Close

OnePlus 5T incelemesi: Yenilmesi zor

OnePlus 5T fırsatları

Parlaklıktan sadece beş ay sonraOnePlus 5, Çinli girişimci, daha büyük bir ekrana ve daha iyi bir kameraya sahip güncellenmiş bir telefon olan OnePlus 5T'yi piyasaya sürdü.


Belki de en etkileyici olan, 5T'nin sadece 449 £ (499 USD) başlangıç ​​fiyatı ile 5 ile aynı fiyatlandırılmasıdır.

OnePlus'ın yalnızca dört yıldır var olduğuna inanmak zor, telefonunu Android pazarında Londra Metrosu'ndaki reklamlarla ve marka elçisi olarak Emily Ratajkowski ile telefonunu satın almak için bir davetiyeye ihtiyaç duyduğunuz küçük bir şirketten dönüştü.

OnePlus başlangıçta kendisini orta sınıf fiyatlarda birinci sınıf özelliklerle tanımlanan 'amiral gemisi katili' olarak etiketledi, ancak OnePlus 5T ile değişti, çünkü 449 £ 'dan başlayan ve 499 £' a kadar değişen fiyatlar ile bu, safkan bir Android amiral gemisi. .

Açıkçası, yine de benzerlerinden çok daha uygun fiyatlıGoogle Pixel 2veSamsung Galaxy S8. Ancak bunlar artık OnePlus'ın ana rakipleri.


OnePlus'ın oyununu hızlandırması iyi bir haber çünkü OnePlus 5T markanın bugüne kadarki en iyi akıllı telefonu.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T

Bir akıllı telefon şirketinin güncellemeleri bu kadar yakın yayınlaması alışılmadık bir durum, ancak şu anda OnePlus'tan gördüğümüz tanıdık bir program.


OnePlus 3T, 3'ten üç ay sonra piyasaya sürüldü ve Qualcomm'un en son yonga setini aynı gövdede kullandı.

OnePlus 5T, tasarımı yükseltirken esasen aynı kalan, tersi bir yaklaşımdır.


5T ile fark edeceğiniz en büyük fark, yeni 6 inç kenardan kenara ekran (5,5 inçten yukarı).

Büyük çerçeveli akıllı telefonlar giderek eskimiş göründüğü için bu akıllıca bir hareket. OnePlus, teknolojiyi benimsemek için önümüzdeki Haziran ayına kadar beklerse, tozda kalacaktı.

Daha büyük ekrana yer açmak için, parmak izi sensörü de güncellenen (geliştirilmiş düşük ışık performansı için) çift kamera sisteminin altında arkaya taşındı.

Başka yerlerde, 449 sterlin / 499 sterlin seviyesinde kalan fiyat dahil, çok az şey değişti.


Tasarım ve ekran

Tıpkı satın alma süreci gibi, OnePlus 5T'nin tasarımı da artık daha rafine.

Tıpkı 5 gibi, 5T de yuvarlatılmış ve öncekilerden daha pürüzsüz. Gerçekten birinci sınıf bir tasarım, etkilenmemek zor.

Tek renk ve yalnızca tek renk - siyah.

Resim 1/4

Resim 2/4

Resim 3/4

Resim 4/4

Büyük tarafında olmasına rağmen tutması rahattır, 7,25 mm'de hoş bir inceliğe sahiptir ve arka alüminyum kasa güven verici bir şekilde kavrayıcı bir dokuya sahiptir.

Aslında inceliği başka bir şeye göre önceliklendirirseniz, OnePlus 5T tam size göre. Genel olarak en ince olmasa da, konik kenarlar 7,25 mm'den bile daha ince hissettiriyor.

OnePlus 5 ile ilgili ana şikayetimiz, yakın çerçevesiz ile yaptığınız aynı parlak ergonomiye sahip olmamanızdı.Galaxy S8veyaLG G6ve görsel olarak da çarpıcı görünmüyordu.

Şimdi 5T tüm bu çerçevesiz cihazlarla eşleşiyor ve bunun için daha iyi.

OnePlus 5T, OnePlus 5'te hemen hemen aynı boyuttadır, ancak şimdi 6 inç AMOLED ekrana sahiptir.

