Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 7 Pro 5G incelemesi: yıldırım hızında 5G hızları, 4G versiyonuyla aynı kıkırdamalar

OnePlus 7 Pro 5G incelemesi: yıldırım hızında 5G hızları, 4G versiyonuyla aynı kıkırdamalar

OnePlus 7 Pro 5G, OnePlus 7 Pro 5G 256GB 8Gb ... eBay£ 439 GörünümAnlaşma Sat, 19 Aralık Amazon Birleşik Krallık'ta sona eriyor
OnePlus 7 Pro Anahtar Özellikleri


Boyutlar:162,6x75,9x8,8 mm

Ağırlık:206 g

Ekran:6,67 inç AMOLED, 90 Hz, 516 ppi'de 3120 x 1440

İŞLEMCİ:Qualcomm Snapdragon 855 + X50 modem


VERİ DEPOSU:8 GB

Depolama:256 GB


Batarya:4.000 mAh

Kameralar:48MP ana + 8MP telefoto + 16MP ultra geniş / 16MP selfie


THE:OxygenOS 9.5 / Android 9.0 Pastası

OnePlus 7 Pro 5G, Shenzhen merkezli bir şirketin sadece 5G özellikli ilk telefonu değil, aynı zamanda ilk 5G özellikli telefon oldu.hiçİngiltere'de satışa çıkar. Bu, bir akıllı telefon üreticisi için çok önemli bir başarıdır.var olmakbeş yıldan fazla bir süre önce.

Normal OnePlus 7 Pro'nun aksine, 8GB RAM ve 256GB genişletilemeyen depolama alanına sahip OnePlus 7 Pro 5G ile yapılandırmalar söz konusu olduğunda herhangi bir seçenek yoktur. Bu, 649 £ 'dan başlayan ve maksimum 799 £' dan başlayan OnePlus 7 Pro serisindeki 699 £ SIM içermeyen orta seviye modelin teknik özelliklerine uyuyor.

İlginç bir şekilde, OnePlus, 12GB RAM ve 256GB depolama alanı sunan, her şeyi söyleyen, tümüyle dans eden OnePlus 7 Pro'nun 5G özellikli bir sürümünü başlatmadı. Yani, şu anda mevcut olan en yüksek ağ hızlarını elde ederken, piyasadaki en hızlı OnePlus telefonunu alamayacaksınız. Spesifikasyonlar gibi, renk seçeneği de yoktur - bu yüzden (kuşkusuz, oldukça vanilya) Mirror Grey veyasınırlı sayıda Almondyakın zamanda 5G el cihazınızda bitirebilirsiniz.


Peki OnePlus 7 Pro 5G herhangi bir işe yarıyor mu? Ve daha da önemlisi, OnePlus amiral gemisine 5G desteğinin gelmesi, günlük yaşamınızda, eski moda 4G modelinden yükseltmeye değecek kadar yeterince fark yaratıyor mu?OnePlus 7 Pro?

Öğrenmek için kapsamlı OnePlus 7 Pro 5G incelememizi okuyun…

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme: Fiyat, Çıkış Tarihi

OnePlus 7 Pro 5G, Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülen ilk 5G özellikli akıllı telefon oldu ve 30 Mayıs 2019'da, havayolu şirketinin İngiltere'deki dört başkent olan Londra'ya ilk 5G kapsama dalgasını sunduğunda ülke çapında EE mağaza raflarına indi. , Cardiff, Edinburgh ve Belfast - artı Birmingham ve Manchester.

Telefon, OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro serisinin geri kalanından farklı olarak, SIM'siz olarak sunulmamaktadır - bu nedenle, en iddialı OnePlus akıllı telefonunu doldurmak isteyenler, yine de 24 aylık bir sözleşmeyle satın almak zorunda kalacaklar.

Aynı zamanda bir EE'ye özeldir, bu yüzden OnePlus 7 Pro 5G ile stoklanmış bulmayı beklemeyin.VodafoneveyaÜç, İngiltere'deki rakip ağlar 5G ağlarını önümüzdeki aylarda kullanıma sunduklarında.

Bu nedenle, bir OnePlus 7 Pro 5G'yi paketlemek istiyorsanız, en yakın EE mağazasına gitmeniz veya web sitesine gitmeniz gerekir. Planlar, bir defaya mahsus 50 £ peşin maliyetle ayda 64 £ 'dan başlar. Bunun için sınırsız çağrı ve sınırsız metin mesajının yanı sıra 10 GB 5G mobil veri alacaksınız. Bu yeterli gelmiyorsa panik yapmayın. Tüm EE 5G planları, EE uygulaması aracılığıyla bir an önce farklı avantajlar arasında geçiş yapmanızı sağlayan Değiştirilebilir Avantajlarla birlikte gelir.

