Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • OLED ve QLED: Bunlar nedir ve hangisini seçmelisiniz?

OLED ve QLED: Bunlar nedir ve hangisini seçmelisiniz?

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
OLED vs QLED: Nasıl çalışır?
OLED vs QLED: Parlaklık
OLED ve QLED: Kontrast
OLED vs QLED: Renkli
OLED vs QLED: Bakış açıları
OLED vs QLED: Ekran yanması
OLED vs QLED: Boyut
OLED vs QLED: Tepki süresi
OLED vs QLED: Maliyet
OLED ve QLED: Hangisini seçmelisiniz?
OLED ve QLED: Hangi TV'leri satın almalısınız?


Kısaltmalarında sadece bir harf farkı var, ancak OLED ve QLED söz konusu olduğunda, iki TV teknolojisi aslında çok farklı, bu yüzden bu kadar çok insan birbirlerinden nasıl farklı olduklarını ve OLED veya QLED'in doğru olup olmadığını anlamakta zorlanıyor. oturma odanız için. Ancak bu makalenin sonunda her şey netleşecek.

OLED ve QLED'in her biri, aynı sonuca ulaşmak için çok farklı bir yol izliyor: yüksek dinamik aralıklı (HDR) videonun üzerinde hayat bulmasını sağlayan zengin kontrastlı, cesur ve dramatik görüntüler.satın alabileceğiniz en iyi TV'ler.

LG'nin patent korumalı OLED teknesini kullanması ve panellerini Sony, Philips ve Panasonic gibi üreticilere satın almasıyla her ikisi de oldukça yaygındır (evet - hepsi LG tarafından üretilen aynı panelleri kullanıyor), Samsung'un QLED Alliance'ı ( Hisense ve TCL beğenilerini de içeren) QLED teknolojisini ileriye taşımaya adanmıştır.

OLED ve QLED hakkında bilmeniz gereken her şeyi - bireysel güçlü ve zayıf yönlerini - ve hangi TV'lerin bu teknolojilerden en iyi şekilde yararlandığını inceleyelim.


OLED ve QLED: Nasıl Çalışırlar?

OLED ve QLED arasındaki farkı açıklamadan devam edemeyiz, ancak bunu kısa ve basit tutalım.

QLED, görüntülerin gözlerinize ulaşmasını sağlamak için, bir piksel filtresiyle parlayan bir ışık panelini ultra hale getirir ve bu filtre, resmi oluşturan renkleri sağlar. Bu günlerde, ışığı üretmek için yüksek verimli LED'ler kullanılıyor, bu nedenle adın 'LED' kısmı.


QLED söz konusu olduğunda, ışığın içinden geçtiği filtre, kuantum noktaları adı verilen bir teknolojiyi içerir (dolayısıyla 'Q'). Bunlar, standart bir mavi renkli arka ışığı sayısız renge sahip bir renge dönüştüren minik ışığı değiştiren nanopartiküllerdir.

OLED, arka ışık gerektirmez. Her piksel, kendi ışığını herhangi bir renkte (kırmızı, yeşil ve mavi alt pikselleri karıştırarak) oluşturdukları anlamına gelen 'kendinden yayıcı' olarak adlandırılan şeydir. Yalnızca bu tek katmanlı ekran teknolojisine sahip olmak (QLED'in filtre ve arkadan aydınlatmalı çift katmanı yerine) OLED panellerin inanılmaz derecede ince olabileceği anlamına gelir. OLED paneller, 'O' harfinin temsil ettiği organik elementleri içerir - panel, kelimenin tam anlamıyla 'Organik Işık Yayan Diyotlardan' yapılmıştır.


Arka aydınlatma

Resim 1/2

Samsung'un bu resmi, tam dizi arkadan aydınlatmalı bir TV'yi tasvir ediyor - bu, parlak bir ışık sağlayan, doğrudan ekranın arkasında yoğun bir LED paneli anlamına geliyor. OLED panellerinin nasıl çalıştığını görmek için sağ oka tıklayın veya kaydırın.
(Resim kredisi: Samsung)

OLED piksel tabanlı aydınlatma

Resim 2/2

İşte bir OLED ekranda, tümü kendi ışığını yayan tek tek pikselleri (kırmızı, mavi ve yeşil alt piksellerden oluşan) gösteren bir ZOOOOOOM.
(Resim kredisi: Getty Images)

OLED vs QLED: Parlaklık

QLED yardım edemez ama OLED'i bu departmanda geride bıraktı. Parlak LG bir OLED pikseli tasarlamayı başarsa da, QLED arka ışığa ek LED'ler atarak üstesinden gelebilir - ve bu kuantum noktaları, bu ışığı farklı renklere dönüştürerek renk doygunluğunu stratosfere de iter.

