Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 9 vs OnePlus 7: mükemmel iki yıllık yükseltme mi?

OnePlus 9 vs OnePlus 7: mükemmel iki yıllık yükseltme mi?

NSen iyi telefonlar, I dahil edereken iyi Android telefonlar, her yıl kademeli olarak geliştirilme eğilimindedir: burada daha hızlı bir işlemci, orada daha iyi bir kamera, orada birkaç piksel veya daha yüksek yoğunluklu bir ekran.

Ve bu iyi, ancak iyileştirmelerin o kadar büyük olmadığı ve halihazırda sahip olduğunuz sürümü yükseltmeniz gerektiği anlamına geliyor. Çoğumuz için iki yıl en tatlı noktadır: işte o zaman yeni telefonunuzdaki gelişmeleri görebilir, hissedebilir ve mutlu olabilirsiniz.

YeniOnePlus9bunun harika bir örneğidir. Spesifikasyonu OnePlus 8'den çok daha iyi değil, ancakOnePlus7Gerçekten seveceğinizi düşündüğümüz çok önemli iyileştirmeler var.

OnePlus 9 ve OnePlus 7: tasarım ve görüntüleme

Her iki telefon da kamera çıkıntısının yerleşimi dışında çok benzer görünüyor, ancak ekran ve seslerinde bazı farklılıklar var.


OnePlus 7, 19.5:9 en boy oranına, 2.340 x 1.080 çözünürlüğe ve 402ppi piksel yoğunluğuna sahip 6.41 inç AMOLED'e sahiptir.

OnePlus 9'daki ekran daha büyük ve daha hızlı: 6.55 inç 120Hz Akışkan Ekran. Buradaki Akışkan Ekran, çok yüksek çıkışlı bir AMOLED'dir: en yüksek parlaklık 1.100nit'tir. HDR10+ sertifikalıdır ve iki ortam ışığı sensörü, daha yumuşak otomatik parlaklık ayarları sağlar. Çözünürlük, 20:9 en boy oranı ve 402ppi piksel yoğunluğu ile 2.400 x 1.080 pikseldir.


Her iki telefonda da ekran, Dolby Atmos özellikli stereo hoparlörlerle birleştirilmiştir; OnePlus 9, daha iyi oyun içi ses için Qualcomm'un en yeni ses kodeğini destekler.

OnePlus 7, OnePlus 9(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 ve OnePlus 7: işlemci ve depolama

OnePlus 7, 8 GB'a kadar RAM ve 256 GB'a kadar depolama alanına sahip sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855'e sahiptir. Bellek LPDDR4X'tir.

OnePlus 9'daki işlemci, çok daha yeni bir Snapdragon, 888 5G'dir. Daha hızlı sekiz çekirdekli bir işlemcidir ve OnePlus'a göre önceki nesil işlemciye göre %25'e kadar daha iyi CPU performansı ve %35 daha iyi GPU performansı sunar ve bu da OnePlus 7'deki Snapdragon'dan daha hızlıdır. Ayrıca enerji açısından daha verimlidir. ve üçüncü nesil 5G radyo ve Wi-Fi 6, yani 802.11ax ile birlikte çalıştı.

Daha yeni OnePlus için bellek seçenekleri 8 GB veya 12 GB daha hızlı LPDDR5 RAM'dir ve yerleşik depolama 128 GB veya 256 GB'dir. Bir oyuncuysanız veya çok güç tüketen uygulamalar çalıştırıyorsanız, ahizenin fazla ısınmasını önleyen 5 katmanlı soğutma sistemini takdir edeceksiniz: bununla daha enerji verimli işlemci ve 5G radyo arasında bu, endişe verici derecede ısınmamalı .


OnePlus 7, OnePlus 9

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 ve OnePlus 7: kameralar

OnePlus 7'deki ana arka kamera, Sony IMX586 sensörlü ve optik görüntü sabitlemeli 48MP, ikincil kamera ise 5MP'dir. 60 fps'ye kadar 1080p ve 4K video çekebilirsiniz ve video için süper ağır çekim ve hızlandırılmış çekim vardır. Fotoğraflar için HDR, portre ve Night cap modlarından faydalanabilir ve fotoğrafları RAW görüntüler olarak saklayabilirsiniz.

