Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus 9 vs OnePlus 8: Yükseltmeye değer en yeni OnePlus telefon mu?

OnePlus 9 vs OnePlus 8: Yükseltmeye değer en yeni OnePlus telefon mu?

satın almaya gelinceen iyi telefonlar, bazen bir neslin dışında oturmak akıllıca olur: Birçok akıllı telefon firması, gerçekten büyük değişikliklerin her iki yılda bir gerçekleştiği bir tik/tak döngüsü üzerinde çalışırken, bazen sadece bir yaşındaysa sahip olduğunuz şeye bağlı kalmak akıllıca olur.


Ama son durum böyle miOnePlus9veya kazanan formülünü alıyor mu?OnePlus8ve bazı önemli iyileştirmeler eklemek ister misiniz? Hadi bulalım.

Bu OnePlus 9 ve OnePlus 8 karşılaştırma özelliği, insanların her telefonun tam olarak ne sunduğunu görmelerini kolaylaştırmak ve böylece yeni bir telefon yükseltmesi için seçim yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, OnePlus 8'in mevcut sahiplerinin, OnePlus 9'un ne kadar bir gelişme sağladığını ve bunu düşünmeleri gerekip gerekmediğini görmelerine yardımcı olur.OnePlus 9 Proyerine.

OnePlus9

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 ve OnePlus 8: tasarım ve görüntüleme

İki OnePlus nesli, eğlenceli renkleri ve parlak cam sırtları ile birbirine çok benziyor ancak ekranlarda bazı önemli farklılıklar var.


OnePlus 8'deki 6.55 inçlik ekran gerçekten etkileyici. 90Hz yenileme hızı, HDR10+ ve 402ppi'de 2.400 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip bir Akışkan AMOLED'dir. Ancak OnePlus 9'daki 6.55 inçlik ekran, OnePlus 8T'nin ekranı olduğu için daha da iyi. Bu ekran, mükemmel renk doğruluğu ve 1.100 nit parlaklığa sahip 120Hz bir ekrandır. Çözünürlüğü, 20:9 en boy oranı ve 402ppi piksel yoğunluğu ile 2.400 x 1.080 pikseldir.

Her iki telefon da Dolby Atmos özellikli çift stereo hoparlöre sahip ancak OnePlus 9, daha iyi oyun içi ses için Qualcomm'un en yeni ses kodeklerini de destekliyor.


OnePlus8

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 vs OnePlus 8: işlemci ve depolama

OnePlus 8, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 865, 8 veya 16 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB depolama ile birlikte gelir.


OnePlus 9'daki işlemci daha yeni, daha verimli Qualcomm Snapdragon 888 5G'dir. Önceki nesle göre %25'e kadar daha iyi CPU performansı ve %35 daha iyi GPU performansı sunan sekiz çekirdekli bir işlemcidir. Daha hızlı, daha düşük gecikmeli bağlantılar için üçüncü nesil bir 5G radyo ile birleştirilmiştir ve OnePlus 9'da olduğu gibi 8GB ve 12GB RAM ve 128GB veya 256GB depolama arasında seçim yapabilirsiniz. OnePlus 9'daki RAM, OnePlus 8'deki RAM'den daha hızlıdır: 8'in DDR4'üne kıyasla DDR5'tir.

Bir oyuncuysanız veya çok zorlu uygulamalar çalıştırıyorsanız, OnePlus 9'un çok ısınmasını engelleyen geliştirilmiş 5 katmanlı soğutma sistemini takdir edeceksiniz. Uzman bir kullanıcıysanız, OxygenOS 11'in verileri aynı alana daha fazla uygulamaya sığdırmak için sıkıştırabilen ve yerel depolamayı geçici RAM olarak kullanabilen bellek optimizasyon özelliklerini beğeneceksiniz.

OnePlus 9, OnePlus 8

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 ve OnePlus 8: kameralar

OnePlus 8'deki ana kamera, Sony IMX586 sensörlü 48MP idi, ancak 9, sensörü, OnePlus 8 Pro'da kullanılan aynı sensör olan Sony IMX689'a yükseltti. 8'de ayrıca 16MP ultra geniş lens ve 2MP makro kamera bulunuyor.


