Close

OnePlus Nord incelemesi: nihai orta ranger

Pingtwitter'ün OnePlus Nord incelemesine hoş geldiniz. OnePlus Nord, orta sınıf telefonların bir an yaşadığını kanıtlıyor. Ekranlar, yonga setleri ve kamera lensleri her geçen gün daha ucuz hale geliyor, bu da paranızın karşılığında çok daha fazlasını alabileceğiniz anlamına geliyor ve bu da bir amiral gemisine sıçramayı haklı göstermeyi zorlaştırıyor.


Neredeyse hızlı bir telefon satın alabiliyorsanız ve neredeyse en iyi telefon kadar iyi fotoğrafları yarı fiyatına çekebiliyorsanız, neden olmasın?Apple bileakıllı telefon pazarının ekonomisi değişmeye ve gelişmeye devam ederken artık orta sınıf bir telefona sahip.

SüreOnePlus amiral gemilerihiçbir yere gitmiyor (ve yıl bitmeden başka bir tane görebiliriz), OnePlus da rekabetçi orta sınıf pazara atlamak için Google, Apple ve Samsung'a katılıyor ve şimdi her zamankinden daha yoğun bir segment.

Kapsamlı OnePlus Nord incelememiz, telefonla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamalıdır - günlük kullanımda nasıl performans gösterir, ondan ne tür kaliteli fotoğraflar bekleyebilirsiniz, elde nasıl hissedilir, pilin ne kadar dayanır ve daha fazlası dışında.

Bugünün en iyi OnePlus Nord fırsatları Kontrat Fiyatları Sim Ücretsiz Üç24 ay OnePlus Nord (64 GB) Bedavaön ödeme£ 18 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriSiteyi ziyaret et-deÜçEE12 ayOnePlus Nord (64 GB) 159 £ peşin 22 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler20 GBdata Chitter Chatter Three'de Web Sitesini Ziyaret Edin24 ay OnePlus Nord (64 GB) Bedavaön ödeme£ 20 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriSiteyi ziyaret et-deÜçEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

OnePlus Nord incelemesi: tasarım ve ekran

OnePlus Nord incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bunun gibi orta menzilli bir telefonla, soru, fiyattan tasarruf etmek için köşelerin nerede kesileceğidir, ancak OnePlus Nord, ekrana gelince kesinlikle geride kalmıyor. Burada sergilenen 6.44 inç, 1080 x 2400 piksel AMOLED ekran, bakmak ve kullanmak için mükemmel - parlak, net ve 90Hz yenileme hızı sayesinde yaptığı her şeyde çok akıcı.

OnePlus, kaliteli bir görsel deneyim sağlamak için arka planda bir dizi ince ayar ve optimizasyon üzerinde çalıştığını söylüyor ve fotoğraflar, web siteleri veya Netflix bölümleri arasında geziniyor olsanız da tam olarak bunu elde edersiniz. Ayrıca, gece ve okuma modlarının yanı sıra bir renk sıcaklığı ayarı ile ekranı çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz.


Tasarım söz konusu olduğunda, OnePlus'ın burada yaptıklarından da etkilendik. Ekranın yanı sıra, sade ama şık bir estetiğe sahip, hafif ve ince, birinci sınıf bir telefon. Test ettiğimiz parlak bir Mavi Mermer rengi ve daha sessiz bir Gri Onyx seçeneği var, ancak her ikisi de görünümleri ve hisleri açısından yüksek puanlar ve aynı zamanda geleneksel OnePlus sessiz anahtarı için de bir söz var. Telefonun yanında, daha fazla üreticinin benimsemeye karar vermesini dilediğimiz bir özellik.

Sadece bunu 1000 sterlinlik bir akıllı telefonun yanında tutarsanız ve yakından bakarsanız, stil veya yapı kalitesindeki herhangi bir farklılığı tespit edebilirsiniz. Alamadığınız şey, IP68 su yalıtımı (birkaç hafif su sıçraması ve yağmur duşu yeterli olsa da) veya bir kulaklık jakı - kulaklıklar için USB-C bağlantı noktası veya kablosuz. Ekranda, geçmişte denediğimizden daha iyi çalışan bir parmak izi sensörü var.


OnePlus Nord incelemesi: kamera ve pil

Kameralar, orta sınıf telefonların son yıllarda gerçekten yakalandığı bir başka alan. Nord'un arkasındaki dörtlü lens 48MP + 8MP + 2MP + 5MP çoğu durumda iyi bir iş çıkarır ve genellikle karanlıkta da iyi çekimler yapabilir - OnePlus'ın Nightscape olarak adlandırdığı gece modu, bazılarını yapma eğilimindedir. tuhaf parlaklık efektleri, görüntünün belirli kısımlarının daha görünür hale gelmesi anlamına gelse bile.

