Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Oculus Go vs Daydream View: Düşük maliyetli sanal gerçeklik için en iyi seçim hangisi?

Oculus Go vs Daydream View: Düşük maliyetli sanal gerçeklik için en iyi seçim hangisi?

Büyük bir harcama yapmak zorunda değilsingöz yarığıveya birHTC ViveBu günlerde sanal gerçekliğe girmek için - ağacın tepesindekiler kadar fazla daldırma ve grafiksel etki sağlayamasalar bile, çok sayıda düşük fiyatlı kulaklık piyasaya sürülüyor.


Burada sizi bugün satın alabileceğiniz en iyi bütçeye sahip sanal gerçeklik gözlüklerinden ikisinin artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz:Göze git, Facebook'tan veDaydream Görünümü, Google'dan. Sizin için en iyi satın alımın hangisi olduğunu merak mı ediyorsunuz? İhtiyacınız olan tüm cevaplar bizde.

Burada, 2017'de piyasaya sürülen ve şu anda Google tarafından satılan ikinci nesil Daydream View'dan bahsettiğimizi unutmayın.

Oculus Go vs Daydream Görünümü: Tasarım

Göze git

Oculus Go


Hafif, gözü yormaz ... Hem Oculus Go hem de Daydream View, onlar için aynı temel stile sahiptir, ancak Oculus biraz daha plastik ve daha açık bir gri tonu tercih eder. Her ikisini de giyerken biraz aptal görüneceksin, ama bu senin için VR.

Burada fiyatlara yansıyan çok önemli bir fark var: Oculus Go, ekran, işlemci, dahili depolama gibi mobil VR deneyimi için ihtiyaç duyduğunuz her şeye uyar. İhtiyacınız olan her şeyi kutuda alırsınız.


Daydream View ise çalışması için içine yerleştirilmiş bir akıllı telefona ihtiyaç duyar.bu liste, gibiPiksel 2ya daSamsung Galaxy S8, ekranı ve tüm işlem gücünü sağlamak için. Sonuç olarak, Daydream View, Oculus Go'dan biraz daha sağlam yapılı görünüyor.

Tercih ettiğiniz telefonunuzu Daydream View'e yerleştirdiğinizi varsayarsak, bunlar çok benzer - her ikisi de size kablosuz, bağımsız sanal gerçeklik deneyimleri sunar ve başka bir kit bağlamanıza gerek yoktur. Her ikisi de işaretleme ve seçme (veya oyuna bağlı olarak ateşleme ve parçalama) için temel bir denetleyiciyle birlikte gelir.


Günün en iyi Oculus Go fırsatları 902 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Oculus Go ve Daydream View Karşılaştırması: Özellikler

Daydream Görünümü

Daydream Görünümü

Birinin tam bir VR kulaklığı için neden daha fazla para ödeyeceğini merak ediyorsanız, cevap grafiklerin ve oyunların kalitesidir - bu, masaüstü bilgisayarınızda çalışan bir oyun ile akıllı telefonunuzda çalışan bir oyun arasındaki fark gibidir. Bu mobil sanal gerçeklik başlıklarının içindeki özellikler rekabet edemez.

Facebook, Oculus Go'nun içindeki özellikler konusunda biraz çekingen davrandı, ancak bir Snapdragon 821 mobil yonga ve her iki göze de 5,5 inç, 2560 x 1440 piksel ekranla desteklendiğini biliyoruz ve bu da 538 piksel netlik sağlıyor. -inç. Ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak, 32GB veya 64GB depolama alanına sahip cihazı elinize alabilirsiniz. Dahili ses de vardır, böylece kulaklık kullanmak zorunda kalmazsınız.


Bunun Daydream View ile nasıl karşılaştırılacağı, koyduğunuz telefona bağlıdır. google-pixel-2-review-xlÖrneğin, Snapdragon 835 işlemciye ve 128 GB'a kadar depolama alanına sahip, bu da Oculus Go'yu her iki durumda da geride bırakıyor. Ayrıca Oculus Go ile aynı 538 ppi'de çalışan 6 inç, 2880 x 1440 piksel ekrana sahiptir. Daydream View, ister hoparlörlerini ister kulaklık bağlantı noktasını kullanmak isteyin, telefonunuzdaki sese de güvenir.

