Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Olfi one.five Black incelemesi: Bu ekonomik aksiyon kamerası, paranızın karşılığını mükemmel bir şekilde sunuyor

Olfi one.five Black incelemesi: Bu ekonomik aksiyon kamerası, paranızın karşılığını mükemmel bir şekilde sunuyor

Olfi'nin özellikli aksiyon kameraları, kullanıcılara her zaman oldukça mütevazı bir para karşılığında etkileyici sayıda teknik olanak sağlamıştır. Çok beğenilen one.five'ın bu Siyah versiyonu bu açıdan farklı değil ve bir hafıza kartı, taşıma çantası ve bir dizi aksesuarla birlikte geliyor, ayrıca cüzdan dostu bir dizi yeni özellik ve iyileştirme içeriyor. selefi.

En son fiyatın yarısından daha az bir fiyat etiketi ileGoPro HERO 9 Siyahkamera, Olfi one.five Black'in tehdit etmesi pek olası değilen iyi aksiyon kameralarıpiyasada, ama eğeren iyi bütçe aksiyon kamerasıistiyorsanız, bu cüzdan dostu satın alma kesinlikle ciddi bir incelemeye değer. Olfi one.five Black incelememizin tamamı için okumaya devam edin…

Olfi one.five Black incelemesi: tasarım ve kurulum

Aksiyon kameraları genellikle oldukça kompakttır, ancak 54 x 40 x 24 mm'lik küçücük boyutlarıyla Olfi one.five Black, piyasadaki en küçük tam özellikli modellerden biridir. 60g ağırlığıyla, pil dahil, aynı zamanda en hafiflerinden biridir. Kamera gövdesi, parmaklarınızın arasından kaymasını önlemeye yardımcı olmak için kauçuk kaplamaya sahiptir. Büyük güç ve deklanşör düğmeleri, sağ tarafta çekim ve kurulum seçenekleri arasında gezinmek için iki dikdörtgen düğme ile üstte oturur.

Süper geniş açılı, 166 derecelik bir lens, kameranın ön yüzünde, altında video kaydederken kolayca yanıp sönen, arkadan aydınlatmalı bir Olfi logosu ile oturur. Arka tarafta, kameranın 1,5 inçlik görüntüleme ekranı bulunurken, taban, çıkarılabilir pile erişime izin vermek için açılır. Pili şarj etmek veya harici mikrofon gibi uyumlu aksesuarları takmak için sol tarafta bir Mini USB bağlantı noktası bulunur. Bunun yanında, doğrudan bir TV veya monitöre bağlanmak için bir mikro-HDMI bağlantı noktası bulunur ve altında kameranın Micro XD bellek kartı bağlantı noktası bulunur.


Olfi one.five Siyah aksiyon kamerası ve kılıfları

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Olfi one.five Black incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

Kamera, standart olarak etkileyici bir dizi aksesuar içeren fermuarlı bir çanta içinde gelir. Temel one.five Black paketinde 32GB bellek kartı (kamera 64GB'a kadar olan kartları destekler), açık çerçeveli bir muhafaza, su geçirmez bir muhafaza ve bir dizi yapışkanlı ve dişli yuva ve konektör içerir.


one.five Black'i açın, doğrudan video kaydına gidecektir (bu, ayarlar menüsünden kapatılabilir). Güç düğmesine kısa bir basış video, fotoğraf ve mod seçim ekranları arasında geçiş yapar. Aralarından seçim yapabileceğiniz etkileyici sayıda kamera modu vardır. Hızlandırılmış, ağır çekim ve patlama gibi daha olağan şüphelilerin yanı sıra, one.beş Siyah'ın repertuarını beklediğinizden çok daha fazla genişleten sualtı, hareket algılama ve araç içi kamera modları gibi birçok başka özellik de elde edersiniz. standart bir aksiyon kamerası.

Sağ alt taraftaki düğmeyi basılı tutmak sizi video/fotoğraf çözünürlüğünü ayarlayabileceğiniz, kare hızını seçebileceğiniz, dijital lensleri değiştirebileceğiniz, video sabitlemeyi açabileceğiniz, renk, beyaz dengesi ve ISO ayarlarını değiştirebileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz bir menü ekranına götürecektir. . Bu, kamera ayarları üzerinde etkileyici bir kontrol zenginliği sağlarken, tüm seçenekler arasında geçiş yapmak, daha az bilgili kullanıcılar için bunaltıcı olma potansiyeline sahiptir. Benzer şekilde, görüntü ekranındaki simgeler, çekim sırasında herhangi bir zamanda hangi ayarların etkin olduğunu gösterirken, Olfi'nin küçük ekranında bunların tam olarak ne olduğunu ayırt etmek zor olabilir.


