Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: Bu OnePlus telefonlarının en iyisi hangisi?

OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: Bu OnePlus telefonlarının en iyisi hangisi?

Hiç şüphe yok kiOnePlus 7 ProveOnePlus 7OnePlus'ın şimdiye kadar ürettiği en iyi telefonlar - ama hangisi sizin için doğru? Birinci sınıf, üst düzey OnePlus 7 Pro (açılır selfie kameralı) veya daha uygun fiyatlı ve geleneksel OnePlus 7?


İster yükseltme yapıyor olun, bu soruları yanıtlamanıza yardımcı olmak için buradayız.OnePlus 6T,iPhone XSveya bu OnePlus telefonlarına başka bir yönden ulaşmak. Bunlar akılda tutulması gereken özellikler ve tasarım hususlarıdır.

OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: Tasarım

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro

OnePlus 7

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 7 Pro, OnePlus 7'den daha büyük bir ekrana ve daha küçük çerçevelere sahiptir - daha büyük telefonda 6,67 inç, 1,440 x 3,120 piksel çözünürlüklü AMOLED ekran ve daha küçük olan 6,41 inç, 1,080 x 2,340 piksel çözünürlüklü AMOLED ekran bir. Ekstra para için, daha fazla ekran alanı ve daha keskin bir görüntü elde edersiniz.


Resimlerden de fark edeceğiniz gibi, OnePlus 7 Pro çentiği de ortadan kaldırıyor: bunun yerine motorlu bir açılır selfie kamerası kullanıyor. OnePlus 7, ekranın üst kısmında bir gözyaşı damlası çentiği tutar ve genel estetik açısından selefi OnePlus 6T'ye çok benzer.

Ekran içi parmak izi okuyuculara sahip her iki telefonda, el cihazlarının arkası kamera için açık bırakıldı. Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, OnePlus 7'yi gri veya kırmızı renkte ve OnePlus 7 Pro'yu gri, mavi veyasınırlı sayıda badem. Genel olarak, OnePlus 7 Pro'nun tasarım açısından onu sınırlandırdığını düşünüyoruz.


Bugünün en iyi OnePlus 7 fırsatları OnePlus 7 OnePlus (İngiltere) 499 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle OnePlus 7 8 GB RAM 256 GB İngiltere ... Amazon Prime 549 £ 522,44 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: Özellikler

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro


(Resim kredisi: OnePlus)

Spesifikasyonlara göre, her iki telefonun içinde de aynı Snapdragon 855 var - bu, 2019'un en iyi Android telefonları için en üst düzey işlemci, yani OnePlus 7 veya OnePlus tarafından performans risklerinde hayal kırıklığına uğramayacaksınız. 7 Pro. RAM açısından, OnePlus 7 ile 6GB veya 8GB ve OnePlus 7 Pro ile 6GB, 8GB veya büyük bir 12GB elde edersiniz.

Bu telefonların hiçbirinde kullanılabilir depolama alanını genişletmek için bir hafıza kartı yuvası yok, bu yüzden size verilen dahili depolama alanına sıkışıp kalıyorsunuz: Ne kadar istediğinize bağlı olarak hem OnePlus 7 hem de OnePlus 7 Pro için 128GB veya 256GB harcamak.

Telefonların en eşit şekilde eşleştiği bu performans savaşında - uygulamaları ve oyunları ne kadar hızlı çalıştırabilecekleri açısından aralarındaki farkı söylemek neredeyse imkansız olurdu ve hem OnePlus 7 hem de OnePlus 7 Pro yıllarca iyi olmalı. kullanım. OnePlus 7 Pro'nun biraz daha büyük bir bataryası var (4.000mAh - 3.700mAh), ancak daha sonra güç sağlamak için biraz daha büyük bir ekrana sahip.

OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: özellikler

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro


OnePlus 7

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro'nun performans seviyeleri benzerse, fotoğraf yetenekleri değildir: Pro modeli üstün 48MP + 8MP + 16MP üçlü lensli arka kameraya sahipken, standart model çift lensli 48MP + 5MP snapper. Ön tarafta, her iki telefon da tek lensli 16MP kamera kullanıyor.

Bu, çektiğiniz fotoğrafların OnePlus 7 Pro'da önemli ölçüde daha iyi görünmesi gerektiği ve size daha fazla numaraya (örneğin 3x optik yakınlaştırma gibi) erişmeniz gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, OnePlus 7 kamera bölümünde beceriksiz değil - sadece o kadar iyi değil.

Diğer yerlerde bu telefonlar, özellikler açısından iyi eşleşiyor: her ikisi de hızlı şarj sunuyor ancak kablosuz şarj sağlamıyor, hiçbirinde 3,5 mm kulaklık girişi yok, ikisi de çalışıyor.Android 9 PastasıOxygenOS ile ve ne OnePlus 7 ne de OnePlus 7 Pro su geçirmez veya toz geçirmez olarak sınıflandırılmaz.

Bugünün en iyi OnePlus 7 Pro fırsatları 2 Amazon müşteri yorumu OnePlus 7 Pro 128GB 6GB Ram ... eBay395 £ GörünümAnlaşma 26 Aralık Cumartesi günü sona eriyor OnePlus 7 Pro Nebula Mavisi ... Amazon £ 649,51 OnePlus 7 Pro'yu Görüntüle - Akıllı Telefon ... Amazon 717 £ Nebula Mavisi Görüntüle 12 GB RAM + 256 ... OnePlus (İngiltere) 799 £ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro: Karar

Pro etiketi göz önüne alındığında beklediğiniz gibi, OnePlus 7 Pro, standart OnePlus 7'den daha iyi bir telefon. Ancak aralarında seçim yapıyorsanız, soru, ekstra fiyatın buna değip değmeyeceğidir - kontrol edebilirsiniz Hem OnePlus 7 hem de OnePlus 7 Pro'daki en son fırsatları görmek için bu sayfaya gömülü widget'lar.

Ödeyebiliyorsanız, şüphesiz OnePlus 7 Pro, hemen hemen her alanda mükemmel olan 2019'un en iyi telefonlarından biridir. OnePlus 7 sizi hayal kırıklığına uğratmayacak - özellikle performans açısından, daha pahalı varyantıyla aynı seviyede. OnePlus 7'nin OnePlus 6T'den pek farklı olmaması utanç verici.

OnePlus 7 Pro'nun daha büyük, daha keskin ekranını ve özellikle daha iyi kamera performansını seviyoruz. Çentiksiz, telefon da bir bütün olarak muhteşem görünüyor - ve açılır bir selfie kamerası başlamak için biraz hile gibi görünse de, yakında buna alışacaksınız. Daha küçük bir ekran istemediğiniz veya sıkı bir bütçeyle çalışmadığınız sürece, OnePlus 7 Pro, aradığımız el cihazıdır.