Parlaklık neden önemlidir? Film izlemek için özelleştirdiğiniz güzel ve karanlık bir odada, bu pek önemli değil. Ancak aydınlık bir odada - oturma odanız çok fazla güneş alırsa, belki - daha parlak ekranları görmek çok daha kolaydır.


Ancak bu, ışıklandırma söz konusu olduğunda OLED'in kendi avantajlarına sahip olmadığı anlamına gelmez. Tek tek aydınlatılmış pikselleri aydınlık bir odada göze çarpmazken, OLED TV daha karanlık ortamlarda daha dengeli bir deneyim olma eğilimindedir.

OLED ve QLED: Kontrast

Bu OLED'in parlama zamanı. Ama önce kontrastı tanımlayalım: Bu durumda, ekranın parlak alanları ile karanlık alanları arasındaki farktan ve ekranın bu aralığı ne kadar doğru işlediğinden bahsediyoruz. Ama aynı zamanda bu aralıkta ne kadar incelik olduğu anlamına gelir - örneğin çok karanlık bir sahnede, arka planda hareket eden güçlükle aydınlatılmış bir figürü ne kadar iyi ayırt edebileceğiniz.

Bu, LG'nin OLED ile arkadan aydınlatmalı bir TV arasındaki farkın tasviridir - ışık normal TV'den sızar, siyahları gerçekten siyah yerine gri olarak bırakır ve diğer derinlik alanlarını çalar. Açıkçası bunun OLED'i iyi bir şekilde aydınlatması amaçlanmış olsa da, QLED TV'lerin şu anda sahip olduğu püf noktalarını açıklayacağız.

(Resim kredisi: LG)

OLED kontrastı olağanüstü. Siyah olabilir. Olduğu gibi, tamamen siyah. Karanlık bir piksel, kendi ışığı basitçe hiç etkinleştirilmediğinde gerçekten karanlık olabilir; OLED panelde tamamen siyah bir ekran görüntülüyorsanız, ekrana hiç güç gitmiyormuş gibi görünecektir. Her pikselin ne kadar ışık yaydığının tam kontrolü vardır, bu nedenle karanlık sahnelerde ayrıntı ve nüans için neredeyse sınırsız bir kapasite vardır. Ve çok karanlık alanların hemen yanında çok parlak alanlara sahip olabilirsiniz, aralarında büyük farklar vardır, bu da çekimlere inanılmaz derecede dramatik ve gerçekçi görünümler verir.

QLED, bir arka ışığı kendi piksellerinden geçirir, bu nedenle karanlık alanlar oluşturmak için iki teknik kullanır: piksellerin filtreleri ışığı olabildiğince fazla engellemeye çalışır (bu o kadar etkili değildir); ve daha gelişmiş setler, arka ışığın bazı kısımlarını gerçekten karartabilir. QLED TV ne kadar meraklıysa, ekranın belirli kısımlarının seçilerek karartılması o kadar iyi olacaktır - en iyi setlerde, OLED'in yapabileceklerine yakındır.

Samsung tarafından yerelleştirilmiş arka ışık kısmanın nasıl çalıştığını gösteren bir resim - yalnızca görüntünün parlak kısımlarının arkasındaki ışık etkinleştirilir. Yine de, yalnızca çok büyük ve yüksek kaliteli bir TV, burada gösterilen ışık sayısına sahip olabilir.

(Resim kredisi: Samsung)

Daha zayıf setlerde bu, siyahların daha gri görünmesi veya aydınlatmanın bazen ekrandaki aydınlık alanlardan karanlık alanlara akabileceği anlamına gelir. Bu bir anlaşma kırıcı değil, ancak dikkat çekicidir.

Mini-LED arka ışıkların yükselişi, yakında bir noktada, QLED'e daha fazla avantaj sağlayabilir (bu teknoloji, arka ışıkta daha küçük ışıklar kullanır, bu da arka ışığın daha kesin bir şekilde kısılabileceği anlamına gelir), ancak şu anda OLED, En zıt şey devam ediyor - yan yana, OLED setleri karamsar filmlerde daha gerçekçi görünme eğiliminde olacak.