Değiştirilebilir Avantajlar arasında Apple Music, Tidal, Prime Video, Netflix veya MTV'yi aylık veri ödeneğinizi tüketmeden yayınlama yeteneği bulunur. Ayrıca BT Sport aboneliği edinebilir veya herhangi bir ek ücret ödemeden tutanaklarınızı, metinlerinizi ve veri kullanımınızı yurtdışında alabilirsiniz. Aylık 64 sterlinlik plan, iki Değiştirilebilir Avantajla birlikte gelir, böylece her iki müziği de dinleyebilirsinizve5G mobil veri ödeneğinizi yemeden video - 10 GBçokher ay daha fazla. OnePlus 7 Pro 5G planları, tek seferlik 10 sterlinlik bir peşin maliyetle ayda 79 sterline yükseliyor. Bunun için her ay sınırsız metin, dakika ve 120 GB 5G verisi alacaksınız. Ayrıca çeşitli avantajlar seçmek için Değiştirilebilir Üç Avantaj elde edeceksiniz.

Tuhaf bir şekildedır-dirOnePlus 7 Pro 5G'yi yalnızca 4G ile EE ile satın almak mümkündür - ancaknedenbunu, sadece normal 4G özellikli model dilenci inancını seçmek yerine yaparsınız. Ancak, telefonunuzu geleceğe hazır hale getirmek istiyorsanız, ancakdeğilŞu anda bu 5G hızlarından yararlanın ... El cihazındaki EE 4G planları, bir defaya mahsus 170 sterlinlik bir peşin maliyetle ayda 59 sterlin'den başlıyor. Bunun için her ay sınırsız dakika, sınırsız metin mesajı ve 10 GB 4G mobil veri alacaksınız. Ayrıca tek bir Değiştirilebilir Avantaj elde edeceksiniz. En pahalı 4G sözleşmesi, sınırsız dakika, sınırsız metin mesajları ve 100 GB 4G verisi içeren ayda 74 £ 'dan geliyor. Ayrıca, 10 sterlinlik bir peşin maliyeti ve iki Değiştirilebilir Avantajı vardır.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 7 Pro 5G İncelemesi: 5G Hızları, Bağlantı

İlk önce, 5G kapsama alanına sahip olmayan bir kasaba veya şehirde yaşıyorsanız ya da yıl sonuna kadar EE'den 5G almak için yol haritasında değilseniz, 24 aylık OnePlus için düşüşün bir anlamı yoktur. 7 Pro 5G sözleşmesi yakın zamanda. Planlar ucuz değildir ve mevcut olanlara göre tek somut avantajOnePlus 7 Proserisi 5G bağlantısıdır.

Bu nedenle, yıl sonuna kadar 5G alacak konumların listesini (Bristol, Coventry, Glasgow, Hull, Leeds, Leicester, Liverpool, Newcastle, Nottingham, Sheffield) ve 2020 boyunca (Aberdeen, Cambridge, Derby) kesinlikle incelemeye değer. , Gloucester, Peterborough, Plymouth, Portsmouth, Southampton, Wolverhampton, Worcester) kararınızı vermeden önce.

Ve sen tokat attığın zaman bileortadaHalihazırda bir 5G ağına sahip şehirlerden birinde, yeni nesil ağa her zaman erişebileceğinizin garantisi yoktur. EE 5G ağının birkaç haftadır 'kullanılabilir' olduğu Londra'daki OnePlus 7 Pro 5G ile geçirdiğimiz süre boyunca, hala 5G kapsama alanı bulunmayan sokaklar, istasyonlar ve parklar var.hiç.

Bu nedenle, herkes gibi trafiğe takılıp kaldığınız sabah işe gidip gelirken büyük olasılıkla büyük bir alan olacaktır. EE, faydalı bir şekilde, 5G ağının artık mevcut olduğu altı şehrin her biri için inanılmaz derecede ayrıntılı bir ısı haritası sağladı.

Yine, bunu vurgulamaya değerönceOnePlus 7 Pro 5G gibi 5G özellikli bir cihaza daldığınızda, en azından bunu kontrol etmeye değerbirazEn sık ziyaret ettiğiniz noktalardan biri 5G-alışveriş bölgesinde yer alıyor. EE, ağı genişledikçe haritayı sürekli olarak güncelleyecektir. Ama eğer evinveofis doğru konumda değil, şimdilik bir özledim ve eski 4G ile bağlı kalmaya değer olabilir.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tamam, tüm feragatnameler bir kenara bırakıldığında - OnePlus 7 Pro 5G'yi kullanırken ve bir 5G ağına bağlıyken gerçekte nasıl bir şey?

Özetle: bu köpeğin saçmalıkları.

OnePlus 7 Pro 5G'mizdeki bildirim çubuğunda bu çok önemli 5G logosu yanıp söndüğünde, her zamanparlak. Bu el cihazında mümkün olan 5G hızlarıgülünç bir şekildehızlı. Ve olmadıklarında bile, hala tutarlı bir şekilde iyidirler.

EE'ye göre, müşterilerin en yoğun alanlarda yaklaşık 100-150Mbps hızları görmesini bekliyor. Bu, 4G'de elde edilebileceklerin sınırına ulaşacağınız anlamına gelir ... ancak bu hızları neredeyse sürekli olarak elde edeceksiniz. Aslında, bu tür hızlara ulaşmaken yoğun alanlardaşehir manzarası oldukça etkileyici ve üretkenliğinizde gerçek bir fark yaratıyor.