Daydream View için olanların değişebileceğini göz önünde bulundurarak özellikleri karşılaştırmak zordur. Genel olarak, kendi telefonunuzu yerleştirerek daha güçlü bileşenler elde edeceksiniz, ancak Oculus Go'nun hepsi bir arada tasarımıyla yapabileceği optimizasyonlar bunu bir dereceye kadar dengeleyecek.

Oculus Go vs Daydream Görünümü: özellikler

Göze git

Oculus Go

Yukarıda birkaç temel özellikten daha önce bahsetmiştik, ancak her şeyi tam olarak ele almadık. Örneğin pil ömrü: test sırasında, Oculus Go size şarjlar arasında yaklaşık iki saat oyun süresi verir ve Daydream View'e koyduğunuz telefondan da aynısını bekleriz (telefonunuz normalde normalde iki saatten uzun sürer, ancak VR oyunları pili sert bir şekilde çalıştırır).

Kulaklıklara oyun ve uygulama yüklemek için her iki durumda da Google veya Oculus'tan özel uygulamalara ihtiyacınız vardır. Oculus Go, kalite önemli ölçüde farklılık gösterse de, belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde VR mirası göz önüne alındığında, aralarından seçim yapabileceğiniz daha iyi bir başlık seçimine sahiptir. Mükemmel Wonderglade gibi bazı oyunlar her iki platformda da mevcuttur.

Hem Oculus Go hem de Daydream View, başınızın hareketini takip edebilir, ancak tüm vücudunuzu değil, başka bir deyişle, hangi yöne baktığınızı ve ne zaman döndüğünüzü söyleyebilir, ancak ileriye doğru bir adım attığınızda bunu yapamaz. Tam hareket izleme için, piyasadaki en üst düzey VR kulaklıklarından birine yükseltmeniz gerekecek.

Özel bir Sanal Gerçeklik şirketi olan Oculus, Google'ın şu anda yaptığından çok yeni uygulamalar ve oyunlar geliştirmekle daha fazla ilgileniyor gibi görünüyor; bu nedenle, en iyi başlıkları ve yeni sürümlere en iyi erişimi arıyorsanız, Oculus Go başlığı muhtemelen için gitmek. Yine de Daydream Görünümünü seçerseniz, tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda içerik vardır.

Günün en iyi Google Daydream View (2017) fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Oculus Go vs Daydream Görünümü: Karar

Daydream Görünümü

Daydream Görünümü

Daydream View'e bir telefon yapıştırın ve bu iki mobil sanal gerçeklik başlığı aslında çok iyi eşleşiyor. Bunu söyledikten sonra, aralarındaki doğal farklılıklar nedeniyle aralarında seçim yapmak hiç de zor değil - Oculus Go'nun hepsi bir arada, bağımsız bir cihaz olduğu ve Daydream View'un olmadığı gerçeği.

Daydream View'un desteklediği telefonlardan birine zaten sahipseniz, Google'ın kulaklığı sanal gerçekliğe girmenin ucuz ve eğlenceli bir yoludur. Oyun oynayabilir, 360 derecelik videolar izleyebilir ve benzeri şeyler yapabilirsiniz - ve bu, Oculus Go'nun yarı fiyatına eşittir (elbette önceden telefon için ödeme yapmış olacaksınız).

Daydream View ile çalışan bir telefonunuz yoksa,iPhone Xörneğin - o zaman Oculus Go bariz bir seçim haline gelir. Oculus ve Facebook'un yıllar içinde geliştirdiği tüm uzmanlığı hem yazılım hem de donanım olarak alırsınız ve her şey kutudan çıktığı anda çalışır.

Ayrıca, Daydream View'un eski cihaz olduğunu ve bu yılın ilerleyen günlerinde Google'dan bir yenileme alabileceğini veya belki de yalnızca,Piksel 3. Mobil telefonlar gittikçe güçlendikçe, düşük seviyeli VR donanımından bile bekleyebileceğiniz türden deneyimler gelişmeye devam edecek.