Olfi one.five Siyah inceleme: video ve fotoğraflar

24FPS'de maksimum 4K çözünürlükte video çekmek, parlak veya iyi aydınlatılmış koşullarda harika sonuçlar verir. Biraz daha loş ışıkta video gürültülü görünmeye başlar. Neyse ki, düşük ışık modunu açmak işleri iyileştirir, ancak daha az deneyimli kullanıcıların bunu açmak için ayarlara girmeleri pek olası değildir. Video çekerken karşılaştığımız bir diğer sorun da birkaç saniye sonra görüntü ekranının can sıkıcı bir şekilde kapanması ve bunun olmasını engellemenin bir yolunu bulamamamızdı.

Dijital video sabitleme, bugünlerde her türlü aksiyon kamerasında verilen bir özelliktir ve one.five Black hayal kırıklığına uğratmaz. Bir dizi farklı eylem ayarında test ettik ve GoPro'nun Hypersmooth standartlarına tam olarak uymasa da, yazılım, çekimlerimizin en zorlu yönlerini yumuşatma konusunda iyi bir iş çıkardı.

Olfi'nin 16MP fotoğraf çözünürlüğü, görüntünüzün daha karanlık alanlarını daha iyi ortaya çıkarmaya yardımcı olan HDR fotoğrafları çekme yeteneği gibi bu fiyattaki bir kamera için etkileyici. Sonuçlar, düşük ışık koşullarında biraz düz görünme eğilimindedir. Aşağıdaki Olfi one.five Black ile çekilmiş fotoğraflara göz atın.

Resim 1 / 4

Olfi one.five Siyah aksiyon kamerasıyla çekilmiş, kürek tahtasındaki bir kişinin fotoğrafı


(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 1 / 4

Olfi one.five Siyah aksiyon kamerasıyla çekilmiş, kürek tahtasındaki bir kişinin fotoğrafı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 2/4

Olfi one.five Siyah aksiyon kamerasıyla çekilmiş bir çalı fotoğrafı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 3/4

Olfi one.five Siyah aksiyon kamerasıyla çekilmiş bir köpeğin fotoğrafı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 4/4

Olfi one.five Siyah aksiyon kamerası kullanılarak çekilen bir kürek sörfü fotoğrafı.

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Olfi one.five Black incelemesi: özellikler

Boyutlar:54Y x 40W x 24D (mm)
Ağırlık:60g
Video:4K 24FPS, 1080p 25/30/50 / 60FPS, 720P 25/30/50/60 / 120FPS
Fotoğraf:16MP
Dijital lensler:Geniş, Orta, Dar
HDR:Evet
Bozulma düzeltme:Evet
Videolapse:0,5, 1, 3, 5, 10, 30, 60 saniye
Zaman atlamalı:1, 3, 5, 10, 30, 60, 300, 600, 1800, 3600 saniye
Stabilizasyon:Evet
Patlama:3, 5, 10 FPS
Pil:Çıkarılabilir 900aAh Li-ion
Mikrofon girişi:Evet, Mini USB
Akıllı telefon uygulaması:Evet
Apple Watch ve Android Wear uyumlu:Evet
Döngü kaydı:3, 5, 10 dakikalık bölümler
Su geçirmez:30m birlikte verilen kılıf ile
Hareket algılama:Evet
Araba modu:Evet

Olfi one.five Black incelemesi: karar ve fiyat

Olfi one.five Black, 149,99 £ RRP ile en son pazar lideri kameraların daha yüksek kare hızları ve daha gelişmiş özellikleri ile rekabet edemese de, piyasadaki en iyi donanımlı ve en uygun bütçeli modellerden biridir. Kameranın kendisi çevredeki en sağlam olmasa da, onu su geçirmez muhafazasına yerleştirin ve sadece dış etkenlere karşı güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda muhafazası da yüksek düzeyde darbe koruması sağlar. İlk yıl içinde kameranıza zarar vermeyi başarırsanız, Olfi size ücretsiz olarak yenisini gönderir.

Görme yeteneğiniz en iyi durumda değilse, ortalamadan daha küçük ekran kullanımı en kolay olmadığı için başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Benzer şekilde, basit bir bak ve çek kamerası arayanlar, Olfi'nin çok çeşitli özelliklerinin sunduğu seçeneklerin miktarı karşısında şaşkına dönebilir.