OLED vs QLED: Renkli

QLED'in bir sahneyi tam olarak doyurma yeteneği onu burada kazanan yapar, değil mi? Çok hızlı değil: Kuantum noktaları, ekranda bazı inanılmaz renk tonları ile kesinlikle onu daha gösterişli ve canlı bir izleme deneyimi haline getirebilir, ancak bazıları bu son derece parlak ve doygun deneyimi biraz fazla bulabilir.

OLED rengi, biraz daha ince olsa da, özellikle teknolojinin her pikselde doğru bir nota vurma yeteneği göz önüne alındığında, sarkma değildir. Renk üretimi, kişisel zevklerin günü kazandığı bir yöndür - hiçbiri hayal kırıklığına uğratmaz.

Teknolojide bile farklılıklar var - Philips'in OLED setleri, örneğin Panasonic'in kesin gerçekçi tonlarına kıyasla daha keskin renkleriyle biliniyor, ancak bu, üreticiler arasındaki işleme ve kalibrasyon farklılıklarına bağlı.

OLED vs QLED: Bakış açıları

QLED, üreticiler anti-reflektif kaplamalar sunmaya başladığından beri yan performans açısından gelişiyor, ancak çok katmanlı yapısı, aşırı açılarda küçük bir resim bozulması (özellikle soluk renkler etrafında) anlamına geliyor - yan yana veya yukarı ve aşağı - kaçınılmazdır. Bununla birlikte, QLED görüş açıları panelden panele çok fazla. Ne kadar çok öderseniz, bu o kadar az aşırı olur.

OLED görüş açıları aynı solma sınırlamasından muzdarip değil, ancak geçmişte gerçekten ton değiştirmede sorun yaşadı. Bugünlerde OLED ekranlar, açılardan genel görüntüleme kalitesi için en iyisi olma eğilimindedir.

OLED vs QLED: Ekran yanması

Ekran yanması, ekranda uzun süre statik bir görüntünün bulunmasının, o görüntünün ekranda kendisinin kalıcı olarak 'hayaletimsi' bir versiyonunu bırakmasına neden olabileceği bir olgudur. Bu, haber ağlarındaki logolar veya oyunların arayüzleri gibi şeyler için geçerlidir.

QLED burada kazanıyor, çünkü OLED'de kullanılan organik fosforlar yanmaya duyarlı değil.

Gerçekçi olarak OLED yanması, TV'nize çok kaba davranmadığınız sürece aslında bir sorun olmayacak. Plazma TV'lerin maruz kaldığı yanma seviyesi kadar kötü değil ve kesinlikle CRT seviyelerine yakın değil. Evet, uzun bir süre boyunca aynı parlaklıkta bir OLED pikseli ateşlemek, etrafındakilerden daha hızlı bozulmasına neden olacaktır. Ama bunu yapacak mısın?

Kimlik hatalarını kullanan TV kanalları bile onları yarı şeffaf hale getirme ve sık sık hareket ettirme mantığına sahiptir. Oyun HUD'ları o kadar nazik değil, bu da OLED'in diğer küçük sorununu gündeme getiriyor: görüntü tutma.

Bir OLED pikseli yenilenene kadar, bazı durumlarda üzerinde görüntülenen özellikle parlak renklerin hafifçe aydınlatılmış bir versiyonunu tutabilir; bu, Red Dead Redemption 2 gibi bir ekran haritasıyla bir şey oynadıktan sonra en dikkat çekici olan şeydir. Kalıcı değildir, ama olursa bir sıkıntı.

Çoğu insan için bu endişelenmeniz gereken bir şey değil ama yine de bilinmesi gereken bir şey.

Samsung'un QLED seçenekleri OLED'den daha geniş bir aralıkta geliyor, ancak OLED yetişmeye başlıyor.

(Resim kredisi: Samsung)

OLED vs QLED: Boyut

OLED TV'ler, muhtemelen üretimlerinin karmaşıklığından dolayı oldukça sınırlı boyutlarda üretilmiştir - genellikle 55 veya 65 inç boyutlarıyla sınırlandırıldınız. Bu, 48 inçlik modellerin birkaç üreticiden (LG ve Sony dahil) satışa sunulacağı ve LG'den 77 inç ve 88 inç 8K OLED TV'lerin de olacağı bu yıl değişmeye başladı.

QLED TV'lerin boyutlandırma için çok daha esnek olduğu kanıtlanmıştır ve çoğu yerde 49 inçten 82 inç'e ve hatta bazı ülkelerde 98 inç'e kadar mevcuttur.

Bununla birlikte, OLED çok daha esnek bir tasarıma izin verir (bazen kelimenin tam anlamıyla, döndürülebilir LG Signature R gibi) ve teknik olarak çok daha ince olabilir.

Bu gerçekten sadece alanınıza sığdırmak için hangi boyutta ihtiyacınız olduğunu ve bu boyutta hangi modellerin mevcut olduğunu görmekle ilgilidir - bu her iki teknoloji için de bir avantaj değildir.

OLED'in hızlı tepki süresi, 120 Hz kare hızı ve değişken yenileme hızı desteği arasında, LG'nin C9'u tartışmasız gezegendeki en iyi oyun TV'si.

(Resim kredisi: LG)

OLED vs QLED: Tepki süresi

Yanıt süresi, yeni bir video karesi alındığında bir ekranın piksellerinin ne kadar hızlı renk değiştirebileceğidir - kelimenin tam anlamıyla, TV'nin bir videonun hareketine yanıt vermesi ne kadar sürer. Bir ekranın yanıt süresi yavaşsa, iki olası dezavantaj vardır: Birincisi, çok yavaş yanıt süresinin, bir sonraki görüntülenirken bile bir karenin kalıntılarını görebileceğiniz 'gölgelenmeye' neden olabilmesidir; ikincisi, oyun oynarken eylemlerinizin sonuçlarını daha hızlı görmenizdir.

Yanıt süreleri söz konusu olduğunda, QLED'in bir LCD katmanına bağlılığı, onun aşil topuğudur. Bir LCD yanıtını ne kadar hızlı yaparsanız yapın, OLED'deki piksellerin doğrudan kontrolü nedeniyle bir OLED onu yenecektir.

Samsung, daha küçük QLED panellerinden bazılarının 1 ms'lik bir yanıtı yönetebileceğini düşünürken, sayı TV'ler için tipik olarak daha büyüktür ve OLED yanıt süreleri 0.1 ms'ye kadar düşebilir - bu bir rekabet değildir. Bununla birlikte, yanıt süresi sadece panele bağlı değildir: görüntüye uygulanan işlem de büyük bir fark yaratır. Çoğu TV, yanıt oranlarını iyileştirmek için işlemeyi azaltan bir oyun moduna sahip olacaktır. Uygulamada, 30 ms veya daha kısa yanıt süresine sahip herhangi bir TV'yi oyun oynamak için iyi performans gösterme eğilimindeyiz.

OLED vs QLED: Maliyet

OLED, televizyonlar için her zaman pahalı bir seçenek olmuştur, ancak fiyatı büyük ölçüde düşmüştür - son zamanlarda, iyi setlerin 1.000 sterlin altına düştüğünü ve harika setlerin 1.100 - 1.200 sterlin civarında düştüğünü gördük.

QLED ekranları OLED'den çok daha ucuza satın almak mümkündür, ancak bunlar aralığın daha altında olma eğilimindedir, bu nedenle parlak ekranlar veya güçlü kontrast performansı sağlamak için daha gelişmiş yerel karartma tekniklerine sahip olmayacaktır.

Üst düzey QLED'ler için, aynı boyut ve görüntü kalitesine sahip OLED setlerine benzer fiyatlara bakıyorsunuz.

8K TV'ler söz konusu olduğunda, QLED'in yine fiyat açısından belirgin bir avantajı var - yine, bunlar üst düzey OLED'lerden biraz daha pahalıyken, 8K OLED TV'ler 'süper lüks' kategorisine giriyor.

(Resim kredisi: LG, Samsung)

OLED ve QLED: Hangisini seçmelisiniz?

Bir TV'de panel teknolojisinin ötesinde o kadar çok faktör vardır ki, büyük bir genel açıklama yapmanın bir yolu yoktur. Bütçenize, istediğiniz ekran boyutuna, istediğiniz ek özelliklere bakmanız gerekecek ...

