Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Hangi ucuz telefon sizin için en iyisi?

OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Hangi ucuz telefon sizin için en iyisi?

Pingtwitter'ün OnePlus Nord ve Xiaomi Mi 10T Lite karşılaştırmasına hoş geldiniz. Bu tamamen iki hakkındaen ucuz telefonlar, ve hangisinin sizin için çok önemli olan cep alanınızı doldurması gerektiği.


Size en bilinçli görüşü vermek için bu mükemmel bütçe teklifleri gamını çalıştıracağız - tam olarak sizin için en ucuz telefonun hangisi olduğuna karar vermek için tasarımları, özellikleri, ekranları ve kameraları aracılığıyla sizinle konuşacağız.

Bu telefonların daha derinlemesine analizi için şuraya bir göz atabilirsiniz:OnePlus Nord incelemesi(aynı zamandaen iyi telefonlar2021) ve bizimXiaomi Mi 10T Lite incelemesi.

OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Tasarım ve Görüntüleme

Xiaomi Mi 10T Lite

(İmaj kredisi: Gelecek)

Başlangıç ​​olarak, hem OnePlus Nord hem de Xiaomi Mi 10T Lite, Nord'un 6,4 inç ekranı Mi 10T Lite'ın 6,6 inçinden biraz daha küçük olan daha büyük telefonlardır. Beklediğiniz gibi, sonuç Nord'un Mi 10T Lite'dan yaklaşık 8g daha hafif olmasıdır.


Her ikisi de ön ve arka Gorilla Glass'ı tercih ettikleri için bu telefonların her ikisinden de görünüm ve his açısından etkilendik. Bu, düşük bütçeli telefonlarda oldukça nadirdir ve onlara elde tatmin edici bir premium hissi verir. Tabii ki, hala daha düşük maliyetliler, bu nedenle daha pahalı telefonlarda bulduğunuz resmi su yalıtımından hiçbirini alamayacaksınız.

Her iki akıllı telefon da üç renkte mevcuttur; OnePlus Nord size Mermer, Onyx ve Kül çeşitleri sunar ve Xiaomi Mi 10T Lite, Pearl Grey, Atlantic Blue ve Rose Gold Beach seçenekleri sunar.


Ekranlarına baktığımızda, OnePlus Nord, Mi 10T Lite'dan biraz daha iyi bir fuar sergiliyor. Her iki telefon da 1080x2400 pikselde çalışıyor ve Xiaomi Mi 10T Lite, Nord'un hala iyi olan 90Hz'sine kıyasla aslında 120Hz'lik etkileyici bir yenileme hızına sahip. Nord, Mi 10T Lite'ın LCD sunumunun sadece bir kısmı olan yüksek kaliteli OLED ekranı sayesinde öne çıkıyor.

OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Kamera ve pil

OnePlus Kuzey


(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus Nord ve Xiaomi Mi 10T Lite, ödediğiniz fiyat için oldukça etkileyici kameralara sahip. Birkaç fark var, ancak önce bu ucuz telefonların her birinin nasıl donatıldığını çözelim.

OnePlus Nord, arkada çift lensli 32MP + 8MP ön kamera ile dört lensli 48MP+8MP+2MP+5MP kurulumuna sahiptir. Ultra geniş açı çekebilir ancak optik yakınlaştırma özelliğine sahip değildir.

Xiaomi Mi 10T Lite, dört lensli 48MP+8MP+2MP+2MP arka kamera ve tek lensli 16MP ön kamera ile birkaç küçük ayrıntı dışında aslında oldukça benzer. Aynı zamanda ultra geniş çekim yapar ve optik yakınlaştırmadan yoksundur.

Bu telefon kameraları birbirinden o kadar uzak değil, her ikisinin de biraz vurup kaçırabilen gece modları var, ancak parlak alanları idare ediyor ve renkleri iyi dengeliyor. Gerçekçi olarak, her iki akıllı telefon da sosyal medya için iyi bir günlük kamera olur, ancak bundan daha fazlasını istiyorsanız, o zaman daha fazla ödemeniz gerekir.

Hangisinin daha iyi olduğunu söylememiz gerekirse, o zaman Nord, daha iyi ön kamerası ve birkaç özelliği sayesinde zirveye çıkar; manuel odaklama ve pozlama ayarlarının yanı sıra 360 derecelik panorama çekme yeteneği gibi şeyler. Sitemizdeki örnek çekimleri inceleyerek kameraları kendiniz karşılaştırabilirsiniz.OnePlus Nord incelemesiveXiaomi Mi 10T Lite incelemesi.

Pil ömrü açısından, Xiaomi Mi 10T Lite'ın 4.820 mAh pili, 4.115 mAh OnePlus Nord'dan biraz daha iyi performans gösteriyor - ancak çok fazla değil. Her iki telefonun da standart kullanımla ikinci bir güne kadar rahatlıkla dayanacağını söyleyebiliriz. Sürekli olarak video akışı gibi yoğun görevler yapıyorsanız, muhtemelen yaklaşık 10 saatte biterlerdi.

OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Özellikler ve Özellikler

Xiaomi Mi 10T Lite


(Resim kredisi: Xiaomi)

Xiaomi 10T Lite'ın kaputunun altında bir Qualcomm Snapdragon 750G, 6GB RAM var ve 64GB veya 128GB depolama alanı seçebilirsiniz.

OnePlus Nord, daha etkileyici bir 765G Snapdragon işlemciye sahipken, iki bellek ve depolama kombinasyonu seçeneğiniz var: 128 GB depolama ile 8 GB RAM ve 256 GB depolama ile 12 GB RAM.

Nord'un temel modeli daha etkileyici ve 10T Lite'ın en iyi modelinden daha hızlı ve sorunsuz çalışmalı. Aramızda Nord'u bulmanızın nedenlerinden biri de budur.en iyi Android telefonlar, ancak Nord iki telefondan daha pahalı - bu yüzden beklediğimiz şey bu.

Her iki telefon da 5G özellikli ve hızlı şarjı destekliyor. Xiaomi Mi 10T Lite, 3,5 mm kulaklık jakı için yer açarken, Nord bunu yapmaz.

OnePlus Nord vs Xiaomi Mi 10T Lite: Fiyat ve karar

OnePlus Kuzey

(İmaj kredisi: Gelecek)

söz konusu olduğundaOnePlus KuzeyvsXiaomi Mi 10T Lite, Nord'un genel olarak daha iyi telefon olduğunu söylemek kolay. Biraz daha iyi bir kamerası, daha güçlü donanımı ve daha güzel bir ekranı var, ancak puan kartının daraldığı fiyatta.

Xiaomi Mi 10T Lite'ın sürümleri, en ucuz OnePlus Nord'lardan önemli ölçüde daha ucuza alınabilir - 150 £/200 $'a kadar. Bu nedenle, bu cihazların değerini analiz ederken, Xiaomi Mi 10T Lite cazip bir seçenek haline geliyor.

Sonuçta karar size ait olacak. Mümkün olan en düşük fiyata mümkün olan en iyi telefonu istiyorsanız, Xiaomi Mi10T Lite düşüncelerinizi yüksek tutmalıdır. Bundan biraz daha yüksek özellikli bir şey istiyorsanız, ancak yine de bankayı kırmak istemiyorsanız, OnePlus Nord bariz bir seçimdir. Her iki durumda da, bunlar ikien ucuz telefonlarbugün civarında.