Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • OnePlus Watch incelemesi: şık ve uygun fiyatlı bir Apple Watch alternatifi

OnePlus Watch incelemesi: şık ve uygun fiyatlı bir Apple Watch alternatifi

OnePlus Watch - önemli özellikler

OnePlus İzle incelemesi

(Resim kredisi: OnePlus)

Boyutlar:46,4 × 46,4 mm × 10,9 mm
Ağırlık:76g (kayışla birlikte)
Pil:402 mAh
Su direnci:5ATM, IP68
Hafıza:4 cigabayt

Ayak parmağını giyilebilir suya daldırdıktan sonraOnePlus Bandı, Çinli firma şimdi ilk kez tam gelişmiş, küresel olarak piyasaya sürülen akıllı saati ile geri döndü ve bu OnePlus Watch incelemesi, neler sunduğunu açıklamak için tasarlandı.

OnePlus Watch, aylarca süren sızıntı ve söylentilerin ardından nihayet duyuruldu.OnePlus9veOnePlus 9 Proakıllı telefonlar şirketin son lansman etkinliğinde yer aldı ve ürün sunumunu tamamlamak için tasarlandı.


Kağıt üzerinde OnePlus Watch teklifler kadar heyecan vericielma izle-tarzı performans ve özellikler, ancak belirgin şekilde daha düşük bir fiyat noktası için. OnePlus, akıllı telefon yerinde rakiplerine yaptığını yapıp amiral gemisi bir öldürme ürünü sunabilecek mi?

Ve daha da önemlisi, OnePlus Watch geçidi çökertebilir mi? smartwatchParti? Burada, OnePlus Watch incelememde öğreneceğiz. İncelemeyi tasarım, performans ve pil ömrü gibi birkaç önemli puanlama alanına böldüm ve okumaya başlamak için veya doğrudan belirli bir bölüme atlamak için yakındaki menüyü kullanarak doğrudan ona atlayın.


OnePlus Watch incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

OnePlus Watch'ın iki varyantta geldiği onaylandı. Midnight Black veya Midnight Silver'da bulunan OnePlus Watch var ve ardından OnePlus Watch Cobalt Limited Edition var.

Standart OnePlus Watch fiyatı ABD'de 159 $, Avrupa'da 159 €, İngiltere'de 149 £ ve Kanada'da 219 $'dır.


OnePlus Watch, 14 Nisan 2021'den itibaren OnePlus.com'dan ve Amazon dahil olmak üzere çeşitli diğer perakendecilerden ön sipariş vermeye hazır. OnePlus Watch çıkış tarihi 30 Nisan.

OnePlus İzle incelemesi

Kutuyu açtığınızda OnePlus Watch sizi nasıl karşılıyor?

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus Watch incelemesi: kutuda ne var

OnePlus Watch, tipik OnePlus turuncusu olan uzun dikdörtgen bir kutu içinde gelir. Kutunun üstünü çıkarın ve hemen bir karton girintiye oturan ve koruyucu film ile kaplanmış gerçek OnePlus Watch ile karşılaşacaksınız.


Saati ve ardından karton girintiyi çıkarın ve cihazın kullanım kılavuzu, güvenlik bilgileri ve garantisi ile şarj yuvası ile karşılaşacaksınız. Şarj yuvası, tek bir USB kablosu takılı (USB Tip-A) küçük yuvarlak bir disktir ve hafif bir manyetik kaliteye sahip olduğu anlamına gelen metal bir tabana sahiptir.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch için şarj yuvası.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tipik OnePlus tarzında, OnePlus Watch'ın belgeleri çok nettir ve koruyucu filmde bile saatteki iki düğmenin ne yaptığını tanıtmak için üzerinde birkaç tanıtım notu bulunur. Bu nedenle, Watch'ı çıkarmak ve ona aşina olmak, bir teknoloji acemisinin bile üstesinden gelebileceği çok basit bir deneyimdir.

Saati kutusundan çıkardım ve birkaç dakika içinde kuruluma hazır hale getirdim.

Açık olmak gerekirse, standart OnePlus Watch kutusunda floroelastomer kayış olan yalnızca bir saat kayışı bulunur. Bu, kelebek tokalı bir deri kayışla birlikte gelen OnePlus Watch Cobalt Limited Edition'dan farklıdır.