OnePlus 7 Pro 5G'de güçlü bir 5G sinyaline bağlanmak, sosyal medya beslemelerinizi anında yenileyebileceğiniz, onlarca anlık görüntüyü saniyeler içinde yükleyip Google Fotoğraflar'a yedekleyebileceğiniz, Google Haritalar'da bir rota planlayabileceğiniz veya kıstırabileceğiniz anlamına gelir. Çok önemli olan TicketMaster ön satışında kuyruğun önüne gelin - çevrenizdeki insanlar, uygulamaları durma noktasına gelirken, videolarını bir cümlenin ortasında keserken, çevrenizdeki 4G telefonlara sahip insanlar, döngü yükleme animasyonlarına bakarken-

Herhangi bir yeni teknoloji gibi, uygulamalar güncellenirken, ayarlar değiştirilirken 5G ile bir diş çıkarma dönemi olacaktır - erken benimseyen olmayı düşünüyorsanız, bu alışmanız gereken bir şeydir.

Tabii ki, EE 5G'deki OnePlus 7 Pro 5Gsadecetutarlılık hakkında. Doğru zamanda doğru yerdeyseniz,üfleme4G'de elde edilebileceklerin üst sınırını aştı ve bu da (çok) teorik sınır 300Mbps civarında. Londra'da OnePlus markalı ahizeyi kullanırken bazen fiber geniş bandı utandıran hızlar görüyorum - bir akıllı telefonda 400Mbps inanılmaz derecede hızlı - ama buyaparhücre kuleleri arasında hareket ederken dalgalanma.

5G böyle bir adım attığında, o kadar hızlı olabilir ki, Android uygulamalarında aniden kendilerine sunulan internet hızları tarafından açıkça şaşkına dönen bir avuç şaşırtıcı tuhaflığı fark edeceksiniz.

Örneğin, bir YouTube videosunda ileri sürdüğünüzde - zaten arabelleğe alınmış olanın çok ötesinde - OnePlus 7 Pro 5G klibin sonraki bölümünü yakalayıp yüklerken duraklama bulamazsınız. Sadece oynuyorhemen.

Bununla birlikte, Android uygulamaları insanları videoyu arabelleğe almak için bekletmeye çok alışkın olduğundan, yazılım videonun üstüne otomatik olarak gri bir filtre uygular - genellikle videonun yüklendiğini belirtmek için kullanılır - klip öyle olsa bilezatenoynuyor. Benzer şekilde, varsayılan olarak, YouTube uygulaması yalnızca iki düzine kadar arama sonucu yükler, bu nedenle kendinizi listenin en altına inerken ve sık sık yenilemek zorunda kalırsınız. Bu, uygulama üreticilerinin (mantıklı) bir karardır, çünkü YouTube'da her bir şey aradığınızda 100 kadar video sonucunu yüklemeyi varsaymak, tipik bir 4G'deki herhangi bir cihazın tüyler dökmeye başlamasına neden olur.

Uygulama oluşturucuların, bazı el cihazlarında bulunan ciddi derecede etkileyici yeni hızlardan tam olarak yararlanmak için uygulamalarını değiştirmeye başlaması biraz zaman alacak. Herhangi bir yeni teknoloji gibi, uygulamalar güncellenirken, ayarlar değiştirilirken bir diş çıkarma dönemi olacak ... 5G'yi erken benimseyenlerden biri olmayı düşünüyorsanız, bu alışmanız gereken bir şey.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

(İmaj kredisi: Gelecek)

Neyse ki, alışmak zorunda kalmayacağınız bir şey batarya ömrü - en çok korktuğu bir şey, 5G özellikli telefonların ilk grubu piyasaya çıktığında ortaya çıkacaktı. OnePlus 7 Pro 5G'yi kullanarak iki hafta içinde rahatsız edici derecede ısınmadı ve 5G hızlarına ulaştığında pili yakmadı. Aslında, bazı işleri halletmek için yoldaki inanılmaz hızlı 5G hızlarından yararlanmak için OnePlus 7 Pro 5G'yi dizüstü bilgisayarımıza bağlarken bile (bu inceleme gibi) telefon ter dökmedi. Cidden etkileyici şeyler.

OnePlus 7 Pro 5G'deki 5G akıl almaz derecede hızlı olabilirken, diğer zamanlarda el cihazınızın yoğun bir tren istasyonunda durup durmayan tek birkaç cihazdan biri olması yeterli olacaktır - sizi pes etme zahmetinden kurtarır e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, kan grubunuz ve en yakın ücretsiz Wi-Fi erişim noktasına katılmak için ilk doğan çocuğunuzun adı.

EE 5G ağı en yoğun bölgelerde mevcut olsa da, evinizde, ofisinizde veya en sevdiğiniz yerel kafede mevcut olmayabilir. Yani, en azından olacağını bilmediğiniz sürece dalmabiraztüm önemli hızları görebileceğiniz günlük işe gidip gelme kısımları.

Akıllı telefonunuzu her zaman dizüstü bilgisayarınızda uzaktan çalışacak şekilde bağlarsanız, bu hızlarşiddetleiş akışınızı artırın. Sonuçta, cebinizde istediğiniz zaman bir fiber geniş bant bağlantınız olacak - doğal olarak konum elverirse.

OnePlus 7 Pro 5G İncelemesi: Ekran, Tasarım

İçeride, OnePlus 7 Pro 5G, standart 4G ile övünen OnePlus 7 Pro'dan tamamen farklı bir canavar - 5G için gereken ek silikonu ve 10 katmanlı bir sıvı soğutma sistemini barındırmak için tamamen yeni bir düzene sahip. OnePlus ekibinden akıllıca şeyler - bunu dışarıdan asla bilemeyeceksiniz.

OnePlus 7 Pro 5G kutudan çıktığındaözdeşOnePlus 7 Pro'ya. Bu, aynı premium, ağır ve sağlam bir kasaya sahip olduğu anlamına gelir. Serideki diğer telefonlar gibi, OnePlus 7 Pro 5G halaepeyceayağa kalkmakApple iPhone XRveGalaxy S10eyapı kalitesi açısından - başka hiçbir üretici bu ikisi ile aynı uyum ve bitiş seviyesine sahip değildir. Ancak, oradaS30.

Olduğu gibiherSon birkaç yılda piyasaya sürülen diğer bir amiral gemisi akıllı telefon olan OnePlus 7 Pro 5G, alüminyum bir bantla birlikte tutturulmuş cam ön ve arka panellere sahip. Ve gibiherdiğer amiral gemisi, kaygan bir kombinasyon sağlar.

OnePlus 7 Pro 5G,ne yaparsan yap, düşürmebu tür tamamen cam kasa ile ilişkili riskler, bu tasarımın tek faydalarından birini gözden kaçırıyor: kablosuz şarj. Evet, OnePlus'ta (bir kere daha) kendi kablolu çözümüne kıyasla çok yavaş olduğunu söyleyerek bu özellikten kaçınmaya karar verdi.

Tabii ki, bu kurşun geçirmez argümana karşı tartışmak için aptal olmalısın, ama yine deGerçekten misahip olmak güzel bir özellik - en önemlisi, kablosuz şarjın artık neredeyse her yerde mevcut olması, taşınabilir pil paketlerinde görünmesi, IKEA mobilyalarının içine yerleştirilmiş olması ve çeşitli kafelerde ve restoran zincirlerinde bulunması nedeniyle.

GeekBench 4 kriterler: OnePlus 7 Pro 5G

[CPU testi]

Tek çekirdekli: 3.525

Çok çekirdekli: 11.328

[Hesaplama testi]

RenderScript Puanı: 7,368

[Pil testi]

Pil Puanı Tahmini: 5,897

Kablosuz şarj hızlı değil, ancakdır-dirkullanışlıdır - ve şarjınız azaldığında ve OnePlus duvar prizinizi evde bıraktığınızda sorun yaşamamanıza yardımcı olabilir. Özellikle yakın bir arkadaşınız veya sevdikleriniz varsaSamsung Galaxy S10 Plus,Huawei Mate 20 Proveya huawei-p30-review-an-excellent-phone-pro-reviewSize küçük bir pil ömrü artışı sağlamak için telefonunuzu kablosuz olarak arkasından şarj etmenize izin verebilir.

Bu tür bir ihmalin daha düşük bir fiyat noktasında kaldırılması kolay olsa da, kablosuz şarj neredeyse olağandır.herşeyOnePlus'ın bu 5G özellikli fiyat aralığında zorladığı Android telefonlar. Sonuç olarak, fena halde kaçırıldı.

OnePlus 7 Pro'nun tüm rakiplerini sudan çıkardığı alanlardan biri ekran. Vebu ne bir ekran.OnePlus 7 Pro, 19.5: 9 en boy oranına sahip 6.67 inç ekrana sahiptir ve bu,en büyükOnePlus şimdiye kadar piyasaya çıktı.

Sadece bu değil, Pro'daki panel, şirketin Fluid AMOLED olarak markaladığı bir teknolojiyi kullanıyor. Çoğu amiral gemisi akıllı telefonda gördüğümüz tipik 60 Hz yenileme hızı yerine, bu panel 90 Hz yenileme hızına sahiptir. Bu saniyede 90 kareye eşittir. Hollywood gişe rekorları kıran filmlerinin saniyede 24 kare olarak yansıtıldığı göz önüne alındığında, bu size kaba bir fikir verecektir.ne kadar pürüzsüzekran görünüyor. Değilher zamanana ekranda gezinirken fark edilir, ancak bir listede gezinirken efekt görünürnefes kesen.Animasyonlar daha akıcı görünüyorhiçdiğer akıllı telefon ekranı. Bu, Twitter ve Instagram beslemenizi hiç düşünmeden kaydırmak için şu anda satışta olan en iyi telefon.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 7 Pro 5G'ye mükemmel bir ektir ve yapacağınız bir şeydir.Gerçekten mistandart yenileme hızına sahip başka bir akıllı telefona veya dizüstü bilgisayarınız ya da tabletinize geçtiğinizde özledim. En sevdiğiniz uygulamalarda gezinirken çok daha güzel görünürken ve sistem animasyonları daha düzgün görünürken, OnePlus 7 Pro 5G'nizde Netflix veya YouTube videolarını izlerken daha yüksek bir kare hızında çekilmedikleri için bir fark görmeyeceğinizi belirtmek gerekir. .