Ama bizvardırseçim yapmanıza yardımcı olmak için burada, bu nedenle tüm bu kriterleri karşılayan bir OLED ve bir QLED bulduğunuzu ve hangisini seçeceğinizden emin olmadığınızı varsayarsak, bunlar nihai farklılıklardır:

  • Aydınlık bir odada gün içinde çok fazla TV izliyorsanız, QLED TV muhtemelen daha iyi bir seçenek olacaktır, çünkü ek parlaklık güneş ışığının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.
  • En zengin görselleri arayan bir film aşığıysanız, OLED'in güzel kontrastı sizi daha fazla tatmin edecektir.
  • Ekran yanması, OLED TV'lerde küçük bir risktir, ancak kesinlikle duyulmamış değildir - çok fazla değişmeyen grafiklere sahip gerçekten uzun süreler boyunca bir oyun oynama eğilimindeyseniz, QLED'e bağlı kalmak en iyisi olabilir - bu gerçekten çok fazla insan değil.
  • 1000 sterlinlik bir bölgeye bakıyorsanız, QLED ekranların biraz daha az gelişmiş arka ışığı olması muhtemeldir, bu nedenle aynı fiyata bir OLED daha gerçekçi bir kontrasta sahip olacaktır.

OLED ve QLED: Hangi TV'leri satın almalısınız?

En sevdiğimiz QLED ve OLED TV modellerimizden birkaçı için en son fiyatları aşağıda belirledik - bunların tümü,genel olarak en iyi TV'lerveya bizim seçimimiz1.000 £ altındaki en iyi TV'ler, böylece bu kılavuzlarda TV'ler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Paranızın size ne alacağını kolayca görebilmeniz için tüm bu TV'lerin fiyatlarına farklı boyutlarda yer verdik.

Samsung Q950TS

8K ayrıntı ve QLED'in sunduğu en iyi özellik

Bugünün en iyi Samsung QE65Q950TS, Samsung QE75Q950TS ve Samsung QE85Q950TS fırsatları Samsung QE65Q950TSTXXU 2020 ... Samsung QE65Q950TS PRC Direct £ 4.998 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung QE75Q950TS 75 '8K UHD ... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünSamsung QE85Q950TS 85 Q950 8K ... Samsung QE85Q950TS Sonic Direct £ 9,999 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung'un 8K TV'leri, 8K video az ya da çok mevcut olmasa da, muhtemelen sahip olabileceğiniz TV'ler olmayı hedefliyor. Yapay zeka tabanlı yükseltme, 4K videonun yerel 8K'ya mümkün olduğunca yakın görünmesini vaat ediyor, böylece daha büyük ekranlı bir TV alıyorsanız, daha yüksek çözünürlüklü ekrandan gerçek faydalar elde edeceksiniz ... . Satın alabileceğiniz en iyi 4K TV, temelde bu 8K TV'dir. Parlaklık ve kontrast da sınıfında liderdir - inanılması için HDR'nin görülmesi gerekir.

• Tamamı okuyunSamsung Q950TS incelemesi

Panasonic GZ2000

En iyi görünümlü OLED parasının satın alabileceği

Panasonic GZ2000'de her iki ekran boyutunda bugünün en iyi fiyatları Düşük Stok İndirimli Fiyat Panasonic TX-65GZ2000B 65 ... Panasonic GZ2000 65 inç Görsel İşitsel Çevrimiçi £ 4.299.99 £ 3.289 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Diğer OLED üreticileriyle aynı panelleri kullanmasına rağmen, Panasonic'in üst düzey modeli bazı akıllı mühendislik sayesinde rakiplerinden daha parlak (aslında yaklaşık% 20 daha parlak). Panel aynı zamanda bir Hollywood standardına göre kalibre edilmiştir - olduğu gibi, gerçek film yapımı iş akışlarında kullanmak için yeterince iyidir - yani üzerinde gördüğünüz şey, film yapımcısının amacına olabildiğince yakın. Bu, OLED'ler kadar pahalı olmasını sağlar, ancak sonuçlarda hata yapamazsınız.

• Tamamı okuyunPanasonic GZ2000 incelemesi

Samsung Q90R

En gelişmiş 4K QLED TV

Bu 2019 TV, Samsung'un geçen yılki en gelişmiş görüntü teknolojisini barındırıyor, çoğunlukla 8K TV'lerinde bulunuyor, ancak 8K yerine 4K ekrana sahip. Bu, yerel olarak kısılmış arka aydınlatmasıyla daha da etkileyici bir kontrast kontrolü sağlar. Şaşırtıcı ve fiyat etiketinin çoğunu düşürdü, şu anda satın alabileceğiniz paranın karşılığı olarak en iyi TV.

