Close

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo: pizza fırınlarının savaşı

Pingtwitter hakkında bir iki şey biliyoren iyi pizza fırınları, her yıl piyasadaki en iyi pizza üreticilerini inceleyerek ve derecelendirerek geçiriyoruz. Yine de piyasada her zamankinden daha kaliteli pizza fırınları var, bu nedenle ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için doğru olanı aldığınızdan emin olmak çok önemlidir. Bu yüzden en yüksek puan alan modelleri karşılaştırıyoruz.


Biz zaten attıkAdaçayı Akıllı Fırın Pizzaiologaza karşıOoni Koda 12, ve burada Sage'in son derece parlak pizza üreticisinin, Ooni'nin en iyi bütçeli modellerinden biri olan, cezbedici bir şekilde adlandırılan Fyra 12'ye karşı nasıl olduğunu öğreniyoruz. Her iki model de 12 inç'e kadar pizza pişirmek için tasarlandı, ancak hangisi ihtiyaçlarınız ve cebiniz için en iyisi?

Bunu öğrenmenin tek bir yolu var, o yüzden hadi bu bebekleri ateşleyelim ve işin aslına inelim.

Bugünün en iyi Sage the Smart Oven Pizzaiolo fırsatlarıAkıllı Fırın Pizzaiolo Breville $ 999,95 GörünümBreville Akıllı Fırın Pizzaiolo Amazon $1.320.07 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Ooni Fyra 12 fırsatları İndirimli Fiyat Ooni Fyra 12 Odun Ateşli... Amazon $399 $297 Görünüm En iyiyi bulmak için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Fiyat:% s

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo: tasarım

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo

Ooni Fyra 12, en iyi sonuçları veren mükemmel bir düşük fiyatlı fırındır.


(Resim kredisi: Ooni)

Dış mekan pizza fırınlarının panteonunda, peletle çalışan Ooni Fyra 12 nispeten küçüktür (74,2 x 39,4 x 72,6 cm) ve sadece 10 kilo ağırlığındadır, bu nedenle onu sahile götürmek kolaydır. Baca ve pelet hunisi için gerekli bazı montajlar var, ancak aksi halde yuvarlanmaya neredeyse hazır. Fyra'nın katlanır ayakları, bu fırının kış boyunca saklanmasını gerçekten kolaylaştırıyor ve ısının yüzeye zarar vermemesi için masa üstünde uzun durmasını seviyorum.

Elektrikle çalışan Sage Pizzaiolo, esas olarak kapalı mutfak kullanımı için tasarlanmıştır, ancak hava güzelse açık havada bir masa üstünde kullanmak tamamen uygun olacaktır. Öte yandan Ooni Fyra 12, çok fazla duman çıkaran odun peletlerini yaktığı için kesinlikle sadece açık havada kullanılabilen bir modeldir. Ve mutfakta herhangi bir tür yangın olmasını istemezsiniz çünkü bu kötü bir şey olur – dekor kararır, yangın alarmları çalar ve muhtemelen havada Karbon Monoksit olur.


Posta kutusu cam penceresinin yanı sıra, Sage neredeyse tamamen paslanmaz çelikle kaplanmış ve gerçekten de çok havalı görünüyor. Ancak oldukça büyüktür (47 x 46 x 27 cm) ve standart bir mutfak tezgahının neredeyse tüm derinliğini kaplar. Ön kulp dışarı çıktığı için mutfak dolabına bile sığdıramayabilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir mutfak aletini bir tezgah üzerinde bırakacaksanız, bu en iyi adaydır.

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo: performans

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo


Ooni Fyra 12

(Resim kredisi: Ooni)

Ooni Fyra 12, tıpkı bazı modellerde olduğu gibi ahşap pelet kullanır.en iyi sigara içenler. Bu, pizza yapmak için harika bir yoldur ve muhtemelen, pizza tabanı için bir alan yaratmak için külleri bir kenara fırçalamak zorunda kalmadan, uygun bir restoran tarzı odun ateşinde pizza fırınına ulaşabileceğiniz en yakın yoldur. Ooni Fyra ile küçük bir yakıt tepsisine odun peletleri (10 kg için yaklaşık 20 £) yükler, bir ateş çakmağı kullanarak ateşe verir ve tepsiyi arkaya doğru kaydırırsınız. Peletler tamamen yandığında, tepeye kadar dolana kadar hazne tüpünden aşağı yavaş yavaş daha fazla pelet dökmeye başlayın (dolu bir hazneden yaklaşık 15 dakikalık yanma süresi elde etmelisiniz). Bir pizzayı tokatlamadan önce, 13 inçlik kordiyerit taşının yaklaşık 400˚C'de olduğundan emin olun ve bunu yapmanın en iyi yolu bir Ooni Kızılötesi Termometre kullanmaktır.

Çoğu ev pizza fırınında olduğu gibi, Ooni Fyra 12'deki en yüksek ısı, alevin arkaya doğru oturduğu yerdir. Bununla birlikte, bazı akıllı hava hareketi bilimi, tüm pizzanın iyi bir şekilde görülebilmesi için bol miktarda alevin tüm taşın üst kısmına doğru itilmesini sağlar. Baca bunda büyük rol oynar, bu nedenle sıcağı tutmak için fırın kapağını kullanırken bacanın açık olduğundan emin olun.

Piyasadaki hemen hemen her pizza fırını gibi, pizzayı 60 ila 90 saniyelik kısa pişirme süresi boyunca en az bir kez çevirmeniz gerekecek, aksi takdirde arka tarafı kavrulur. Ayrıca, pizzanın her zaman dikkatli bir şekilde göz kulak olmanız gerekecek, çünkü arada biraz az pişmiş görünmesinden mükemmel olması için sadece birkaç saniye geçmesi gerekiyor. Sadece 10 saniye daha bırakın ve özellikle arka kısım çok hızlı yanmaya başlayacaktır.


Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo

Adaçayı Akıllı Fırının İçinde Pizzaiolo

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Sage Akıllı Fırın Pizzaiolo, tamamen farklı bir ısıtma yöntemi kullanır - elektrik. 'Sacré Bleu', İtalyanca'daki karşılığı olan 'elektrik - pizza fırını için!!?' bilmediğin için Fransızca çığlık attığını duyuyorum. çünkü her iki tarafta da eşit bir pişirme sağlamak için taşın üstünde ve altında iki kızgın fırın halkası kullanır - ve pizzayı fırının ortasında çevirmeye gerek kalmadan. Odun ateşinde pişirilen pizza ile gaz, pelet veya bu durumda elektrik kullanılarak yapılan pizza arasındaki farkı söyleyebilecek kimseyle tanışmadım. Fırın yakıcı derecede sıcak olduğu (yaklaşık 400˚C) ve uygun bir pizza taşı kullanıldığı sürece, pizza aynı özellikleri, yani kirli görünümlü gevrek bir taban, yükselen bir kabuk ve üstte iyi pişmiş malzemeler gösterecektir. Bu açıdan Sage Akıllı Fırın Pizzaiolo her kutuyu ve bazılarını işaretler.

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo: özellikler

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo

Ooni Fyra 12 için bir taşıma çantası var. Plajda pizza yapan var mı?

(Resim kredisi: Ooni)

Ooni Fyra 12, ön kapısı kesinlikle ısıyı içeride tutmaya yardımcı olmasına rağmen, dikkat çekici herhangi bir kayda değer özelliğe sahip değil. Aksi takdirde, sadece bir fırın alanı, kordiyerit taşı, ahşap pelet haznesi, ayarlanabilir bacalı bir baca ve bir bacadan oluşur. kaldırılabilir ön kapak.

Öte yandan Adaçayı, pizza pişirmeyi olabildiğince kolay hale getirmek için tasarlanmış teknolojiyle dolu. Bu nedenle, yalnızca üç kadran vardır - solda bir zamanlayıcı, ortada bir pizza çeşidi kadranı ve sağda isteğe bağlı küçük bir esmerleşme düğmesi. Pizza çeşidi kadranı şu ayarlardan oluşur: 160˚C, buz çözme, derin tava (makine bir tava ile gelir), kalın hamur, ince ve gevrek, odun ateşi ve 400˚C. Sadece tercih ettiğiniz pizza ikonunu seçin, fırın iki ısıtma elemanı ve önerilen pişirme süresi arasında önceden programlanmış en iyi oranı seçecektir. Ayrıca, iki ısıtma elemanı arasındaki ısıtma oranlarıyla uğraşmak isteyenler için manuel bir moda sahiptir.

SAGE PIZZAIOLO incelemesi

Sage, yüklemesi ve boşaltması en kolay pizza fırınıdır çünkü kapıyı açtığınızda taşı dışa doğru hareket eder.

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Bu fırınla ​​ilgili en iyi şeylerden biri, kapıyı açtığınızda pizza taşının yaklaşık üç inç dışarı doğru hareket etmesidir. Bu, pizzaları herhangi bir aksilik olmadan ve işlem sırasında elinizi yakmadan yüklemeyi ve çıkarmayı son derece kolay hale getirir - çoğu ev tipi pizza fırınında yapılması çok kolay olan bir şey.

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo: karar

Ooni Fyra 12 vs Sage the Smart Oven Pizzaiolo


(Resim kredisi: Ooni)

Bu fırınların her ikisi de mükemmel sonuçlar verir ancak Ooni Fyra 12, sürekli yeniden doldurma gerektiren bir yakıtla çalıştığı için kullanıcı tarafından daha fazla girdi gerektirir. Sage, herhangi bir zamanda böyle bir girdi gerektirmez, bu nedenle genellikle faff ücretsizdir. Ayrıca, Adaçayı kullanarak kendinizi yakmanız pek olası değildir, çünkü kapıyı açtığınızda taş dışa doğru eklemlenir ve dış kasa üçüncü derece yanık yerine yalnızca radyatör sıcaktır. Ancak Adaçayı ile ilgili dev bir uyarı var ve bu fiyat. Hiç şüphe yok ki, düşündüğünüz kadar sık ​​kullanmayacağınız bir pizza fırını için 700 sterlin çok büyük bir masraf. Bununla birlikte, bunun kadar iyi performans gösteren daha kolay, daha tutarlı bir dört mevsim pizza modeli bulamayabilirsiniz.

Ooni Fyra 12, karşılaştırıldığında, Sage'in fiyatının yarısından çok daha az ve biraz pratikle, eşit derecede kolayca pizza üretiyor. Sadece 249 £ ile bu, piyasadaki en ucuz fırınlardan biridir, ancak daha az verimli değildir. Sadece içeriye getiremezsin, hepsi bu.

Bugünün en iyi Sage the Smart Oven Pizzaiolo fırsatlarıAkıllı Fırın Pizzaiolo Breville $ 999,95 GörünümBreville Akıllı Fırın Pizzaiolo Amazon $1.320.07 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Ooni Fyra 12 fırsatları İndirimli Fiyat Ooni Fyra 12 Odun Ateşli... Amazon $399 $297 Görünüm En iyiyi bulmak için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Fiyat:% s