Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • O'Neill Hyperfreak dalgıç giysisi incelemesi: etraftaki en esnek, en rahat dalgıç giysisi

O'Neill Hyperfreak dalgıç giysisi incelemesi: etraftaki en esnek, en rahat dalgıç giysisi

Büyük başarı elde eden en eski sörf markalarından biri olan O'Neill, 1950'lerde San Francisco'daki bir garajda hayata başladı. Kurucusu Jack O'Neill, birçok kişi tarafından modern dalgıç giysisini icat eden kişi olarak kabul ediliyor ve tişörtler, bikiniler ve şortlar bugün markasının temel dayanağı olsa da, dalgıç giysisi geliştirme, şirketin DNA'sının önemli bir parçası olmaya devam ediyor ve hala piyasadaki en iyi dalış elbiselerinden bazılarını yapar.


İlk olarak 2014'te piyasaya sürülen O'Neill'in Hyperfreak dalgıç giysileri, 2 mm yaylı takımlardan 5/4 kapüşonlu tam takımlara kadar çeşitli kalınlık ve stillerde gelir. Belki de en ılık yaz günleri dışında, tam boy dalgıç kıyafetleri genellikle soğuk Birleşik Krallık suları için en iyi seçenektir. Burada incelediğimiz 5/4+ (daha doğrusu 5/4.5mm) Hyperfreak, tüm kış boyunca giymek için harika bir seçenek. 4/3 versiyonu ilkbahar sonu ile yaz başı için çok uygundur, 3/2 Hyperfreak ise yaz ayları boyunca ve sonbaharın başlarına kadar sizi sıcak tutacaktır. Tam O'Neill Hyperfreak 5/4+ dalış elbisesi incelememiz için okumaya devam edin.

O'Neill'deki tüm ürün yelpazesine göz atın

O'Neill Hyperfreak 5/4+ dalış giysisi incelemesi: özellikler

  • kalınlıklar:3/2, 4/3, 5/4 /, 5/4 +
  • Mevcut boyutlar:XS, S, ST, MS, M, MT, LS, L, LT, XL, XXL
  • Yapı:Aqua Alpha solvent içermeyen neopren
  • dikişler:Yapıştırılmış, kör dikişli ve bantlanmış

O'Neill Hyperfreak 5/4+ dalış giysisi incelemesi: performans

Wetsuits, özellikle daha kalın çeşitler, sıkı oturan neopren doğal hareketleri engelliyorsa, özellikle kürek çekerken kısıtlayıcı hissedebilir. O'Neill Hyperfreaks, etrafındaki en esnek dalış elbisesi olarak ün yapmıştır ve 5/4+ modeli çoğu kışlık ıslaklıktan biraz daha kalın olmasına rağmen, yine de hafif ve esnek hissetmeyi başarır. O'Neill'in Technobutter 3X markalı neopren'i nispeten yumuşaktır ve inanılmaz derecede esnektir, bu da çoğu önden fermuarlı dalış giysisine göre giyip çıkarmayı çok daha kolay hale getirir.

Yine de Hyperfreak'in esneklik ve konfor seviyelerinin bir ters tarafı var ve daha geleneksel neopren ile inşa edilen ıslak zeminler kadar uzun süre dayanma eğiliminde değiller. Daha önceki Hyperfreaks'lerin zamanından önce bozulmasıyla uzun ömür sorunları yaşasak da, burada test edilen 20/21 sezonu 5/4+ modeli daha sert malzemeden yapılmıştır. Tam bir kış kullanımından sonra, tüm dikişler tamamen sağlam ve sızdırmaz. Dalış elbisesi hala ıslakken giyildiğinde diz çevresinde küçük bir hasar meydana geldi. Bu muhtemelen yumuşak neopren içine giren parmak uçlarından kaynaklanmaktadır, bu nedenle bir Hyperfreak için dışarı çıkmaya karar verirseniz, giyerken ekstra özen gösterin.


O'Neill Hyperfreak 5/4+ dalış elbisesi incelemesi: galeri

Resim 1/5

VEYA

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 1/5

VEYA


(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 2/5

VEYA

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 3/5

VEYA


(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 4/5

VEYA

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 5/5

VEYA

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

VEYA

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

O'Neill Hyperfreak 5/4+ dalış elbisesi incelemesi: karar

Bu, şüphesiz şimdiye kadar giydiğimiz en esnek ve en rahat wetsuit. 5/4+ versiyonu son derece sıcaktır ve karşılaştırılabilir kışlık dalış kıyafetleri kadar kısıtlayıcı bir his vermez. Çoğu rakip ıslak mendilden daha hızlı kurur ve çoğundan daha hafiftir. O'Neill'in Technobutter neopren'i geleneksel çeşitler kadar sert değildir, bu nedenle ekstra özen gösterilmelidir. Hyperfreak'in yüksek esneklik seviyesi göz önüne alındığında, her zamanki dalgıç giysinizden bir beden küçük almanın doğru yol olduğunu görebilirsiniz, ancak mümkün olduğunda satın almadan önce deneyin.