• Tamamı okuyunSamsung Q90R incelemesi

LG C9

Rakipsiz OLED TV değeri

LG C9'da tüm ekran boyutlarında bugünün en iyi fırsatları LG OLED65C9PLA 65 '4K Ultra ... LG OLED65C9PUA PRC Direct 1,999 TL GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Burada kullanılan OLED teknolojisi, diğer OLED ekranlar kadar iyidir - derin siyahlar ve güzel renkler anlamına gelir - ancak LG, işlemeden geleceğe yönelik HDMI bağlantılarına ve özel oyun teknolojisine kadar tek bir özelliği gözden kaçırmadı ... ancak bu setler, aynı boyutlardaki OLED TV'lerin genellikle maliyetinin alt ucuna doğru oturuyor.

• Tamamı okuyunLG C9 incelemesi

Samsung QE49Q70R

QLED kalitesini kitlelere ulaştırmak

QLED fiyat aralığına girerken, oldukça parlak olmayan ve üst düzey ürünler kadar çok karartma bölgesine sahip olmayan setler elde edersiniz, ancak renkler ve kontrast hala ustalıkla işlenir. Özellikle burada daha küçük boyutta, HD görüntülerin mükemmel bir şekilde yükseltilmesiyle canlı görseller için bunu yenmek neredeyse imkansız.

LG B9

Küçük çanlar ve ıslıkların eksik olduğu harika OLED panel kalitesi

LG B9'da bugünün en iyi fiyatları her boyutta LG OLED65B9PLA 65 '4K Ultra ... LG OLED65B9PLA PRC Direct 1.749 £ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG B9, yukarıdaki LG C9 ile aynı işleme teknolojisini içerir ve kalitesine en yakın OLED panele sahip olmasına rağmen hiçbir şansı yoktur.teknik olarakbiraz daha az gelişmiş. Aynı zamanda daha zayıf hoparlörlere sahiptir, bu nedenle şunlardan birine yatırım yapmak isteyebilirsiniz:en iyi ses çubukları. Ancak aksi halde, size gerçekten harika bir fiyata OLED görüntü kalitesinin tüm ihtişamını verir - asıl soru daha fazla ödemeye değip değmeyeceği sorusudur.

• Tamamı okuyunLG B9 incelemesi

Samsung QE55Q60R

Daha düşük bir fiyata QLED renkli ve HDR

Her boyutta bugünün en iyi fırsatları Samsung 43 'QLED Q60R TV ... Samsung QE43Q60R Amazon £ 579 GörüntüleTüm fiyatları görünQE55Q60RA Samsung QE55Q60R Amazon £ 1.300 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Buradaki TV'lerin en ucuzu, QLED'in daha pahalı versiyonlarda yapabildiği parlaklık ve daha derin kontrastın bir kısmından vazgeçmek anlamına geliyor, ancak yine de HDR renklerinin zenginliğini, harika yükseltme teknolojisini ve birçok bağlantı ve akıllı özelliği elde ediyorsunuz. . Fiyat için mükemmel bir satın alma - bu para için herhangi bir OLED seçeneği görmeyeceksiniz.

Philips 55OLED754

1000 sterlinin altına düşen en kaliteli OLED

Günün en iyi teklifi Philips 55OLED754 / 12 55 İnç ... Philips 55OLED754 Amazon £ 989 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

1000 sterlin OLED için her zaman sihirli engel olmuştur - bu fiyatın altında bir TV bulmak son derece zordur ve eğer bulursanız, genellikle almaya değmezler. Ancak Philips'in bu TV'si bu kuralı çiğniyor, ancak fiyatı 999 ile 1099 £ arasında dalgalanma eğiliminde. Beklediğiniz gibi, OLED'in zengin kontrastı, Philips'in bildiği güçlü renkler gibi tam güçte. LG C9'dan biraz daha az parlak ve bağlantı için pek iyi durumda değil, ancak bunu üç rakamla elde edip edemeyeceğiniz konusunda şikayet etmeye değmez.

• Tamamı okuyunPhilips OLED754 incelemesi