OnePlus, rakipleriyle eşleşmek için Quad HD'ye geçmek yerine Full HD çözünürlüğe (1080 x 2160) takıldı.

Samsung ve LG gibi bir kağıt üzerinde yığılmamış olsa da, gerçek dünyadaki fark minimum düzeydedir.

Aslında, OnePlus 5T'nin ekranı, esas olarak AMOLED teknolojisi sayesinde harika. Parlak ve keskin - biz onu tercih ediyoruz google-pixel-2-review-xl.

Büyük ekrandan en iyi şekilde yararlanmak için OnePlus, Android gezinme çubuğunu gizleyen ve uygulamanın tüm ekran boyunca genişlemesine izin veren küçük bir yazılım modu ekledi. Gezinme çubuğuna ihtiyacınız olduğunda, alttan yukarı kaydırmanız yeterlidir.

Ve yapmakodaBüyük ekran için OnePlus, parmak izi sensörünü cihazın arkasına taşıdı. Aynı yıldırım hızında doğruluğa sahiptir, ancak şimdi daireseldir ve mat siyah seramikle kaplanmıştır. Çok iyi uyuyor.

Kolaylık sağlamak için OnePlus, Yüz Tanıma Kilidi de ekledi. Bu sistem sadece kamerayı kullanır ve bu nedenle Apple'ın sistemdeki sistemi kadar gelişmiş veya doğru değildir.iPhone Xama çoğu zaman iyi bir iş çıkarır. Seçeneklerin olması güzel.

Kamera ve teknik özellikler

Büyük bir yükseltme alan bir diğer alan da kamera. OnePlus 5T, düşük ışıkta daha iyi çekimler için 16MP f / 1.7 lens ve 20MP f / 1.7 lens ile etkileyici bir çift sensör kurulumu içerir.

Bir geniş ve bir telefoto lense sahip olan selefinden farklı olarak, her ikisi de T modelinde aynı 27,22 mm odak uzunluğuna sahip.

5T, aydınlatma 10 lüksün altına düştüğünde otomatik olarak düşük ışık sensörüne geçecek ve dört pikseli bir pikselde birleştirmek için OnePlus'ın Akıllı Piksel Teknolojisini uygulayacak. Oneplus, bunun netliği iyileştirdiğini ve gürültüyü ve bulanıklığı azalttığını iddia ediyor.

Bu, önceki modele göre büyük bir gelişme, ancak yine deGoogle Pixel 2.

OnePlus 5T, basit görünümü ve kullanımı kolay hareket kontrolleriyle aynı mükemmel kamera uygulamasına sahiptir. Yukarı kaydırmak size mod seçimi sağlarken, aşağı kaydırmak (Pro modunda) hızlı ayarları getirir. İşleri tek elle yapmayı çok daha kolaylaştırır.

Tıpkı OnePlus 5 gibi, bu telefonu kullanırken sizi gerçekten etkileyen şey, ne kadar delice hızlı olduğu.

Resim çekmekten Oxygen OS'de gezinmeye ve çoklu göreve kadar her şey neredeyse anında. Bu, kısmen Snapdragon 835 yongası ve 8GB RAM sayesinde gerçekleşiyor, ancak aynı zamanda anlamsız animasyonlara sahip olmayan kullanıcı arayüzüne de bağlı. Çok etkileyici.

Teknik özellikler departmanının başka bir yerinde 64GB veya 128GB depolama ve bir günlük yoğun kullanıma kolayca dayanan 3.300mAh pil seçeneğine sahipsiniz.

Pil bittiğinde, birlikte verilen Dash Charge fişini kullanmanız koşuluyla, neredeyse bir günlük gücü yarım saatte doldurabilirsiniz.

Karar

OnePlus 5T çok etkileyici bir telefon. Şık, birinci sınıf bir tasarıma, harika bir çift kamera kurulumuna sahip ve inanılmaz derecede hızlı.

Güncellenen ekranı ve kamerası ile Android amiral gemisi güvercinleri arasına kesinlikle bir kedi koyuyor.

Bu fiyata yenmek zor.

Bunu beğendin mi?