Tabii ki, OnePlus 7 Pro'daki ekran sadece 90Hz yenileme hızı ile ilgili değil. Ayrıca, sabah işe gidip gelirken kutu setlerini izlerken büyük bir fark yaratan yerleşik HDR10 ve HDR10 + desteği de vardır. Destansı savaş sahneleri sırasında kasvet içinde gözlerinizi kısmak konusunda endişelenmenize gerek yok.Game of ThronesSezon 8, Bölüm 3 'The Long Night' - bu amiral gemisinde AMOLED ile görülebilen çarpıcı sayıda gradyan ve zengin ayrıntı var.

Paramız için, hala ekrandaki ekran kadar cömert değil.Samsung Galaxy S10dizi, ama çok yakın.

OnePlus 7 Pro 5G, devasa büyüklükteki 6.67 inç 90Hz panele uyum sağlamak için, çift kavisli kenarlarla tamamlanmış gerçek bir uçtan uca ekran tasarımına sahiptir. Samsung Galaxy Note 9veHuawei Mate 20 Pro. Bu tasarıma nasıl devam edeceğiniz, büyük ölçüde bu çift kavisli ekranların geçmişte hangi duyguları uyandırdığına bağlıdır. Bir durumda, taraflar bir sorun değildir ve Android işletim sistemi, klavyeye kazara yapılan herhangi bir dokunuşun ahizeyi tutmasını reddetmek için harika bir iş çıkarır. Bir durumda, kıvrımlı tasarım onu ​​birküçüktutması kaygandır.

Ekranı almasına rağmençokkasanın kenarı, OnePlus 7 Pro 5G halaçokbüyük akıllı telefon. Son derece uzundur ve Uygulama Çekmecesinin üst kısmındaki uygulamalara veya Bildirim Gölgesinin üst kısmındaki Hızlı Ayarlar'a ulaşmaya çalışırken elinizde rahatsızlık hisseder. Hata yapmayın, manzarada bu birçarpıcıherkesin su soğutucusunda bahsettiği televizyon programlarını ve filmleri izlemek için mükemmel bir ekran. Ancak, yürürken telefonu tek elle tuttuğunuzda, evin anahtarlarını ve buğulanmış bir fincan kahveyi hokkabazdığınızda - OnePlus Ar-Ge ekibini ekran boyutu konusunda oldukça cömert oldukları için lanetleyeceksiniz.

OnePlus 7 Pro 5G'nin uzatılmış ayak izine sahip bir başka kelime oyunu da düğme yerleşimi. Ayarlar menüsüne girmeden Sessiz, Yalnızca Titreşim ve Zil modları arasında geçiş yapmanızı sağlayan ticari marka Uyarı Kaydırıcısı,çokhoşgeldin dönüş. Ancak, başparmağınızın doğal olarak cihazın yan tarafına düştüğü yere yerleştirildi, bu da kendimizi cihazı uyandırmak için sürekli ve sonuçsuz bir şekilde ona bastırdığımız anlamına geliyor. OnePlus, paramız için hiçbir yerde doğal hissetmeyen uyku / uyan düğmesini altına yerleştirdi.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

Küçük gözyaşı damlası benzeri çentikOnePlus 6Tayrıca tüm ekran tasarımı pahasına feda edildi. Bunun yerinef /2.0 16MP selfie kamera, kasadan yükselen mekanize bir açılır pencereye taşındı. OnePlus'a göre, açılır pencere düştüğünü algıladığında otomatik olarak telefona geri çekileceği için dayanıklılık konusunda endişelenmenize gerek yok. Birkaç kez test ettik ve bir muamele gibi çalıştı. Açılır pencereyi itmek, motoru çekmeceyi geri çekmeye de tetikledi - ve ekranda elle itilmemesi için bir azarlama mesajı ortaya çıktı.

OnePlus, mekanizmayı kasadan en az 300.000 dönüş yolculuğu için değerlendirdiğini söylüyor. Bu, selfie kamerasını üç yıl boyunca günde 150 kez kaldırmaya eşittir.çokveya aramızdaki daha az selfie eğilimli olanlar için beş buçuk yıl boyunca günde 150 kez. Bununla birlikte, OnePlus'ın el cihazlarıyla içerdiği inanılmaz hızlı Yüz Kilit Açma özelliğini kullanmak istiyorsanız, bu çok daha hızlı kullanılabilir. Araştırmalar, aramızdaki akıllı telefona en çok bağımlı olanların cihazlarını alıp açabileceğini gösteriyor.binlercekezher gün.

Bu size benziyorsa, Yüz Tanıma Kilidi'nden kaçınmaya değer olabilir veya kendinizi 300.000 selfie kamera açılır penceresinden yanarken bulabilirsiniz.Çok daha hızlıüç yıldan fazla. İki yıldan fazla bir süredir telefonu elinde tutmayan türden biri olsanız bile, yeniden satış değerini yine de olumsuz etkileyebilir. Elbette, selfie kameranızın 300.001. pop-up'ta hemen dağılması pek olası değildir, ancak bu, OnePlus 6T ile zorunda olmadığınızı akılda tutmanız gereken bir şeydir.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

Etrafından dolaşmak yok, selfie kamera çekmecesi birGerçekten miuygunsuz çözüm. Garip görünüyor, en azından cihazın tepesinde biraz ortalıkta olmadığı ve çıldırtıcı bir hale getirdiği içinWrizzzher ortaya çıktığında gürültü. Pop-up telefondan gürültülü bir şekilde ses çıkarırken, tıpkı bir casus cihaz gibi, toplu taşıma araçlarındaki tuhaf bakışlardan kesinlikle daha fazlasını aldık.Çıplak Silah.

