Close

Oculus Rift 2 incelemesi: Uygulamalı

Oculus Rift 2 fırsatları Resim 1/7

Oculus Rift 2 incelemesi


Oculus Rift 2 incelemesi
Resim 2/7

Rift göz 2

Rift göz 2
Resim 3/7

Rift göz 2

Rift göz 2
Resim 4/7

Oculus Rift 2 incelemesi

Oculus Rift 2 incelemesi
Resim 5/7

Oculus Rift 2 incelemesi


Oculus Rift 2 incelemesi
Resim 6/7

Oculus Rift 2 incelemesi

Oculus Rift 2 incelemesi
Resim 7/7

Oculus Rift 2 incelemesi

Oculus Rift 2 incelemesi

İkinci resmi Oculus Rift Vr başlığı burada ve Pingtwitter'ün gizli bir önizlemesi vardı. Oculus Rift 2 uygulamalı incelememize göz atın


Güncelleme:03/25/14 -Facebook, Oculus Rift VR başlığının arkasındaki başlangıç ​​şirketini 2 milyar dolara satın aldı. Başlangıçta Kickstarter ile başlayan Oculus kulaklığı henüz halka sunulmadı, ancak daha fazlasını Haziran ayında E3 oyun şovunda bulmalıyız.

Pingtwitter, her zaman düzenli olan salonunda bir kanepede oturuyor, dövmeli, yüzük yüklü, kontrolör dolu ellerimize, kılıcıyla dizimize sıçrayan pelerinli bir çocuk gibi bakıyor ve bizi başımıza vurarak muhteşem yaratıyor. Etrafımızdaki ateş patlamaları.

Gözlerimiz, oldukça zararsız ama alışılmadık derecede bozulmamış yaşam alanımızda başka bir adamı görmek için dönüyor, aynı zamanda meraklı nu-metal stiline sahip, bize bakıyor, bıçaklı yürümeye başlayan çocuğu tekrar yolumuza gönderiyor. O zaman biz de komuta etmemiz gereken bir çocuğumuz olduğunu fark ederiz. Yüzsüz, bedensiz Tanrı'nın sesini duyuyoruz, bizi tetiğe basmaya çağırıyor. İtaat ederiz ve kıvılcımlar uçmaya başlar!

Ancak elbette bunların hiçbiri gerçek değil - gerçekten yüzük yüklü veya dövmeli ellerimiz olmadığı gerçeği bir hediye olmalıydı (bunlar oyun içi oyuncunuzun görebileceğiniz 'sanal' eldiveni) dağınık olmayan yaşam alanı ve tüm bedensiz ses (bu bizim Oculus Rift 2 demo adamımız olacak).

Oculus Rift 2: Kanepe Şövalyeleri

Bu, Oyun Geliştiricileri Konferansı'nın bir parçası olarak San Francesco'nun şık 111 Minna Galerisi'nde özel bir etkinlikte denediğimiz, kod adı 'DK2' olan ikinci resmi Oculus Rift sanal gerçeklik kulaklık geliştirici kitinin 'Couch Knights' demosudur. Aynı zamanda, Eve Valkyrie'nin enerji veren uzay katliamından bu yana VR oyunları için en ikna edici argüman.göz yarığı.

Çok oyunculu bir Super Smash Bros-esque dövüşçüsünü, diğer gerçek hayattaki oyuncularla birlikte uzayda ve sadece önünüzde değil çevrenizde devam eden aksiyonla birlikte işgal ettiğiniz bir 3B dünyaya taşımak, biraz aydınlatıcı bir andır. AR oyunlarını anımsatıyor.NintendoveSonyile denendi3DSvePS Vitasırasıyla, ancak eylemi sınırlayan aşırı küçük bir ekran olmadan; işte tam görüş alanınızda.

İZLE: Oculus Rift 2 uygulamalı video:


Bu bir demo, yeni Oculus kitinde günün üçüncü ve sonuncusu aslında ve bunda kısa ama potansiyel gerçekten oldukça önemli, beklentileri genişletiyor ve birinci şahıs ücretinin sınırlarını bulanıklaştırıyor. Stadyumdaki bir koltuktan gerçekten oynadığınız FIFA'yı seven var mı?

Oculus Rift 2: Oluşturun

Dışarıdan, yeni 350 $gözRift DK2, orijinal geliştirici cihazından daha temiz görünümlü, daha az pürüzlü ve yuvarlanan, daha profesyonel bir yapıya sahip bir kittir, ancak Oculus, iyileştirilen yazılımın yanı sıra bunun nihai tüketici sürümü için daha da fazla gösterileceğini savunmaktadır.

Oculus Rift 2: Ekran

Crystal Cove yinelemesine çok benzer şekilde, kulaklıkta 1.920 x 1.080 OLED ekrana ve sizi 3D alanda izleyen eski PS3 Eye kamerasından farklı olmayan harici bir konumsal izleme kamerası var. Bununla birlikte, Crystal Cove'dan farklı olarak, kulaklığın üzerine serpiştirilmiş beyaz renkli hareket algılayıcı toplar, daha estetik bir görünüm için içselleştirilmiştir; özellikle parlak kamera flaşları onları saklandıkları yerden çıkarabilir.

Oculus Rift 2: Özellikler

Ayrıca, ilginç bir şekilde, geliştiricilerin 'çılgına dönmesi' için yan tarafında bir USB'ye sahip - ikincil, öne bakan bir kamera eki, etrafınızdaki gerçek dünyayı yakalayıp sanal alana taşıyabilecek speküle edilmiş bir aksesuardı. PC sahnesinin birçok modcunun daha iyi fikirleri olduğundan eminiz.

Oculus Rift 2: Görseller

Aslında iki kulaklığın ağırlığı veya konforu arasında pek bir fark yok, ancak görseller kutuplar arasında. Her zamanki gibi PC'de yayınladığımız ilk demomuz, klasikYouTube'da Toskana adım adım açıklamalı kılavuzuve orijinal Kickstartered geliştirme kiti ile yeni sürüm arasında doğrudan bir karşılaştırmaydı.

Piksel haline getirilmiş 'arıcı şapkası' orijinaline tam bir tezat oluşturan güncellenmiş DK2 kulaklık, sadece net ve canlı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcının balkonların üzerinden son derece keskin su kenarı sahnesine bakmasını sağlamak için izleme kamerası ile çalışır. İlk yinelemeyle el ele gitme eğiliminde olan hafif / ezici (kişisel olarak uygunsa silin) ​​mide bulantısı artık yok.

Oculus Rift 2: Elemental Savunma

İkinci denememiz olan Elemental Defence adlı Unreal Engine demosuna bir kule savunması denemesi, eski Oculus demolarından tanıdık bir iblisle özenle interaktif, Hero Quest benzeri bir tahta oyunu oynarken geniş bir tahtta oturduğunuzu görüyor.

Yaşayan, nefes alan dünyaya yukarıdan, köşelerine ve çatlaklarına bakabilir, tek bir düğmeye basarak olayları başlatabilir, 3B dünyaya her açıdan salınan çeşitli patlamalar yapabilirsiniz. Yine, etkileşimler temeldir, ancak sürükleyici bir dünyanın etkisi inkar edilemez.

Konumsal izleme, Rift'i sizi ve daha çok katılımcı yeni bir platformu yıkayan tek seferlik bir teknoloji demosu olarak yeniden keşfediyor. Joypad hareketlerini kendi bedeninizle birleştirmenin yolu, Microsoft'un karışık sonuçlarla denediği bir şeydir.Kinect, ama burada, oyun doğrudan gözlerinize ışınlandığında, gerçekten jelleşiyor.

Oculus Rift 2: Karar

Şimdi, Oculus Rift ile daha önce uygulamalıydık, ancak bu, yeni ve genel olarak teknolojiye olan içsel sevgimiz, sanal gerçekliğin ana akım bir endişe olabileceğine dair samimi bir inançla ilk kez evlendi. Sadece oyunda değil - tabletlerde olduğu gibi, burada Steam modları arasında bariz bir eğitim aracı var.

Elbette Oculus, tam bir tüketici 'sürükleyici deneyimin' hala bir kaçış yolu olduğunu kabul ediyor ve yeni geliştirme kiti şu anda ön sipariş verilebilir ancak Temmuz ayına kadar gönderilmeyeceği için, bu yıl potansiyel bir tam sürüm yayınlanma olasılığı gittikçe daha düşük görünüyor. Rakipleri ne yaparsa yapsın, hazır olduğunda ve daha önce değil, tamamen serbest bırakmaya kararlıdır (öne çıkın, Sony Project Morpheus).

Yine de her yinelemede artan deneyimlerin rahatlığı, kalitesi ve çeşitliliği ile Oculus, sanal gerçekliğin sadece çevresel bir hile olmaktan ziyade kendi formatı haline gelmesi için giderek daha çekici hale geliyor. PlayStation ve muhtemelen Xbox beğenileri harekete geçerken, bu daha az heves ve daha çok gelecek için gerçek bir vizyon gibi görünüyor.

Oculus Rift 2 çıkış tarihi: Temmuz ayında teslim edilmek üzere şimdi ön sipariş verin (yalnızca geliştirici kiti)

Oculus Rift 2 fiyatı: 350 $, oculusvr.com