OnePlus 7'deki kameralar oldukça iyi, ancak OnePlus 9'dakiler çok daha iyi. Fotoğraf efsaneleri Hasselblad ile birlikte geliştirilen OnePlus 9'daki üçlü kamera sistemi size çok daha doğru renk üretimi sağlar. Sony IMX766 işlemcili 50 MP ultra geniş kamera var ve akıllıca kavisli Serbest Biçimli Lensi kenar bozulmasını önemli ölçüde azaltır: karşılaştırılabilir telefonların ultra geniş lensinde %10 ila %20 iken burada %1 civarındadır. Lens ayrıca 4 cm kadar kısa mesafelerde makro fotoğraflar çekmenizi sağlar.

OnePlus 9'daki ikinci kamera 48MP ana kameradır. Bu kameralarda Sony IMX689 sensör, 12 bit RAW ve 3-HDR bulunuyor. Videolarda daha yüksek dinamik aralıkla, eskisinden daha temiz gündüz ve gece fotoğrafları sunar. Ayrıca eğlenceli bir tilt-shift efekti ve siyah beyaz fotoğraflarda daha fazla ayrıntı için tek renkli bir kamera var. 30 fps'de 8K video kaydedebilirsiniz ve hızlandırılmış video ve öncekinden daha iyi düşük ışık kaydı vardır. Ön kamera 16MP'dir.

Hasselblad bağlantısı, uzman kullanıcılar için yeni bir Hasselblad Pro Modu yarattı. Bu, akıllı telefonlar için bir ilk olan Hasselblad düzeyinde sensör kalibrasyonu sunar ve ISO, pozlama, beyaz dengesi ve diğer önemli ayarları manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır. 12 bit RAW'ı destekler.

OnePlus 9 vs OnePlus 7: piller ve şarj

OnePlus 7'deki pil, 5V hızlı şarj ile 3.700mAh'dir. OnePlus 9'daki pil daha büyük ve çok daha hızlı şarj oluyor: 29 dakikada %1'den %100'e kadar şarj olmasını sağlayan yeni bir tasarıma sahip. Warp Charge 65T hızlı şarj, yaklaşık 15 dakikada bir günlük güç sağlar ve ürünle birlikte verilen adaptör, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi cihazları şarj etmek için de kullanılabilir.

OnePlus 7, OnePlus 9

(Resim kredisi: OnePlus)
  • Best Buy'dan OnePlus 9 Pro 5G 256GB Morning Mist'i Alın
  • Best Buy'dan One Plus 9 5G 128GB Astral black'i edinin

OnePlus 9 vs OnePlus 7: fiyat ve karar

OnePlus 7'nin fiyatı geçen yıl oldukça düştü ve genellikle 499 £ civarında SIM'siz olarak sunuluyor. OnePlus 9 yepyeni ve bir süre için büyük ölçüde indirime girmeyecek, ancak teknik özellik için oldukça ucuz: 128 GB depolamaya sahip 8 GB model için 629 sterlinden başlar, 12 GB ve 256 GB depolama için 729 sterline yükselir.

Halihazırda bir OnePlus 7'niz yoksa, bu çok iyi bir akıllı telefondur - ancak şu anda iki yaşında ve bu çok rekabetçi, hızlı hareket eden bir sektör, bu nedenle mutlaka en iyisi olmayabilir.en iyi Android telefonsenin için. Ancak bir 7'niz varsa ve OnePlus'ın bir şeyler yapma şeklini seviyorsanız, bu çok değerli bir yükseltmedir: çok daha iyi performans, çok daha hızlı şarj, daha yumuşak, daha duyarlı bir ekran ve önemli ölçüde geliştirilmiş bir kamera elde edersiniz.