Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Oppo Reno 10x Zoom incelemesi: kamera sınıfı ve şık görünüm

Oppo Reno 10x Zoom incelemesi: kamera sınıfı ve şık görünüm

Çin'deki genişleme, Xiaomi, Huawei, OnePlus ve tabii ki Oppo'nun mallarını Asya dışına itmesiyle devam ediyor. Oppo Reno 10x Zoom, henüz doğudan yolculuğa çıkmamış en yetenekli telefonlardan biri ve biz de test ediyoruz.


10x Zoom, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kameranın zoom yeteneklerini ifade eder. Açıkçası, bunun yalnızca 5 katı gerçek optik yakınlaştırmadır - 10x yakınlaştırma aslında optik ve dijitalin bir melezidir ve telefon aslında devasa bir 60x dijital yakınlaştırma kapasitesine sahiptir.

Telefona gerçekten vermek garip bir isim, ama bu Oppo'nun seçimi. Ön taraftaki kamerayı kullandığınızda telefonun üstünden çıkan 'köpekbalığı yüzgeci' tarzı selfie kamerası da biraz tuhaf. Bu, ekranın çok ince çerçevelere sahip olduğu ve çentik olmadığı anlamına gelir.

SIM içermeyen telefon, 700 sterlinlik bir bölgede size mal olacak, bu da Oppo Reno 10x Zoom hakkında nasıl düşüneceğiniz konusunda yararlı bir rehber: üst düzey amiral gemileriyle tam olarak orada değil, ancak biraz daha yukarıda orta korucular (theOnePlus 7 Probenzer şekilde fiyatlandırılır).

Oppo Reno 10x Zoom incelemesi: tasarım ve ekran

Reno 10x yakınlaştırma oppo


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bahsettiğimiz gibi, Oppo Reno 10x Zoom, açılır bir selfie kamerası kullanıyor, bu da çentiğe gerek olmadığı anlamına geliyor. Parmak izi sensörü ekranın altında olduğundan 6,6 inçlik ekran, cihazın neredeyse tüm önünü kaplayarak telefona etkileyici bir yüzde 87 ekran / vücut oranı sağlıyor.

Arka tarafta, Oppo Reno 10x Zoom'un estetik çekiciliği devam ediyor - üç kamera lensi dikey bir şerit halinde düzenlenmiş ve ardından bazı Oppo markalamasıyla devam ediyor. Bu telefonu alabileceğiniz renkleri de seviyoruz, yani koyu yeşil, 'sis pembesi' ve daha geleneksel siyah.


Reno 10x yakınlaştırma oppo

Yüzde 87 ekran / vücut oranı, sürükleyici, büyük ekran deneyimi sağlar


(Resim kredisi: Oppo)

9,3 mm kalınlığındaki telefon, piyasadaki bazı ultra premium amiral gemilerinden biraz daha kalındır, ancak ondan aldığınız keyfi bozacak kadar da değil. Çözünürlük orta aralıkta bir 1,080 x 2,340 pikseldir, ancak ekran parlak ve canlı görünür, grafikler ve metinler hem keskin hem de gözleri yormaz.

Tutması ve kullanması rahat bir telefon, şu anda piyasadaki diğer birçok akıllı telefondan daha fazla dokunuşla. Bir Apple iPhone veya bir Apple iPhone'un ikonik görünümünden yoksun olabilir.Galaxy Noteancak Oppo Reno 10x Zoom ile geçirdiğimiz süre sonunda telefonun tasarımından, kaplamasından ve hissinden çok etkilendik.

Oppo Reno 10x Zoom incelemesi: özellikler ve özellikler

Reno 10x yakınlaştırma oppo

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oppo Reno 10x Zoom, teknik özellikler ve performans departmanında kesinlikle daha gevşek değildir; beraberinde birinci sınıf bir Snapdragon 855 işlemci, 8GB'a kadar RAM ve 256GB'a kadar dahili depolama (daha fazlasını ekleyebilirsiniz) microSD kart yuvası sayesinde ekstra 256GB).


Ana kamera görevleriniz için 48MP + 13MP + 8MP üç lensli bir arka kameranız var, bu da en karanlık ışık koşullarında bile harika çekimler yapıyor. Neyi fotoğrafladığınızı (bir köpek, bir demet çiçek veya her neyse) tanımaya çalışan ve ardından buna göre ayarlamalar yapan otomatik tanımlama özelliğini gerçekten beğendik - pek çok telefon bunu dener ve yapar ancak Oppo Reno 10x Zoom ile aslında çalışıyor.

Resim 1/5

Oppo Reno 10x Zoom kamera örneği

Geniş açılı manzara çekimi
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/5

Oppo Reno 10x Zoom kamera örneği

Varsayılan ayarlarla standart çekim
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/5

Oppo Reno 10x Zoom kamera örneği

10x yakınlaştırma seviyesi
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/5

Oppo Reno 10x Zoom kamera örneği

Gece çekimi
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/5

Oppo Reno 10x Zoom kamera örneği

Telefonun yapay zekası tarafından tanınan çiçekler
(İmaj kredisi: Gelecek)

Telefonun adı verildiğinde bu yakınlaştırmadan bahsetmemiz gerekiyor. Çalıştırması ve ayarlaması kolaydır ve 5x'e kadar yakınlaştırmada harika sonuçlar ve daha yüksek büyütme düzeylerinde çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. 8MP lens ultra geniştir, bu nedenle gerekirse çerçeveye çok daha fazlasını sığdırabilirsiniz - etkili bir şekilde 0,5x yakınlaştırma sağlar.

Oppo Reno 10x Zoom incelemesi

10x Zoom, hibrit bir optik ve dijital zoom'a sahiptir

(Resim kredisi: Oppo)

Başka yerlerde 4.065mAh pil size gün boyunca ve sonrasında biraz daha geçecek ve Netflix izlememize dayanarak tek bir şarjla en az 10 saat video görüntüleyebileceğinizi düşünüyoruz (izleme deneyimini iyileştiren çentik olmadığını unutmayın). Telefon yine de su geçirmez olarak derecelendirilmedi ve kablosuz şarj sunmuyor.

Oppo Reno 10x Zoom incelemesi: fiyat ve karar

Reno 10x yakınlaştırma oppo

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pingtwitter'te masalarımızdan geçen çok sayıda akıllı telefon alıyoruz ve telefon çağının bu noktasında neredeyse hepsinin mükemmel olduğunu söylemek doğru - Oppo Reno 10x Zoom için kesinlikle geçerli bir açıklama. İyi bir kamerası, iyi bir pil ömrü, çekici bir tasarımı ve açılır köpekbalığı yüzgeci selfie kamerası var.

Neden bu telefonu diğerlerinden daha çok seçtin? Bu büyük, çentiksiz ekran bir sebep olabilir. Yakınlaştırma modlarının çeşitliliği ve kalitesi başka bir şey - bu telefon, her türlü farklı koşula ve kullanım senaryolarına iyi uyum sağlayan bir kamerayla birlikte geliyor. Fiyat, bunu üst düzey bir amiral gemisinden seçmenin başka bir nedeni olabilir (en son Oppo Reno 10x Zoom fırsatları için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin).

Reno 10x yakınlaştırma oppo

Snapdragon 855 işlemci ve 8 GB RAM, Reno 10x Zoom'a bol miktarda güç verir

(Resim kredisi: Oppo)

Yine de hepsi iyi bir haber değil - Android'in Oppo sürümü ('ColorOS') bunun için pek bir şeye sahip değil ve kendimizi Piksellerin hisse senedi Android deneyimi için sabırsızlanıyoruz (Oppo için adil olmak gerekirse, bu bir sorun. bir sürü Çinli telefon). Kablosuz şarj ve IP68 su yalıtımı da eksik.

Genel olarak Oppo Reno 10x Zoom'u tavsiye etmekten mutlu olsak da - sadece gittikçe kalabalıklaşan pazarda gerçekten öne çıkan pek bir şey yok. Kesinlikle Oppo Reno 10x Zoom'dan çok daha kötüsünü yapabilirsiniz, ama belki daha iyisini de yapabilirsiniz.