Yüzünüzü gördüğünde kameranın ortaya çıkması ve kilidini açması için 0,53 saniyeyi beklemekten hoşlanmıyorsanız, OnePlus 7 Pro 5G ayrıca AMOLED ekranın altına gömülü bir parmak izi tarayıcısına sahiptir. Sensör, OnePlus 6T'de bulunan sensörden% 36 daha büyüktür, bu da daha hızlı ve daha doğru kilit açma sağlar. OnePlus'a göre, tarayıcı artık 0,24 saniyede açılabilir.

Etrafından dolaşmak yok, özçekim kamera çekmecesi gerçekten uygun olmayan bir çözüm. Tuhaf görünüyor ve ortaya çıktığı her seferinde çileden çıkarıcı bir gürültü çıkarıyor.

Deneyimlerimize göre, bundan daha hızlı geliyor. OnePlus 7 Pro 5G ile, ekran içi parmak izi tarayıcıları nihayet fiziksel emsalleriyle hız ve doğruluk açısından eşleşti gibi görünüyor. Unutmayın, bu hala optik bir sensördür, bu da baskıyı kontrol etmek için parmak ucunuzu aydınlatmak için ışığı kullandığı anlamına gelir - bu nedenle, ultrasonik modelde bulunan ultrasonik varyant gibi yoğun yağışta kullanabilmeyi beklemeyin.Samsung Galaxy S10veGalaxy s10 plus. Aynı zamanda parmak ucunuztamamenEkranın sabah ilk iş olarak baskıyı kontrol etmek için kullanılan kısmını kaplayan odanız parlak bir radyoaktif-yeşil ışık parlamasıyla aydınlatılacaktır. Uygun değil.

Son olarak, OnePlus 7 Pro 5G övünse debirazsuya ve toza dayanıklı, IP Derecesi yoktur. Bunun nedeni, telefonun resmi olarak onaylanmasının paraya mal olması ve OnePlus'ın kendi dahili testlerini yapmayı ve birikimi size aktarmayı tercih ettiğini söylemesidir.

Bize eski moda diyoruz, ama bizçokbiraz daha fazla ödeyin ve el cihazımızın standartlaştırılmış, sektörde tanınan bir testi geçtiğini bilerek güvende olun. Hava yastıkları dışında herhangi bir resmi sertifikasyondan vazgeçerek para biriktirdiğini söyleyen bir üreticiden araba alır mıydınız?kesinliklekendi dahili testlerinde uygulandı mı?

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme: Kamera

OnePlus 7 Pro 5G, şirket için bir ilk olan arka panelinde üçlü kamera taşıyor. Ancak bu, yalnızca selefinde bulunan kameraya fazladan bir lens takmak değil, sıfırdan tasarlanmış yepyeni bir kurulum. OnePlus'a göre, kameraların geçmişteki cep telefonlarının en zayıf unsurlarından biri olduğunun farkında - ve bu,umutsuzson çabasıyla değişmek.

Bu nedenle, yeni sistem, OnePlus'ın kendisini her zaman karşı konumlandırdığı amiral gemisi rakipleriyle baştan aşağı durabilecek şekilde tasarlandı. Üçlü kamera sistemi, OnePlus 6T'ye dahil olandan% 29 daha büyük bir sensör olan 48MP ana sensörle başlar. Ayrıca hem Optik Görüntü Sabitleme (OIS) hem de Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) ile donatılmıştır.

Bu 48MP atıcı, 16MP ultra geniş ve 8MP telefoto lens ile birleştirilmiştir. Bu iki ek kamera bir araya geldiğinde, OnePlus 7 Pro'nun balık gözü ultra geniş çekimler ve 3x kayıpsız optik yakınlaştırma dahil olmak üzere rakip amiral gemilerinde bulacağınız en yeni numaralara ayak uydurabileceği anlamına gelir. İkincisi iyi çalışıyor ve Instagram takipçilerini kendinize ikna edebileceğiniz anlamına geliyorçokişin önüne gerçekte olduğundan daha yakın. Ayrıca 10x dijital yakınlaştırma da var, ancak açıkçası, bu üst sınıra yaklaştığınızda kalite oldukça hızlı bir şekilde aşınmaya başlıyor. Mevcut en iyi yakınlaştırmayı arıyorsanız, bu o değil - daha mutlu olacaksınız. huawei-p30-review-an-excellent-phone-pro-review.

Genel olarak, OnePlus 7 Pro 5G'deki fotoğraflar sağlam. Renkler canlıdır, ancak aşırı doygun değildir vecanlıgibiSamsung Galaxy S10ve ayrıntılar keskindir. Kesinlikle şirketin geçmiş çabalarından bir adım ötede. Ancak yakın zamanda akıllı telefon fotoğrafçılığı savaşlarında podyum pozisyonu almayacak. DSLR'lerini bir telefonla değiştirmek isteyenler,Google Pixel 3 XLya daiPhone XS Maxbunun yerine, kuşkusuz her ikisi de size daha pahalıya mal olacak.

