Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 6T vs Google Pixel 3: Premium Android amiral gemileri, kafa kafaya

OnePlus 6T vs Google Pixel 3: Premium Android amiral gemileri, kafa kafaya

Yepyeni bir amiral gemisi telefon pazarındaysanız iyi haberler var, çünkü seçim her zamankinden daha iyi ve daha geniş - ancak bu aynı zamanda bir telefon seçmeyi zorlaştırıyor. Burada en çok yarışmacılardan ikisi var:OnePlus 6TveGoogle Pixel 3.

Her iki telefon da şık bir şekilde tasarlanmış ve güçlü bileşenlerle dolu olsa da, hangisi sizin için doğru olanı? Karar vermenize yardımcı olması için bu iki 2018 el cihazının su geçirmezlikten kamera kalitesine kadar önemli olan tüm kategorilerde nasıl karşılaştırılacağını değerlendireceğiz.

OnePlus 6T ve Google Pixel 3 karşılaştırması: tasarım

OnePlus 6T

OnePlus 6T


Bu turu OnePlus 6T'nin arkasındaki mühendislere vermemiz gerekecek - çerçeveyi neredeyse sıfıra indirmeyi ve ön ekranın altına bir parmak izi tarayıcısı yerleştirmeyi ve ön çentiği önemli ölçüde küçük bir gözyaşı damlasına indirmeyi başardılar. şekil. Ve üç renk, iki çeşit siyah ve gök gürültüsü moru da harika görünüyor.

Bu, Google Pixel 3'ün kötü görünen bir telefon olduğu anlamına gelmez. Daha büyük olanın tıknaz çentiğine sahip değilPixel 3 XLGözlerinizi dağıtmak için ve önceki Piksellerde gördüğümüz arkadaki iki tonlu efekti gerçekten seviyoruz (bu yıl yine de dokulu camdan yapılmıştır). Renk seçimleriniz Yalnızca Siyah, Açıkça Beyaz ve Pembe Değildir (kısa, pembemsi bir gölge).


OnePlus 6T - 6.41 inç (1.080 x 2.340 çözünürlükte) ile 5.5 inç (1.080 x 2.160 çözünürlükte) yerine çok daha fazla ekran elde ediyorsunuz. Pixel 3, sonuç olarak daha cep dostudur, ancak yükseklik, genişlik ve derinlik açısından OnePlus 6T'nin biraz altına geliyor.

Bugünün en iyi OnePlus 6T fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Vodafone24 ayOnePlus 6T £ 79 peşin 30 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBVodafone Ltd EE'de veri görünümü24 ayOnePlus 6T 115 £ peşin 28 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler9 GBe2save.com'da veri Görünümü O236 aylarOnePlus 6T 60 £ peşin 39,20 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytdata O2 Mobiles'da görüntüleyin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

OnePlus 6T ve Google Pixel 3 karşılaştırması: özellikler

Google Pixel 3


Kaputun altında bu telefonlar oldukça uyumludur: örneğin, hem OnePlus 6T hem de Google Pixel 3, 2018'de Android amiral gemisi üreticilerinin tercih ettiği işlemci olan Snapdragon 845 yongası tarafından desteklenmektedir. İle daha fazla RAM elde edersiniz. Yine de OnePlus telefon - bölgenize ve model seçiminize bağlı olarak, Pixel 3'teki 4 GB ile karşılaştırıldığında 6 GB veya 8 GB.

Bu, çoğu uygulamada çok fazla fark yaratmamalı, ancak en zorlu görevler ve oyunlar için akılda tutulmaya değer. OnePlus 6T ile 128GB veya 256GB dahili depolama seçeneği elde edersiniz, Google Pixel 3 ise yalnızca 64GB veya 128GB sunar. Her iki telefonda da bunu genişletmenize izin verecek bir hafıza kartı yuvası yoktur.

