Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: her iki koşu ayakkabısı da üstün yastıklama ve hız sunar, ancak hangisini satın almalısınız?

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: her iki koşu ayakkabısı da üstün yastıklama ve hız sunar, ancak hangisini satın almalısınız?

2021'de şimdiye kadar çok sayıda yeni ayakkabı çıkarmamış olsak da, hem HOKA ONE ONE hem de ON Running son zamanlarda güncellemeler yayınladı:Cloudswift'teveHoka Bir Bir Mach 4. Her iki marka da çok farklı teknolojiler sunuyor. HOKA bize maksimum yastıklama getirdi. HOKA'nın yarış modelleri bile diğer markalara göre daha kalın tabanlara sahiptir ve hafif köpük ve sallanan tasarımı ayağınızın doğal yuvarlanmasını destekler. Ayrıca geleneksel olarak düşük bir topuk ucuna sahiptirler ve bu da koşunuza doğal bir his verir. ON, CloudTec bileşenlerini bize satın aldı ve ON ayakkabıları, koşunuzu yastıklamak için benzersiz bir teknolojiye güveniyor. HOKA kadar hafif olan ON ayakkabılar, orta tabanda bir bulut sistemine sahiptir.


Her iki marka da geleneksel koşu ayakkabısı kalıbına uymuyor, ancak yine de Pingtwitter'lerde düzenli.en iyi koşu ayakkabısırehber (aynı zamandaen iyi koşu ayakkabılarıveen iyi kadın koşu ayakkabıları). Ne sunduklarını gerçekten takdir etmek için, nasıl göründükleri ve içlerinde nasıl çalıştıkları konusundaki kararınızı bir kenara bırakmalısınız.

HOKA'lara İngiltere pazarına girdiklerinde çok büyük oldukları için uzun süre direndiğimi hatırlıyorum ve ben küçük bir koşucuyum. Ayaklarımda gülünç görüneceklerini düşündüm. Sonunda ilk çiftimle patikada koştuğumda, yastıklama beni uçurdu. ON'larla aynı şeyi hissettim, ancak 'bulutların üzerinde koşmak' daha çok ilgimi çekti ve onları daha isteyerek denedim. CloudTec orta taban üzerinde koşmak da çok farklı ve çok hızlı hissettiriyor! Yere indiğinizde bulutlar sizi rahatlatır, ancak daha sonra size sağlam bir itme sağlamak için hızla gerilir ve genişler.

Bu modellerin her ikisi de hızlı kalkışın yanı sıra yastıklı bir iniş sunmak için gelişti. Muhtemelen hepsine hükmedecek tek bir ayakkabı olmasa da, bireysel konfor çok çeşitli olduğundan, Mach 4 ve Cloudswift çok yönlü harikalar. Ne sunuyorlar?

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: teknoloji

Hoka Mach 4, bir plaka yerine çift katmanlı bir karışıma sahip olan Profly orta tabanı sayesinde öne çıkıyor. Üst katman daha yumuşak ve hafiftir, altta daha dayanıklı kauçuk köpük katmanla tamamlanır. Mach 4 ayrıca Cloudswift'ten daha fazla dolgu ile yeniden tasarlanmış çok yumuşak bir üst kısım sunar. Böylece Mach 4'ten koşarken üstün bir rahatlık hissi yaşarsınız.


Geçen ay piyasaya sürülen Cloudswift'in ikinci nesli, ON'un imzası niteliğindeki Helion süper köpüğü ve temel CloudTec teknolojisini içeriyor. Bulutları bulut gibidir. Kas yorgunluğunu azaltmayı amaçlarlar ve hem yatay hem de dikey olarak sıkıştırırlar, bu da koşu stilinize uyum sağladıkları anlamına gelir. Kelimenin tam anlamıyla bulutların üzerinde koşuyormuş gibi hissetmelisin. Ayrıca bir polipropilen Sürat Tahtası ve belirgin bir rocker şekli elde edersiniz.

Hoka One One Mach 4 incelemesi


(İmaj kredisi: Hoka One One)

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: performans

Cloudswift, tek parça sayası sayesinde çoklu etkinlikler için harika bir ayakkabıdır, çünkü koşu sırasında hızlanmak için triatlonun sonunda hızlıca giyebilirsiniz. CloudTec yastıklama ve Speedboard kombinasyonu ile bu ayakkabı hızlı koşular için çok uygundur ve birçok delik ile ayaklarınızı iyi havalandırır. Koşarken biraz daha az yapılandırılmış hissediyor, orta kısımda Mach 4'e göre daha esnek. Ancak Mach 4, ayaklarınızı daha fazla sarıyor ve daha fazla denge sağlıyormuş gibi hissettiriyor.

Bunları yarışlar için seçseydim, Triatlon dahil daha kısa ve daha hızlı mesafeler için Cloudswifts'i ve daha hızlı bir ayakkabıdan daha fazla destek istediğim 10 mil yukarıya doğru daha uzun yarışlar için Mach 4'ü kullanırdım. Benim için, bir topuklu ayakkabı oyuncusu olarak, Cloudswift'in beni orta ayağımda biraz daha ileriye doğru teşvik ettiğini hissettim. Ayak altında daha sıkı hissettiler ve ayaklarımı zeminle daha fazla temas halinde hissettirdiler. Mach 4 daha yumuşak bir his verdi. Gerçek her zaman test aşamasındadır ve bunların hepsi umarım yaz yarışlarında gerçekleşir!


Cloudswift

Cloudswift'te

(İmaj kredisi: Gelecek)

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: ergonomi

ON CloudTec öğeleri ve Speedboard, sizi ileriye taşımak için birlikte çalışır. Speedboard, yere indiğinizde ayakkabıya verilen enerjiyi patlayıcı bir kalkışa dönüştürür. CloudTec orta taban ile üst kısım arasında oturan, sıvı enjekte edilmiş bir termoplastik polimer levhadır.

Ayakkabını ters çevir ve onu Bulut unsurlarının altında görebilirsin. CloudTec, inişinizi yumuşatmak için sıkıştırırken, Speedboard sizi ileri itmek için esner ve enerjiyi serbest bırakır (bir yay ve bir ok düşünün). Bu, iniş enerjisinin kaybolmadığı, ancak koşmanın bir sonraki aşamasında, enerji dönüşü olarak bilinen itme işleminde kullanıldığı anlamına gelir. İleriye ne kadar fazla enerji aktarılabilirse, ilerlemeye devam etmek için o kadar az şey bulmanız gerekir. Cloudswift ayrıca dış tabandaki Cloud elemanlarını kaplayan kauçuk takviyelere sahiptir ve ıslak koşullarda hızlı antrenman yapıyorsanız çok önemli olan ekstra çekiş sağlar.


Cloudswift

(İmaj kredisi: Gelecek)

Cloudswift sayasının tasarımı, entegre dil ve tek parça saya ile çorabı andıran bir uyum ve destek ile etkileyicidir - bu, en çok geleneksel dilin topuk bileziğine uzandığı yerde fark edilir. Hepsi bir arada olduğu için, bağladığınızda çok güvenli bir his veriyor. Ayrıca Cloudswift'te %100 geri dönüştürülmüş ağ elde edersiniz.

Hoka Mach 4, orta tabanda Cloudswift'e göre daha az esnektir, ancak ayaklarınız için daha fazla beşik desteği sağlar. Profly orta taban hem yumuşak hem de esnek bir his verir, böylece çift darbe yastıklama ve sağlam bir parmak ucu elde edersiniz. Bacaklarınız yorulduysa bu modeli kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın üstünde uzun süreli rahatlık için Mach 4 kesinlikle üstün bir sayaya sahiptir.

Hoka Bir Bir Mach 4

Hoka Bir Bir Mach 4

(İmaj kredisi: Hoka One One)

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: estetik

İlk bakışta Hoka ayakkabısının daha tıknaz olduğunu düşünseniz de, her ikisi de yığın yüksekliği ve tasarımı bakımından benzerdir, Mach 4 genişletilmiş arka tasarımı ve daha yüksek Aşil koruyucusu sayesinde öne çıkar. Her ikisi de bol miktarda yansıtıcılığa sahiptir ve her ikisi de beyaz ve açık renkli spor ayakkabı trendini takip ederek şık görünür. ON ayakkabının üst kısmında daha fazla kauçuk bulunur, daha fazla kir gösterir, ancak yine de muhtemelen tasarım açısından üstündür. Test ettiğim her iki ayakkabıda da taze görünmelerini sağlayan sarı flaşlar vardı.

ON Cloudswift vs Hoka One One Mach 4: karar

Bu ayakkabılar, içinde koştuğunuzda çok farklı bir his veriyor. Cloudswift, isimlerine sadıktır ve dış tabana yerleştirilmiş yapışkan kauçuk sayesinde zorlu koşullarda bile hızlı ve güvenli hissettirir. ON ayakkabıyla ilgili bir olumsuzluk, dış tabandaki kanallardır. Bunlar, siz onları çıkarana kadar sıkışıp kalacak küçük taşlar toplar.

Biraz daha fazla konfor sunan çok yönlü bir ayakkabı istiyorsanız Mach 4 size uygun olabilir ve ayaklarınız için daha fazla beşik desteği sağlıyormuş gibi hissettirir, böylece ayaklarınız zeminle temas halindeyken daha dengeli hisseder. Sadece küçük bir fiyat farkıyla – On Cloudswift 10 £/10 $ daha pahalıdır – ikisi de etkileyici çok yönlüdür, Cloudswift Mach 4'ten biraz daha sıkı bir his verir.