Resim 1/6

Resim 2/6

Resim 3/6

Resim 4/6

Resim 5/6

Resim 6/6

OnePlus 7 Pro 5G'deki üçlü kamera, nesnenin arkasında yapay bokeh tarzı bulanıklığa sahip portre fotoğrafları da dahil olmak üzere modern bir amiral gemisi akıllı telefondan bekleyeceğiniz tüm olağan efektleri ve püf noktalarını toplayabilir. Bunlar oldukça iyi görünüyor, ancak arka planda dramatik bir ışık kaynağı varsa, ayrıntılar hızla kaybolabilir, ancak Pixel 3 serisinde olmayan bir şey. Aynı zamanda utanç vericiMiktargerçeğin ardından bulanıklık değiştirilemez. Varsayılan değer oldukça agresiftir, bu sizin zevklerinize uyabilir, ancak daha yumuşak bir seçeneğin olmaması utanç verici - bu fiyat aralığındaki hemen hemen her OnePlus 7 Pro rakibinde bulacağınız bir şey.

Video performansı, devrim niteliğinde olmasa da sağlam. Ancak, yavaş hareket artık gülünç bir şekildesloooooooow480 kare / saniye, bu çok eğlencelidir ve Instagram beslemesi için oldukça benzersiz anlarla sonuçlanmalıdır.

OnePlus 7 Pro İncelemesi

OnePlus 7 Pro 5G İncelemesi: Yazılım, Özellikler, Diğer Özellikler

El cihazına güç sağlamak, 8GB RAM ile birleştirilmiş X50 modem ile birinci sınıf Qualcomm Snapdragon 855 çip üzerinde sistemdir. OnePlus'tan beklediğiniz gibi - şirket kısa süre önce yazılım ve donanım geliştirme mantrası olarak 'Hızlı ve Sorunsuz' seçeneğini benimsedi - bu hissediyorciddi anlamdakaygan.

OnePlus'ın bu kadar örnek, tereyağlı bir Android deneyimi yaratabilmesi şaşırtıcı.tasarımlaraçık kaynaklı mobil işletim sistemi, lansmanından bu yana kekemelik animasyonları ve çökmekte olan uygulamalarla boğuşan amiral gemisi Pixel 3 serisiyle bu performans düzeyini karşılayamıyor.

Araba satıcısıkayganOnePlus 7 Pro 5G'deki performans seviyesi, tüm işletim sistemi genelinde hızı önemli ölçüde artıran UFS 3.0 depolamaya geçişle desteklenir - ilk kez ağır bir PDF belgesinin yüklenmesinden fotoğraf makinesinden fotoğraf kaydetmeye ve uygulamaları başlatma. OnePlus, 800 MB / sn'lik sıralı okuma hızları sunan OnePlus 6 ve OnePlus 6T için UFS 2.1 depolamayı tercih etti. OnePlus'a göre UFS 3.0,en azındaniki kat daha hızlı.

Tüm bunlar, Android işletim sisteminin ne olabileceğinin en iyi vitrini arıyorsanız, OnePlus 7 Pro 5G'den başkasına bakmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

OnePlus 7 Pro 5G, kutudan çıkar çıkmaz Android 9.0 Pie'yi çalıştırır - birkaçıyla birlikteçokShenzhen merkezli şirketten, isterseniz büyük ölçüde görmezden gelebileceğiniz ince ince ayarlar. Ekranınızı iOS'ta olduğu gibi kaydetme ve videoyu doğrudan Galeri içinden düzenleme ve paylaşma yeteneği, OxygenOS işletim sisteminin en son sürümüne ve yeni bir 'Zen Modu'na eklendi. İkincisi, el cihazınızı 20 dakikalığına kilitler ve siziherşeyacil durum aramaları yapma ve alma ve fotoğraf çekme dışında. OnePlus, kısıtlayıcı yeni modun telefona takıntılı çocukları olan öğrencilere ve ailelere hitap edeceğine inanıyor.

Android işletim sisteminin ne olabileceğinin en iyi vitrini arıyorsanız, OnePlus 7 Pro 5G'den başkasına bakmayın

Bol uyarı olmasına rağmenönceyazılım özelliğini başlatırsınız - sizden hemen önce yanlışlıkla cebinizde açmadığınızdan emin olmak içinGerçekten miTelefonunuza erişmeniz gerekiyorsa, özelliği erken devre dışı bırakmanın şu anda bir yolu yok ... bu yüzden denemeden önce emin olsanız iyi olur. Bu güzel bir fikir, ancak Samsung'un kendi Android sürümüne döktüğü türden bir hile gibi geliyor. Elbette bu, sınav sezonu boyunca bir avuç öğrencinin soğuk hindi gitmesine yardımcı olabilir, ancak tüm Pixel akıllı telefonlarda yerleşik olarak bulunan kullanım izleme özelliği olan Digital Wellbeing gibi bir şeyin derinliği veya değeri gibi bir şey sunamaz.

