Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Oral-B Genius 9000 incelemesi

Oral-B Genius 9000 incelemesi

Genius 9000, Oral-B'nin ilk uygun 'akıllı' diş fırçası olarak kabul edilir ve yerleşik Bluetooth bağlantısından ve kullanıcıların dişlerini bir diş hekiminin önerdiği gibi fırçalamasına yardımcı olmak için eşlik eden bir akıllı telefon uygulamasından yararlanır. Nerede fırçaladığınıza dair canlı bir güncellemenin yanı sıra ne kadar iyi fırçaladığınıza dair geri bildirim sağlar.


Oral-B, Genius 9000'in, derinlemesine temizleme, hassas ve beyazlatma modlarını içeren altı fırçalama modu sayesinde, size daha temiz dişler, daha sağlıklı diş etleri ve daha taze bir nefes vererek, sıkıcı eski bir manuel diş fırçasının plağını iki katına kadar öldürebileceğini iddia ediyor.

Peki Oral-B, bu süper akıllı diş fırçasıyla parasını ağzının olduğu yere koyuyor mu? Bulmak için Genius 9000'i ağzımıza sokuyoruz (Amerikalı okuyucularımız için bu bir ağız).

Oral-b Genius 9000: Fiyat ve Stok Durumu

Oral-B Genius 9000 ilk olarak Nisan 2016'da piyasaya sürüldü, ancak bugün hala satın alınabilir. Üzerinden neredeyse beş yıl geçmesine rağmen, çok kaliteli bir elektrikli diş fırçası olarak kabul ediliyor, bu yüzden o zamandan beri fiyatı bu kadar düşmemiş olabilir.

Piyasaya ilk çıktığında, 300 sterlin / 300 dolara mal oldu, ancak o zaman bile, muhtemelen tam fiyatı ödeyen çok az insan vardı. Kimse nedenini bilmiyor gibi görünüyor, ancak bir diş fırçası için neredeyse hiçbir zaman tam fiyat ödemeyeceksiniz. Üreticiler, piyasaya sürüldüğünde bile perakendecilerin sattıklarının her zaman iki katı olan saçma bir RRP önerme alışkanlığı edindiler.


Bununla birlikte, Genius 9000 şu anda çoğu çevrimiçi perakendeciden 150 £ / 130 $ civarında perakende satış yapıyor, ancak farklı renkler garip bir şekilde farklı fiyatlarla geliyor. Şu anda mevcut olan renkler Siyah, Beyaz, Gül Altın ve Mor'dur.

Kutuda diş fırçası sapı, bir şarjlı seyahat çantası, dört fırça başlığı ve bir akıllı telefon tutucusu bulunur - ikincisi, uygulamanın grafik geri bildirimini daha kolay görüntülemek için telefonunuzu aynaya yapıştırabilmeniz içindir. Oh, ve Oral-B ayrıca standart olarak 30 günlük para iade garantisi ve iki yıllık garantiye sahiptir.


Bugünün en iyi Oral-b Genius 9000 fırsatı 5 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Braun Oral-B Genius... Amazon Prime £142,49 İndirimli Fiyatı Görüntüle Oral-B Genius 9000 Rose Gold allbeauty.com İngiltere £320 £143.95 Görüntüle Oral B Oral-B Genius 9000... Robert Dyas 159,99 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Oral-B Genius 9000 Electric... very.co.uk £300 £200 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Oral-B Genius 9000 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oral-b Genius 9000: Tasarım

Genius 9000 güzel görünümlü bir diş fırçası, özellikle de güzel ve şık bir tasarıma sahip gece yarısı siyahı versiyonu. Günün sonunda, yine de diğer Oral-B diş fırçalarına benziyor, bu yüzden burada tasarım açısından çok yenilikçi bir şey yok.


Bu yüksek fiyat için daha fazlasını bekliyorduk. Yine de, ışıklı temizleme modları, pil bildirimi ve saptaki LED kırmızı basınç sensörü (çok sert fırçaladığınızı size bildirmek için MouthGuard teknolojisi olarak adlandırılır) önceki Oral-B diş fırçası tasarımlarına göre akıllı eklemelerdir ve iyi çalışır. Ayrıca elde hoş ve hafif bir his veriyor.

Oral-B Genius 9000 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oral-b Genius 9000: Uygulama ve Bağlantı

Genius 9000'i ilk kez açtıktan sonra, diş fırçasıyla senkronize olan ve diş fırçalama tekniğinizi geliştirmeniz için size geri bildirim veren Oral-B uygulamasını indirmek isteyeceksiniz. Uygulama indirildikten ve Bluetooth aracılığıyla Genius 9000'i bulduğunda, her zaman yaptığınız gibi günde iki kez fırçalamanız yeterlidir; tüm verileriniz bağlı cihazınızda eşitlenir.

Fırçalama sırasında uygulamanın açılmasını seçebilir veya tüm verileri birkaç günde bir senkronize edebilir ve geri bildiriminize geriye dönük olarak bakabilirsiniz. İlki, gerçek zamanlı eğitim, fırçalarken nerede yanlış yaptığınızı anlamak için daha iyi olduğu için önerilir. Burada ayrıca ağız bakımı ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için altı fırçalama modunuz arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar: günlük temizlik, derin temizlik, hassas, beyazlatma, diş eti bakımı ve dil bakımıdır ve ayrıca diş fırçası sapı üzerindeki güç düğmesinin altındaki düğme ile fiziksel olarak da seçilebilir.


Uygulamada özellikle beğendiğimiz şey Konum Algılama moduydu. Bu, bağlı akıllı telefonunuzun öne bakan kamerasını kullanarak ağzınızı altı bölgeye (hem üst hem de alt sıralar için sol, orta ve sağ) ayırarak tüm dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olmak için kullanır.

Kamera takibi daha doğru olsa da, iyi alışkanlıkları teşvik eden başarılar ve kupalarla birlikte fırçalarken hareketli grafikleri görmek yine de eğlenceliydi. Yenilik kısa sürede etkisini yitirmeden önce muhtemelen bu uygulamayı yaklaşık bir hafta kullandık. Yine de, uygulamayı kullanmadığımız zamanlarda bile kullanmakta olduğumuz iyi fırçalama alışkanlıklarını güçlendirmeye kesinlikle yardımcı olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle bu açıdan faydalı bir amaca hizmet etti.

Oral-B Genius 9000 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oral-b Genius 9000: Temizlik ve Performans

Peki konu dişlerinizi fırçalamak olduğunda Genius 9000 nasıl bir performans sergiliyor?

Eh, Oral-B bir 3D hareket temizleme sistemi kullanır, bu da temel olarak salınımlı/döner/titreşimli teknoloji kullandıkları anlamına gelir. Yuvarlak fırça başlığı, plakları gevşetmek için titreşir ve ardından Oral-B'ye göre manuel bir fırçaya göre %100 daha fazla plak çıkarmak için plağı süpürmek için salınır ve döner. Dahası, Genius 9000, önceki modellere göre dakikada 3.000 daha fazla hareket gerçekleştiren yeni bir Pro-Clean moduna sahiptir.

Bu, özellikle derinlemesine temizleme ayarına sahipseniz, her fırçalamadan sonra dişlerinizin son derece taze olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, diş etlerinin çekilmesine yatkın kişiler bu ayarın zararlı bir etkisi olabileceğini düşünebileceğinden dikkatli olun. Bu kullanıcılar için hassas diş etlerine zarar vermeden etkili bir şekilde temizleyen hassas bir fırça seçeneği vardır.

Uygulamayı kılavuz olarak kullanmıyorsanız, diş hekiminizin önerdiği uzunlukta (iki dakika) fırçalamanızı sağlamak için dahili bir fırçalama zamanlayıcısı da vardır. Bu, dişlerinizin bir sonraki 'çeyreğine' ne zaman odaklanmanız gerektiğini 30 saniyede bir kısa bir titreşimle size bildirir. Bu, temizlikten tahmin yürütmeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve sıkılmamanızı ve çok erken pes etmemenizi sağlar. Beyazlatma, diş eti sağlığı, nefes sorunları ve daha fazlası için takip edebileceğiniz birkaç uzun vadeli program da vardır.

Söyleyeceğimiz olumsuz bir şey, Genius 9000'in iğrenç bir şekilde yüksek olmasıdır. Birisi onu kullandığınızı duyarsa, muhtemelen elektrikli matkapla gıcırdattığınızı düşünecektir, cennet korusun.

Pil ömrüne gelince, diş fırçasının yaklaşık 25 fırçadan sonra düşük pil uyarısı verdiğini ve meyve suyu tamamen bitmeden önce 3-4 daha yaptığını gördük. Bu, şarjlar arasında yaklaşık iki haftalık kullanım demektir. Ve buradaki iyi haber şu ki, eski Oral-B elektrikli diş fırçası modellerinden farklı olarak Genius 9000, lityum iyon pil kullanıyor, yani pil ömrünü azaltma riski olmadan istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.

Oral-B Genius 9000 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oral-b Genius 9000: Karar

Ağzınıza koyabileceğiniz en pahalı şey olmasa da (kim invisalign denedi?!), dahi 9000 bir diş fırçası için oldukça pahalı, hatta bunun gibi akıllı bir fırça için. Yine de, burada paranızın karşılığını alamıyormuşsunuz gibi değil. Oral-B'nin daha yeni AI özellikli iO fırçası kadar teknoloji içermeyebilir, ancak çok daha düşük maliyetli olmasına rağmen, banka bakiyenizi tamamen yok etmeyecek akıllı bir diş fırçası arıyorsanız, yine de harika bir seçenektir.

Bugünün en iyi Oral-b Genius 9000 fırsatı 5 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Braun Oral-B Genius... Amazon Prime £142,49 İndirimli Fiyatı Görüntüle Oral-B Genius 9000 Rose Gold allbeauty.com İngiltere £320 £143.95 Görüntüle Oral B Oral-B Genius 9000... Robert Dyas 159,99 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Oral-B Genius 9000 Electric... very.co.uk £300 £200 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz