Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 7T Pro incelemesi: mükemmel donanım ve yazılım, yılın telefonlarından birinde birleşiyor

OnePlus 7T Pro incelemesi: mükemmel donanım ve yazılım, yılın telefonlarından birinde birleşiyor

OnePlus 7T Pro, OnePlus'ın en yeni ve en büyük amiral gemisi olup, en üst düzey özellikler veOnePlus 7 Pro- onu beğeniler için ciddi bir rakip yapmakSamsung Galaxy S10vePiksel 4Android pazarının en üst noktasında.


OnePlus 7T Pro şirketinde birkaç gün geçirdik, kamerayı, pil ömrünü, yazılımı ve bir akıllı telefon yapmak için bir araya gelen diğer her şeyi test ettik. İşte paranın 2020'de satın alabileceği en iyi akıllı telefonlardan biri olduğunu düşünüyoruz.

OnePlus sürüm programını bu yıl takip etmek biraz zordu - ilk '7' amiral gemisi standart olan Mayıs ayında geri döndüOnePlus 7ve daha güçlü Pro.OnePlus 7TEylül ayında geldi, kısa bir süre sonra OnePlus 7T Pro yükseltmesi geldi.

Tüm bu çeşitli telefon lansmanlarından sonra, bu şimdi yılın en güçlü ve en pahalı OnePlus telefonu. OnePlus 7T Pro'daki en son çevrimiçi fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak lansman sırasında yaklaşık 700 £ civarında bir perakende fiyatına bakıyorsunuz.

OnePlus 7T Pro incelemesi: tasarım ve ekran

OnePlus 7T Pro


(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus, 2014'te ilk başladığından beri her zaman şık görünümlü telefonlar yaptı.Bir artı bir. Bu tasarım mirası, 6.67 inç, 1.440 x 3.120 piksel, 19.5: 9 en boy oranı, AMOLED ekrandan açılır motorlu selfie kamerasına kadar OnePlus 7T Pro'da parlıyor.

Siz selfie moduna girip çıktığınızda otomatik olarak görünen ve kaybolan bu açılır kamera, ön ekranda bir çentiğe gerek olmadığı anlamına gelir. Minimal çerçevesi ve hafif kavisli kenarları ile bakmak harika bir telefon ve onu çıkardığınızda büyük olasılıkla bakışları üzerinizde toplayacak.


Arka tarafta, üçlü lensli arka kameranın konumlandırılmasını seviyoruz ve pus mavisi renginin (OnePlus 7T Pro ile tek renk seçeneğiniz) hafif eğimi de harika görünüyor. Birkaç yıldır yakalamaya çalışıyor olabilir, ancak OnePlus'ın artık akıllı telefon tasarımında öncülük etmeye yardımcı olduğuna şüphe yok.

OnePlus 7T Pro, elde pürüzsüz ve rahat hissediyor, ancak ekranın boyutu onu çalıştırmak için gerçekten iki ele ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. Ekran açısından bakıldığında, mükemmel netlik ve kontrast ve süper akıcı kaydırma ve oyun için 90 Hz yenileme hızı ile bakılması net ve parlak.


OnePlus 7T Pro incelemesi: kamera ve pil

OnePlus 7T Pro

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yıllar boyunca OnePlus telefonlarında önemli bir zayıflık varsa, kameradaydı, ancak telefon üreticisi de burada yakaladı: OnePlus 7T Pro hemen hemen her aydınlatma durumunda mükemmel fotoğraflar çekiyor. Üç lensli 48MP + 8MP + 16MP arka kameranın sizi hayal kırıklığına uğratması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Her telefon kamerasında olduğu gibi düşük ışık bir sorun olabilir, ancak Nightscape modu burada gerçekten yardımcı olur - telefonu bir veya iki saniye sabit tutmanız şartıyla. Bu dünyanın iPhone'ları ve Piksellerindeki gece modlarıyla tamamen aynı seviyede olmasa bile çok daha fazla renk ve ayrıntı ortaya çıkarır.

Resim 1/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri


OnePlus 7T Pro, bir OnePlus telefonda şimdiye kadarki en iyi kameraya sahip
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Ultra geniş açılı lens, çerçeveye daha fazlasını sığdırmak için harikadır
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

3x optik yakınlaştırma, fotoğraflarınız için size büyük esneklik sağlar
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Ayrıntılar çoğu aydınlatma durumunda iyi bir şekilde yakalanır
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

OnePlus 7T Pro, tüm mesafelerde hızlı deklanşör hızları sunar
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

OnePlus 7T Pro, karanlık ve ışık arasındaki kontrastlarla iyi başa çıkıyor
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