OnePlus İzle incelemesi

Varsayılan saat yüzüyle OnePlus Watch.

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus Watch incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Kuruluma geçmeden önce tasarım ve inşa kalitesinden bahsedelim. OnePlus Watch kasası 316L paslanmaz çelikten yapılmıştır ve elde sağlam bir his verir. Yoğun olarak tanımlamazdım ve sadece 45 gram (kayışsız) ağırlığı bunun kanıtıdır, ancak iyi yapılmış hissi veriyor ve bütçe, plastik kalitesi iletmiyor.

Kayış takılıyken saatin ağırlığı 76 gramdır ve çıkıntılar hariç saatin kendisi 46,4 × 46,4 mm × 10,9 mm boyutlarındadır. Bunun nedeni, OnePlus Watch'ın harika göründüğünü onaylayabildiğim ancak balın Winnie-the-Pooh'u çekmesi gibi parmak lekelerini çeken 1.39 inçlik büyük bir AMOLED ekran sunmasıdır.

İlginç bir şekilde adlandırılan floroelastomer kayış şüphesiz karmaşık bir üretim sürecine sahiptir, ancak bana kauçuk gibi geldi. Bu, kayışın çok yumuşak ve tene karşı hissettirdiği anlamda iyidir, ancak lüks bir estetikten ziyade bir spor-fitness estetiği ilettiği anlamında iyi değildir.

Bu kauçuk kayış daçokhızlı bir şekilde bol miktarda toz ve döküntüye ev sahipliği yaptı, bu nedenle temiz kalması için sık sık silinmesi gerekiyor.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch'ın arkası, izleme sensörlerinden bazılarını ortaya koyuyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlusaçıkçaakıllı saati için farklı kayışlar satacak, bu yüzden bu kalıcı değil, ancak saatiniz için daha olgun, şehre giden bir estetik istiyorsanız, o zaman akıllı bir deri kayış satın almak (veya Cobalt Limited Edition'ı satın almak) istiyorsanız.

İşlevsel tasarım açısından saatin çelik kasasında iki düğme bulunuyor. Biri sizi çeşitli fitness modları için bir menüye, diğeri ise sağlık izleme özelliklerinin yanı sıra müzik çalma, hava durumu ve arama yapma gibi ekstra özellikleri içeren bir menüye götürür.

Genel olarak, OnePlus Watch tasarımının şık olduğunu düşünüyorum, ancak piyasadaki diğer akıllı saatlere benzediği için görünümün bireyselliği açısından biraz eksik olabilir. Bu, çok farklı, bireysel bir görünüme sahip olan Apple Watch'tan farklı.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch'ı Samsung Galaxy S21 Ultra'da kurma.

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus Watch incelemesi: kurulum ve uygulama

OnePlus Watch, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro ile piyasaya sürüldü ve açıkçası OnePlus,beğenmekÇoğu kullanıcının tercih ettiği eşleştirme olması için, bence gerçek Apple Watch rakibi, o zaman OnePlus Watch kullanıcıları için çekici bir seçenek olmalı.en iyi akıllı telefonmarkalar.

Bu nedenle, çok iyi derecelendirilmiş kullanmaya karar verdimSamsung Galaxy S21 UltraOnePlus Watch'u kurmak ve eşleştirmek için amiral gemisi.

Yani, kurulum için. OnePlus Watch'u ilk açtığınızda, hemen OnePlus Health uygulamasını telefonunuza indirmeniz konusunda sizi bilgilendirir. İstenirse Google Health ile bilgi paylaşabilen bu uygulama, Watch'ın kurulum, veri takibi ve kişiselleştirme için tek adresli arkadaşıdır ve bu nedenle OnePlus Watch deneyiminin önemli bir parçasıdır.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Health uygulamasından bazı kurulum seçenekleri.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Uygulamayı çalıştırın ve ardından telefon ile saat arasında bir bağlantı kuran OnePlus Watch'ı 'cihazı ekleyin' ve ardından kuruluma devam edin. Kurulum iki katlıdır. Öncelikle sağlık takibi için cinsiyet, boy ve kilo gibi tüm bilgilerinizi ve saatlerinizi hangi bileğe taktığınız gibi tercihlerinizi giriyorsunuz (hoş bir dokunuş OnePlus, doğru cevabın sol bilek olduğunu hepimiz biliyoruz).

Ardından, ikinci olarak, uygulamanın izinlerini ayarlarsınız ve ayrıca saatin kendisini en son üretici yazılımıyla güncellersiniz. Bu prosedür, uygulama aracılığıyla internetten bellenimin indirilmesini ve ardından bellenim kurulum paketinin saate aktarılmasını içerir.

OnePlus İzle incelemesi

Kullanılmadan önce izinleri ayarlamalı ve OnePlus Watch'u güncellemelisiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Söyleyeceğim şey, OnePlus Watch ve OnePlus Health uygulamasının neler olup bittiğini iletmede çok iyi olduğu. Ancak, OnePlus Watch'u kurduğumda kurulum paketini aktarmak benim için yavaş bir işlemdi ve aslında sonunda beklemekten bıktım ve zaman geçirmek için başka bir şey yapmak için uzaklaştım.

Bu küçük bir nokta ama tam olarak çalışan bir OnePlus Watch'a sahip olmamı yarım saatten fazla geciktirdi.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch, bir ürün yazılımı yükseltmesi alıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus Watch güncellendiğinde tam işlevsellik kilidi açıldı ve bu, akıllı saati OnePlus Health uygulaması aracılığıyla özelleştirebileceğim anlamına geliyordu. OnePlus Watch, Klasik, Dinamik, Özlü, Sevinç, Pratik ve Spor gibi kategorilere ayrılmış mütevazı bir saat yüzü seçkisi ile birlikte gelir ve varsayılan yüz spor çeşitliliğidir.

OnePlus Watch'ı giyilebilir bir spor fitness aleti yerine günlük bir saat olarak kullanmak istedim, bu yüzden saat kadranımı klasik bir analog kadranla değiştirdim. Yüz yelpazesi lansmanda çok iyi değil ama diyeceğim şu ki, dijital ve analog görünümlerin yanı sıra dişli çarklardan halkalara kadar her türlü tasarımın yanı sıra estetik açısından ana kutuları işaretliyorlar. şekiller ve desenler gibi soyut şeyler.

Bir saat yüzü eklemek, OnePlus Health uygulamasında üzerine tıklamayı içerir. Yüz daha sonra yaklaşık üç saniye içinde OnePlus Watch'a yüklenir.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Health uygulaması aracılığıyla OnePlus Watch için saat yüzlerini seçersiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, OnePlus Health uygulamasında, tüm sağlık ve fitness istatistiklerinizi takip edebileceğiniz, saatinizin pil ömrünü kontrol edebileceğiniz (ancak bu, cihazın kendisinde de yapılabilir), dinlemek için müzik ekleyebileceğiniz ve günlük şeyler gibi ayarlayabileceğiniz yerdir. adım hedefi ve kalori yakma hedefi.

Uygulama ayrıca, bir dizi sekme ile seçilebilir veya seçilemez WhatsApp gibi uygulamalarla OnePlus Watch'ta hangi bildirimleri alacağınızı belirleyebileceğiniz yerdir.

Genel olarak, OnePlus Health uygulaması iyi çalışır ve uygun gördüğünüz şekilde izlemenizi kontrol etmenize olanak tanır.

OnePlus İzle incelemesi

Kısa bir koşudan sonra bileğimde OnePlus Watch.

(İmaj kredisi: Gelecek)

OnePlus Watch incelemesi: donanım ve özellikler

Akıllı saat satın alan çoğu kişinin bunu basit zaman tutmak yerine fitness ve sağlık takibini göz önünde bulundurarak yaptığını fark ettim, bu yüzden burada OnePlus Watch'ın hangi özellikleri sunduğundan bahsedelim.

Donanım açısından OnePlus Watch aşağıdaki sensörlerle birlikte gelir: hızlanma sensörü, jiroskop sensörü, jeomanyetik sensör, optik kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü, ortam ışığı sensörü, hava basıncı sensörü ve bir kapasitans sensörü.

Saat ayrıca GPS, GLONASS, Galileo ve Beidou konumlandırma birimleriyle birlikte gelir, bu da OnePlus Watch'ın izleyemediği çok az şey olduğu anlamına gelir.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch, çeşitli fitness ve sağlık izleme verilerini geri gönderebilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Zindelik açısından, olağan adım sayma teknolojisine ek olarak (birim ile test süresinin olmaması nedeniyle, doğruluk açısından özel bir fitness takipçisiyle karşılaştıramadım), OnePlus Watch aşağıdakiler için izleme modları sunar: koşu, yağ yakıcı koşu, açık hava bisikleti, kapalı bisiklet, açık havada yürüyüş, yüzme, eliptik antrenör, kürek makinesi, badminton, dağcılık, kros yürüyüşü, kriket, yoga ve serbest stil eğitimi.

Bence bu gerçekten güçlü bir izleme modu seçimidir ve muhtemelen sahiplerinin kullanım senaryolarının büyük çoğunluğunu kapsayacaktır.

OnePlus İzle incelemesi

Bir antrenman, OnePlus Watch'ı ter içinde bıraktı ve bir silme ihtiyacı duydu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Koşmak için OnePlus Watch'u kullandım ve doğru fitness izleme modunu etkinleştirmenin kolay olduğunu hissettim. Ne yazık ki, yukarıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, bu egzersiz saati ter içinde bıraktı, bu çok çekici değil. OnePlus Watch, arka muhafazası ve nemi emen kauçuk kayışı ile bir havluyla silinmesi kolaydır.

OnePlus İzle incelemesi

VarçokOnePlus Watch'taki farklı fitness izleme modları.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Sağlık takibi açısından, OnePlus Watch, kalp atış hızı, kan oksijeni, uyku, nefes alma ve stres takibi ile Apple Watch ile gerçekten mücadele ediyor. Bunların kullanımı çok kolaydır - sadece menü düğmesine dokunun ve ardından hemenalmakbir okuma.

Bunlardan favorim, seçildiğinde yaklaşık 20 saniye süren stres seviyenizi okurken gülen bir yüz gösteren stres izleme izleyicisidir. Bu sürenin sonunda, OnePlus Watch size ölçtüğüm zamanlarda benim için 'rahat' veya 'normal' olan stres seviyenizi söyler.

Bir stres uyarı işlevi de vardır (isterseniz kapatılabilir), bu da saatiniz tehlikeli bir şekilde stresli olduğunuzu algılarsa sizi bilgilendirir. Bence birçok insan iş yerinde bu özelliği kapatmak zorunda kalabilir!

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch'ta kandaki oksijen seviyesi gibi gelişmiş sağlık izleme özellikleri elde edersiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ortalama bir kullanıcı tüm bu işlevleri ne kadar kullanacak? Emin değilim ve kişisel olarak yatakta bir saat takmaya karar verdim, böylece uykumu takip edebilir, ama her biri kendine ait. Bazı insanlar sağlıklarının her yönünü sürekli takip etme yeteneğinden çok hoşlanacaklar, ancak diğerleri için stres seviyesi okumanın günde üç kez bir zorunluluktan ziyade arada bir hile olabileceğini düşünüyorum.

Günün sonunda, OnePlus Health uygulamasının sevdiğim yanı, yüksek stres veya dinlenme kalp atış hızı uyarısı gibi şeyler için bildirimlerin tamamen kapatılabilmesidir. Bu nedenle, bildirimleri istiyorsanız onlara sahip olabileceğiniz (ve sonuçta hayatınızı kurtarabilecekleri) ve istemiyorsanız, istemiyorsanız, zorunda olmadığınız bir durum.

Genel olarak, izleme performansı açısından, OnePlus'ın teklifini ilk akıllı saatinde çivilediğini düşünüyorum, çünkü çok daha pahalı Apple Watch'ın sunduğu gelişmiş özellikleri sunuyor.

OnePlus İzle incelemesi

Stres seviyemi ölçmek için OnePlus Watch'u kullandıktan sonraki sonucum.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, OnePlus Watch'ın bazı ekstra özelliklerinden bahsedelim. OnePlus Watch'tan müzik çalabilir, ondan arama yapabilir ve aramaları cevaplayabilirsiniz (bir arama geldiğinde saat titrer ve ardından bir Star Trek iletişim cihazı gibi konuşabilirsiniz), saatteki hava durumunu kontrol edebilir, alarm kurabilir, kullanabilirsiniz. dijital bir kronometre, zamanlayıcılar ayarlayın, barometresi ile atmosferik basıncı veya altimetre ile yüksekliği kontrol edin, pusula ile yönü belirleyin, bir el feneri olarak kullanın (çok parlak değil) ve hatta 'telefon bul' fonksiyonu ile eşleştirilmiş telefonunu bulun (telefon bul) telefon çalmaya başlar).

Bu ekstra özellikler, OnePlus Watch'ı tamamlamaya ve onu kılık değiştirmiş bir fitness takipçisinden ayırmaya gerçekten yardımcı oluyor. Ayrıca sunduğu değer önerisini vurgulamaya da yardımcı olurlar ki bu şüphesiz en güçlü yönlerinden biridir.

OnePlus İzle incelemesi

Egzersiz yaparken harika olan OnePlus Watch'tan müzik çalabilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak pil ömründen bahsedelim. OnePlus Watch, 402 mAh pil ile geliyor, bu yüzden OnePlus, tek bir şarjla iki haftalık kullanım için (orta kullanım senaryosu) söylüyor. Ve ürünle ilgili zamanım olmadığı için bunu tam olarak doğrulayamazken, 14 günlük bir süre boyunca tahmin edilen kullanımımın gerçekten doğru olduğunu söyleyebilirim. Bu, en ağır kullanıcının bile haftada yalnızca bir kez şarj edebileceği bir cihazdır ve çoğu kullanıcı, şarj cihazını bile düşünmeden iki kez devam etmek için onu hiç durmadan takabilecektir.

Ancak, şarjdan bahsetmişken, OnePlus Watch'ın şarj edilmesi hızlıdır. Bu muhtemelen OnePlus'ın harika akıllı telefon şarj teknolojisini göz önünde bulundurarak beklemem gereken bir şey. OnePlus Watch'u şarj etmek için, şarj pimleri hizalanacak şekilde şarj cihazına yerleştirmeniz yeterlidir (saat, bahsettiğim ışık manyetizması sayesinde yerine oturur) ve ardından 5 dakika içinde bir günlük kullanım için yeterli enerjiniz olur, ve 20 dakika içinde bir haftalık kullanım için yeterli enerjiniz olur.

Bu nedenle, en ağır kullanıcı olduğunuzu düşünseniz bile, OnePlus Watch'u çalışır durumda tutmayı yine de kolay bulacaksınız. Yani, günlük kullanım için 5 dakika. Herkesin 5 dakikası var.

OnePlus İzle incelemesi

OnePlus Watch, Çinli üreticiden harika bir ilk uygun akıllı saat.

(Resim kredisi: OnePlus)

OnePlus Watch incelemesi: karar

Genel olarak, OnePlus Watch, akıllı saat sektöründe OnePlus'ın harika bir ilk ürünüdür. Bir değer önermesinden rakipsizdir – elde edersinizbu kadarBu akıllı saatin işlevselliği, bugün piyasadaki diğer akıllı saatlere ve özellikle akıllı saat dünyasının kralı Apple Watch'a kıyasla çok az paraya.

Şu anda olsa da, Apple Watch hala akıllı saat dünyasının kralı. OnePlus Watch henüz amiral gemisi öldürme seviyesinde değil, ancak bence çok, çok yakın ve bu OnePlus'ın kalitesinin kanıtı - bu, çok az deneyimi olan bir alanda yeni bir ürün yaratabilen bir üretici. ve neredeyse tahta geçecek.

Yine de bir Apple Watch istemeyen (veya karşılayabilen) Android kullanıcıları veya aynı teknede olan iPhone kullanıcıları için, OnePlus Watchkesinliklekontrol etmeniz gereken bir şey. Uygun fiyatlı ve özelliklerle dolu ve temel olarak her kullanıcıya (ancak özellikle büyük fitness ve sağlık izleme ihtiyaçları olanlara) zemine kadar uyacak.

Ve bunun için OnePlus büyük bir şapka ipucunu hak ediyor.