Ayrıntılar, daha aydınlık ve daha karanlık alanlarda bile iyi bir şekilde yakalanır, renkler iyi dengelenir ve deklanşör hızı da hızlıdır - OnePlus Nord'u günlük fotoğraf makinemiz olarak kullanmaktan çekinmeyiz. Ultra geniş lens, bir sahneye daha fazlasını sığdırmak için faydalıdır ve 32MP + 8MP öne bakan selfie kamerası ile ön tarafta da ultra geniş bir mod elde edersiniz (OnePlus bunun selfie çubuğuna bir son vermesi gerektiğini söylüyor, ancak biz ' o kadar emin değilim).

Resim 1/14

OnePlus Nord kamera örneği

OnePlus Nord'daki dört lensli kamera, bu fiyata gördüğümüz en iyilerden biri.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/14

OnePlus Nord kamera örneği


Ultra geniş lens, çerçevenize daha fazla sahne sığdırmak için kullanışlıdır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/14

OnePlus Nord kamera örneği

Yakın çekimler ve portre çekimleri, bol miktarda ayrıntı ve renk bilgisi korunarak iyi çalışır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/14

OnePlus Nord kamera örneği

Kamera renkleri doğal tutmayı ve kenarları iyi tanımlamayı başarır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/14

OnePlus Nord kamera örneği

Sıkıcı ve ıslak koşullarda bile, OnePlus Nord bazı iyi çekimler yapabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/14

OnePlus Nord kamera örneği

Telefoto optik yakınlaştırma yok, ancak kullanmanız gerekiyorsa dijital yakınlaştırma yeterince iyi.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/14

OnePlus Nord kamera örneği

Kameranın odaklanması hızlıdır ve ciddi bulanıklık veya bulanıklığı önlemeyi başarır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/14

OnePlus Nord kamera örneği

OnePlus Nord, sosyal medya için fazlasıyla yeterli olan dengeli, keskin çekimler yakalayacaktır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/14

OnePlus Nord kamera örneği

Entegre HDR sayesinde, OnePlus Nord kamera karanlık ve aydınlık arasındaki zıtlıkları çok iyi yönetir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/14

OnePlus Nord kamera örneği

Hem yerde hem de bulutlarda ayrıntıların nasıl korunduğunu burada görebilirsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 11/14

OnePlus Nord kamera örneği

Gece fotoğrafçılığı, amiral gemisi telefonlarla tam olarak eşleşemez, ancak korkunç olmaktan uzaktır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 12/14

OnePlus Nord kamera örneği

Gece Manzarası modu bazı durumlarda iyi çalışır, ancak diğerlerinde doğal olmayan bir parlaklık ekler.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 13/14

OnePlus Nord kamera örneği

Gece Manzarası modu ayrıntıları görmek için kullanışlıdır, ancak bir resmin bazı alanlarını çok parlak hale getirebilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
14 görsel

OnePlus Nord kamera örneği

Nightscape etkin olsun veya olmasın, düşük ışıklı fotoğraflar oldukça etkileyicidir.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Kuşkusuz, fotoğraf kalitesi şu anda piyasadaki en iyi telefonlara pek uygun değil, özellikle geceleri, ancak düşündüğünüzden daha yakın. Bu, en iyi resimleri ve videoları istiyorsanız, bir amiral gemisine hala biraz daha fazla para yatırmaya değer bir alandır - burada telefoto lens de yoktur, bu nedenle optik zoom yoktur. Sosyal medya ve gündelik kullanım için, OnePlus Nord kendi başına olandan daha fazlasını yapabilir.

Her zaman olduğu gibi, bir inceleme biriminde pil ömrünü kesinleştirmek zordur, çünkü onlarla geçirdiğimiz süre kısadır ve yepyeni piller her zaman iyi performans gösterir. Aralıklı, ara sıra kullanımda - normalde 24 saat içinde bir telefon kullanacağınızdan daha az - 4,115 mAh pil seviyesinde günde yaklaşık yüzde 40 düşüşler görüyoruz. Bu arada iki saatlik video akışı, pili yüzde 100'den yüzde 78'e düşürdü. Bu, OnePlus Nord ile her günün sonunda tankta bol miktarda kalacağınızı ve 10 saatlik film izleme süresinin süreceğini gösteriyor.

  • Sizin için en iyi 5G telefonlara sahibiz.

OnePlus Nord incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

OnePlus Nord incelemesi

(Resim kredisi: OnePlus)

Qualcomm'un Snapdragon 765G işlemcisi burada gösteriyi yürütüyor - bu yıl bir Android telefonun içindeki en iyi yonga seti değil (bu Snapdragon 865 olacak), ancak çoğu insan için yeterince yakın. Uygulamalar arasında atlamaktan tarayıcı sekmeleri arasında atlamaya kadar her açıdan hızlı ve duyarlı performans sergiledik ve Snapdragon 865 ile karşılaştırıldığında bulabileceğiniz tek fark, yükleme ekranlarında fazladan bir veya iki saniye olabilir.