3x telefoto zoom yeniden iş başında
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Renkler donuk günlerde bile zengin ve doğaldır
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Düşük ışık performansı en iyisi değildir, ancak OnePlus 7T Pro bir iş çıkarır
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Gece Manzarası modu ışık ekler ancak biraz gürültü de ekleyebilir
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 11/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Gece modu her zaman gerekli değildir - burada kapalıdır
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 12/13

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Nightscape etkin olmayan posta kutusu
(İmaj kredisi: Gelecek)
13 görsel

OnePlus 7T Pro kamera örnekleri

Gece manzarası modunun etkin olduğu aynı posta kutusu
(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus 7T Pro kamera bazen bir ses çıkarabilir veya deklanşör düğmesine basıldığında yavaş tepki verebilir, ancak genel olarak yakalayabileceği görüntülerden çok etkilendik. 3x optik yakınlaştırma ve 0,5x ultra geniş açılı lens size çok fazla esneklik sağlar. Yukarıdaki birkaç örneğe bakın - ancak İngiltere'nin kuzeyinde gri ve sıkıcı bir günde çekildiklerini unutmayın, bu da çekimlere yansıdı.

Bataryaya gelince, yine OnePlus 7T Pro yüksek puanlar alıyor. Bir saatlik Netflix testimiz (tam parlaklık ve yüzde 50 ses seviyesinde) pili yüzde 100'den yüzde 90'a düşürdü, bu nedenle en az 10 saat iyi bir video akışı almalısınız. Orta günlük kullanımda, genellikle kendimizi tankın içinde yüzde 20-25 kadar iyi bir seviyede bulduk (herhangi bir özel pil yönetimi hilesi olmadan).

  • Ne beklemeliSamsung Galaxy S11

OnePlus 7T Pro incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

OnePlus 7T Pro yazılımı

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus 7T Pro, bu yıl karşılaşacağınız en iyi akıllı telefon özelliklerinden bazılarına sahiptir: Snapdragon 855 Plus işlemci, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama (maalesef bunu genişletmek için bir hafıza kartı yuvası yok). Daha fazla depolama yapılandırması güzel olurdu, ancak onlar olmadan yaşayabiliriz.

Bunların hepsi, önüne koyduğunuz herhangi bir görevde parıldayan ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca aynı şekilde devam etmesi gereken bir telefona katkıda bulunuyor. OnePlus 7T Pro'yu tüm normal uygulamalar ve bazı zorlu oyunlarla test ettik ve hiçbir zaman gecikme bile olmadı.

OnePlus'ın kendi geliştirdiği ve burada Android 10'a dayanan yazılım olan OxygenOS'un büyük hayranlarıyız. Temiz ve düzenli, bloatsız ve Google'ın bile bazı ipuçlarını alabileceği bir tasarım yaklaşımına sahip. OnePlus telefonlar geçmişte de Android güncellemelerini almak için hızlıydı, bu yüzden endişelenmenize gerek olmayan başka bir şey.

Olağan OnePlus ihmalleri bir kez daha ihmal edildi: kablosuz şarj ve su geçirmezlik yok. Kablosuz bir şarj matına takabileceğiniz veya herhangi bir hasara neden olmadan bir su tankına dalabileceğiniz bir OnePlus telefonu için bir yıl (veya belki daha fazla) beklemeniz gerekecek.

OnePlus 7T Pro incelemesi: fiyat ve karar

OnePlus 7T Pro

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus, büyük amiral gemilerinin fiyatlarını eskisi gibi önemli ölçüde düşürmüyor, ancak OnePlus 7T Pro, 2019'da piyasanın premium ucunda diğer birçok telefondan daha ucuza gelecek. çok fazla taviz vermek zorunda değilsiniz - temelde kablosuz şarj ve su yalıtımı olmadan yaşayın.

Samsung, Google ve Apple amiral gemilerinin arkasındaki kameraların OnePlus 7T Pro'nun arkasındakinden daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak artık içinde çok fazla şey yok - kesinlikle yapmamalısınız OnePlus 7T Pro'da indirim yapın çünkü kamera için endişelisiniz. Bu özçekim kamera açılır penceresi herkesin zevkine uygun olmayabilir, ancak biz bununla iyiyiz.

Mükemmel, canlı ekrandan, OxygenOS yazılımının kalitesine, sizi yarım saatte sıfırdan üçte ikiden fazlasına çıkaran süper hızlı şarja, bu telefonun içindeki etkileyici özelliklere kadar ... çok yönlü harika bir paket.

Pixel 4 ile yaklaşık aynı fiyata, bunu Google'ın amiral gemisine tavsiye etmek isteriz - belki kamera veya yerleşik yazılım açısından değil, tasarım ve teknik özellikler açısından. OnePlus'tan bir başka etkileyici teklif ve fiyatı çok yüksek bulursanız, her zaman OnePlus 7T vardır.