O zaman kağıt üzerinde, OnePlus 6T, Google Pixel 3 telefonu beceriksiz olmasa da, ham özellikler açısından kazanır. Google, Pixel telefonlarının hem donanımı hem de yazılımı üzerinde aynı anda çalışabildiğinden, onları zahmetsizce birlikte çalıştırabilir ve her iki telefonun da performans açısından en önemli bileşen olan aynı Snapdragon 845 yongasını kullandığını unutmayın.

OnePlus 6T vs Google Pixel 3: özellikler

OnePlus 6T


OnePlus 6T

Şimdiye kadar lider OnePlus 6T oldu, ancak Google Pixel 3 belki de mobil fotoğrafçılık departmanında daha iyi bir seçenektir: arkaya bakan 12,2 MP tek lensli kamerası bazı etkileyici görüntü işleme teknolojisiyle desteklenir ve üretebilir gerçekten harika fotoğraflar. OnePlus 6T, arkaya bakan 16MP + 20MP çift lensli kameraya sahip ve yine de etkileyici bazı çekimler yapabilse de, Pixel 3'ün zirvelerine pek ulaşmıyor.

Hem Google hem de OnePlus, bu telefonlar için kendi özel Android 9.0 Pie sürümlerini hazırladılar ve ikisini de seviyoruz - Pixel OS, Google Assistant ve Google Lens gibi sıkı entegrasyona sahipken, OnePlus'ın geliştirdiği OxygenOS güzel bir denge buluyor sezgisel minimalizm ve görsel gelişmeler arasında. Bir kazanan seçmek zorunda olsaydık, Pixel telefonun onu bitirdiğini söylerdik.

Pixel 3 ayrıca, OnePlus 6T'nin sahip olmadığı tam IP68 su geçirmezlik ve toz geçirmezliğe sahiptir (OnePlus, bir noktaya kadar suya dayanıklıdır, ancak resmi bir IP derecelendirmesine sahip değildir). Not etmek istediğiniz diğer bir fark, Google Pixel 3'ün kablosuz şarjının mevcut olmasıdır (bu yıl Pixel telefonlar için bir ilk), OnePlus 6T ile bir kablo kullanmaya devam etmeniz gerekir.

Bugünün en iyi Google Pixel 3 fırsatları 41 Amazon müşteri yorumu Google Pixel 3, 64GB, Black, ... Amazon £ 329,99 Google PIXEL 3'ü Görüntüle 64GB Meyan Kökü Amazon £ 329,99 GOOGLE Pixel 3'ü Görüntüle - 64 GB JD Williams £ 599,99 Pixel 3'ü Görüntüle, Açıkça Beyaz , 64GB, ... Amazon Prime £ 690 Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

OnePlus 6T vs Google Pixel 3: Karar

Google Pixel 3

Google Pixel 3

Yukarıdaki karşılaştırmamızdan da anlayabileceğiniz gibi, bunlar birbiriyle çok uyumlu iki telefon. OnePlus 6T tartışmasız daha iyi bir tasarıma ve daha etkileyici özelliklere sahip, ancak Google'ın Pixel 3'ü pazar lideri fotoğraf çekme yeteneklerine, Google'ın Android'in nasıl görünmesi gerektiğine dair vizyonuna ve diğer Google hizmetleriyle sıkı entegrasyona sahip.

Henüz bahsetmediğimiz bir şey fiyattır. En güncel fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak OnePlus 6T'nin Google Pixel 3'ten önemli ölçüde daha ucuz olduğunu görmelisiniz - gerçekten o harika kameraya ihtiyacınız yoksa veya gerçek bir Google sadık OnePlus 6T değilseniz muhtemelen daha değerli bir telefon.

Sonunda, bu iki telefonu da seviyoruz ve kesinlikle her ikisini de bugün satın alabileceğiniz en iyi Android telefon listemize dahil edeceğiz ... eğer paranız varsa. Birini veya diğerini satın alıyorsanız, satın almadan önce teknik özellikleri ve özellikleri (Pixel 3 ile sınırsız Google Foto depolama gibi) dikkatlice karşılaştırdığınızdan emin olun.