında temin edilebilir (OCLU henüz Birleşik Krallık'ta veya başka bir yerde dağıtılmamıştır), bu da onu bizim için güçlü bir rakip haline getirir.en ucuz aksiyon kamerasısıralama. Bu indirimle hem GoPro HERO 8 Black'den (299.98 $) hem deKAHRAMAN 9 Siyah(349.98 $), şu anda listemizin en üstünde yer alıyor.en iyi aksiyon kamerasısıralama. Peki bu en beğenilen aksiyon kameralarıyla nasıl karşılaştırılır? OCLU aksiyon kamerası incelememiz için okumaya devam edin.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: tasarım ve kurulum

En üst yüzeyine yerleştirilmiş bir ekran ve geniş, düşük profilli bir gövde ile OCLU'nun tasarımı, etraftaki aksiyon kameralarının çoğundan farklı bir öneridir. 1 1/8 inçte, yalnızca görüntüleme ekranı oldukça küçüktür ve tüm kamera girişleri ekranın altındaki büyük kayıt/oynat düğmesi ve sol taraftaki iki düğme aracılığıyla gelir.


OCLU aksiyon kamerası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

OCLU, metal bir gövdeye, dış kısmın çoğunu saran kauçuk kaplamaya ve hidrofobik kaplamaya sahip bir cam lense sahip iyi bir araya getirilmiş bir kit parçasıdır. Düzgün bir dokunuş, gövdenin arka yüzündeki şarj kablosu için dairesel, manyetik bağlantıdır. Kamera, yumuşak ve sert bir kılıfla birlikte gelir.


OCLU'nun tabanındaki ¼-inçlik vidalı bağlantı, onu yuvalara ve aksesuarlara takmanıza olanak tanır. Aksesuar montajı her iki tarafa da 90 derece döndürülerek kameranın bakış açısını kolayca değiştirmenize olanak tanır.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

OCLU, piyasada bulunan birçok evrensel GoPro uyumlu aksesuarla uyumlu olsa da, kendi birlikte verilen geniş bir aksesuar setleri yelpazesine de sahiptir. Kar, bisiklet veya deniz gibi belirli senaryolar için tasarlanan setlerdeki aksesuarlar arasında bir göğüs askısı, su geçirmez muhafaza, çeşitli kulplar ve bir dizi farklı bağlantı bulunur.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: özellikler

Ağırlık:101g (pil ile)
Boyutlar:62,5G x 28Y x 61,5D(mm)
Video:4K 30FPS, 1080P 120FPS
Fotoğraf:12 MP
Bit hızı:H.264
Bağlantı:Wi-Fi + Bluetooth
Uygulama:Evet
Patlama:3, 5, 10 FPS
Zaman Atlamalı:1, 2, 5, 10, 30, 60 saniye
Ekran:1 1/8 inç ekran
Su yalıtımı:1m kılıfsız, 50m kılıflı
KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ:Uygulama aracılığıyla
Ses kontrolü:Yapma
Mikrofonlar:2
Pil:çıkarılabilir
Stabilizasyon:Evet
Canlı yayın:Yapma
Bellek saklama alanı:Mikro SD

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

Kameranın düşük profilli şekli, sürüş sırasında kask tepesinin altı gibi daha az rahatsız edici konumlandırma için ideal hale getirir. Görüntü ekranının kameranın en üst yüzündeki konumu, OCLU göğse monte edildiğinde veya elde tutulan bir kavramaya takıldığında kullanışlı olur ve çekimde ne olduğunu görmeyi kolaylaştırır. Ancak bu ekran konumu, çekimleri göz hizasında oluştururken bir engel teşkil eder.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

OCLU, varsayılan olarak video, LiveCut, fotoğraf ve hızlandırılmış olmak üzere dört tamamen özelleştirilebilir çekim moduna sahiptir, ancak bunları, örneğin dört farklı video modu gibi istediğiniz herhangi bir şeye ayarlayabilirsiniz.

LiveCut, OCLU'ya özgü bir çekim modudur. Bu ayarda video çekerken, en üstteki yan düğmeye basmak kaydınızı yeniden başlatır ve dizideki önceki çekimi siler. Bu, özellikle herhangi bir başarısız denemeyi sorunsuz bir şekilde silebileceğiniz için, bir kaykay numarası tamamlamak gibi belirli bir sırayı yakalamaya çalışırken kullanışlıdır. İstenmeyen görüntüleri giderken atmanız da Micro-SD kartınızda yerden tasarruf etmenize yardımcı olur.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi

Kredi: OCLU / Erik Whitlock

OCLU'nun tamamlayıcı uygulamasının işlevselliği, içeriği görüntülemek, kamerayı kontrol etmek ve çekim ayarlarını değiştirmekle sınırlı olsa da, yine de oldukça kaygan bir yazılımdır. Mobil cihazınıza kameranın Wi-Fi'si üzerinden bağlanmak, OCLU'nun pilini ciddi şekilde tüketiyor.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: video ve fotoğraflar

OCLU'nun ultra geniş açılı (F2.5, 150 derece) lensi aracılığıyla görüntü kalitesi çok iyi ve en son GoPro'larla çekilen standart video ve fotoğraflara benzer bir renk derinliği ve canlılık düzeyine sahip. HERO 8 Black ve OCLU'nun ikisi de 4K kamera olsa da, GoPro maksimum çözünürlüğünde daha yüksek bir kare hızına veya 60FPS'ye sahiptir – OCLU'da 30FPS'dir. HERO 9 Black, 30FPS'de 5K video ile her ikisini de geride bırakıyor.

OCLU, görüntüleri çok yapay göstermeden güzel bir şekilde pürüzsüzleştiren iyi video sabitleme sunarken, GoPro'nun Hypersmooth yazılımı kadar iyi değil ve sinir bozucu bir şekilde, yalnızca 1080P çözünürlükte çekim yaparken bir seçenek.

OCLU'nun otomatik ayarları, çoğu durumda en iyi seçenekleri seçme konusunda iyi bir iş çıkarır, ancak gerekirse ISO, pozlama ve beyaz dengesini manuel olarak da seçebilirsiniz.

OCLU aksiyon kamerası incelemesi: karar

OCLU, kolayca harika görünen içerikler oluşturmanıza olanak tanıyan iyi yapılmış ve iyi düşünülmüş bir aksiyon kamerasıdır ve 199 $'lık fiyatı da paranızın karşılığını fazlasıyla verir. LiveCut ve alışılmadık bir ekran konumu ile farklı bir şey sunar ve paten parkı, MTB parkuru, kayak pisti veya dalgaları yakalarken çok uygundur.

Çekim seçenekleri ve özellikleri söz konusu olduğunda GoPro HERO 8 Black ile rekabet edemese de ve video sabitlemenin yalnızca HD olarak çekim yaparken mevcut olması utanç verici olsa da, genel olarak OCLU hala ciddi şekilde dikkate alınmaya değer - özellikle de aksiyon sporları çekmek senin işin.

Fiyatlar - Oclu Action Camera:▼