Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 9 kamera kalitesi, dramatik 'Moonbow' görüntü yakalama ile kanıtlandı

OnePlus 9 kamera kalitesi, dramatik 'Moonbow' görüntü yakalama ile kanıtlandı

Pingtwitter'ün açıkladığı gibiOnePlus9veOnePlus 9 Proİncelemelere göre, Çinli akıllı telefon üreticisinin bu yıl kamera uzmanları Hasselblad ile ortaklığı, her iki telefonun da mükemmel kamera sistemlerini sallamasıyla gerçekten temettü ödedi.

OnePlus 9 Pro, özellikle Pingtwitter'ün 'OnePlus telefonundaki en iyi kamera sistemi' olarak adlandırdığı özelliklere sahip ve bu amiral gemisi ile 'OnePlus sonunda kamera sistemlerini doğru buluyor' dedi.

Şimdi, OnePlus 9 serisi telefonlarla çekilen, 'Ay Kuşu' olarak bilinen fenomenin bu çarpıcı yeni görüntülerinden, OnePlus 9 serisinin görüntülerini çektiğine dair daha fazla kanıtımız var.

Ay yayları genellikle doğada çok nadiren meydana gelir ve aydan gelen ışığın havadaki su damlacıkları aracılığıyla kırılmasıyla oluşur. Gökkuşağının aksine, normalde bu kırılmalar insan gözündeki koni alıcılarını uyaramayacak kadar zayıftır, bu nedenle bir Aykuşağı'nın doğal renklerini ayırt etmeyi son derece zorlaştırır.


OnePlus 9 Hasselblad kamera

OnePlus 9'da yakalandığı gibi, Londra'daki Tower Bridge'in arkasında oluşturulan yapay Moonbow.


(Resim kredisi: OnePlus)

Bununla birlikte, Londra'daki Tower Bridge'de bir Moonbow için en uygun koşulları yapay olarak yaratarak, atmosfere pompalanan 60 ton çevre dostu devridaim suyunun kullanılmasıyla elde edilen ve daha sonra 20.000 lümenlik bir ışık projektörü tarafından aydınlatılan OnePlus, bunu başardı. dünyanın ilk insan yapımı Moonbow'unu yaratmak için.

Moonbow daha sonra OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro tarafından, fenomenlerin ürettiği soluk renkleri net bir şekilde ayırt edebilen ve herkesin görebileceği şekilde yakalayabilen Hasselblad Camera for Mobile kamera sistemleri ile kameraya çekildi.


OnePlus 9 Hasselblad kamera

Hasselblad, çok yüksek dereceli doğal renk kalibrasyonu ile tanınır.

(Resim kredisi: OnePlus)

Burada, Pingtwitter'te, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro'daki kamera sistemlerini test etmek için ciddi bir zaman harcadıktan sonra, incelemelerimizin belirttiği en güçlü yönlerden biri olarak OnePlus 9 telefonlarının bu başarıya sahip olması şaşırtıcı değil. görüntülerdeki renkleri doğru bir şekilde yakalamaları ve yeniden yaratmalarıydı. Bunun Hasselblad'ın mirasının gerçekten yardımcı olduğu bir alandır (ikonik doğal renk kalibrasyonu ile bilinir) ve sonuçlar, geçmiş OnePlus telefonlarına kıyasla görüntülerde çok daha doğal ve incelikle tanımlanmış renklerdir.

O halde, OnePlus ve Hasselblad'ın ortaklıklarına devam etmesini umuyoruz, örneğin Moonbows gibi fenomenler bir cep telefonunun kamera sisteminde yakalanabildiğinde ve soluk renklerini ayırt edebildiğinde, markanın çok şey üzerinde olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. gerçekten iyi.


Hem OnePlus 9 hem de OnePlus 9 Pro'da bugünün en iyi fırsatlarını görmek için aşağıdaki fiyatlandırma tablolarına göz atmayı unutmayın.

  • OnePlus 9 serisi artık Pingtwitter'lerde güvenli bir şekilde oturuyoren iyi telefonlarrehberlik etmek