Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Omega’nın en son James Bond saati, platin altın bir şaheserdir

Omega’nın en son James Bond saati, platin altın bir şaheserdir

Bir sonraki James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok yaklaşırken, Omega, Seamaster Diver 300M'nin son gezisinde 007 tarafından giyilen yeni bir platin-altın versiyonunu duyurdu.


Saat, Omega tarafından üretilen ve Bond tarafından takılan uzun bir dalış saati serisinin en son taksitidir. Ortaklık, 1995'ten itibaren Goldeneye'ye kadar uzanıyor ve İsviçreli saat üreticisini İngiltere'nin en sevdiği casusuyla eş anlamlı hale getirdi.

Yeni model, Seamaster Diver 300M James Bond Numbered Edition olarak adlandırılıyor ve film hayranlarının göze alması için 007 detaylarla dolu. Normalde paslanmaz çelikten yapılmış 42 mm kasa, bunun yerine üretilen her saatin benzersiz numarasını gösteren yan tarafında uygun bir plaka bulunan platin altından yapılmıştır.

Saatin siyah deri kayışının tokasında da platin-altın kullanılırken, çerçeve platin dalış ölçeğiyle siyah seramikten yapılmıştır ve kadran, 18K beyaz altın Bond tarzı spiral tabanca-namlu tasarımına sahip siyah emayedir.


(Resim kredisi: Omega)

Bond’un 2019 yılında piyasaya sürülen en son saatinin önceki sürümleri gibi, Numbered Edition, James Bond film serisinin 50. yıldönümünü kutlayan saat 10 endeksinin ışıltılı Super-LumiNova içinde gizli bir 50 sayısını içeriyor. Beyaz emaye dakika pistinde saat 7 konumunda bir 007 logosu, artı 18K beyaz altın ibreler, indeksler ve saat 12 konumunda Bond ailesi arması yer alıyor.

Arma yine safir kristal cam kasanın arkasında yer alıyor ve burada lazerle işlenmiş ve platinle doldurulmuş. Bu safir, Omega Co-Axial Master Chronograph Calibre 8807 mekanik mekanizmasına bir bakış sağlar.

Son olarak ikinci bir kauçuk kayışla gelen saat, NATO'dan esinlenilmiş kayışlarla bağlanmış bir Globe-Trotter valizinde satılıyor.


Goldsmiths'ten yeni Omega saatleri satın alın

ChronextView'daki ikinci el Omega saatlerini satın alın