Genel kullanımda hiç sorun yaşamadık: video akışı, zorlu oyunları oynama, fotoğrafları düzenleme ... OnePlus Nord her şeyi rahatlıkla hallediyor. Giriş seviyesi £ 379 modeliyle, 8GB RAM ve 128GB depolama alanı elde edersiniz, ki bu da kullanıcıların çoğu için fazlasıyla yeterli olacaktır ve bütçeniz 469 £ 'a kadar uzayabiliyorsa, 12GB ile modeli elde edebilirsiniz. RAM ve 256GB depolama alanı.

Burada paranız için çok iyi özellikler alıyorsunuz ve gemide de 5G var, bu da 2020'de ilerledikçe standart hale geliyor. 605 (tek çekirdekli) ve 1894 (çok çekirdekli) Geekbench puanları gösterimi performans departmanında bir darbe alıyorsunuz.en iyi telefonlarpiyasada, ancak günlük kullanımda herhangi bir şikayetiniz olacağını düşünmüyoruz.

OnePlus OxygenOS gemide, Android 10'un üstünde çalışıyor ve bir süredir en sevdiğimiz Android varyantlarımızdan biri. Görseller gösterişli olmadan göz alıcıdır, ek ayarlar (kilit ekranı özelleştirmeleri gibi) dikkatlice yapılır ve bloatware minimumda tutulur (tüm geleneksel Google uygulamaları mevcuttur ve doğrudur).

OnePlus Nord incelemesi: fiyat ve karar

OnePlus Nord incelemesi

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus, Nord'un fiyatını nasıl bu kadar düşük tuttu? Burada ödünler var, fark edilmesi o kadar kolay değil. Örneğin, OnePlus 8 (başlangıç ​​fiyatı 599 £), Nord'dan (biraz) daha hızlı bir işlemciye ve (biraz) daha büyük bir ekrana sahip ve ekranı HDR10 + oynatmayı destekliyor, böylece filmleriniz ve şovlarınız biraz daha iyi görünecek. OnePlus 8 ayrıca Wi-Fi 6'ya, bir yerine iki hoparlöre ve daha büyük bir bataryaya sahip, ancak Nord ön ve arkadaki kamera sensörleri açısından onu yeniyor.

Bunların hiçbiri çoğu insan için anlaşma yapmaz, ancak OnePlus'ın daha uygun bir seviyeye getirmek için Nord ile yaptığı ince ince ayarları gösterir. OnePlus Nord'un paralı telefon için daha iyi bir değer olduğunu söyleyebiliriz ve paranın karşılığı bölümünde, son birkaç yılda karşılaştığımız telefonların çoğundan daha üst sıralarda yer alacağını söyleyebiliriz. Evet, akıllı telefon sahnesinde daha iyi ekranlar ve daha iyi kameralar var, ancak bunları elde etmek için çok daha fazla para ödemeniz gerekecek.

Söylediğimiz gibi, şu anda bu fiyat aralığında çok sayıda telefon var, ancak OnePlus Nord'un önünde 379 £ (8GB / 128GB) veya 469 £ (12GB) için önereceğimiz bir telefon bulmaya çalışıyoruz. / 256GB). Belki gelişiyle değişecekPixel 4aGoogle'dan, ancak şimdilik, OnePlus'ın burada bir araya getirdiği özelliklerin, gücün ve tarzın birleşimi kesin bir kazanan.

Beş yıldızlı derecelendirmemizin sizi bunun kusursuz bir telefon olduğunu düşünmeniz için kandırmasına izin vermeyin - daha iyi kameralara, daha hızlı işlemcilere ve su geçirmezliğe sahip telefonlar bulabilirsiniz - ancak harcadığınız para için bu gerçekten etkileyici bir donanım ve yazılım birleşimidir. Orta seviye, akıllı telefon pazarının en çekici parçası olmaya devam ediyor ve bu, bankayı bozmayacak bir telefon satın almak isteyenler için iyi bir haber olmalı.

Bugünün en iyi OnePlus Nord fırsatları Kontrat Fiyatları Sim Ücretsiz Üç24 ay OnePlus Nord (64 GB) Bedavaön ödeme£ 18 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriSiteyi ziyaret et-deÜçEE12 ayOnePlus Nord (64 GB) 159 £ peşin 22 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler20 GBdata Chitter Chatter Three'de Web Sitesini Ziyaret Edin24 ay OnePlus Nord (64 GB) Bedavaön ödeme£ 20 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriSiteyi ziyaret et-deÜçEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz