Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • OnePlus X incelemesi: harika tasarım, ancak özelliklerde eksik

OnePlus X incelemesi: harika tasarım, ancak özelliklerde eksik

OnePlus X, 64 Amazon müşteri değerlendirmesi fırsatı Amazon UK Image 1/13

OnePlus X incelemesi


Resim 2/13

OnePlus X incelemesi

Resim 3/13

OnePlus X incelemesi

Resim 4/13

OnePlus X incelemesi

Resim 5/13

OnePlus X incelemesi


Resim 6/13

OnePlus X incelemesi

Resim 7/13

OnePlus X incelemesi


Resim 8/13

OnePlus X incelemesi

Resim 9/13

OnePlus X incelemesi


Resim 10/13

OnePlus X incelemesi

Resim 11/13

OnePlus X incelemesi

Resim 12/13

OnePlus X incelemesi

13 görsel

OnePlus X incelemesi


Geçen yıl OnePlus, OnePlus One ile tüm akıllı telefon dünyasını alt üst etti ve bu yıl daha da iyi olan OnePlus 2 ile onu tekrar takip etti. Ancak yeni OnePlus X farklı bir yöne gidiyor ...

OnePlus, & ldquo; amiral gemisi katili & rdquo; OnePlus X, daha düşük bir fiyat için acımasız bir arayış içinde bir dizi bileşenin üzerine düştüğü son gezisinde özellik seviyesi. Ve OnePlus X sadece 199 £ olduğu için buldu.

OnePlus 2'den çok daha azını sunuyor, ancak muhteşem bir tasarıma sahip. Yani sahip olmaya değer mi?

  • OnePlus 2 incelememiz

Tasarım

OnePlus, OnePlus X'te iPhone 4'ten birçok öğe aldı - telefonun tüm görünümü, Apple'ın popüler 2011 modelinin biraz şişirilmiş bir versiyonu gibi görünüyor.

Kutudan çıkar çıkmaz harika görünen bir cam arka panel var, ancak telefonu biraz tuttuktan sonra, arka taraftaki kirli parmak izleriyle korkunç görünüyor. Bu telefon bir parmak izi mıknatısının tanımıdır.

Telefonun ön yüzünde iPhone 6 ve iPhone 6S'de aynı alana benzeyen yuvarlatılmış köşeler var, ancak buradaki kenarlar da çıkıntılı metal.

Yanlarda birinci sınıf görünüyor ve hoşuma gittiğim telefonu tutmanıza yardımcı oluyor, ancak yoldan geçenlerin gözünü tam olarak tutmayacak.

OnePlus One ve OnePlus 2 ile karşılaştırıldığında, bu, şık gövdesi ve parlak tasarımıyla Çinli firmanın şimdiye kadar ürettiği en iyi görünümlü telefon.

Özellikleri

OnePlus X'in arkasında 13MP kamera var, telefonun fiyatı düşünüldüğünde etkileyici bir kurulum. Dikkat edin, size aynı kalitede görüntü vermeyecektir.Samsung Galaxy S6.

OnePlus X özellikle karanlık görüntülerle mücadele ediyor. OnePlus X'te fotoğraf çekmenin en önemli özelliği, piyasanın bu ucunda duyulmamış olan 8MP ön kamera - birçok amiral gemisi telefon bile bu kadar çözünürlüğü sunmuyor yüzün.

Ama yine de ışık kötüyse, burada iyi bir çekim yapamazsınız.

Bu aynı zamanda genişletilebilir depolama ile gelen ilk OnePlus telefon - bu, dahili olarak 16 GB ve ardından bir microSD'den 128 GB'a kadar alacağınız anlamına gelir. Yine de bu ekstra karta ihtiyacınız olacak, çünkü dahili depolama sadece uygulamalar ve fotoğraflar için yeterli değil.

Verim

İşte OnePlus X gerçekten düştüğü yer. OnePlus, OnePlus X'in içinde Qualcomm Snapdragon 801 işlemciye gitti ve harika HTC One M8'in içinde olduğunu düşünürsek harikalar yaratmasını beklersiniz, ancak burada o kadar iyi değil.

Yüksek yoğunluklu oyun oynarken bulduğum bazı büyük kekemelik sorunları var ve bu, amiral gemisi cihazlarının çoğu ile aynı standartta değil - bu, uygulama gücünün son birkaç yılda ilerlediğini düşündüğünüzde mantıklı geliyor.

Video izlemenin de özellikle akış sırasında birkaç sorunu vardı. Bazen videolar o kadar yavaşlıyordu ki kliplerin saniyelerini kaçırırdım. Ne kadar zorlasam da hiç ısınmadı.

Zor görevlerin üstesinden gelebilecek bir telefonun peşindeyseniz, bu sizin için bir seçim değildir.

Kullanılabilirlik

OnePlus X ellerim için mükemmel boyutta. Birkaç saniyede bir avuçlarınızdan düşmeyecek gibi hissettiren 5 inçlik bir telefonun peşindeyseniz, bu harika bir seçimdir.

Pil açısından OnePlus X tamam, ancak devrim niteliğinde değil. Günün sonuna kadar yeniden şarj etmek zorunda kalmadan geçebilirsiniz, ama bu kadar. Sadece biraz meyve suyuyla yatağa gittiğim birkaç gün yoğun kullanım yaşadım.

Ellerinizi bir OnePlus X'e almanın da zor olduğunu unutmayın. Bu, bir mağazaya girip paranızı tezgahın üzerine çarpmak değildir - bir davet almanız gerekir ve onları almanın tek yolu, zaten bir OnePlus telefonu olan bir arkadaşınız, bekleme listesine katılmak veya kazanmaktır. doğrudan şirketin kendisinden.

Pingtwitter Kararı

OnePlus 2 bu kadar harika bir telefonken OnePlus X'i almayı haklı çıkarmak zor. Davet alma sürecinden rahatsız olabilirseniz, biraz daha fazla para harcamaya ve çok daha iyi amiral gemisi ürünü almaya değer.

OnePlus X'in tasarımı harika ve OnePlus'ın burada fiyatı göz önünde bulundurarak yaptığı şey etkileyici. Ancak bunu biraz daha yaşlı ve daha donanımlı kardeşle karşılaştırdığınızda, her şey OnePlus 2 ile ilgili.

OnePlus, amiral gemisi aralığında yalnızca en iyi üst düzey özellikleri sunabilir, fiyatı 200 sterline düşürmek, tam Android deneyimini sunmak için çok düşüktür. Utanç verici ama bu tasarım konusunda gerçekten tutkulu değilseniz, OnePlus 2'yi istiyorsunuz.

  • OnePlus 2 incelememiz