Umarız, OnePlus bu tür bir özelliği gelecekte isteğe bağlı, bağımsız bir uygulamaya aktarır, çünkü şimdiye kadar OxygenOS'un en büyük cazibelerinden biri ek özelliklerle örnek kısıtlaması olmuştur.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

Başka yerlerde, OnePlus 7 Pro 5G, performansı iyileştirmek için tasarlanmış tamamen yeni bir titreşim motoruyla donatılmıştır.vızıltıaramalar ve mesajlar düştüğünde cebinizde. Aynı zamanda küçük haptik yapmak için de kullanılır.musluklarAndroid 9.0 Pie'ye dağılmış olanlar daha keyifli. Bunlar güzel bir eklentidir ve işletim sistemiyle gerçekten etkileşimde olduğunuzu hissettirir. Bununla birlikte, Android hala haptiklerini iOS kadar yakın herhangi bir yerde kullanmamaktadır; bu, ne zaman alacağınız konusunda biraz daha tutarlıdır.dokunmakyazılımdan.

Tamamen cam OnePlus 7 Pro 5G'de kablosuz şarj seçeneği olmasa da (evet, bizhalabu konuda sıkıcı), oyapar20 dakika içinde pilinizi% 0-50 oranında dolduracak yeni bir Warp Charge 30 kablolu çözüme sahip olun. Buciddi anlamdahızlı.

Aslında, telefonunuzu şarj etme konusundaki düşüncelerinizi değiştirecek kadar iyi. El cihazınızı bir gecede şarjda bırakmak gibi iyi bir planlama yapmak yerine, sabahları birkaç dakikalığına fişe takabilirsiniz, bu da kablosuz kulaklıklarınız, akıllı telefonunuz ve taşınabilir piliniz arasında tek bir USB-C kablosunu paylaşmayı mümkün kılar.

OnePlus, kullanıcıların ahizeyi şarj edebileceğini söylüyorveŞarj hızlarından ödün vermeden veya telefonu tasmanın altında ısınmadan grafik yoğun video oyunları oynayın. Ne yazık ki, bu henüz gerçekten test etme fırsatımız olan bir şey değil. OnePlus 7 Pro 5G, selefinin içine yerleştirilmiş 3.700 mAh pilden bir adım ötede olan yetenekli bir 4.000mAh hücreye sahiptir. Bu, bir 5G ağında rekor hızlara sahip olsanız bile, işlerin ilerlemesini sağlamak için fazlasıyla yeterli.

OnePlus 7 Pro 5G İnceleme

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 7 Pro 5G İncelemesi: Kararımız

OnePlus 7 Pro 5G,çokhırslı telefon - İngiltere'de piyasaya sürülen ilk 5G özellikli telefon ve üzerinde bulunmayan çarpıcı bir 90Hz OLED ekrana sahiphiçdiğer akıllı telefon şu anda satışta. Ve hepsi beş yıllık bir şirketten.

Tasarım seçenekleri, renk veya 5G hızları hakkında ne düşündüğünüz önemli değil - şüphesiz son derece etkileyici bir başarı.

EE 5G şaşırtıcı derecede iyi olabilir ve muhtemelen gün boyunca evdeki geniş bant bağlantılarınızdan daha yüksek hızları çekecektir. Ancak, 5G kapsamına sahip altı şehirden birinde yaşamıyorsanız -bu şehirlerde en yüksek hızlara erişmek için doğru yer- o zaman muhtemelen beklemeye ve sade 4G övünmeyi seçmeye değerOnePlus 7 Proşimdilik.

Ancak, 5G ağında bazı küçük tuhaflıklara ve henüz optimize edilmemiş Android uygulamalarına katlanmak istiyorsanızgöz sulandıran5G özellikli bir telefonla elde edilebilecek yüksek hızlar, o zaman OnePlus 7 Pro 5G olağanüstü bir seçimdir. En başından beri EV mühendisleri ile geliştirildi, bunu hayal etmek zoralışkanlıkşu anda mümkün olan en iyi EE 5G deneyimini sunuyoruz.

Ve 5G bir yana, OnePlus 7 Pro 5G, şaşırtıcı 90Hz Fluid AMOLED, göz kırpıp kaçıracağınız hızları ve sizin en iyisi olan kablolu Warp Charging sayesinde bir akıllı telefonun çarpıcı bir zafer turu. bulacağımhiçşu anda telefon.

Bununla birlikte, OnePlus 7 Pro 5G ile hala bazı kıkırdamalar var. Kablosuz şarj yok, genişletilebilir depolama yok, Portre Modunda ayarlanabilir bokeh bulanıklığı yok, suya dayanıklılık için IP Derecesi yok ... liste devam ediyor. Daha da kötüsü, bunların tümü, Samsung Galaxy S10e ve Huawei P30 gibi benzer fiyatlı rakiplerde mevcut.

Bunların birçoğu daha önceki OnePlus markalı telefonlarda mevcut olsa da, bu küçük irk'ler cihaz açıkken kolayca reddedilebilir.çokrekabetçi fiyatlara sahiptir ve olmadığı zaman büyütülür.

Hiç şüphe yok ki OnePlus 7 Pro 5G, şirketin şimdiye kadar ürettiği en iyi telefon. Ayrıca satın alabileceğiniz en iyi AMOLED ekranhiçtelefon şu anda. Bahsetmiyorum bile, mevcut en iyi kablolu hızlı şarj. Ve ülkedeki hızlı mobil ağ hızlarına erişmenizi sağlar. Bunlar, bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunuz için önceliklerinizle uyumluysa, peki ... ne bekliyorsunuz?