Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Oppo rakiplerini gölgede bırakmak istiyor ve kazanıyor

Oppo rakiplerini gölgede bırakmak istiyor ve kazanıyor

Oppo'nun Ocak ayında ilk kez Çin'in en iyi akıllı telefon markası haline gelmesi tesadüf değildi. Rekabetçi bir Çin pazarında harika telefonlar üretme yeteneği, Huawei'yi neredeyse tamamen içine alan mevcut krizi yalanlıyor. Belki de mobil endüstrinin değişen gidişatının bir ölçüsüdür.

Apple ve Samsung'un Çin olan mobil güç merkezini asla hafife almadığından emin olsam da, Oppo gibi markaların her şeyi bu kadar zahmetsiz hale getirmelerini görmek için yine de onları rahatsız eden bir şey olmalı. BBK Electronics Corporation'ın aynı çatı şirketi altında, Oppo, Vivo ve Huawei, alt ucu, orta ucu hedefleyen bir dizi el cihazı ve aynı zamanda daha pahalı braketi hedefleyen cihazları piyasaya sürüyor.iPhone 12veSamsung Galaxy S21.

Oppo her şeyde iyi görünüyor – ve son haberleri Counterpoint'in en üst noktasına tırmanıyorNabız Raporumuhtemelen çok fazla insanı şaşırtmayacaktır. ikenReno 10x yakınlaştırmaköpekbalığı yüzgeci kamerası herkes için değildi,Oppo Find X2 Pro'nin yıldız özelliği seti ile rekabet ediyoren iyi telefonlar. Bir zamanlar Oppo'nun doğrudan düşük kaliteli pazarı hedeflediğini söylemiş olsanız da, şimdi aynı derecede amiral gemisi ürünler üretebiliyor.

en son göreveri, Oppo şu anda yüzde 21 pazar payına sahip ve onu Ocak ayında ilk kez en iyi akıllı telefon markası haline getirdi. Oppo'nun sırrı ne? Oppo'nun WEU Başkanı Maggie Xue'nin Pingtwitter'e yaptığı yorumlara göre bu, faktörlerin bir birleşimidir: 'Tasarım ve yenilik açısından en iyiyi sağlamaya, kalabalık bir pazar yerini aşan çekici ürünler sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz.'


Huawei: Karşıtlık

Oppo'nun başarısı kısmen Huawei'nin düşüşünden kaynaklandı: Çin mobil sektörünü korkutan ve üreticileri yalnızca yaptırımlardan kaynaklanan ikincil mali yan etkilerden değil, bunun güven üzerindeki etkisinden de korkutan kaçınılmaz bir hayalet.

Xue bu konuda kararlı: “Güvenilir bir markayı satın almak, Birleşik Krallık'taki tüketiciler için büyük bir itici güçtür; İngiliz yaşamının dokusunun bir parçası olmanın önemini anlıyoruz.”


Oppo'nun uyum sağlama yeteneği, Çin'in telefon üreticileri için çalkantılı bir dönemde sadece hayatta kalmayı - aynı zamanda başarılı olmasını - sağladı. Daha eski telefonlarOppo Reno 2veOppo Reno 4 Pro 5GHuawei'nin önceki modellerinin başarısından yararlanan Oppo, Oppo'nun gerçekten ayaklarını bulduğu Oppo Reno 5 Serisi.

Xue, 'Bazı akıllı telefon markaları son birkaç yılda başarılı olurken, diğerleri giderek daha rekabetçi bir pazarda gelişmek için mücadele etti', diye açıklıyor Xue.


Oppo şimdi Huawei'nin bıraktığı boşluğu dolduruyor; Reno 5 serisi cihazları Oppo Reno 4 el cihazlarından daha ucuza piyasaya sürüldü ve ayrıca daha iyi bir kamera, ekran ve 5G özelliklerine sahip.

NSHonor markasının satışıHuawei'nin zırhında büyük bir çatlak oluştu: Ana şirketiyle aynı yaptırımlara tabi olan Honor, markaya nefes alma alanı sağlamak için kenara çekildi ve Huawei'yi etkin bir şekilde iki markaya bölerek pazar payını daha da azalttı.

Uygun fiyatlı 5G: Oppo

5G, ileri teknoloji cihazlarla daha az eş anlamlı hale geldikçe ve uygun fiyatlı mobil brakete giderek daha fazla girerken, Çin burada da sınırları zorluyor. Birkaç yıl önce 350 dolardan daha düşük bir fiyata 5G cihazı alabileceğimi söyleseydim, - oldukça haklı olarak - saçmalık olarak yazabilirdiniz.

Şimdi, Ocak ayında Çin'de satılan 5G cihazlarının yaklaşık üçte biri 300 doların altındaydı. Xue, Oppo'nun 'kalabalık bir pazarı delip geçen çekici ürünler' ihtiyacından yararlandığını açıklıyor; Oppo'nun A72 5G'si, uygun fiyatlı bir 5G paketinde harika özellikler sunan telefonlara sadece bir örnek.


Ve 'Oppo'nun amacı, hem akıllı teknoloji hem de 5G'de yeniliğe erişim sağlayan mümkün olan en iyi ürünü yapmak' olsa da, burada da Huawei'nin pazar payından taviz vererek Huawei'nin Enjoy ve Nova serilerinin başarılarını yakalıyor. Bu da kullanıcılara bazı modellerde 5G'ye daha ucuz bir giriş noktası sağlıyor.

Oppo gelişmeye devam ederken, Samsung ve Apple'ı yalnızca tutarlı bir şekilde yenilik yapma değil, aynı zamanda müşterilerin değer setleriyle uyumlu hale getirme ihtiyacını da etkileyecek. Xue'dan bunun Oppo'nun pazarıyla özdeşleşme, doğru zamanda doğru ürünlerle doğru notları alma yeteneğinin sadece başlangıcı olduğu hissini alıyorum.

NSOppo Find X3 ProSon incelememizde listelerde puan aldı ve Oppo'nun görünen vehissediyorkısım: üretilemeyen sezgisel bir his, birinci sınıf çığlık atan veiPhone 12 Pro MaksveSamsung Galaxy S21 Ultra. Hatta bir konuşma varOppo katlanabilir sürümMarkanın bu yıl popüler bir sektör gibi görünen şeylere ağırlık verdiğini görecek olan Q2'de,Google Piksel KatlamaSerbest bırakılmak.

Xue'ye göre Oppo, 'Avrupa'nın rekabetçi bir pazar olduğu gerçeğinden kaçış yok' diyerek önlerindeki zorluğun bilincinde olmaya devam ediyor. Ancak, Find X3 Pro gibi birinci sınıf Batı Avrupa pazarı ve Latin Amerika ve Asya Pasifik pazarları için düzenli bir düşük-orta seviye telefon akışı ile Oppo'nun devam eden tırmanışı daha az meteorik ve daha çok kaçınılmaz gibi görünüyor.

Bugünün en iyi Oppo Find X2 fırsatları Oppo Find X2 Dual-SIM 256GB... Amazon $1,129 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Kontrpuan