OnePlus 9'daki kamera daha iyi. Fotoğraf efsaneleri Hasselblad'ın biraz yardımıyla, üçlü kamera kurulumu çok daha doğru renk üretimine ve hatta daha yüksek çözünürlüğe sahip. Sony IMX766 işlemcili 50 MP ultra geniş bir kamera vardır ve kavisli Serbest Biçimli Lensi, benzer telefonların ultra geniş lensinde sık sık karşılaştığınız kenar bozulmasını %10'dan %20'ye kadar önemli ölçüde azaltmak için oluşturulmuştur. OnePlus 9. Lens ayrıca 4 cm'de makro fotoğrafçılık sunar.

İkinci kamera ise 48MP ana kamera. Bu kamera, 12 bit RAW ve 3-HDR desteğine sahip bir Sony IMX689 sensörüne sahiptir. Yeni sensör, daha net gündüz ve gece fotoğrafları sunar ve videolarda daha yüksek dinamik aralığa sahiptir. Ayrıca eğlenceli bir tilt-shift efekti ve siyah beyaz fotoğraflarda size ek ayrıntı sağlayan monokrom bir kamera da var. Ana kamera 30 fps'ye kadar 8K kayıt yapabilir ve hızlandırılmış videoya ve gelişmiş düşük ışıkta çekime sahiptir. Ön tarafta yuvarlak, iğne deliği selfie atıcısı 16MP'dir.

Yeni Hasselblad Pro Modu, daha talepkar fotoğrafçılar için idealdir ve akıllı telefon kameraları için bir ilk olan Hasselblad düzeyinde sensör kalibrasyonu sunar. Pro Modu, pozlamayı, ISO'yu, beyaz dengesini ve diğer önemli kriterleri manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır ve 12 bit RAW'da görüntülerle çalışabilirsiniz.

OnePlus 9, OnePlus 8

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus 9 vs OnePlus 8: piller ve şarj

OnePlus 8'deki pil 4.300 mAh'dir ve Warp Charge 30T hızlı şarjı destekler. OnePlus 9 pili 4.500 mAh'dir ve 29 dakikada %1 şarjdan %100'e çıkarak daha da hızlı şarj etmesini sağlayan yeni bir tasarıma sahiptir. Warp Charge 65T hızlı şarjı, yaklaşık 15 dakikada bir günlük güç sağlar ve ürünle birlikte verilen adaptör, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi cihazları şarj etmek için de kullanılabilir.

OnePlus 9 incelemesi

(Resim kredisi: OnePlus)
  • Best Buy'dan OnePlus 9 Pro 5G 256GB Çam Yeşili Alın
  • Best Buy'dan OnePlus 9 5G 128GB Astral black'i edinin

OnePlus 9 vs OnePlus 8: fiyat ve karar

OnePlus 8, 8GB/128GB için 599£ / 699$ ve 12/256GB için 699£/799$'a mal oldu. OnePlus 9, yalnızca marjinal olarak daha pahalıdır, 128 GB depolamaya sahip 8 GB model için 629 sterline gelirken, 12 GB ve 256 GB depolama için 729 sterline yükselir.

Zaten OnePlus 8'e sahipseniz, buradaki değişikliklerin tamamen gerekli olmaktan ziyade güzel olduğunu düşünüyoruz - OnePlus 8 mükemmel bir akıllı telefon olmaya devam ediyor ve hala nispeten genç. Ancak başka bir şeyi değiştirmek için 8 veya 9 almayı düşünüyorsanız, burada satın alacağınız 9'dur. Çok daha pahalı değil ama daha iyi fotoğrafçılık, daha iyi pil ömrü, daha hızlı şarj, daha iyi performans ve daha iyi bir ekran sunuyor.

Bugünün en iyi OnePlus 8 fırsatları Kilitsiz Planlar 3 ay satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 ay ÜCRETSİZ alınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme OnePlus 8 (Taksit) OnePlus 8 (Taksit) Özgürön ödeme44,12 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme44,12 $ /ay GörünümNSNane Mobil150$'lık Sanal Hediye Kartı + Visible'a geçiş yaptığınızda bağlantı noktası ve etkinleştirme ile ÜCRETSİZ bir çift Google Pixel Buds alın Hiçbir sözleşme OnePlus 8 (Taksit) OnePlus 8 (Taksit) Özgürön ödeme58 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriVeri: (5-12 Mbps indirme hızları, 2-5 Mbps yükleme hızları) Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriVeri: (5-12 Mbps indirme hızları, 2-5 Mbps yükleme hızları)GörünümNS Özgürön ödeme58 $ /ay GörünümNSSWITCH promosyon kodunu kullanarak 3 ay satın alın ve 1 ay ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme OnePlus 8 (Taksit) OnePlus 8 (Taksit) Özgürön ödeme49,12 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme49,12 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz